Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв комютър да си зема горе доло около 900 лева геймърски

Препоръчан отговор

Здравейте понеже искам да си зема нов комютър искам да ви попитам откаде мога да намеря или да зглоба хубав мощен комютър геймърски и данеми засичат игрите примерно като League of Legends плагодаря предварително !!! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Кажи сега конфигурацията ще включва ли монитор или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте понеже искам да си зема нов комютър искам да ви попитам откаде мога да намеря или да зглоба хубав мощен комютър геймърски и данеми засичат игрите примерно като League of Legends плагодаря предварително !!! :)

за тези пари не може да се вземе мощен геймърски компютър

може да се нарече домашна конфигурация

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50682p1r51390p1r48870p1r48235p1r2088p1r49615p1r52518p1rf.html

Моля те,нищо лично,но си погледни правописа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре може ли да дадеш линк за комп който може да ми върви добре лигата ?

пич мерси с колко фпс ше ми върви горе доло лигата ?

http://nikem-bg.net/cart/50682p1r51390p1r48870p1r48235p1r2088p1r49615p1r52518p1rf.html

мерси много с колко фпс ше ми върви лигата горедоло ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

добре може ли да дадеш линк за комп който може да ми върви добре лигата ?

пич мерси с колко фпс ше ми върви горе доло лигата ?

мерси много с колко фпс ше ми върви лигата горедоло ?

90-100 на най-високите настройки,може и с i5,но този процесор е много по-мощен...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Кажи сега конфигурацията ще включва ли монитор или 

монитор и клавиратура

90-100 на най-високите настройки,може и с i5,но този процесор е много по-мощен...

мерси много пич :) 

със

със конфигурация да е

сус конфигфурация да е

супер

а какъв процесор има ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

монитор и клавиратура

мерси много пич :)

със

със конфигурация да е

сус конфигфурация да е

супер

а какъв процесор има ?

Аналог на i7 4790
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Около 900 лева пък сте съгласен с конфигурация от 1026 лева? Около според мен ще рече 850-950 лева. Елементарно закръгляне. Не искам да съм груб, но моля ви бъдете по-точни, за да не се объркват останалите членове на форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за моя аз си знам че правописа на компютър ми е супер зле

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесора да е половината от цената на конфигурацията е ...... ще използвам най-леката дума за която се сещам - неразумно, да не говорим, че надхвърля бюджета с има няма 20%.

А и автора така пише, че не стана ясно да има ли монитор в конфигурацията или не. Имам леки подозрения че и монитора трябва да е в тая цена. 

Пък може и мишка и клавиатура да му трябват.....

И една оптика ще му трябва защото леко се съмнявам да се справи с инсталацията като цяло още по-малко от флашка.

Та до тука е качамак отвсякъде.

На времето Мултидрама предлагаха така балансирани конфигурации.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Количка

пс. Ако ти идват много отгоре сменяш паметта с единичния модул на GEIL и си в джаза.

Инсталацията от флашка е елементарна и има обяснения как става на роден език на доста места.

Играта която споменаваш не са и големи изискванията та каквото и да вземеш няма да имаш проблеми.

Колкото до мощния геймърски компютър ще ти трябват поне 1 500 лв. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят избор би бил 760К процесор с R9 270... Малко по-добро видео с почти същия процесор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесор Intel® Core™ i3-4330, 3.5GHz, Haswell, 4MB, Socket 1150, Box

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON FSP350-60APN 85+
ASROCK H81M-VG4 /1150
SAPPHIRE R7 250X 2G G5

Обща стойност - 758 лв. с ДДС

+

21.5" (54.61 cm) Packard Bell Viseo 223DXbd, FULL HD LED, 5 ms, 100 000 000:1, 200 cd/m2, DVI, черен, 2г. - 177 лева

Ако този монитор не ти харесва тази видео карта и този монитор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 957 лв.
HD4600 е напълно достатъчно за LoL на 1920x1080 при средни-високи настройки с над 40-50fps.
Иначе до 950 лв. може да се вземе и i3 с GTX750.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От други теми, където се иска помощ за LoL  конфигурация останах с впечатление, че желаещите да играят тая игра не искат по-малко от 60 fps. Дори някои искаха много повече. Аз също играх LoL  и DOTA 2  с 40-45 fps, използвайки вграденото видео на A4-4000,  но това не е изобщо игра. Картината насича зверски, не знам кой би играл така. Все пак това бе АМД конфигурация, а процесора на практика спъваше вграденото видео и това пречеше дори при намаляване на детайлите, кадрите да скочат поне над 50. Оставаха си все 45, а картината все така лоша. На практика процесора почваше да се товари, а видеото да почива. 

И не виждам защо непременно трябва да е haswell,  след като по-изгодната конфигурация в момента е с IB  и ползване на някои по-стари видеокарти на изгодна цена спрямо заместителите им. В крайна сметка на това дъно може да сложи дори Xeon E3-1230V2  след време, както и GTX970  ако се налага. Вярно, захранването малко не е за тая работа, но който се реши на тая стъпка, ще смени и захранването. Иначе сега трябва да даде една голяма част от парите за захранване и пак не е сигурно, че като дойде време за смяна на конфигурацията, това захранване няма да е дало фира. Просто haswell  в случая единственото което прави, е да спъва всичко останало заради високата си цена. Все пак това е конфигурация за 600-700 лева без монитора, а не за 900, както пише в описанието. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора... С моя А4 5300 лигата държи стабилни 60 на медиум... Даже с 250 видео без Х ще държи стабилни 60 фрейма на макс...

Оле обожавам да чета коментари в тоя форум... Много им се радвам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам кое ѝ е изгодното, при положение, че за 10-15 лв. се взима, i3-4160, който е по-добър от всеки i3 на Ivy Brigde.

А и i3-3220 e вече стар, слаб и всъщност скъп процесор, та не виждам защо да се набутва със стара платформа.

За 15-20 лв. отгоре може да се вземе 7770 или 250X.

На моята конфигурация просто след време трябва да се добави видеокарта, докато с i3 ще трябва хем карта да сменя, хем процесор, което излиза доста по-скъпо отколкото сега да вземе i5 и след това само една видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе хора... С моя А4 5300 лигата държи стабилни 60 на медиум... Даже с 250 видео без Х ще държи стабилни 60 фрейма на макс...

Оле обожавам да чета коментари в тоя форум... Много им се радвам...

Казах A4-4000  ако не си забелязал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че каза 4000... Аз говорех за Xeon-а и т.н предложения за машина за лига... Тука някой трябваше отдавна да е предложил G3258 със 750Ti или R9 270...

Имаме за сметка на това ксеон и спор кой i3 е по-добър...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам кое ѝ е изгодното, при положение, че за 10-15 лв. се взима, i3-4160, който е по-добър от всеки i3 на Ivy Brigde.

А и i3-3220 e вече стар, слаб и всъщност скъп процесор, та не виждам защо да се набутва със стара платформа.

За 15-20 лв. отгоре може да се вземе 7770 или 250X.

На моята конфигурация просто след време трябва да се добави видеокарта, докато с i3 ще трябва хем карта да сменя, хем процесор, което излиза доста по-скъпо отколкото сега да вземе i5 и след това само една видеокарта.

Да, ще се добави видеокарта, но с i3-3220  и HD7750  конфигурацията е най-балнсирана за лигата. Ами ако не добавя нищо? I3-3220 може да е десетина процента по-слаб, но това няма никакво значение в случая. Освен това с i3 - 41** пак няма да може да сложи кой знае колко бърза карта, ако целта на тая бързина е това. А ако тръгнем да слагаме R7 250X, по-евтиния вариант е HD7770, която е 1:1  с 250X, но на по-ниска цена и от по-добър производител. Говоря за моментните наличности в Nikem.  И като сметнеш тук 10 лева, там 20 лева, ето ти 1000 лева конфигурация - тоест, със 100 лева над бюджета. Или минаваш във варианта на @monicho  с малък или калпав монитор, само и само да си с haswell,  от който никаква полза за LoL. Вграденото видео  на i5  може и да стига, но HD7750  е много по-добрия вариант не само за LoL, щото на момчето може да му се доиграе и друго. 

Знам, че каза 4000... Аз говорех за Xeon-а и т.н предложения за машина за лига... Тука някой трябваше отдавна да е предложил G3258 със 750Ti или R9 270...

Имаме за сметка на това ксеон и спор кой i3 е по-добър...

Xeon  казах като възможен максимален ъпгрейд. Тоест исках да НАТЪРТЯ, че тая конфигурация не е обречена, както искат да ни я изкарат!  А Пентиум с GTX750Ti  е най-голямата глупост, която може да направи някой. Да хвърляш ти толкова пари за толкова скъпа видеокарта и толкова смотан процесор...е, нямам думи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4330 е 223 лева,перфектна цена за толкова бърз процесор,според cpu boss е почти равен на i5 4430.

Винаги се залага на мощен процесор или равни карта и процесор,или силен процесор и слаба карта,обратното не е добре,защото картата няма да стига 100 процента,а процесорът ще е на 100 процента и ще се мъчи.Винаги се взима силен процесор.С g3258 най-много да достигне i3 4360.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги се залага на мощен процесор или равни карта и процесор,или силен процесор и слаба карта,обратното не е добре,защото картата няма да стига 100 процента,а процесорът ще е на 100 процента и ще се мъчи.Винаги се взима силен процесор.

Грешка! За игри най-важния компонент е графичния ускорител. Особено при наличието на резолюции от 1080p нагоре. Тогава ще е абсолютна глупост да се вземе мощен процесор и кекава видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...