Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

knomest

Моля за съвет : Тази конфигурация става ли за графичен дизайн ?

Препоръчан отговор

здравеите казвам се кирил и това което съм си избрал като машина е с тези параметри тъи като бачкам на Adobe Photoshop x6 illustrator x6 , Corel Draw i 3d max 2014 и ми трябва сериозна машина с която да искарам дълго време и да издържа на натоварването на програните ...Интересува ме дали тези компоненти са добре съвместими и ще работят добре заедно и дали това захранване с кутията  е добро защото иначе би трябвало да ми стигне... На първо време ще съм без видео карта тъи като ако трябва да си взема нова ще са ми нужни едно 2-300 лева а дънната е 1 gb вградена и засега ще ми стигне :) Ако имате някакви предполжения казваите само да не са в некви космически суми ами сходни с тези които съм избрал. Благодаря :)

2X4G DDR3 1600 GEIL BL DRAGON 1  130.51 лв.   I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150 1  557.93 лв.   Corsair 120GB Force LS CSSDF120GBLS 1  167.65 лв.   GB H87M-D3H /1150 1  157.98 лв.   CM K350 W/600W PSU 1  117.32 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нямаш спирка обаче :Д

ем имам нужда от помощ .... :) ако нямаш намерение да си дадеш мнението по въпроса просто не пиши за какво се занимаваш с мен а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем имам нужда от помощ .... :) ако нямаш намерение да си дадеш мнението по въпроса просто не пиши за какво се занимаваш с мен а ?

Изчакай малко и колегите ще ти помогнат. Има и теми във форума, които може да прочетеш.

Имам и един съвет към теб, не го приемай като критика или заяждане. Правописа ти куца. Наблегни малко на него, защото в бъдеще ако искаш да работиш или да се развиваш това ще ти бъде голям проблем. Поздрави от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е добра сборка. Може да се помисли и за традиционен твърд диск за съхранение на готовите резултати от работата, големи проекти(ако се натрупат) и въобще за бекъп. Предвид това, че се избира машина сглобена с компоненти в любителската кошница и че не се споменава друга дейност освен работа, вероятно бъдещата видеокарта няма да е от висок клас и съответно с високо енерго потребление, така че наличното захранване вървящо с кутията ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е добра сборка. Може да се помисли и за традиционен твърд диск за съхранение на готовите резултати от работата, големи проекти(ако се натрупат) и въобще за бекъп. Предвид това, че се избира машина сглобена с компоненти в любителската кошница и че не се споменава друга дейност освен работа, вероятно бъдещата видеокарта няма да е от висок клас и съответно с високо енерго потребление, така че наличното захранване вървящо с кутията ще стигне.

Да извинявам се, забравих да спомена че отделно ще има и едни обикновен хард диск 250 гб на които мисля да си слагам всичко а на SSD-то само Windowsa + Програмите ...Колкото до видеото, мисля след време(докато ми върши работа вградената ), да си взема някаква от среден клас и едвали ще отделя повече от 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
PSU CM GX 450W APFC 1 83.77 лв. 83.77 лв. CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 1 66.86 лв. 66.86 лв. 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1 122.60 лв. 122.60 лв. I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 1 550.00 лв. 550.00 лв. ASUS B85M-G /B85/LGA1150 1 120.13 лв. 120.13 лв. Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s 1 189.66 лв. 189.66 лв. Междинна стойност: 1 133.02 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 11.17 лв. Обща стойност: 1 121.85 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязах че дъното е с малко по слабо захранване на рам паметта дали това ще е проблем ? 4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memoryDual channel memory architecture

А рам паметта  е с Working Voltage : 1.6V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ползваш само за програми,тогава по-добре да си вземеш процесор Ксеон,без вградено видео.И вземаш някоя обикновена карта,колкото да изкарва сигнал.Ще спестиш едни 50-60 лв по този начин.И още малко като добавиш,ето ти го и хубав нов хард-диск,за сторидж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ползваш само за програми,тогава по-добре да си вземеш процесор Ксеон,без вградено видео.И вземаш някоя обикновена карта,колкото да изкарва сигнал.Ще спестиш едни 50-60 лв по този начин.И още малко като добавиш,ето ти го и хубав нов хард-диск,за сторидж.

Дори може да продаде тоя HDD и да вземе един 1.5 TB Seagate. За последно ги гледах по 117 лева, но сега не знам дали са налични. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK H81M-HDS /1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR INTEL 120 SSD 530 929868 POWER COLOR AX7730 1GBD5-HE PSU CM GX 450W APFC CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU Обща стойност - 1 179.61 лв. с ДДСКоличка.Предложението ми е почти същото като на @zlinaka, разликите са само в процесора, дискретната видеокарта, понеже процесораняма вградена такава, и твърдия диск. Единствено дъното е малко орязано, но ще ти свърши работа. А и ксеона няма да може да се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Губи ми се кяра от тея ксеони. Разбирам да си има човека видео за да си спести, ама да си взема някакъв боклук дето само ток ще му гори.... Разликата на и7 с ксеон дето си струва е 100 кинта - и да иска за тях няма да си купи по-читаво видео от вграденото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Губи ми се кяра от тея ксеони. Разбирам да си има човека видео за да си спести, ама да си взема някакъв боклук дето само ток ще му гори.... Разликата на и7 с ксеон дето си струва е 100 кинта - и да иска за тях няма да си купи по-читаво видео от вграденото.

А дали изобщо му трябва читаво видео на първо време?Вярно,че казва-"след време ще дам 200-300 лв за карта". Но нито е ясно кога,нито е ясно за какво му е трябвала.Ако толкова иска да играе игри,тогава по-добре да му слагаме една i5 и някоя хубава карта от сега и толкова.А според мен ще му трябва добър процесор и повечко рам,доста повече от 8 ГБ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента наистина не ми трябва читава видео карта,мисля че тази вградената ще ми върши работа. За това ми е важно другите компоненти да са достатъчно добри а пък след време ако ми притрябва видео ще си взема със сигорност. А колкото до рамта с това дъно което подържа 32 гб винаги ще мога да си добавя.....Само незнам кое ще е по добрият вариянт сега да взема 1 платка 8гб или 2 по 4 дуал каквито мисля че са тези които съм избрал и после като добавям какво да добавям ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

ASROCK H81M-DGS /1150
I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150
2X8G DDR3 1600 ADATA
PSU CM GX 450W APFC
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU
A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

Обща стойност - 1 121.68 лв. с ДДС

Добър процесор,с 8 нишки.Достатъчно рам,за работа с програмите.Чудесно захранване.малка и семпла кутия.ССД за бързодействие,като на първо време ще ползваш твоят хард-диск за сторидж.Ако решиш,продавай го и добавяй още някой лев,да си купиш по-голям диск от сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той може да не си купи хубаво видео, но след това ще го продаде, когато реши да купи хубаво. А как ще продаде вграденото на i7? Това е риторичен въпрос. При ползването на Xeon  има естествено и минуси, като тоя  за невъзможносста за ползване на Intel Quick Sinc Video. Но пък примерно ще ползва CUDA, ако избере карта на NVIDIA. Възможности много и кое е предимство и кое не се разбира едва след подробно сравнение на възможностите и цената. А както казах, дори да вземе карта за 80-90 лева, то ще я продаде след време, когато реши да вземе по-бърза и няма да е толкова на загуба, колкото ако си остане с i7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра е тази кофигурация ама няма да имам възможност да добавям повече рам ако ми потрябва с това дъно...и това ли му е вградената видео карта Max. shared memory 1792MB ?И още нещо немога да разбера какъв е трансфера на данни на това ССД и кои трансфер е по важен за четене или за писване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра е тази кофигурация ама няма да имам възможност да добавям повече рам ако ми потрябва с това дъно...и това ли му е вградената видео карта Max. shared memory 1792MB ?

Не се подлъгвай по тия карти,дето имат по 3 и 4 ГБ памети.това са си търговки трикове,за да се продадат.Не се гледа само паметта,а и доста други неща.На мен все още не ми става ясно,ти защо толкова държиш да има скъпа видеокарта с голяма памет.Какво ще правиш с нея?

Повече системна рам от 16 ГБ не знам кога ще ти се наложи да имаш нужда от нея.Докато това стане,тия ДДР3 ще са безнадеждно остарели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо :Д хубаво е дъното да поддържа 2 видео карти като реша да взимам видео може и такова да е ...Мисълта ми е просто дъното да има възможност за ъпграид.

Не, не държа да има скъпа видео карта, даже не ми трябва за момента външно видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето мнение е,че или не си наясно с много неща,или просто не знаеш какво искаш да постигнеш.Наясно ли си тия две видеокарти какво ще ги правиш и за какво ще ги ползваш?Така и не чухме краен бюджет.Така и не ни стана ясно какво ще правиш с допълнителната видеокарта.

Тук е технически форум.Изразявай се точно и ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чесно казано не съм на ясно точно за какво ще са ми по полезни тези 2 видео карти.Допълнителната видео карта ще бъде добавена при нужда. Но знам че ще ползвам главно комютъра за посочените по горе програми, които ще имат съответно ъпдеити и искам това което си взема сега да може да издържи колкото се може повече и да ми върши работа за напред с тези пари с които разполагам в момента 1150 лева да кажем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече отива на гейм машина.

Първо: Вграденото видео е в процесора, а не в дъното. Щото ми се струва че има някаква такава заблуда по-горе.Второ: Като няма да взимаш видеокарта сега, то поне си вземи 2х8 гб рам. Ако останат пари от бюджета за по-гоолямо дъно >> ще можеш да добавиш още 2х8. Но както спомена onogondur, това ще ти се наложи доста напред във времето, освен ако нямаш наистина сериозни намерения свързани с графичния дизайн и 3д моделиране (то и тогава 2х8 ще ти свършат добра работа за начало).Трето: Две видеокарти не е много далновидно. Сега ще вкараш на вградено, а по-късно ще добавиш външно видео. Супер! Само че когато конфигурацията ти остарее, няма да те спаси втора видеокарта и вероятността слагането на второ видео да работи заедно с първото по-скоро ще е неоправдан разход.Поздрави и успех с избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той може да не си купи хубаво видео, но след това ще го продаде, когато реши да купи хубаво. А как ще продаде вграденото на i7? Това е риторичен въпрос. При ползването на Xeon  има естествено и минуси, като тоя  за невъзможносста за ползване на Intel Quick Sinc Video. Но пък примерно ще ползва CUDA, ако избере карта на NVIDIA. Възможности много и кое е предимство и кое не се разбира едва след подробно сравнение на възможностите и цената. А както казах, дори да вземе карта за 80-90 лева, то ще я продаде след време, когато реши да вземе по-бърза и няма да е толкова на загуба, колкото ако си остане с i7.

Ами аз минуси мога да изредя още - по-топло, по-шумно (евентуално)...

А като го гледам човека - не си ти например. ТИ би си взел и продал, и взел и продал.... ТОЙ ме съмнява така да направи. И тая карта ще му се търкаля из шкафовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз минуси мога да изредя още - по-топло, по-шумно (евентуално)...

А като го гледам човека - не си ти например. ТИ би си взел и продал, и взел и продал.... ТОЙ ме съмнява така да направи. И тая карта ще му се търкаля из шкафовете.

И аз така мисля, който се занимава активно с компютри, демек клокване, ъпгрейди, често заменяне на части с цел няколко процента подобрение на производителността, той най-вероятно ще продава старото. На мен примерно не ми идва на акъла на кого да продам стара видео карта, пък и да намеря ще ми дадат 10-20-30 лева.

Виждам, че човека не знае какво иска, като мен преди месец. Съвета ми е да наблегне на процесор, видео, захранване, прилично дъно. Рам, хард винаги може да добави. 

Ако ще е с вградено видео, плюс ли е Hdmi на дъното? Трябва да се чете още преди да скача на покупка.

Аз, примерно, мисля че съжалявам, защо не скочих на asus GTX 760, а взех 660. 100 лева разлика сега бих ги прежалил- могат да хвръкнат за един следобед, вечер, за една дреха и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...