Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Разпространени проблеми при инсталиране на Windows 10 Fall Creators Update и тяхното решаване

-----------------------------------

От днес заградените в червено издания няма да са достъпни:

DMc_VRTg_W0_AALX4_Q.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

и още един недостатък според мен
всички си спомняме, че при седмицата се резервира 100Мб дял, при осмицата се резервира 350 мб дял
при надграждането им до 10, се установява втори резервиран дял от 500мб
та според мен недостатъка при надграждане с ъпдейт е това установяване на втори резервиран дял.

надградих с ъпдейт от 1703 на 1709
когато забелязах, че съм с два резервирани дяла се подразних и инсталирах на чисто
варианта за надграждане без допълнителен резервиран дял, всички го знаете
а именно \sources\setupprep в разархивирано копие на исото вурху друг дял

пп

съветвам потребителите на десетката да надграждат по този начин, посочен в предишния (горния) ред, а не с ъпдеит

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Не знам какво му има на тези ъпдейти,но ми се скапа тотално системата и почна нещо да си прави,да се връща в по-стара версия ли,що ли...не разбрах.Аз бях до края на миналата седмица с Windows 10 Enterprise 64 bit ,когато се почна изтеглянето и инсталирането на последния пакет от ъпдейти и ...чудото стана.Стана така,че се поболях от нерви и минах на добрия стар Windows 7 Pro.

Редактирано от karto65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 часа, karto65 написа:

Здравейте!Не знам какво му има на тези ъпдейти,но ми се скапа тотално системата и почна нещо да си прави,да се връща в по-стара версия ли,що ли...не разбрах.Аз бях до края на миналата седмица с Windows 10 Enterprise 64 bit ,когато се почна изтеглянето и инсталирането на последния пакет от ъпдейти и ...чудото стана.Стана така,че се поболях от нерви и минах на добрия стар Windows 7 Pro.

ами защо не си изтегли исото на десетката?
по време на инсталация ти се предлага меню с много версии и ти си избираш какво да инсталираш
ми тъй де, щом ще инсталираш на чисто, да беше си го дръпнал от линка посочен в предишните постове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата компютъра у дома, надградени до 1709, работят много добре, но изчезна  системният сигнал при зареждане. Имат чек в звуковото меню, но се правят на разсеяни и мълчат. Какво да правя? Не че има значение, просто от любопитство.

44.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз, пък, умишлено махам звука при стартиране.
Махни отметката, приложи, сложи отметката, приложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ExaFlop написа:

Махни отметката, приложи, сложи отметката, приложи.

Сега го пробвах, не става-пак няма звук при зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А звук изобщо има ли? Системни звуци има ли?
За мен е ненужно да ми дрънчи при стартиране. Освен, че е една допълнителна задача, без която мога да поминувам. Също и системните звуци клъцвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, ExaFlop написа:

А звук изобщо има ли

Всички останали звуци са нормални. Единият компютър е с 24 инчов телевизор за монитор с HDMI връзка, а другият е с обикновен монитор и DVI  свързване. И двата преди 1709 издаваха нужния звук при зареждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да презададеш звукова карта по подразбиране (т.е. задай друг изход, приложи и задай отново верния изход и пак приложи)
Или  пробвай да преинсталираш драйвъра на звука през видео-картата. При надрграждането явно някой ключ се е загубил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо. Командата powercfg/hibernate off , с която преди се изключваше хибернацията, нещо не се приема от конзолата. Как да я изключа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

powercfg -h off

на 10/20/2017 в 13:24, badsector написа:

Е тя операционната система нали сама си ги открива тия ъпдейти?

Освен в случаите, когато няма проблем с изтеглянето и/или инсталирането на актуализации. Не, че не се случва и страничните инструменти да не могат да се справят... И Windows Update Mini Tools се е случвало да не може да се справи, и dism++ се е случвало да не може да се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубава ОС наистина. Версия 10xxx вярно беше боклук ама 17xx е като подобрена 8ца във всяко отношение. А колко сладки теми има не е истина. За 8 почти нямаше хубави.

Искам да питам само тая телемтрия дето ми се активира след инсталация на каквото и да е как се спира. От policyeditor я махнах, със spybot anti-beacon уж на всичко съм immune и пак се включва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kieli написа:

Много хубава ОС наистина. Версия 10xxx вярно беше боклук ама 17xx е като подобрена 8ца във всяко отношение. А колко сладки теми има не е истина. За 8 почти нямаше хубави.

Искам да питам само тая телемтрия дето ми се активира след инсталация на каквото и да е как се спира. От policyeditor я махнах, със spybot anti-beacon уж на всичко съм immune и пак се включва.

Баце, реално погледнато тва нема спиране. Следят си те и това е положението. Това е големия проблем. И не става въпрос за тайните служби, а за MS. Да те гледат какво правиш, буквално, това вече е ултра наглост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то гугъл, епъл и фб правят същото, дори в по-голяма степен. И при тях няма спиране, но не виждам някой да се оплаква, че почти всяко едно приложение изтеглено от Google Play иска достъп до камерата, микрофона, местоположението. Но се съгласяваш и го теглиш... А в Бг, всяка една чиновничка в общината, пощата, тока, парното, мобилния ти оператор и т.н. знаят доста твои лични данни, някои повече, други, по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми пука дали следят, процеса ми товари харда и трябва ръчно да го спирам. Искам просто да не се появява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kieli написа:

Не ми пука дали следят, процеса ми товари харда и трябва ръчно да го спирам. Искам просто да не се появява.

Спират се и нищо при мен не товари харда и процесора. Писано е тук и в други теми в Интернет, наши и чужди. Стига да имаш желание и да отделиш малко време за четене, 1 час е пре-пре достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера какво толкова ви е шубе , че някой онлайн ви наблюдава . До сега да са ви хванали , че дърпате песни , филми , и гледате нелегална тв онлайн не нали ? Ако бяхме с законите на САЩ да до сега да са ви хванали сто пъти . Но това следене според мене е да се намали онлайн престъпността като например - педофилия , кражби на пароли , кражби на данни, източване на карти и други подобни . Еее много филми и сериали гледате май ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Аз не мога да разбера какво толкова ви е шубе , че някой онлайн ви наблюдава . До сега да са ви хванали , че дърпате песни , филми , и гледате нелегална тв онлайн не нали ? Ако бяхме с законите на САЩ да до сега да са ви хванали сто пъти . Но това следене според мене е да се намали онлайн престъпността като например - педофилия , кражби на пароли , кражби на данни, източване на карти и други подобни . Еее много филми и сериали гледате май ....

Грешиш, целта е да знаят що за човек си, за те облъчват с реклами. Просто при нас това още не е навлязло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Eclipse2G написа:

Баце, реално погледнато тва нема спиране. Следят си те и това е положението. Това е големия проблем. И не става въпрос за тайните служби, а за MS. Да те гледат какво правиш, буквално, това вече е ултра наглост.

преди 9 часа, Aleksi написа:

Грешиш, целта е да знаят що за човек си, за те облъчват с реклами. Просто при нас това още не е навлязло.

Леле...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик: Нормално, когато си продукт и опитна мишка едновременно. И не случайно думата, която се използва е "потребител" на системата, а не "собственик". Притежаваш хардуера, софтуера го ползваш...

Абе, някой помни ли последния "Терминатор" и операционната система, която всички очакваха и говореха само за нея и после стана тя, каквато стана...? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SkyNet Genisys

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по моя въпрос някой ще даде ли свестен отговор? ExaFlop? В теб ми е надеждата. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква версия на 10 си? Финална или инсайдърска?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
  • Дарение

• Добави ново...