Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, предлагам в тази тема да дискутираме всичко, свързано с криптовалутите.

Като за начало - Занимавам с "любителско" копаене на quark най-вече, защото иначе с тези SHA-256 или Scrypt имам чувството че направо всеки момент ще замирише на изгоряла пластмаса Публикувано изображение .Правя това с цел най-вече след няколко години курсовете да се покачат и да има някаква печалба от това, или както стана с Биткойна- през 2008 един биткойн е струвал на борсите само около един цент, като до преди година беше преминал 1000$, като сега е около 650$.

Като цяло това беше от мен, като за начало Публикувано изображение

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като луковиците от лалета в Холандия по времето на голямото поскъпване на луковици от лалета. Ако търсиш къде да инвестираш, просто инвестирай. Най добрата стратегия е бай енд холд "купи и задръж". Но не винаги. Сам се досещаш, че точно на върха, това е най лошата стратегия. От друга страна, не е съвсем най лошата, защото всеки връх е временен. Така че не е никак просто. На млади години се бях хванал да чета книжки за търговия и инвестиции. Изчетох ги всичките, за да разбера че е било достатъчно да прочета само половината, тъй като в другата половина пише точно обратното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че още не сте чували за новата криптовалуда ADA, изградена вълху многопластовата платформа Cardano.

Препоръчвам да проучите въпроса, докато е прясна, тъй като е една от малкото новооткрити криптовалути, която крие реален потенциал. Един от разработчиците е от учредителите на Ethereum. Екипът е международен и академичен, май е базиран в Япония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с биткойните и като цяло с крипто-валутите е такъв балон, че само американския долар (без ценно, златно покритие или подобно) може да ги конкурира.

Механизма работи така:

сбират се една група богаташи и казват "Абе как да станем още по-богати и да вземем парѝ от малоумниците, ей така, за наши си цели?!". И си отговарят "Нека създадем доверие в нещо, нещо което всеки да се юрне да купи или ползва, по ъзможност без да инвестираме в никаква материална продуцкция!". Така се създават приложенията като Facebook, Snapchat... като за тях специално не парите са важни, а капитализацията(колко хора в последствие биха си купили акции), но основната задача е била богатите "да знаят всичко за простолюдието, което да даде личните си данни, интерси, предпочитания, мръсни тайни и споделяне на лична информация". 

Намират определени хора от младите, познати на познати, за които знаят, че имат афинитет към новите софтуерни технологии и си избират някое приложение в което наливат "едни парѝ", за да го популяризират. Пълно е с такива, но "победителят може да бъде само един" за съответната функция. Аналогично е и с крипто-валутите. Надува се един балон, простолюдието си казва "Бах... всички купуват ценат аму расте, аз да не съм по-балък, я дай да си купя и аз!". Така цената на единица "балон" се покачва, поради една проста причина – алчност и желание за бързо забогатяване.

В един момент балона се пука и простолюдието е ограбено, реално доброволно е дало парите си на още по-богатите. Има една приказка "Пари при пари отиват!".

Аз я допълвам с "Но по-малкото винаги отиват при повечето, а не обратното!"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, то май като се замисли човек цялата финансова система лежи на този принцип.Даже и в бедна България действа.Последен пример КТБ, въпреки че преди това се опарихме от пирамидите. А после се чудим на пенсионерите, че не се научиха да не хвърят пари. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Печатането на парѝ е замислено да иде в историята. Въпроса сега е, как да създадем вяря в нещо, което го няма реално или се измерва с безкрайните... числа. Става дума за доверието между хората.

Криптовалутите са първата стъпка, опипването на почвата на виртуалните парѝ, несъществуващите парѝ и реално кражбата на доверие. 

Прдстоят големи промени в света на икономиката и финансите, пред които комунизма (дето така и не го доживяхме) ще изглежда като детска игра. Но всичко по реда си, първо ще има Гражданска война в САЩ и хипер-инфлация там. Пък тогава ще си говорим пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/21/2017 в 14:21, adXok написа:

Това с биткойните и като цяло с крипто-валутите е такъв балон, че само американския долар (без ценно, златно покритие или подобно) може да ги конкурира.

Механизма работи така:

сбират се една група богаташи и казват "Абе как да станем още по-богати и да вземем парѝ от малоумниците, ей така, за наши си цели?!". И си отговарят "Нека създадем доверие в нещо, нещо което всеки да се юрне да купи или ползва, по ъзможност без да инвестираме в никаква материална продуцкция!". Така се създават приложенията като Facebook, Snapchat... като за тях специално не парите са важни, а капитализацията(колко хора в последствие биха си купили акции), но основната задача е била богатите "да знаят всичко за простолюдието, което да даде личните си данни, интерси, предпочитания, мръсни тайни и споделяне на лична информация". 

Намират определени хора от младите, познати на познати, за които знаят, че имат афинитет към новите софтуерни технологии и си избират някое приложение в което наливат "едни парѝ", за да го популяризират. Пълно е с такива, но "победителят може да бъде само един" за съответната функция. Аналогично е и с крипто-валутите. Надува се един балон, простолюдието си казва "Бах... всички купуват ценат аму расте, аз да не съм по-балък, я дай да си купя и аз!". Така цената на единица "балон" се покачва, поради една проста причина – алчност и желание за бързо забогатяване.

В един момент балона се пука и простолюдието е ограбено, реално доброволно е дало парите си на още по-богатите. Има една приказка "Пари при пари отиват!".

Аз я допълвам с "Но по-малкото винаги отиват при повечето, а не обратното!"

Сега остава да обясниш кои са хората или организациите, които стоят зад биткойн и ще ни вземат парите, тъй като такива няма. Биткойн за разлика от всяка банка, финансова организация, правителство, държава и други е напълно децентрализиран и се управлява от чиста математика и милиони машини във вид на изчислителна мощ - вероятно тези машини са измамниците и те ще ограбят човечеството за да си произведат роботи, които да ни погубят като вид и да завладеят планетата... мога и други примери да ти дам да се посмеем ама мързи и е късно. Като ти е балон си дръж парите в КТБ и други подобни и спи спокойно. Подобни глупави коментари съм чувал най-често от два типа хора - такива, които изобщо не са наясно с материята и такива, които не притежават биткойни защото гроздето е кисело когато е високо. Нямам идея от кой от двата си, но със сигурност си ако не от двата типа поне от единия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Криптовалутите са нищо повече от всяка друга несъществуваща идея тип балон, за разлика от другите обаче при тази нямаш никакви разходи (както е например с недвижимите имоти, което е вид покритие или пък "безценните акции"). Предполагам си гледал "Вълка от Уолстрийт", е същото обясних и аз в коментара си, който си цитирал. Важо е колелото да се върти и малоумниците с желание за "игра на печалба" да си дават парите, имотите (имаше наскоро и такива малоумници в Холандия) или директно парите по банковата сметка.

Наченки на децентрализация, за която говориш (реална цел е елиминиране на нуждата от банки), ще има тогава и само тогава когато се въведе Условен Базисен Доход. Подчертавам Условен, а не Безусловен.

Криптовалутите като всяка друга валута ще бъдат рано или късно подчинени на правителствата, които взимат кредити от международните банкови играчи. С последното изречение ти отговрих и на въпроса, коио са тия организации. Тези на които Света дължи пари и външен дълг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монетарна революция?Отпадане на банките?Спиране на печатниците на пари без покритие?Кое правителство ще го позволи?Китаеца вече забрани налага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е забрана, а контрол. Руснаците си създават своя криптовалута... защото падението на долара като един вид негласна международна валута наближава и няма да бъде приятно.

Човечеството се увеличава, до 2050 г. тенденцията (ако се запази на сегашния темп) ще е да имаме около и малко над 12 милиарда питеци на планетата. Никоя валута няма да има каквото и да е покритие тогава. Криптовалутите са временното решение на проблема с липсата на идеи за "МЛМ пирамиди-фараони и балъци за"... точно така... "милиони".

Мрежа от хора в днешния свят на p2p и хора пазаруващи директно от телефона си в рамките на секунди, е идеалния остров за МЛМ-шарлатаните и финансовите пирамиди.

Идеята за виртуална валута е стара колкото света. Нарича се ДОВЕРИЕ.

Как можеШ да се довериш на човека срещу теб?! Не, не можеШ. Но по-страшното е, че не искаш. В един момент да не се окаже, че "облака" ще е новата банка, щото ще трябва и backup, restore, diversity. 

Същите тези "богаташи", които съчиниха тайния хакер Хатоши Накамура или който и там да си измислиха, че тайно "променя системата" има и сърцераздирателни клипове на наемни актьори, които със сълзи на очи обясняват как криптовалутите ще унищожат банките и "тъмните бюджети" (кредити) на правителствата.

Когато видя протест на банкери, тогава ще повярвам, че нещо се променя към добро.

;)

Редактирано от adXok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.kaldata.com/it-новини/виталик-бутерин-с-послание-към-крипто-270854.html

Нидей рива. Пътят към ада е постлан с добри намерения... Айде още един финансов балон (няма да се самоцитирам от по-горе - първото ми мнение в тази тема).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В света на икономиката и финансите тенденциите ги определят най-силните! За това сега долара е водещ ,но след години може да е китайската пара. Като всяко действие има и противодействие ,но как по-слабите да се противодействат? Това е асимитричния подход. С цялата си военна мощ САЩ не можа да предпази бутането на кулите,нали? Още в миналото с кинджал  са обезглавявали и побеждавали цели армии. Криптовалутата в момента е като вода в клатещо се буре, в което се налива. Наливането го прави реалният свят със създаването на системи,програми , игри и т.н. във виртуалния свят. Тя е отговор и няма друга алтернатива за сега.Е,може и от клатенето да се разлее вода ,но това е ставало със всяка реална валута.Друг е въпроса за биткойна. Според мен доверието в него е нарушено , а и няма как неговата "производствена" стойност е около 1000 долара.Кой ще купува биткойни при тези негови високи стойности?Като няма купувачи цената му ще се стабилизира  там където се появят и изравнят с продавачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.