Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Не само то е проблем-самият Уиндоус 8.1 е много добър, няма почти никакви грешки и никак не ми се ще да го надграждам.

22.JPG

23.JPG

преди 12 часа, ExaFlop написа:

Не, не се плаща, ако настоящата ОС е легална.

Купен е от Технополис за 199лв преди време. Дано да си сигурен, че никак не ми се преинсталира отново 8.1 с два дни актуализации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, ако искаш можеш да се оттървеш от досадното съобщение на M$ - искат всички с нов хардуер да се качват на Win 10. И да си стоиш на Win 8.1

Виж тук и тук и тук 

А и можеш след надграждане до Win 10 да се върнеш на предходната ОС.

Провери си ъпдейтите за инсталиран KB4012219, деинсталирай и скрий.
http://blogmines.com/blog/how-to-hide-windows-updates-on-windows-8.1/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам.... при положение, че MS още следят чрез 10ката, скоро тая система няма да изпревари 7-цата... Голям скандал се разрази.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Eclipse2G написа:

Мдам.... при положение, че MS още следят чрез 10ката, скоро тая система няма да изпревари 7-цата... Голям скандал се разрази.

дай линк да четем бре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Eclipse2G написа:

да изпревари 7-цата

Щот в нея не следят, нали?:ph34r:
Паак прилив на мозАк от линуксчи..и.
Що не си гледате пингвина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, velislavvasilev написа:

Уви, това е невъзможно с 10-ката.

Дали? Нали знаеш, че няма начин да няма начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Дано да си сигурен, че никак не ми се преинсталира отново 8.1 с два дни актуализации.

Един имидж на системата с всички инсталирани програми, приложения, драйвери и актуализации се прави за между 3 и 10 минути с Acronis. Достатъчно е веднъж месечно да си правиш такъв или по-често, но при условие, че системата е в кондиция, работи нормално и не е заразена.

Или казано иначе, правиш си имидж на 8.1, качваш го на външен носител /или рискуваш да го оставиш на друг дял от настоящия диск/ и си обновяваш до 10. Много по-добре е, да си изтеглиш последно копие на 10, за да спестиш часове ъпгрейди и актуализации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, да ни е честит най-новият Уивдоус 10! Реших да послушам нашия хелпер и чрез майкрософтския инструмент за надграждане го направих, вместо да се балтая с разни поправки. Всички програми, настройки, драйвери и пр. си са на линия, за сега не виждам нищо нередно. Не ми пука дали ме следят , нямам какво да крия. Сега ще пусна почистването на диска, да разкарам старите файлове. Активацията също е ок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бързай с почистването на старата ОС. Изчакай 2-3-7 дни. Може пък нещо да не ти хареса. От там лесно става връщане ккъм старата ОС. Е, едни 15-ина GB ще постоят на диска. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 часа, ExaFlop написа:

шси платиш ф някуй момент...

размина ми се...ъ-ъ-ъ...тъй де, тарикат сигън:giggle1:
интересно до кога ще е безплатно това надграждане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Благодаря на всички, да ни е честит най-новият Уивдоус 10! Реших да послушам нашия хелпер и чрез майкрософтския инструмент за надграждане го направих, вместо да се балтая с разни поправки. Всички програми, настройки, драйвери и пр. си са на линия, за сега не виждам нищо нередно. Не ми пука дали ме следят , нямам какво да крия. Сега ще пусна почистването на диска, да разкарам старите файлове. Активацията също е ок.

Че защо не си реши проблема(дилемата)с dual bооt,това е стационарен комп и имаш достатъчно място...........недграждаш до 10 за активацията,след това възтановяваш и 8.1 от system image и при стартиране избираш-кеф ти 10,кеф ти 8.1,аз като бай Ганьо така навремето си реших дилемата,за да не изтърва безплатната 10,но не ми се махаше и 8.1:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, дръндю написа:

дай линк да четем бре

Малко е стара статийката, но нали искаше да четеш:

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/11/02/microsoft-confirms-unstoppable-windows-10-tracking/#4d706c793a23

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, Eclipse2G написа:

Малко е стара статийката, но нали искаше да четеш:

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/11/02/microsoft-confirms-unstoppable-windows-10-tracking/#4d706c793a23

аве аз помислих, че има нещо ново:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, дръндю написа:

Добри са от MS, успешно цакат потребителите. :P

преди 1 час, дръндю написа:

размина ми се...ъ-ъ-ъ...тъй де, тарикат сигън:giggle1:
интересно до кога ще е безплатно това надграждане?

Мен ако питаш има нещо гнило в таа схема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Малко е стара статийката

2015/11/02
Малко, е меко казано - за 2 години излиза нова платформа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ExaFlop написа:

2015/11/02
Малко, е меко казано - за 2 години излиза нова платформа...

То хубаво си излиза, но MS продължава да играе същата игра. Това е една от причините 10-ката още да не е номер 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2017 г. в 10:09, velislavvasilev написа:

Ми, не. В 7-цата потребителят има възможност

Ми... не. Аз със стената блокирах gentelemtry (със стената на ЕСЕТ) или нещо подобно, и ми спря нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Седя и мисля, седя и мисля - лютите фенове на Win7 форт Нокс ли вардите? И го правите по-добре, отколкото с Win 8.+?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2017 г. в 17:27, дръндю написа:

Цитат

FireEye has recently struck a deal with Microsoft, which gives FireEye access to all Windows 10 telemetry data, according to a report by Australian news magazine ARN. This means FireEye in return will place the security vendor’s iSIGHT Intelligence software into Windows Defender, an inbuilt Windows security offering.

https://www.techworm.net/2016/11/microsoft-fireeye-collaborate-cyber-security-ante-windows-10-devices.html

Fireeye са оная компания де ѝ се привиждат навсякъде матрьошки и руски хакери, работи с Вашингтон, с военните... Още?

преди 16 минути, ExaFlop написа:

Седя и мисля, седя и мисля - лютите фенове на Win7 форт Нокс ли вардите? И го правите по-добре, отколкото с Win 8.+?

Аз съм с Xubuntu... Иначе имам 8.1 също на компа си, и на мен не ми дреме особено за следене и такива неща. Вечер го включвам обикновено за някой и друг час. През деня съм на xubuntu.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ставаше дума за в'рлите фенове на Win 7. 7 САМО на системи с крайна необходимост(хардуерни ограничения)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам едно въпросче,надградил съм от 7-64/10-64-бит,сега ако инсталирам 10-32бита ще се активира ли или няма.благодарим предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, =Ivan= написа:

имам едно въпросче,надградил съм от 7-64/10-64-бит,сега ако инсталирам 10-32бита ще се активира ли или няма.благодарим предварително

Ще се активира. Пробвал съм същото. Поне при мен нямаше проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17017 rs4 - вече само с 1 fast ring

поправки спрямо 17004, не е кой знае колко интересно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
  • Дарение

• Добави ново...