Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Какво да правим ако срещнем диво животно пред нас

Препоръчан отговор

Здравейте! По принцип карам много горско с байка, днес както обикновено имах да правя 30км из гората, но уви на 10-тият километър видях глиган а.к.а диво прасе  :D (черно с малките си) и съм чувал че много нападът като са с малки си веднага крагом!  :D  За първи път срещам глиган, иначе съм виждал не точно там, по-навътре но от кола, а така нищо не му беше да дойде да ме удари  :eek:  Тъкмо спрях да пийна водица и чух ''грух-грух''  :D и си викам едва ли е катерица и като го видях... Та въпросът ми е какво да правя или ако сме група какво да правим ако срещнем диво животно: примерно: чакал,глиган,лисица и тем подобни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакал и лисицата ще избягат и няма да те нападнат. Изключвам случая ако са заразени от бяс. Колкото го глиган с малките си това е опасно и то много. Може да бъдеш нападнат без предупреждение. Още по опасно е ако и мъжкия глиган е там. 

Когато бях на 25 години и на село гледахме прасета се спусна женската свиня срещу мен заради едно от прасенцата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...пържолки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то у гората без пушка не се ходи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш НПО-тата, природо"защитници". Те те спасяват, снимат се с глигана за фейсбук мястото си , а като се махнеш от мястото, изключват камерите и правят глигана на пържоли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то у гората без пушка не се ходи

подстрекателка към убийство на глигани! :P

Та въпросът ми е какво да правя или ако сме група какво да правим ако срещнем диво животно: примерно: чакал,глиган,лисица и тем подобни

Отдалечавате се възможно най-полека, молейки се животинката да не е решила, че сте заплаха или вкусни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приготвяш се и когато си отвори устата бъркаш и го хващаш за опашката след това го обръщаш с хастара на опаки.

п.п. Кръстиш се и си плюеш на петите, това се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш колчето и седалката, които се превръщат в чук. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста е безсмислено да питаш какво се прави в гората като видиш животно по форумите, но все пак като прочетох постовете до тук и аз да се изкажа за дивотo прасе. Казаха ти кога трябва да бягаш, но не ти казаха "как ?". Дивото прасе няма периферно зрение, което го прави "лесно" за отбягване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста е безсмислено да питаш какво се прави в гората като видиш животно по форумите, но все пак като прочетох постовете до тук и аз да се изкажа за дивотo прасе. Казаха ти кога трябва да бягаш, но не ти казаха "как ?". Дивото прасе няма периферно зрение, което го прави "лесно" за отбягване. 

Значи съвсем спокойно мога да го подмина  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш едно джобно ножче,............и си остъргваш гащите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе....

каквото и да правиш-само недей да се жениш за него :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм чакал да минава пред мен, но на разтояние 1 километър е то не ме забеляза мина си по шосето...Предполагам не беше тук мястото да питам за това :) Благодаря на всичко за информацията :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв интерес само в тази тема:

17 потребител(и) четат тази тема

10 потребители, 5 гости, 2 анонимни

Никъде другаде из разделите на форума не е било така. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв интерес само в тази тема:

Никъде другаде из разделите на форума не е било така. :D

Ех ако не бях аз, кой ще пусне такава тема  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

взимаш една пръчка и като вървиш удряш по дърветата, както правят някои по оградите - суркат пръчка по решетките

абе направо вдигаш шум като вървиш - животното да те чуе от далеч и да побегне

Няма да избяга ако е с малки прасенца ами ще го нападне на момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно ? Да дигам ли шум или зависи от ситуацията? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно кат те е страх от мечки пардон глигани с глиганчетата си - не Оди у гората

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък има прекрасно обоняние...Така че, не е чак съвсем лесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последно кат те е страх от мечки пардон глигани с глиганчетата си - не Оди у гората

То човек по тая логика и на море да не ходи ако не знае да плува да не вземе да се удави  ;)  Със сигурност няма да спра да ходя де... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То човек по тая логика и на море да не ходи ако не знае да плува да не вземе да се удави  ;)  Със сигурност няма да спра да ходя де... 

ми то да не се ходи на море само да плаваш

аз не мога да плавам и си пия биричка на капанчетата

:D

по същата логика в гората можеш да идеш и за гъби само

там обаче не е като в морето - защото у гората живеят много много животни някои опасни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, никакъв шум няма да вдигаш. Внимаваш и гледаш да избягаш при всички положения ( естествено не с викове и крясъци). Ако все пак бъдеш нападнат единствения вариант е да се качиш на дърво или на нещо, на което прасето не може да те достигне. На раздразнен глиган не можеш да му избягаш с колелото особено в горска местност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то да не се ходи на море само да плаваш

аз не мога да плавам и си пия биричка на капанчетата

Аз пък без бира не "плавам" :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...