Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Къде сте вие в глобалната скала на заплащане

capnemo

Препоръчан отговор

На сайта на ББС можете да проверите къде сте вие в глобалната скала на заплащане

http://www.bbc.com/news/magazine-17543356

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 129
  • Създадено
  • Последен отговор

На сайта на ББС можете да проверите къде сте вие в глобалната скала на заплащане

http://www.bbc.com/news/magazine-17543356

Your wage is 162% of the Bulgaria average and 82% of the world average.

Хъ... Не очаквах такъв резултат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този метод на сравняване резултатът не е неочакван. Виж, че оценките се правят в "Purchasing Power Parity dollars" . Тоест, не в абсолютни пари, а в съотношението им към покупателната способност, в съответната държава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С този метод на сравняване резултатът не е неочакван. Виж, че оценките се правят в "Purchasing Power Parity dollars" . Тоест, не в абсолютни пари, а в съотношението им към покупателната способност, в съответната държава.

Не обърнах внимание...

p.s.

Кап, това в продължение на днешният ни разговор ли е? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не обърнах внимание...

p.s.

Кап, това в продължение на днешният ни разговор ли е? :D

Не точно, случайно попаднах на линка и ми стана интересно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам май са сложили 600лв за 100% в България (Аз пък се водя за 188% спямо Бг :P и 95% на световен фон)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега започнете всичките да си мерите....заплатите.Мисля тези резултати не са реални!

И нямат много общо с действителността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.Мисля тези резултати не са реални!

Всички методики ще дават грешки поради простия фак ,че са изключени куп субективни фактори. Все пак -  интересно!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде сега започнете всичките да си мерите....заплатите.Мисля тези резултати не са реални!

А защо всяка такава тема да е мерене на нещо си и с някой?!?!

Толкова ли е трудно който иска да влезе, да си постне резултата и да се оформи някаква дискусия относно стандарт, покупателна способност в световен мащаб и т.н.?!?!

Меренето и тегленето си го правим самите ние.

Както и гледането в канчето на другия и българина в последните години гледа да гребне от канчето на комшията повече, отколкото да се постарае да напълни неговото си.

Това е моето наблюдение, разбира се.

Иначе по темата:

Your wage is 1197% of the Bulgaria average and 606%of the world average.

Нищо с никой не си меря - просто ми е голям!  :clown:

пп. Скала, поста ми е принципно към всички и не гледай, че се хващам за твоето мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Както и гледането в канчето на другия и българина в последните години гледа да гребне от канчето на комшията повече, отколкото да се постарае да напълни неговото си.

....

ТОва ни е един от най-големите проблеми.... никой май не иска да бачка (а казват сме били много трудолюбив народ...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак резултатите не са реални като общо правило! Аз, лично не обичам средни изчисления, глобални скали и съпоставки защото както казах са изключени куп субективни фактори. Това при нашата действителност е важно.

И не - не сме мързеливи защото в моят регион има хора които се скъсват от работа в 16 часов работен ден, 6 дни в седмицата и получават заплата от пр. 270лв., но през 2-3 месеца. Такива хора пъхнати в изчисленията на глобална скала с какви резултати ще се похвалят???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не - не сме мързеливи защото в моят регион има хора които се скъсват от работа в 16 часов работен ден, 6 дни в седмицата и получават заплата от пр. 270лв., но през 2-3 месеца. Такива хора пъхнати в изчисленията на глобална скала с какви резултати ще се похвалят???

Никой не е казал, че няма такива хора.

Те не са представителна извадка, защото стават все по-малко, а броя на мързеливите, крадливите и желаещите да забогатеят за 1 час се увеличава драстично.

Това беше идеята на тези 1-2 поста, които разменихме по-горе, относно работата и мързела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТОва ни е един от най-големите проблеми.... никой май не иска да бачка (а казват сме били много трудолюбив народ...)

...Казано от корпоративна страна от човек, на когото не му се дават пари за заплати на работници.

...И ДА, ДА и пак ДА! За жълти стотинки не искам да бачкам! Трудолюбие и безумие са 2 различни неща.

Те не са представителна извадка, защото стават все по-малко, а броя на мързеливите, крадливите и желаещите да забогатеят за 1 час се увеличава драстично.

Интересното е как с работене, съвестно работене не се забогатява по никакъв начин. Дори и нормален жизнен стандарт не може да се поддържа. Много ясно, че искам да имам много пари. Искам нова кола. Искам хубаво жилище. Искам да не се притеснявам за утрешният ден. Кой не иска? Ама по нормален начин в България това е непостижимо.

Този, който е съставял "представителната извадка" може да си я навре някъде. Работя много и искам да ми се плаща. Като гледам обаче май все още не съм събрал пари за нов автомобил.

Your wage is 1197% of the Bulgaria average and 606%of the world average. = 7000лв

Нищо с никой не си меря - просто ми е голям!

пп. Скала, поста ми е принципно към всички и не гледай, че се хващам за твоето мнение.

Присмял се хърбил на щърбил. Или сит на гладен не вярва.

---

Да не говорим , че не очаквах страница с такива НЕЛЕГИТИМНИ сравнения да се публикува от член на форума с авторитет. Не знам на базата на каква потребителска кошница се изчислява посоченото, ама ако вземем един лаптоп и как за лаптоп от 1000лв българинът дава 2 заплати, а германецът - по-малко от 1/2 заплата, става пределно ясно положението ни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Казано от корпоративна страна от човек, на когото не му се дават пари за заплати на работници.

...И ДА, ДА и пак ДА! За жълти стотинки не искам да бачкам! Трудолюбие и безумие са 2 различни неща.

Интересното е как с работене, съвестно работене не се забогатява по никакъв начин. Дори и нормален жизнен стандарт не може да се поддържа. Много ясно, че искам да имам много пари. Искам нова кола. Искам хубаво жилище. Искам да не се притеснявам за утрешният ден. Кой не иска? Ама по нормален начин в България това е непостижимо.

Този, който е съставял "представителната извадка" може да си я навре някъде. Работя много и искам да ми се плаща. Като гледам обаче май все още не съм събрал пари за нов автомобил.

---

Да не говорим , че не очаквах страница с такива НЕЛЕГИТИМНИ сравнения да се публикува от член на форума с авторитет. Не знам на базата на каква потребителска кошница се изчислява посоченото, ама ако вземем един лаптоп и как за лаптоп от 1000лв българинът дава 2 заплати, а германецът - по-малко от 1/2 заплата, става пределно ясно положението ни.

Ооо, не. Заплати се дават, и то добри. Но на хора, които работят а не висят по цял ден във фейсбук или свършват работата за 5 пъти повече време от нормалното и т.н.

А за сравненията: моля, обърнете се към ББС, това е тяхна страница, тяхно приложение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, не. Заплати се дават, и то добри.

Това е долна лъжа. Директен паралел с европейското заплащане...заплащането в други страни показва, че за същата работа тези "дадени добри заплати" са всъщност жълти стотинки и пълна подигравка, тотална гавра. И то за малцината късметлии, с които са се "подиграли" така, а не тези, които като живеят се чувстват като жители на Гана или Зимбабве.

Искаш ли да ти кажа какво правя по цял ден? Поддържам мрежата, благодарение на която ти днес пишеш мнения със съмнителна достоверност тук. Като е така, от всички доставчици да направим една стачка, да не си вирите нослето всички останали. Да видим колко бързо ще ви парализираме без връзка към глобалната мрежа.

п.п Човека със 7000лв заплатка може да цъка колкото иска "Like", ама фактите няма да се променят. Привет, Алгор!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...Ооо, не. Заплати се дават, и то добри... 

Не знам дали гледате телевизия (щото знам, че Капитана не гледа), но тази вечер даваха по новините, че има глад за програмисти и дават възнаграждение в размер на 6000лв

Аз не се оплаквам от заплащането, което получавам, но работя много, дори в събота.А понякога и в неделя.Отговарям за много неща и работата ми е свързана с много нерви и отговорности.Имам служебен телефон, който ми е забранено да изключвам.Сега да ми звъннат, че има някакъв проблем и съм длъжен да се отзова.Един път се направих на ударен и ме глобиха със 100лв.Но...не се оплаквам.

Защо казвам това? Защото мисля възнаграждението си е закономерно (или поне в повечето случаи) с работата, отговорностите и т.н.т.

Никой не плаща ,,Залудо,,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали гледате телевизия (щото знам, че Капитана не гледа), но тази вечер даваха по новините, че има глад за програмисти и дават възнаграждение в размер на 6000лв

....

Не се учудвам. В момента ми трябва ДБА за Германия, но няма много можещи. Желаещи има, но те пък не са от можещите. А и на някои не им стиска да отидат там (макар да е и само временно)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам от заплащането, което получавам, но работя много, дори в събота.А понякога и в неделя.Отговарям за много неща и работата ми е свързана с много нерви и отговорности.Имам служебен телефон, който ми е забранено да изключвам.Сега да ми звъннат, че има някакъв проблем и съм длъжен да се отзова.Един път се направих на ударен и ме глобиха със 100лв.Но...не се оплаквам.

Защо казвам това? Защото мисля възнаграждението си е закономерно (или поне в повечето случаи) с работата, отговорностите и т.н.т.

Това ще го направя важна тема и бих задължил всеки да го прочете (и да удостовери, че го е прочел с подпис) преди да започне да ръси мозък в теми с подобна дискусия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не се оплаквам от заплащането, което получавам, но работя много, дори в събота.А понякога и в неделя.Отговарям за много неща и работата ми е свързана с много нерви и отговорности.

Бла-бла. Приеми го, че един чистач в САЩ взема повече пари от теб тук с всичките ти нерви и отговорности. И не ми върти тук за нерви, отговорности, служебни телефони. По новините пък какви ли не глупости не дават. Най-много ме радва като почнат да говорят колко са некадърни хората в България. Само дето работодателите искат подготвени кадри и не са склонни да плащат за обучение. Сигурно по мистериозни пътища неведоми българчетата трябва да почнат да се раждат научени и с клавиатура в ръката, да речем. Да не говорим ИЗИСКВАНИЯТА тук за едни пари и изискванията в Германия за същите. Каквито са бунаци на запад, сигурен съм че са с изисквания за елит нещо, а? Гърчете се тук с абсурдни изисквания за жълти стотинки. Това е истината. И никога няма да сме добре. И вечно ще сме мизерни. Подлоги.

И какво като работиш в Събота? Аз работя и събота, и неделя. За да докарам едни пари, които въпреки че има хора, които завиждат, лично аз считам за тотално мизерни. След като си приспадна всички разходи се оказва, че за нова кола ще събирам има/няма 10 години.

Не се учудвам. В момента ми трябва ДБА за Германия, но няма много можещи. Желаещи има, но те пък не са от можещите. А и на някои не им стиска да отидат там (макар да е и само временно)

А може не на всеки да му се иска да става немска подлога.

Това ще го направя важна тема и бих задължил всеки да го прочете (и да удостовери, че го е прочел с подпис) преди да започне да ръси мозък в теми с подобна дискусия.

Аз пък бих пратил всички със заплата над 3000лв на разстрел в такъв случай. Ей така, с типична българска отмъстителност. Друго не ни остана. Без това живеем като скотове. "И нека като жабите, като им пресъхне блатото - да прокълнем и да умрем."

п.п Подписи слагам и удостоверявам само чужди смъртни присъди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и на работа много ми завиждат за заплащането, ма на никой не му стиска да си да даде д-то и да дойде на моя пост!Като чуят за отговорност и бягат като дявол от тамян.Само ланкат ,,Тоя каква заплата взема,, Ами елате и вие на моето място и вземайте бе... А това, че съм получавал и наказания за грешки и за не спазени срокове никой не гледа и не го интересува.Само кинтите гледат.

пп.Съгласен съм с доста от по-горните постове, но ми свършиха лайковете.Ша ма извините.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за което.

...Приеми го, че един чистач в САЩ взема повече пари от теб ...

Не позна :tongue2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване