Премини към съдържанието
Aumi

Доказателства за съществуване на духовния свят

Препоръчан отговор

Аве Шуня ли си Дуня ли?

Цитат

Аскетизъм се нарича начин на живот, характеризиращ се с лишения, пълно отричане на материални удоволствия, и отшелничество. В мнозинството си аскетите смятат, че това представлява добродетеленживот, който им носи духовни сили. Те вярват, че пречистването на тялотоводи до пречистване на душата, което съответно според тях спомага за установяването на вътрешен мир или на по-дълбока връзка с божественото начало.

Буда какъв е бил? Да няма го божественото начало! Буда имал ли е душа?

Толкова приказки са вкарани в устата на Буда и става объркване!:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Толкова приказки са вкарани в устата на Буда и става объркване!

В случая няма объркване. Буда е практикувал аскетичния живот, но е отрекъл неговата ефикасност - още преди първата проповед, още преди просветлението. Това е бил един от основните въпроси, по които е бил в разногласие с Махавира - джайнизма се основава на аскетизма, едвали има религия, която да е толкова аскетична, колкото джайнизма. И по тази точка съм напълно съгласен с Буда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз също съм съгласен но защо не се е върнал в двореца? Изобщо май не се е поинтересувал за родителите си и не е присъствал на погребението им! Може би е казал сгреших и трябваше да ги обичам и да съм край тях!

Някой да е виждал Ринпоче с лопата?

lama-600x431.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2016 г. в 22:01, _Alex&Vanko_ написа:

То и аз също съм съгласен но защо не се е върнал в двореца? Изобщо май не се е поинтересувал за родителите си и не е присъствал на погребението им! Може би е казал сгреших и трябваше да ги обичам и да съм край тях!

Ами след като е проповядвал непривързаност, и след като е постигнал освобождение от всякакви привързаности, естествено е да не е привързан нито към живота, нито към смъртта, и да не го вълнува смъртта /дори и на неговите родители/, защото знае че смърт няма, а само преход от една форма в друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Aumi написа:

Ами след като е проповядвал непривързаност, и след като е постигнал освобождение от всякакви привързаности, естествено е да не е привързан нито към живота, нито към смъртта, и да не го вълнува смъртта /дори и на неговите родители/, защото знае че смърт няма, а само преход от една форма в друга.

но върви го обяснявай това на нисшите нива

:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

.....

преди 1 час, haidukpikaso написа:

........

И вие двете това ли искате да постигнете - това ли според вас е "висшото ниво": да не обръщаш внимание на родителите си, изобщо да не те вълнува какво се случва с тях?

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Aumi написа:

Това е дебилност! Нито към едното нито към другото да не се самоубие! Откъде знае бре братче ние незнаеме 2600 години след него?

Колко книги е прочел? Можел ли е да пише? С колко народности и култури се е срещанл? Отишъл някъде и се просветлил и всичко му е ясно! Обяснете как става това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Това е дебилност! Нито към едното нито към другото да не се самоубие! Откъде знае бре братче ние незнаеме 2600 години след него?

Знае, затова е наречен Буда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тия след него, последователите почнали да съшиват идеологията и всеки добавял от него си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

И вие двете това ли искате да постигнете - това ли според вас е "висшото ниво": да не обръщаш внимание на родителите си, изобщо да не те вълнува какво се случва с тях?

И да обръщаш и да не обръщаш внимание, нищо не можеш да промениш. Животът на тялото има начало, има и край.

Но пък Буда е знаел, че смъртта на тялото не е края, така че за какво да се безпокои?! :)

преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

От тия след него, последователите почнали да съшиват идеологията и всеки добавял от него си!

По-важно е каква е основата, а не какво е добавяно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие не може ли да мислите самостоятелно а ви трябва месия! Той каквото е казал и вие да репликирате? Другите философии нямат такава аудитория точно щот няма фигура в центъра! Паметниците /църкви/ помагат много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Вие не може ли да мислите самостоятелно а ви трябва месия! Той каквото е казал и вие да репликирате? Другите философии нямат такава аудитория точно щот няма фигура в центъра!

Кой е казал, че ни трябва месия?!

Цитат

Паметниците /църкви/ помагат много!

На кой и за какво са помогнали паметниците и църквите?

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Aumi написа:

И да обръщаш и да не обръщаш внимание, нищо не можеш да промениш.

Трябваше да кажа това на комшийката, която притича у дома, защото съпругът й получи инфаркт, та го закарах в бърза помощ - нямаше смисъл от всичко това и без медицинска помощ щеше да се оправи човека. А и изобщо - що ли са ни тези болници, доктори, лекарства и без това нищо не може да се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали му четеш мъдростите! Аз съм на мнение, че съвременни философи и психолози дават по правилна картина! Как на кого нали му ходят на поклонение и от чужди държави на Буда! След като не се молиме на иконата ти защо ходиш на църква?

Чакам да ми се покаже величието на Буда като личност и досега не го открих!

Вие мислите ли като го четете или папагалствате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Aumi написа:

И да обръщаш и да не обръщаш внимание, нищо не можеш да промениш. Животът на тялото има начало, има и край.

Но пък Буда е знаел, че смъртта на тялото не е края, така че за какво да се безпокои?! :)

тоз спамър не знае кой е Буда

преди 8 минути, sound написа:

Трябваше да кажа това на комшийката, която притича у дома, защото съпругът й получи инфаркт, та го закарах в бърза помощ - нямаше смисъл от всичко това и без медицинска помощ щеше да се оправи човека. А и изобщо - що ли са ни тези болници, доктори, лекарства и без това нищо не може да се промени.

ами да - каквото ти е писано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

тоз спамър не знае кой е Буда

Не ми и трябва! Ще се изпикая на гроба му ако го намерят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sound написа:

да не обръщаш внимание и да говориш на различни езици - са две различни неща

прави разлика

преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не ми и трябва! Ще се изпикая на гроба му ако го намерят!

ми върви му намери гроба бе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ей ся!

не ти се пикае ли вече бе

:lol6:

добре, намери си пишката най-напред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Нали му четеш мъдростите! Аз съм на мнение, че съвременни философи и психолози дават по правилна картина!

А някакъв пример от съвременните философи, които дават по правилна картина, да дадеш?!

Цитат

Как на кого нали му ходят на поклонение и от чужди държави на Буда! След като не се молиме на иконата ти защо ходиш на църква?

Аз не ходя на църкви и по храмове, нито се кланям на статуи, защото знам, че Бог е на една крачка разстояние.

Цитат

Чакам да ми се покаже величието на Буда като личност и досега не го открих!

Е, нищо де, всичко се случва, когато му дойде времето. Ако не в този живот, в някой следващ. Що бързаш?!:)

Редактирано от Aumi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.08.2016 г. в 19:51, Aumi написа:

Да но има ,,уважение" ,което на много хора не им е ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поместените "доказателства" в темата са на ниво детската градина. Със същия успех мога да приведа приказките като доказателства за магии, за говорещи животни и прочие, с древен произход, тайнствено и мистично, мамата си трака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване