Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

adersa    636

Преди малко се прибрах вкъщи от работа чистя си ушите и греда лявото ухо заглъхна . Пия течности , ям помага но леко . Като пусна на слушалката на тела песен много леко се чува . Моля кажете от какво се е получило внезапно да не би да е настинка в добрич от 2 3 дена е хладно , духа вятър ,вечер спа на отворен прозорец ходя по тениски по ризи през деня да не би да съм настинал яко ? Болки по главата все още нямам ;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

kakoytou    118

Като имаш някакви здравословни проблеми, най-добре отиди да те прегледа компетентен доктор. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    killchain    6441

Пробва ли да си запушиш устата и носа и да се надуеш, за да изравниш налягането?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво е било това чистене?Може да си пукнал тъпанчето на това ухо!Като слушаш музиката,баса не се усеща въобще,когато е пукнато тъпанчето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Сложих памуче с спирт в ухото :) явно е настинало но утре ако е хладно вече слагам едно якенце лятно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сложих памуче с спирт в ухото :) явно е настинало но утре ако е хладно вече слагам едно якенце лятно :)

Спирт ли??? По-добре служи някакви капки за уши,ако нямаш заграто олио ще помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Нека да видим това дали ще свърши работа ако пак се влоши ще пробвам с капките .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    haidukpikaso    114462

спирт ли и какъв спирт

:rolleyes:

ти май шега си мислиш че това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Преди малко направих друг интересен тест с ухото . Пуснах една песен от тубата доближих лаптопа до повреденото ухо не се чува доближих лаптопа до дясното ухо чува се перфект . Отново се запитвам да не би тъпанчето да се е спукало ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    B-boy/StyLe/    19538

Човек, ако се спука тъпънчето ще те боли здраво, няма как да не разбереш.

Не чети и в нета, защото има от безобидни, до сериозно диагнози за подобни симптоми.

Най-вероятно нищо ти няма. Случвало ми се е и до няколко дни отшумява само.

Избягвай обаче почистване на ушите с клечки за уши, защото точно от тях при по-силен натиск може да си го спукаш.

Добре е да отидеш на УНГ, защото човек може да загуби слуга си до 60% без да разбере (особено ако слуша силно музика със слушалки тип тапи). Учил съм го по Екология тъй като шума се явява замърсител. Така че по-форумите съвет трудно ще намериш. Отиди на специалист да ти направи тестове... ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Питоня    7354

Преди малко направих друг интересен тест с ухото . Пуснах една песен от тубата доближих лаптопа до повреденото ухо не се чува доближих лаптопа до дясното ухо чува се перфект . Отново се запитвам да не би тъпанчето да се е спукало ?

Няма какво да си правиш експерименти. Отиваш на доктор да го види. Най-вероятно ушна кал, задържала се в канала си я натъпкал навътре с клечката за уши. Понеже ушите ми са чувствителни и лесно се нараняват с всякакви клечки, съм се научил как да я извършвам тази процедура у дома. Не вярвам да си наврял клечката толкова дълбоко, че да си спукаш тъпанчето. Така или иначе трябва да се види това. Същият ефект със заглъхване се получава и когато има ушна кал навътре, която не е почистена. При къпане навлиза влага и тя набъбва и отново слухът заглъхва. Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    КОЛЕЦ    351

До атовра. Не си прави каквито и да експерименти. Клечки за уши спрейове и всякакви такива глупости още повече ще влошат ситуацията ти.

Единственото до което ще те доведе това е увеличаване на ушната тапа и възпаление на  ушния канал. Ако се стигне до такова последното се лекува с капки за уши.

След което се стига рано или късно до промивка. В нея няма нищо страшно. Така че вместо да правиш глупости директно отивай на УНГ.

Промивката на ушния канал се прави с хладка вода и необходимия за целта инструмент който се нарича ушна спринцовка. В нея няма нищо страшно. Има различни накрайници за различните размери ушни канали.

Аз самият също съм имал заглъхвания и единствения ефективен метод за лечение на това е ушната промивка.

Нещо подобно се е е получило и в твоето ухо след редовната намеса на клечките за уши:

cerumen.jpg

А това е един от начините за отстраняване.

https://www.youtube.com/watch?v=gGr3l95m9CQ

Другия както ти казах се нарича промивка.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

Днеска има малко подобрения . Но на слушалките продължава да се чува тихо , кво да правя докато не се оправи ухото ще избягвам слушалките . Не са тип тапи модел а оригинални добре се чуват :)

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    КОЛЕЦ    351

Днеска има малко подобрения . Но на слушалките продължава да се чува тихо , кво да правя докато не се оправи ухото ще избягвам слушалките . Не са тип тапи модел а оригинални добре се чуват :)

Аз не разбирам защо трябва да се мъчиш и да рискуваш взъпаление на ушния канал след като ти написах какво да направиш. Други хора ти написаха да идеш а УНГ специалист ти чакаш подобрение от самосебе си. Няма да го постигнеш. Не бъди инат и отиди да ти промият ушите. Манипулацията е напълно безопасна и безболезнена.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отиди веднага на доктор да ти прегледа ухото и да му направи промивка. Направо се чудя докъде може да стигне човек с глупостта си. Какви спиртове, какви тестове със слушалки правиш? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    adersa    636

И ако отида боли ли много как става за първи път ще е . И взе слуха на ухото да се подобрява за сега няма нужда от промивки ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Merryl    21797

Ахам... Верно сериозно си се заел със сериозния си здравословен проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    teodor624    4

И ако отида боли ли много как става за първи път ще е . И взе слуха на ухото да се подобрява за сега няма нужда от промивки ..

Промивката не боли и отнема максимум 5 минути. Не знам какво му мислиш от 5 дни...

Редактирано от teodor624 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    КОЛЕЦ    351

Спри да се магариш и иди да ти промият ушите. Написах ти го 100 пъти проблема ти няма да се оправи - ще се задълбочи и ще започнеш да чуваш още по зле. Една промивка на ушите струва 10 лв. Не само че не боли ами е и приятна.

Като гледаш 2рия клип дето съм ти постнал според теб девойката от тубата дали я боли. Виж как се усмихва. Престраши се и отиди да си разрешиш проблема.

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Merryl    21797

Спри да се магариш и иди да ти промият ушите.

Вече почти във всеки град има и кабинети с модерно оборудване. За 30 лв при скъпоплатените доктори се прави почистването с уред, който е на принципа на прахосмукачката. Не е необходимо и предварително накапване с олио или капки за подготовка преди промивката и не е необходимо изтърпяването на подобни неприятни усещания. Процедурата трае по-малко от пет минути и в тази цена си влиза и пълен преглед, включително и аудиометрията.

Престраши се и отиди да си разрешиш проблема.

Нямал време.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.