Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо, компютърът ми бави(не отговаря достатъчно бързо)?

Препоръчан отговор

Направих тази тема защото имам проблем, и нека всеки който иска и има подобен проблем да пише тук надявам се да има компетентни и да помогнат.
Конфигурацията ми е:

процесор: intel i5 4590
рам: D3 4G, 1600MHz,  Vengeance

захранване: 500 wa
hdd: 1000gb western digital
видео: intel hd 4600
дъно: ASUS H97M
ОС: windows 8.1

при работа, не отговаря достатъчно бързо, програмите се стартират тромаво, помогнете ако можете, благодаря предварително! :)  :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем оказа се, че Уиндоус/а се е омазал!

Може също така да имаш някоя гадинка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От кога не е преинсталирано?

Всички драйвери инсталирани ли са коректно?

Какво е състоянието на хард-диска и какви са работните температури?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От кога не е преинсталирано?

Всички драйвери инсталирани ли са коректно?

Какво е състоянието на хард-диска и какви са работните температури?

Работните температури са нормални няма загряване хард диска е нов от миналата година е, драйверите са инсталирани. Преинсталиран е миналата година лятото.

Имаш ли антивирусна, ако да аваст ли е ?

Аваст е 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разкарай аваст, на мен ми правеше ядове, сложих си norton, но изтече пробният срок, и ми препоръчаха 360 total security.

Лека е, удобна е, и буквално с 2 клика изчиства всичко ненужно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами попитах дали е аваст, защото ползвах аваст повече от година на 2 компютъра, направи ми впечатление, че когато антивирусната рсботи (щитовете са включени) и няма интернет връзка, тя бави много отварянето на всякакви дори елементарни програми. Когато изключиш щитовете е наред. Деинсталирах я и сега вече половин година съм без антивирусна и нямам никакви проблеми. Сега очаквам как ще почнете, ама антивирусна трябва всеки да има. Така е, но в моя случай само ми бави и повишава шума на хард диска. Просто внимавайте откъде сваляте "филми за възеастни".

Поздрави :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при работа, не отговаря достатъчно бързо, програмите се стартират тромаво,  

накратко възможни причини за твоя проблем:

1. вирус
2. омазан уиндоyс или драйвъри
3. проблемен хард диск
4. антивирусна бавеща работата на ПЦ-то
5. твърде много програми (процеси) стартиращи се заедно със старта на системата
6. throttling на процесора заради висока температура
7. бавен нет

....та не е като да няма

joker - За да изолираме софтуерен от хардуерен проблем, правиш едно Live CD (записваш едно Ubuntu на флашка) и пробваш дали и там бави.
Не е задължително да я инсталирваш. Тя се зарежда в PАМ паметта. Просто за проба, да видим как ще се държи ситемата. Такa ще се стесни значително кръга със заподозрените.

2rc4ql1.jpg

p.s. това само като си в нета или постоянно ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.....хард диска е нов от миналата година е, драйверите са инсталирани. Преинсталиран е миналата година лятото......

Диска може и на часове и пак да се е сдухал а относно инсталацията пак същото има таланти който за дни могат така да омажат ОС че не само да влачи а и да не тръгва.

Като начало дайте инфо при това влачене какво е състоянието в таск мениджъра. Колко е натоварен процесора, колко памет е заета и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробна ли дефрагментиране на диска, при мен особено Local Disc (D:), понякога работи бавно ако не е дефрагментиран

накратко възможни причини за твоя проблем:

1. вирус
2. омазан уиндоyс или драйвъри
3. проблемен хард диск
4. антивирусна бавеща работата на ПЦ-то
5. твърде много програми (процеси) стартиращи се заедно със старта на системата
6. throttling на процесора заради висока температура
7. бавен нет

....та не е като да няма

joker - За да изолираме софтуерен от хардуерен проблем, правиш едно Live CD (записваш едно Ubuntu на флашка) и пробваш дали и там бави.
Не е задължително да я инсталирваш. Тя се зарежда в PАМ паметта. Просто за проба, да видим как ще се държи ситемата. Такa ще се стесни значително кръга със заподозрените.

2rc4ql1.jpg

p.s. това само като си в нета или постоянно ?

при мен убунту харчи повече рам от Windows 7 ! :) 

нормално Win 7 - 700мб~900мб

убунту -  1.2 ГБ~1.5ГБ

и затова много забива при наличен 4 ГБ рам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както написа колегата Алф - оптимизация. Спрете всички стартиращи процеси от диспечера. Сменете браузъра. Сменете версията на Мю торент. Махнете допълнителните антивирусни и оставете вградената в Windows, но бъдете внимателен сърфист. Ако не сте такъв ще ви препоръчаме нещо подходящо. Дефрагментирайте диска, регистрите. Чистете ненужните временни файлове и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема няма да е хардуерен а софтуерен проблем тука прочетох че си карал половин година без антивирусна еми ето ти отговора изтеглиси hitman pro има за 32 bit 64 bit и пусни скан и ще ти се завърти главата колко много гадинки ще открие . На мене аваст ми правеше проблеми новите версии и завинаги я разкарах и повече не искам да чуя за нея MSЕ ми се бъгна и сега временно съм с Eset smart security временно после ще му мислим  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рам паметта е много малко. Оптимизирайте системата и/или вземете още една рам памет 4гб, за да станат 8.

Не съм съгласен с теб колега за какво са му 8 GB рам ..доколкото разбрах от всичко никъде не се споменава че това е gaming машина .

Както колегата каза за windows 7 700-1 GB са достатъчни. Виж сега ,ако хилядите процеси са му нужни това е друга работа ,но според мен една чиста инсталация на windows без излишните глупости които само ядат от рамта и компютъра ще хвърчи. Лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с теб колега за какво са му 8 GB рам ..доколкото разбрах от всичко никъде не се споменава че това е gaming машина .

Както колегата каза за windows 7 700-1 GB са достатъчни. Виж сега ,ако хилядите процеси са му нужни това е друга работа ,но според мен една чиста инсталация на windows без излишните глупости които само ядат от рамта и компютъра ще хвърчи. Лично мнение.

Не е невъзможно, но той ползва и вградено видео, което взима допълнително от рам-а Свикнал е да браузва с много табове и да ползва компютъра за много задачи -> точно заради това е създадена тази среда - за да може да се работи в многозадачен режим!!! Какъв е смисъла да имаш компютър ако не можеш да го ползваш както искаш? 

Иначе четете какво се пише. Написал съм оптимизация на системата и/или нова рам памет. Аз бих направил и двете!

Цялата работа е като да се опитваш да обуеш тесен панталон. Може и да успееш, ама ще ти е некомфортно цял ден, защото ще те стиска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е невъзможно, но той ползва и вградено видео, което взима допълнително от рам-а Свикнал е да браузва с много табове и да ползва компютъра за много задачи -> точно заради това е създадена тази среда - за да може да се работи в многозадачен режим!!! Какъв е смисъла да имаш компютър ако не можеш да го ползваш както искаш? 

Иначе четете какво се пише. Написал съм оптимизация на системата и/или нова рам памет. Аз бих направил и двете!

Цялата работа е като да се опитваш да обуеш тесен панталон. Може и да успееш, ама ще ти е некомфортно цял ден, защото ще те стиска.

Незнам ,аз онзи ден се опитах да запълня 4 със 20 таба в 2 браузъра ( не всичките със зададен адрес) със всички налични програми в компютъра отворен с филм км плейър и една горе долу лека игричка на стойност 3 GB при положение че ми ползва 1.5 при затворени програми .Така и не успях :( дори с кратка работа с всяка една от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп с 4гб рам, оптимизирал съм си системата и са ми достатъчно. Но, често се случва, когато трябва да работя да стартирам Аутокад и Фотошоп или Аутокад и Архикад и като отворя в браузера гугъл мапс или 1-2 флаша да слушам музика, удря 3,5гб и почва да бави и да пише по харда. При това съм с дискретно видео и си ползвам пълният обем рам памет! Истината е че скоро 4гб рам, ще са достатъчни само за най-обикновения потребител, който пуска офис пакета и си отваря 5-6 таба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам лаптоп с 4гб рам, оптимизирал съм си системата и са ми достатъчно. Но, често се случва, когато трябва да работя да стартирам Аутокад и Фотошоп или Аутокад и Архикад и като отворя в браузера гугъл мапс или 1-2 флаша да слушам музика, удря 3,5гб и почва да бави и да пише по харда. При това съм с дискретно видео и си ползвам пълният обем рам памет! Истината е че скоро 4гб рам, ще са достатъчни само за най-обикновения потребител, който пуска офис пакета и си отваря 5-6 таба.

Toчно затова колега е хубаво да се обясни за какво ще се ползва ...аз от процесите видях доста с някакви арабски имена няколко хрома 1 кисс 1 инсталация и тук таме един нужен процес ...мисълта ми е че според мен има доста неща за изчистване ...иначе как съчетаваш аутокад и гугъл мапс  ти си знаеш :D Аз спирам по темата за да не спамим с off topic .Просто изразих мнение ,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

keba, много често avast AV е виновник за "спъване" работата на машината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

keba, много често avast AV е виновник за "спъване" работата на машината.

Аз само казвам , че съм сложил Аваст от 2010 година. И също така казвам , че съм инсталирал  аваст на едноядрени с по 512 RAM , разбира се по стара версия на програмата  , но все пак е Аваст и машините си вървят нормално. Не е хубаво човек да се изразява като последна инстанция , особено с 5 мнения в този сайт. Не съм му гледал профила но ми е ясен като бял ден . Чул е ,  че нещо много се шуми срещу аваст и той повтаря като ехо.     Признавам , че са сложили много процеси в новата версия , но за тази работа си има упътване , кеф им на английски (понеже новото поколение много го тачат) , кеф им на китайски.Но проблема не е в китайския , а в мързела. За това гледат някоя програма по френдли , както обичат да казват, за да не им създава ежедневни главоблъсканици. Но моето лично наблюдение сочи , че колкото повече функции изземва от потребителя , толкова повече главоболия създава.А когато един компютър бави ,  има десетки неща по една ОС и нейното обслужване , които могат да са причината за забавянето и на едно от последните места, стои една правилно инсталирана и добре работеща антивирусна , която към момента държи челните места при свободните версии.

P.S. - Не изключвам варианта да е пробита , но само потребителя си знае къде е влизал и какво е правил , от една страна и от друга страна как я е настроил. За мен към днешна дата , Аваст си остава лека и същевременно работеща антивирусна. Ако ми и плащаха за такава презентация , щях да си хвърлям шапката до тавана. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

weas67J.jpg

Системата ти е заразена. Скоро и аз бях лепнал този вирус, който се инсталира в комплект с една безплатна програмка. По невнимание забравих да премахна едно тикче и в следващия момент осъзнах, че новоинсталираното приложение ми промени home page-a във всички браузъри и започна да стартира някакви измислени процеси.

Направи пълно сканиране на системата с Malwarebytes и след това с AdwCleaner. При мен помогна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• от slavi91
      Здравейте! Телевизорът е Toshiba 40L2456D. От време на време забиваше, но напоследък стана много начесто и напрактика не може да се използва, защото след всяко забиване трябва да се изключва от контакта. Под забиване, нямам предвид да забие картината  а самият телевизор. Пример сменяш си каналите и спира на някой и вече не реагира, нито на дистанционното, нито на бутоните на телевизора. Или пък нещо си настройваш или цъкаш в менюто и спира. Междувременно каналът, който си гледаш си върви. Не спира нито звук, нито картина. Надявам се, че ме разбрахте. Това, което до момента пробвах е да му дам reset tv, но така не се оправи. Свалих и последната версия на firmware от сайта на Тошиба, но тя се оказа същата като тази, която съм му инсталирал преди 2-3г.- 01.00.50. Въпреки това я инсталирах наново, но  това не реши проблема.

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от samsung_galaxy_s7
      Смартфона ми samsung galaxy s7 edge, който е вече на една година и от снощи се рестартира непрекъснато. Рестартира се и в safe mode. Първоначално ми се зареждаше до ниво да мога да си пипам по програмите и след не повече от 40 секунди се рестартираше. Махнах приложенията, които са били ъпдейтвани предния ден. И спрях други. Това не помогна. След това реших да го нулирам и върнах първичните настройки. Телефона се рестартира и след това заби в момента в който се зареди логото SAMSUNG. След това отново се рестартира и така цикъла се повтаря до без карай, като стигам само до зареждането на логото. Лошото е, че не мога и да спра телефона и продължава да се рестартира. Ситуацията стана по-зле, защото в момента дори не мога да достигна до момента в който да си въведа Пина. 
      Ще съм в много благодарен, ако ми помогнете да реша проблема или поне да ми разясните какво се случва в момента със смартфона ми!   
    • от Hadjimehmed Shener
      Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване