Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Арч е клозет ,досега такова чудо не бях виждал...

McLane, Arch/Gentoo/Slack не бих ги препоръчал за потребители, които отскоро навлизат в Linux. За тази цел са отлични Mint и Debian.

Какво се плашите от тези конзоли не знам ... не хапят ... да не говорим, че винаги знаеш какво се случва, а не да ти е скрито през някакви графики ... ама за всеки влак си има пътници.

Като цяло съм съгласен с теб, но не и по тази точка. Графичните приложения си имат своя философия, смисъл и приом на работа. Не е задължително да са просто обвивка или да крият информация. Друг е въпросът, че в Linux засега не сполучват много в това направление. Разбира се има добри попадения, но не са на тая вълна още...Мисълта ми е, че графиката не обезсмисля конзолата и обратното.
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте не обичам да споря за глупости,за мен това е ненужно усложнена ОС.Какво значи напреднали потребители,говорим за това дали е опростена за инсталация и употреба,само да не подскачат сега адвокатите на писането в конзола и да не ми обесняват колко е хубаво да драскаш в някакъв църен джам и да се мислиш за великан.Айде холан,когато създателите на една ОС искат тя да е популярна се прави така ,че да бъде лесна за инсталиране и употреба,всичко друго е излишно :)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Е до тук я докарах аз ,и ни напред ни назад,може само да се пише в белия прозорец и толкова и все те връща :)

Най накрая имаме победител :)

Публикувано изображение

Голям си бате :)  аз се отказах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкни на работно пространство при логин екрана, да не е  по подразбиране а с каквато среда си ,Така не стана ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкни на работно пространство при логин екрана, да не е  по подразбиране а с каквато среда си ,Така не стана ли ?

Не днес се мъчих 3 часа ,накрая се нервирах -следва формат и толкова .Инсталирах го от Ево в графичен режим ,правя всичко както трябва и все греда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не днес се мъчих 3 часа ,накрая се нервирах -следва формат и толкова .Инсталирах го от Ево в графичен режим ,правя всичко както трябва и все греда :)

Е то и аз го инсталирах от ево режим и при мен беше така, но като го смених на кде плазма тръгна.

Редактирано от fifi_fifito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също опитах с КДЕ Плазма и не ще и не ще.Както и да е не е ОС за мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направо праснах това  и не се  разпрявях повече :) Antergos Linux Official Webpage

Един драйвер малко икони и 2-3 теми + скайп,плеарчета и това е . За 2 часа го докарах до тоя десктоп  със всичките шукаритети.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте не обичам да споря за глупости,за мен това е ненужно усложнена ОС.Какво значи напреднали потребители,говорим за това дали е опростена за инсталация и употреба,само да не подскачат сега адвокатите на писането в конзола и да не ми обесняват колко е хубаво да драскаш в някакъв църен джам и да се мислиш за великан.Айде холан,когато създателите на една ОС искат тя да е популярна се прави така ,че да бъде лесна за инсталиране и употреба,всичко друго е излишно :)

Не съм адвокат и нищо не ти обЯснявам. Не съм никакъв фен на конзолата. ОбЯснявам ти само, че настроен веднъж, е в пъти по-лесен от бозите, които ползваш.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм адвокат и нищо не ти обЯснявам. Не съм никакъв фен на конзолата. ОбЯснявам ти само, че настроен веднъж, е в пъти по-лесен от бозите, които ползваш.

Златен още ли се напъваш,разбрахме че си майтор ай стига изпъква  ,да не казвам като какво в редки лайна :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак нищо не си разбрал - не съм никакъв разбирач. Средностатистически цъкач съм. И пак повтарям, може после и на английски да пробвам, барем вденеш - Arch е супер елементарен за използване, след като го настроиш веднъж.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имате по-грамотно решение за Аcestream във Арч от това  : Tools > Preferences. Show settings > All. Input/ Codecs > Demuxers. Select "FFmpeg demuxer". Save. Винаги ли е работило  с тоя начин или  сега се е прецакал заради някоя зависимост.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва мнение за превода на този текст :

Handle display power management

в контекста на xfce-power-manager.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за настройка на захранването в какъв режим да е ,поне аз така си го превеждам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва мнение за превода на този текст :

Handle display power management

в контекста на xfce-power-manager.

Благодаря предварително !

Нещо си се грижи за пауър мениджмънта на дисплея. Дадена опция или нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е най добре да го преведа, само, като "Управление на захранването на панела". Нито "управлявам", нито "работя/боравя" ми звучат добре.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от типа на осигурява/управлява/поддържа трябва да се превежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, че никак не звучи добре в превода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е най добре да го преведа, само, като "Управление на захранването на панела". Нито "управлявам", нито "работя/боравя" ми звучат добре.

Засега мога да ти предложа още "Обезпечава енергопотребленито на монитора", "Обезпечава енергийният профил на монитора" или "Осъществява управление енергопотребленито на дисплея".Незнам дали звучат по-добре. :(

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега мога да ти предложа още "Обезпечава енергопотребленито на монитора" или "Осъществява управление енергопотребленито на дисплея"

Незнам дали звучат по-добре.

Зле преведено :) (тва нема да се събере на екрана на моя нетбук)

Мисля че първо трябва да започнете от там, да разберете какво узначава думата "Handle" ето тук

макар че испанският превод е, по разбираем - и там пише " el nombre en inglés handle, que significa "tirador" o "manija", en el sentido de que mediante él se controla o maniobra." което на български се превежда така "името на английски handle, което узначава стрелец/дърпач или дръжка, във смисъл, че  през него се управлява или маневрира"

На български не знам как ще звучи най добре: но може ченгето да потърси различни преводи на "

Handle display power management", във transifex и да се види..

Не бой се, ако има нещо все некой ще те поправи. Ти започни превода другото е лесно :)

П.С Точно за това не ми харесва да ползвам български на моя компютър :)

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.  "името на английски handle, което узначава стрелец/дърпач или дръжка, във смисъл, че  през него се управлява или маневрира"

На български не знам как ще звучи най добре: но може ченгето да потърси различни преводи на "

Handle display power management", във transifex и да се види..

2. Не бой се, ако има нещо все некой ще те поправи. Ти започни превода другото е лесно :)

3. П.С Точно за това не ми харесва да ползвам български на моя компютър :)

1. Знам, какво значи думата, но не знам, как да го направя да звучи добре и смислено на български. Преведох го само, като "Управление на захранването на дисплея".

2. Напоследък никой друг не пипа превода. Преводът го бях почти завършил. Това беше последното непреведено изречение.

В момента, средата е преведена над 90%. http://s19.postimg.org/grgpt6unn/transl.png

3. А, на мен ми харесва и дори дължа да ползвам български.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Знам, какво значи думата, но не знам, как да го направя да звучи добре и смислено на български. Преведох го само, като "Управление на захранването на дисплея".

2. Напоследък никой друг не пипа превода. Преводът го бях почти завършил. Това беше последното непреведено изречение.

В момента, средата е преведена над 90%.

3. А, на мен ми харесва и дори дължа да ползвам български.

1. Ок, аз само отучних по добре, със линкчета, иначе, и аз бих заложил на този превод.

2. Няма значение, рано или късно ще се надникне, стига е зор да има, нали знаеш. То по принцип когато се направи превод, е хубаво да не го затваряш за редактиране, а ми да го уставиш, ако има некой да предложи по добър превод, но тва зависи от превода на думата.

3. Без коментар.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      https://s25.postimg.org/qzj5w37sf/firefox.png
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      https://yadi.sk/d/Wn7IjvOr3Skd5d
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• от juveplu
      Ако в Linux се инсталира VINE ще работи ли DAW  REAPER  със плъгини за Windows ?
      Аз прочетох че с VINE  ще работи една програма за Windows , а не повече . Тук става въпрос също за една програма , но с много плъгини добавени в нея . Това повече програми ли са или е една с заредени плъгини ? Някой пробвал ли е ? Зная че винаги помагате , но моля не ми отговаряйте по принцип ако не сте пробвали само за да си пишем някакви неща . Очаквам пример който да покаже картината - какво се случва . Благодаря Ви предварително 
    • от nemezius42
      Здравейте.
      Намерих едни части на тавана и си сглобих един "страшен звяр".
      Искам да му сложа linux, но не знам каква версия да избера, защото компютъра като цяло е много слаб. Характеристиките са му следните:
      1.40Ghz Процесор (не помня точно какъв беше)
      256MB Видео карта
      2 хард диска - Един 4 GB (на който бях инсталирал windows XP преди) и един 80 GB за филми и музика.
      1 или 2GB оперативна памет...
      Машината си антика и звучи нереалистично да се използва към днешна дата, но все пак знам, че преди там имаше windows XP и играех counter-strike 1.6 на нея.
      Според вас ще мога ли да инсталирам някаква версия на linux на това нещо или е загубена кауза?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.