Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

VESSSKO95 ™

Задължителната военна служба - безсмислица или необходимост?

Препоръчан отговор

преди 38 минути, simtech написа:

Нямам намерение да се занимавам повече с теб. Вместо да коментираш по темата прехвърляш между темите, за да коментираш моите изказвания, не да кажеш ти нещо смислено. Лека нощ!

По темата съм коментирал достатъчно. На теб ти правя услуга - показвам ти що за личност си.

Иначе, от теб както винаги - поредни въпроси, на които не отговаряш, защото отговорите ясно ще покажат що за човек си.

Ясно е, че не само в различни теми, но и в различни коментари в една и съща тема, си различен човек. Важен е личния ти интерес. Останалото няма значение. Като ти се зададат 5 въпроса отговаряш на този, на който ти е най-лесно да отговориш, и който(много често) ще смени темата. На останалите не отговаряш. Не че са трудни, ама отговорите няма да са в твоя полза. Когато не можеш да отговориш на нито един въпрос - лека нощ. Ами лека и на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, A.com написа:

По темата съм коментирал достатъчно. На теб ти правя услуга - показвам ти що за личност си. Иначе, от теб както винаги - поредни въпроси, на които не отговаряш, защото отговорите ясно ще покажат що за човек си.

Когато ти кажат "Край", ти не признаваш. Точката за теб е запетайка. Аз личностни анализи не съм искал.
Но не, не съм двуличник, просто мисля различно. Не съм и очаквал да ме разбереш. Довиждане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 12 часа, simtech написа:

Когато ти кажат "Край", ти не признаваш. Точката за теб е запетайка. Аз личностни анализи не съм искал.
Но не, не съм двуличник, просто мисля различно. Не съм и очаквал да ме разбереш. Довиждане!

Някой да те кара на сила да пишеш? Като си казал "Край", ами спри се де. Личностни анализи не съм ти правил. Иначе си прав - мислиш различно и никой не те е карал да мислиш по друг начин. Двуличник не си спомням да съм те наричал. Егоист и лъжец съм те наричал - докзателства можеш да намериш в коментарите си.

Ако искаш последната дума да е твоя - заповядай.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, A.com написа:

Егоис и лъжец съм те наричал - докзателства можеш да намериш в коментарите си.

Лъжец си ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, simtech написа:

Лъжец си ти!

Докажи го. Ако не можеш да го докажеш доказваш, че си лъжец.

Аз мога да докажа, че ти си лъжец. Дори направих едно специално мнение със собствените ти лъжи. Мога да се самоцитирам ако искаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, A.com написа:

Не си ми интересен. Няма да ти се обяснявам - да си разбрал какво съм писал. Ако не разбираш - питаш, а не да преиначаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, simtech написа:

Не си ми интересен.

Ти обаче си изключително интересен. Рядко се срещат хора с мания за величие и изключителна значимост, но с никакво покритие.

преди 4 часа, simtech написа:

Няма да ти се обяснявам - да си разбрал какво съм писал. Ако не разбираш - питаш, а не да преиначаваш.

Ти и да искаш трудно ще обясниш. Това се видя прекрасно от всичките ти постове. Лъжа след лъжа, глупост след глупост, противоречие след противоречие.  Ако не знаеш какво пишеш - не пиши. Цитирането не е преиначаване - набий си го в главата. Посочи ми мой коментар, в който съм те цитирал и съм променил съдържанието на това, което си писал. Посочи ми де.

Относно питането - колко въпроса ти зададох, а ти на колко от тях отговори? А? Питах те, Ти отговори ли?

Това, прекрасно показва какъв точно си. Хем си егоист, хем си лъжец, хем си и страхливец.

преди 7 часа, simtech написа:

Лъжец си ти!

Аз мога да докажа, че ти си лъжец. Дори направих едно специално мнение със собствените ти лъжи. Мога да се самоцитирам ако искаш?

Доказа ли нещо? Не доказа. Страхливец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 49 минути, A.com написа:

Дори направих едно специално мнение със собствените ти лъжи.

Не, написа едно мнение с неща, които коментираш, без да си ги разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, simtech написа:

Не, написа едно мнение с неща, които коментираш, без да си ги разбрал.

Не коментирам, цитирам. А мантрата "не си разбрал" можеш да я повтаряш и още 100 години.

Ще докажеш ли, че лъжа, или и това не съм разбрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второ специално издание, посветено на simtech . На всякъде, където пише - ЛЪЖА сте прочели една ... голяма ЛЪЖА.

на 23.05.2017 г. в 3:04, simtech написа:

Армията иска послушковци, не иска умни хора.  - ЛЪЖА

на 23.05.2017 г. в 22:01, simtech написа:

Най-големият дефект на армията е, че се изпълнява нещо безпрекословно. - ЛЪЖА

Така е много лесно да злоупотребиш с положение и да даваш неправомерни заповеди, когато никой не може да постави здравият ти разум под съмнение. - ЛЪЖА

По времето на соца армията единствено се е биела с уличните кучета пред порутените складове и е охранявала българите да не избягат през границата. - ЛЪЖА

И НЯМА умен военен. - ЛЪЖА

Военни стават предимно хората, които за нищо друго не стават. - ЛЪЖА

И единственото, което да правят е да си търкат задника на стола и да им дават пари - ЛЪЖА

на 24.05.2017 г. в 13:03, simtech написа:

Умен шапкар няма. - ЛЪЖА

на 24.05.2017 г. в 22:06, simtech написа:

Висшият и средният ръководен състав на армията е бил долни плужеци, лъжци и страхливци. - ЛЪЖА

на 25.05.2017 г. в 1:43, simtech написа:

Казармата вас ви е научила само как да сте безропотни, да ви мачкат и да търпите мизерия. - ЛЪЖА

Казармата ражда едни послушковци или конформисти - ЛЪЖА.

на 27.05.2017 г. в 21:58, simtech написа:

Няма други, освен онези пияници. Никой друг не иска да става военен. - ЛЪЖА

на 28.05.2017 г. в 16:58, simtech написа:

Винаги на човешкият ресурс в армията се е гледало като на пушечно месо - ЛЪЖА

Историята показва, че на никого от военноначалниците не му е пукало за хората му наистина. - ЛЪЖА

на 28.05.2017 г. в 19:26, simtech написа:

НА военните не им ПУКА за жертвите.- ЛЪЖА

на 1.06.2017 г. в 0:14, simtech написа:

Войниците в САЩ са кадрови. И са некадърници. тотално неподготвени - ЛЪЖА. И се връщат у дома си като психари - ЛЪЖА.

на 1.06.2017 г. в 17:10, simtech написа:

Tи май не разбра, че при водените войни САЩ има най-малко загуби, защото никога не е водила война на своя територия. - ЛЪЖА

на 2.06.2017 г. в 16:58, simtech написа:

САЩ никога не са учавствали активно във война - ЛЪЖА.

На фронтовата линия по време на войни са се пращали основно по-глуповатите, ниско образовани и ниско интелигентни. - ЛЪЖА

В казармата каквото и да стане, винаги си виновен. Висшестоящият винаги е невинен. - ЛЪЖА
Но никой нормален интелигентен не отива в армията, ако има интелигентност поне да си напише името правилно. - ЛЪЖА

на 2.06.2017 г. в 17:56, simtech написа:

Историята я знам достатъчно добре, но ми е безразлично за американците. Те истински жертви във война не са дали. - ЛЪЖА

на 2.06.2017 г. в 22:08, simtech написа:

Освен да избиват индианци с лъкове, друго не могат. - ЛЪЖА

В казармата има устав уж. Който не се спазва. - ЛЪЖА И никога няма да се спазва - ЛЪЖА.
 В казармата хем си виновен до доказване на противното и правят каквото си искат с теб, хем не можеш да отвърнеш, защото независимо от причината да отвърнеш, винаги си виновен и винаги е неподчинение. - ЛЪЖА

на 4.06.2017 г. в 19:19, simtech написа:

Да, САЩ не знае какво е война - ЛЪЖА.

на 6.06.2017 г. в 23:41, simtech написа:

Само че в армията излиза най-долното в хората. Поне в наборната. Защото хората там са по принуда, не по желание- ЛЪЖА..

на 10.06.2017 г. в 12:28, simtech написа:

В казармата всеки е вкаран в затвора по принуда - ЛЪЖА.

Цитат

НЯМА ОБРАЗОВАН И УМЕН ВОЕНЕН - ЛЪЖА.

34 лъжи.

Не очаквам да докажеш, че която и да е лъжа не е лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 28 минути, A.com написа:

Второ специално издание, посветено на simtech . На всякъде, където пише - ЛЪЖА сте прочели една ... голяма ЛЪЖА.

1. В САЩ наборна военна служба няма. Има само професионална армия. 1973 година задължителната военна служба е отменена. Не стига, че си лъжец, ами си и неграмотен, да не можеш да прочетеш.
2. Йерархична структура, в която се изпълняват заповеди без да се задават въпроси и да се търси сметка е порочна. Проста логика.
3. Много е лесно да злоупотребиш с власт и това се е случвало в армията. Има факти. Лъжец си ти и то нагъл.
4. Аз до сега военен нобелов лауреат не съм видял.
5. Доказано е с многобройни разкази на преки очевидци, че в "казармата" повече се е кибичило, отколкото се е стреляло. Мизерията е гарантирана, военното обучение - опционално и оптимистично.
6. На военните не им пука за жертви. Факт е, че генерали са жертвали своите войници, за да получат лесен път към победата.
Сами можем да проследим Сталин, Хитлер и други колко са си уважавали войниците.
7. Обикновените редови войници без специални умения винаги са били в първите редици на фронтовата линия. Исторически доказано.
8. Американските войници не са подготвени. Мислят си, че военната служба е като компютърна игра. Има много информация как от мисиите в чужбина американски войници се връщат с психически проблеми и не могат да се адаптират към цивилния живот. Има изключително много военни ветерани-бездомници и скитници в САЩ. За това се водят статистики.
9. САЩ не са имали война на своя територия в съвременната си история. Континентален САЩ не е нападан в последните 100 години.
Никога американски градове не са били разрушавани и не е имало инвазия в САЩ през нито една от двете световни войни. Изключение е измислената атака над Пърл Харбър, използвана като претекст от САЩ да влезе във Втората Световна.
10. Факт е, че в българската казарма е имало издевателства и много често въпреки наличен устав се е злоупотребявало с положение и власт и е имало унизително отношение към наборници. Има документирани случаи и доклади за това.
11.В наборната армия хората влизад насила, по принуда. Отиват, защото ги задължават. Не може да очакваш да събереш всякакви от кол и въже и да очакваш всичко да върви гладко. Долно, простотия.
12. В казармата всеки е вкарам като в з "затвора" - по принуда. И също както затвора някой друг ти определя какво ще правиш и как да го правиш и нямаш право на избор. Нямаш право и да излезеш, също както в затвора.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6/26/2017 в 0:22, Glenarvan написа:

...............1 Генетичния боклук може да го правиш каквото си искаш, той си остава такъв. Както една огризка, каквото и да я правиш, си остава отпадък.......................................2 няма да има, защото нямаме пари, няма и къде да се състоят вече тия казарми. ..........................

1 На първо място такова нещо като "генетичен боклук" не съществува. Особенно в контекста на твоята мисъл. Всеки знае (добре де, иска ми се да е така), че средата влияе върху ума и разбиранията на хората за света като цяло. И както е известно хората създават средата в която живеят другите. Ако си ме разбрал добре. Ако ли си Бойковец не мога да помогна. А и не искам!

2 Лъжат, че няма пари. Виж по-към края...

на 6/26/2017 в 0:15, simtech написа:

Не си в час, нали?

Напротив. Знам какво съм написал. Знам също, че мястото му не е там. Нали знаеш как се лови риба. Макар, че ти кълвеш и на празно.

Защо никога не пишеш конструктивно?! От какво те е страх?! Не, че да се страхуваш е лошо. Но в случая става дума за диалог. Освен това страхът е само в твоето съзнание. Ето тази тема си я омазал с кафяво (пак този страх), а е сериозна тема. Как така не го проумяваш?!

Отново по темата. Не е вярно, че издръжката на донаборник е в пъти по-висока от издръжката на професионален войник. Лъжат ви. Някои го знаят, други подозират, а по-голямата част просто не знаят. Няма пари за война, а това е различно. Няма пари, защото няма икономика, а не защото няма ВПК. Без икономика няма и ВПК, а преди да погребем ВПК първо трябва да се погребе науката. Преди нея образованието и т.н. до источника. На нас ни беше казано, че ако искаме нещо винаги можем да си го купим. Дори защитата си. Други ще имат грижата. Те имат право да се развиват, ние, НЕ! Ако нямаме пари (сякаш някой е обещавал да има) ще ни дадът заем, като за нас, с вискока лихва. А за народното недоволство не се безпокойте има медии от чиито студя ще ни обяснят, че сме взели поредния "иновативен заем". Наистина ни мислят за дебили! Докато на земята има оръжия и оръжейни системи и докато има кой да ги използва или създава, оправдавайки това по всевъзможни начини, ще има нужда от армии и ВПК-и. Иначе, просто трябва да се навеждане на всеки който иска да ни похити. А мераклии дал бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Lautrec написа:

1 На първо място такова нещо като "генетичен боклук" не съществува.

Генетичен боклук има. Има хора с IQ 145, а има хора с IQ на мекотело.

преди 1 час, Lautrec написа:

Няма пари, защото няма икономика, а не защото няма ВПК.

И като върнем казармата и младежите вместо да работят 1 година и да внасят данъци - не го правят през това време...Ще заимаме пари!

преди 3 часа, A.com написа:

Не очаквам да докажеш, че която и да е лъжа не е лъжа.

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. В САЩ наборна военна служба няма. Има само професионална армия. 1973 година задължителната военна служба е отменена. Не стига, че си лъжец, ами си и неграмотен, да не можеш да прочетеш.

Чети, грамотнико. Кое съм показал, че е лъжа? Сега видя ли го? Не знаеш къде започва и къде свършва едно изречение ли? Нещо общо с типа на армията в САЩ? Да съм спорил, че са кадрови войници. Нарично съм оставил това изречение, за да не ревнеш пак, че вадя от контекста.

Войниците в САЩ са кадрови. И са некадърници. тотално неподготвени - ЛЪЖА. И се връщат у дома си като психари - ЛЪЖА.

Айде докажи, че кадровите войници в армията на САЩ са некадърници и са тотално неподготвени. Докажи, че се връщат у дома си като психари.

-------------------------------------------------

2. Йерархична структура, в която се изпълняват заповеди без да се задават въпроси и да се търси сметка е порочна. Проста логика.

Най-големият дефект на армията е, че се изпълнява нещо безпрекословно. - ЛЪЖА

Така е много лесно да злоупотребиш с положение и да даваш неправомерни заповеди, когато никой не може да постави здравият ти разум под съмнение. - ЛЪЖА

Две лъжи. Обясни ти се по-назад в темата как се дават и как се изпълняват заповеди и кой какви права и задължения има. Но, ти продължава да приказваш глуспоти. А логиката ти наистина е проста, та чак просташка. Доказа ли че, това не са лъжи? Не доказа.

------------------------------------------------------------------------

3. Много е лесно да злоупотребиш с власт и това се е случвало в армията. Има факти. Лъжец си ти и то нагъл.

Я покажи, къде съм писал, че с власт не се злоупотребява? Къде съм писал, че това не се е случвало в армията? Къде съм писал, че няма факти за таквиа злоупотреби? Като покажеш можеш да ме наричаш лъжец. Докато не го направиш лъжеца си ти.

------------------------------------------------------------

4. Аз до сега военен нобелов лауреат не съм видял.

И понеже не си видял... какво? Това ли?

И НЯМА умен военен. - ЛЪЖА

на 24.05.2017 г. в 13:03, simtech написа:

Умен шапкар няма. - ЛЪЖА

Цитат

НЯМА ОБРАЗОВАН И УМЕН ВОЕНЕН - ЛЪЖА.

Случайно да доказа, че цитатите не са лъжи? Ти като не си нобелов лауреат не си умен и образован ли?

---------------------------------------------------------------------

5. Доказано е с многобройни разкази на преки очевидци, че в "казармата" повече се е кибичило, отколкото се е стреляло. Мизерията е гарантирана, военното обучение - опционално и оптимистично.

Отговаряш без да цитираш, та да те питам, с това какво доказваш?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

6. На военните не им пука за жертви. Факт е, че генерали са жертвали своите войници, за да получат лесен път към победата.

Сами можем да проследим Сталин, Хитлер и други колко са си уважавали войниците.

на 28.05.2017 г. в 16:58, simtech написа:

ВИНАГИ на човешкият ресурс в армията се е гледало като на пушечно месо - ЛЪЖА

Историята показва, че на НИКОГО от военноначалниците не му е пукало за хората му наистина. - ЛЪЖА

на 28.05.2017 г. в 19:26, simtech написа:

НА военните не им ПУКА за жертвите.- ЛЪЖА

Ти научи ли коя думичка в българския език какво означава? Доказа ли, че въпсотните лъжи не са лъжи?

Факт е, че генерали са жертвали своите войници, за да получат лесен път към победата.

Това е факт. Да съм твърдял, че не е? Ако решиш да отговориш хубаво прочети какво съм цитирал и какво си писал, да не вземеш пак да се изложиш.

-------------------------------------------------------------

7. Обикновените редови войници без специални умения винаги са били в първите редици на фронтовата линия. Исторически доказано.

На фронтовата линия по време на войни са се пращали основно по-глуповатите, ниско образовани и ниско интелигентни. - ЛЪЖА

На фтонтовата линия, по време на война, са пращали задължително, не основно, и офицери. В първите редици. И все още на фронтовата линия има офицери - в първите редици. А офицерите не са хора без специални умения. Нито са по-глуповати, ниско образовани и ниско интелигентни. Ако те влече само 20-ти век - виж в колко войни участват САЩ, СССР, Великобритания, Франция. След това виж на колко години са били наборните и кадровите им войници и си отговори на въпроса човек, завършил средно и/или висше образование дали е по-глуповат, ниско образован и ниско интелигентен. Отговорът няма да ти хареса. И това е исторически доказано. Ти успя ли да докажеш, че посочениата лъжа не е лъжа?

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8. Американските войници не са подготвени. Мислят си, че военната служба е като компютърна игра. Има много информация как от мисиите в чужбина американски войници се връщат с психически проблеми и не могат да се адаптират към цивилния живот. Има изключително много военни ветерани-бездомници и скитници в САЩ. За това се водят статистики.

Коя статистика ти показа, че американските войници не са подготвени? Дай да я видим? Коя статистика ти показа, че американските военни си мислят, че войната е компютърна? Дай и не яда я видим? Няма друга армия, която през 20-ти век да е водила пвоече войни и да е спечелила толкова много воийни, Това с неподготвени и некадърни войници ли се постига? С хора, които не знаят какво е война и си мислят, че играят компютърна игра. Осмисляш ли какви глупости пишеш?

Военни ветерани инвалиди, бездомници и скитници има и ще има. Военни, върнали се с психични отклонения има и ще има. Това как доказва, че американските войници са неподготвени? И как доказва, че:

-----------------------------------------------------------------------

9. САЩ не са имали война на своя територия в съвременната си история. Континентален САЩ не е нападан в последните 100 години.

Никога американски градове не са били разрушавани и не е имало инвазия в САЩ през нито една от двете световни войни. Изключение е измислената атака над Пърл Харбър, използвана като претекст от САЩ да влезе във Втората Световна.

И? Някой да го оспорва? Да не би това да озанчава, че:

САЩ никога не са учавствали активно във война - ЛЪЖА.

на 2.06.2017 г. в 17:56, simtech написа:

Историята я знам достатъчно добре, но ми е безразлично за американците. Те истински жертви във война не са дали. - ЛЪЖА

на 2.06.2017 г. в 22:08, simtech написа:

Освен да избиват индианци с лъкове, друго не могат. - ЛЪЖА

на 4.06.2017 г. в 19:19, simtech написа:

Да, САЩ не знае какво е война - ЛЪЖА.

Някаква връзка с действителността имаш ли? Питах те нашите жертви, през двете световни войни, дали са истински или не? Не отговори. Знам защо.

Та, доказа ли, че въпросните лъжи не са лъжи? Не доказа.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10. Факт е, че в българската казарма е имало издевателства и много често въпреки наличен устав се е злоупотребявало с положение и власт и е имало унизително отношение към наборници. Има документирани случаи и доклади за това.

Фактите са факти и аз не ги оспорвам. С това коя от лъжите обори? Ще ми посочиш ли?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.В наборната армия хората влизад насила, по принуда. Отиват, защото ги задължават. Не може да очакваш да събереш всякакви от кол и въже и да очакваш всичко да върви гладко. Долно, простотия.

В наборната армия хора са влизали и по собствено желание. Без да са били задължени. Трудно ли ти е да го осъзнаеш?

Но никой нормален интелигентен не отива в армията, ако има интелигентност поне да си напише името правилно. - ЛЪЖА

на 6.06.2017 г. в 23:41, simtech написа:

Само че в армията излиза най-долното в хората. Поне в наборната. Защото хората там са по принуда, не по желание- ЛЪЖА..

на 10.06.2017 г. в 12:28, simtech написа:

В казармата всеки е вкаран в затвора по принуда - ЛЪЖА.

Доказа ли, че лъжите не са лъжи?

---------------------------------------------------------------------------------------

12. В казармата всеки е вкарам като в з "затвора" - по принуда. И също както затвора някой друг ти определя какво ще правиш и как да го правиш и нямаш право на избор. Нямаш право и да излезеш, също както в затвора.

Това от личния ти опит в казармата ли го казваш?

--------------------------------------------------------------------------------------------

Искам да ти кажа, че си безочлив. Нагли и долни лъжи пишеш, преиначаваш и лично мнение. Подозирам и че си неграмотен, освен че ти липсва абстрактно мислене и си буквалист и фактолог.

Нали ти казах да ми посочиш лъжите. Посочи къде преиначавам, къде съм променил личното ти мнение. Защо не го направиш? Аз, част от твоите лъжи ги посочих. И ти казвам и показвам защо са лъжи. Кой е безочлив в случая? Аз или ти?

Подозирай каквото си искаш.. А с факти не се спори. Ти и затова не отговаряш на повече от половината ми въпроси. Липсват ти факти, а тях не можеш да ги компенсираш с абстрактно мислене и изми'льотини. Ако, не дай си Боже, някой ден те съдят или ти съдиш някого, кажи на прокурора, адвоката и съдията да зарежат фактите и да  наблегнат на абстрактно мислене.

И накрая - за коя точно лъжа успя да докажеш, че не е лъжа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, A.com написа:

Къде съм писал, че това не се е случвало в армията?

Като се злоупотребява безнаказано - порочна структура.

преди 19 минути, A.com написа:

Доказа ли, че лъжите не са лъжи?

Да. Наборниците не са влизали по свое желание и не са били доброволци, защото са били задължени, независимо от желанието си. В затвора те вкарват точно по начина, по който и в казарма - против твоята воля. Само че за да те вкарат в затвора трябва да си извършил злодеяние, а в казармата - единственото ти прегрешение е, че си гражданин на тая държава.

преди 21 минути, A.com написа:

В наборната армия хора са влизали и по собствено желание.

Не, в наборната армия се влиза без значение желанието. Няма значение какво желаеш.

преди 21 минути, A.com написа:

Разкази на очевидци и злоупотреби, които са документирани.

преди 23 минути, A.com написа:

Войниците в САЩ са кадрови. И са некадърници. тотално неподготвени - ЛЪЖА

Да, но са кадрови и определено не са подготвени. Има доказателства за това.

преди 24 минути, A.com написа:

Липсват ти факти, а тях не можеш да ги компенсираш с абстрактно мислене и изми'льотини.

Факти колкото искаш и съм ги давал. Да си чел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, simtech написа:

Като се злоупотребява безнаказано - порочна структура.

Такива структури, особено в Бългаиря, колкото искаш.

Да. Наборниците не са влизали по свое желание и не са били доброволци, защото са били задължени, независимо от желанието си. В затвора те вкарват точно по начина, по който и в казарма - против твоята воля. Само че за да те вкарат в затвора трябва да си извършил злодеяние, а в казармата - единственото ти прегрешение е, че си гражданин на тая държава.

Да, наборници са влизали и по свое желание, което ги прави доброволци. Въпреки, че не са били задължени да влизат.

Не, в наборната армия се влиза без значение желанието. Няма значение какво желаеш.

Случайно да знаеш за хора, които не са ходили в казарма? Знаеш. Не са пожелали не са отишли. Не е било така за всички, но е имало и такива хора. И съвсем не са били някакви бутикови бройки.

Разкази на очевидци и злоупотреби, които са документирани.

Аз къде съм написал, че оспорвам разказите на очевидци и документираните случаи?

Макар, че отговорът ти е на това:

Цитат

---------------------------------------------------------------------------------------

преди 13 часа, simtech написа:

Не всеки е вкарван като в затвор и по принуда, за което има разкази на очевидци и документирани случай. Пак ли генерализираш или просто мислиш абстрактно?

Да, но са кадрови и определено не са подготвени. Има доказателства за това.

Да, кадрови са и определено нямаш никаква представа до колко и за какво са подготвени. Т.е. пак си пишеш ей така, да има какво да напишеш. САЩ са световна сила, благодарение на неподготвените си войници.

Факти колкото искаш и съм ги давал. Да си чел!

Чета от самото начало. Голяма част от фактите ти са личните ти фантазии и измишльотини. Ще ти го напиша пак - не отговаряш на повече от половината ми въпроси именно защото ти липсват факти или фактите не подкрепят собствените ти твърдения, та затова си мълчиш. Ако имаше факти щеше да отговориш. Аз с факти не споря. Но с лъжи и фантасмагории не ми е проблем да споря.

От 34 лъжи, отговри на 12. След това коментирах и 12-те ти отговора. От тях ти "отговори" на 5. Къде са ти фактите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, simtech написа:

Генетичен боклук има. Има хора с IQ 145, а има хора с IQ на мекотело.

И като върнем казармата и младежите вместо да работят 1 година и да внасят данъци - не го правят през това време...Ще заимаме пари!

Човече наистина ли не осъзнаваш какво си написал. Така казано се оказва, че всеки с коефицент под 190-220 е мекотело. Нека ти напомня, че хората преживели нозъчна травма (примерно) макар до преди инцидента да са били нормални, според твоето жестоко разбиране, вече са мекотели. Сега ще ми посочиш онези които се раждат с умствена изостналост и ще прозвучи още по-жестоко. Наясно ли си въобще колко деликатен е балансът в човешкото тяло и колко кратък е пътят между нормалността и патологията/травмата?!!!!! Разбираш ли въобще кое ни различава от животинския свят или всичко трябва да ти се обяснява като на..... Хайде сети се!

Свикнали сме да мислим за военното подготовка само чрез казармения модел на обучение. Имай предвид, че в някои армии ПРОФЕСИОНАЛНОТО военно обучение е с продължителност 2 (ДВЕ) години. ТОЕСТ, през тези две години НЕ СПЯТ ЗИМЕН СЪН. ТОЕСТ, ако ще връщаме казармата САМО и ЕДИНСТВНО за да научим новобранците как да си шият скъсаните гащи които в момент на "неубоздана страст" някоя "мацка" е съдрала:lol6:вместо да ги събуе от "обекта", то тогава нямаме нужда от никакво военно обучение. Целта е съвсем друга и при добре изработена система - такава имаше, а сега можем да взаимстваме и от други армии - ще призвеждаме истински войници които в кризисни ситуации ще знаят какво да правят. Младежите няма да ги е страх от гръмотевични бури, а за истински взрив да не говорим (да пази господ, но като гледам се е удремал). Аз съм чувал жени да казават, цитирам: "Трябва да се върне казармата, защото, нещо много се изпедерастиха мъжете!", край на цитата. Не, че това ми е аргументът, само пример. Аргументите са очевидни и няма нужда дори да се дебатират. Освен това КОЙ казва, че военното обучение е само за мъже? Ей това не мога да разнера!

Относно данъците.... Това ли е най-силният ти аргумент? Да ти имам аргумента! Покрай твоите небивалици темата изобилства от флууд и спам, така, че и малкото които имаха интерес да се включат се отказаха. Написах ти го черно на бяло - темата е важна, и няма никакво значение дали го разбираш.

Нещо с тази тема не е наред. Спирам да пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lautrec написа:

Човече наистина ли не осъзнаваш какво си написал. Така казано се оказва, че всеки с коефицент под 190-220 е мекотело. Нека ти напомня, че хората преживели нозъчна травма (примерно) макар до преди инцидента да са били нормални, според твоето жестоко разбиране, вече са мекотели. Сега ще ми посочиш онези които се раждат с умствена изостналост и ще прозвучи още по-жестоко. Наясно ли си въобще колко деликатен е балансът в човешкото тяло и колко кратък е пътят между нормалността и патологията/травмата?!!!!! Разбираш ли въобще кое ни различава от животинския свят или всичко трябва да ти се обяснява като на..... Хайде сети се!

От скоро ли му четеш писаниците? Всички, които не искат да станат "нещо" са говеда и не заслужават да живеят. Военните са тъпи и необразовани, защото той не е чувал за военен нобелов лауреат.  Не си казва собствения IQ, ама не този, който сам си е мерил. Претендира да е велик, изключителен и незаменим. Въобще... взел се е много на сериозно.

Относно данъците.... Това ли е най-силният ти аргумент? Да ти имам аргумента!

Тук става интересно. Той има сервиз, но не казва има ли фирма, има ли счетоводител, плаща ли данъци, заплати, осигуровки. Най-вероятно работи в сивата икономика, но дава официални статистики и все реве, че плащал данъци.

Нещо с тази тема не е наред. Спирам да пиша.

Нещото си има име - simtech.

За simtech - ако нещо съм излъгал в този си коментар ще се радвам да посочиш кое е лъжа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, Lautrec написа:

Аз съм чувал жени да казават, цитирам: "Трябва да се върне казармата, защото, нещо много се изпедерастиха мъжете!", край на цитата.

Но това от същите меркантилни кифли, които ги е страх да не умрат ако си счупят нокътя ли?

Така казано се оказва, че всеки с коефицент под 190-220 е мекотело. Нека ти напомня, че хората преживели нозъчна травма (примерно) макар до преди инцидента да са били нормални, според твоето жестоко разбиране, вече са мекотели.

Не е жестоко разбиране. На света има 5% истински интелигентни хора и 95% консуматори.

Младежите няма да ги е страх от гръмотевични бури, а за истински взрив да не говорим

Само дебил не го е страх от истински взрив. Дори професионална армия и наемници не обичат да си бутат главата в пехотна мина или не обичат да се бутат под дъжд от артилерийски снаряди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти Рамбо не си ли гледал 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, simtech написа:

На света има 5% истински интелигентни хора и 95% консуматори.

Ти предполагам смяташ че си от тези 5%? Без капка съмнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Yvan Sergeev написа:

ти Рамбо не си ли гледал 

Тоя не е никакъв Рмабо, а и за какво ти е Рамбо като има:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може би една от най-важните поуки в живота на човек е да не бъде прекалено самонадеян.
Да подбира "битките", които води мъдро и да не се отклонява в маловажни неща.
Да преглъща своята гордост, когато се налага и да не я превръща в горделивост.
Защото и в живота тя се използва от недоброжелатели, за да те направят на глупак.
Да отстоява себе си, но когато това наистина е нужно. А не самоцелно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...