Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Как да смаля картинка и да запазя качеството й също и с уголемяването? В конкретния случай имам едно лого което искам да вмъкна в по малък вариант до текст но като го смаля и нищо не се вижда от него. Наскоро имах същия проблем но не помня как се справих :х. Дано някой е открил как да се справи с тази дилема :D .

Благодаря предварително!

Поздрави Hu Ku

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Съжалявам ,че поствам това 2ри път но ми трябва програма с която да мога да смаля размера на дадена картинка и да й запазя качеството :х.

Благодаря предварително!

Поздрави Hu Ku

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

FSViewer. Поиграй си с опциите за филтър при преоразмеряване и виж кой ти върши най-добра работа - зависи от какъв характер е картинката.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте как ми се инсталира :D Дали проблема е в кодеците ? http://prikachi.com/images.php?images/896/7298896C.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... но ми трябва програма с която да мога да смаля размера на дадена картинка и да й запазя качеството...

Всяко намаляване на размер на снимка,намалява качеството!А уголемяването не го подобрява,но позволява по качествена корекция,ако има нужда от такава.Ето и от мен една много добра програма,за фото обработка:Zoner Photo Studio 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова клипче е много готино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко намаляване на размер на снимка,намалява качеството!А уголемяването не го подобрява,но позволява по качествена корекция,ако има нужда от такава.Ето и от мен една много добра програма,за фото обработка:Zoner Photo Studio 

Ама хич не е вярно, уголемяването всъщност разваля качеството, защото ползва математически алгоритми (интерполация) за да сметне какви трябва да са новите пиксели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето този пич пък обяснява като за новобранци (noobs) и много ме кефи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова клипче е много готино.

Карл Тейлър е много добър фотограф презентатор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама хич не е вярно, уголемяването всъщност разваля качеството, защото ползва математически алгоритми (интерполация) за да сметне какви трябва да са новите пиксели

Moже да се каже и така,но с просто око не може да се види разлика.Докато ,при намаляването на размера,после се вижда загуба на финни детайли и фокус.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте как ми се инсталира :D Дали проблема е в кодеците ? http://prikachi.com/images.php?images/896/7298896C.jpg

Това е проблем със кирилизирането на ОС. Направете си всички настройки на Български в Регионални и езикови опции, за да нямате проблеми с маймуница за напред.

Особено внимание обърнете  на настройката за езика на non-Unicode програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже да се каже и така,но с просто око не може да се види разлика.Докато ,при намаляването на размера,после се вижда загуба на финни детайли и фокус.

Зависи от алгоритъма, при някои резултата е приемлив. Но Аз все пак предпочитам да снимам на максимална резолюция и после да намалявам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Оф значи от 1 седмица се мъча с този проблем просто ще Ви покажа частния случай ако може да ме посъветвате ще съм ви много благодарен 

1. http://store.img-share.eu/kaldatahelppic1_jpgOnp6rgO.jpg

2. http://store.img-share.eu/kaldatahelppic2_jpgxTO1YXl.jpg

3. Файлът на снимката е .jpg , дали не е от това? Сигурно ще трябва да направя нов обект.

Благодарности Hu Ku

Редактирано от Hu Ku (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф значи от 1 седмица се мъча с този проблем просто ще Ви покажа частния случай ако може да ме посъветвате ще съм ви много благодарен 

1. http://store.img-share.eu/kaldatahelppic1_jpgOnp6rgO.jpg

2. http://store.img-share.eu/kaldatahelppic2_jpgxTO1YXl.jpg

3. Файлът на снимката е .jpg , дали не е от това? Сигурно ще трябва да направя нов обект.

Благодарности Hu Ku

Пробвайте да го разпечатате. Обикновено подобни програми не показват файла на екрана с пълните детайли поради невъзможността на монитора да покаже всички детайли и/или за увеличаване на скоростта на показване на публикацията

П.П. И подобни изображения е по-добре да са във векторен формат за да не се губи качество при преоразмеряване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато увеличиш страницата на CorelDraw пак ли не се вижда добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, ще съм много благодарна ако някой ми изреже човечето, само човечето ми трябва без фона му

crossworduCu8abH.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поиграх си с пайнт малко 

imageproxy.php.jpg

Редактирано от Петроff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря ви много много

:wors:

човеченцето хубаво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Limba написа:

ето и от мене

choveche.png

ето гооо човечето, е това се искаше, таман щях да ви мъча да махате фона, не че не става и с фона ама без фон е по-добре

това без фон вече ураааа благодаря и на теб Лимба

:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а сега върнете фона обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

а сега върнете фона обратно.

Hahahaahaхахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...