Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Гледам цената на слушалки AKG K324P и се чудя..това реално ли е Публикувано изображение

http://cgi.ebay.co.uk/New-AKG-K324P-K-324-...bayphotohosting

Feedback: 98.0 % Positive

price: £3.00 + To Bulgaria £8.50 = £11.5 = 28.29лв и понеже е под 50 euro Няма ДДС и мито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма ддс и мито ама и качеството няма да е по- различно от разни там филипс и т.н. от тоя ценови клас. Марката си заслужава но не и точно този модел.

ЦИТАТ(Abrek @ 19.07.2008г. в 00:03ч.) *

Здравейте, благодяря на всички които са спомогнали за темата, страшно полезна е! Но и аз нямам време да чета 20 страници, чел съм само до първия ми пост в нея. Та имам 2 въпроса. Първо до колкото разбирам който даде повече за дадения предмет печели или има разни други подробности? Второ как става плащането, чрез пейпал ако случайно спечеля. Имам вече подтвърдена регистрация. Мерси предварително и поздрави. handshake.gif

Бих искал да знам, ако може и има ли хора, които са получавали от английския ибей ГОЛЕМИ пратки, колко пари им е излязло и какви доставчици са ползвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма ддс и мито ама и качеството няма да е по- различно от разни там филипс и т.н. от тоя ценови клас. Марката си заслужава но не и точно този модел.

Това са най-добрите in-ear в сайта на AKG http://www.akg.com/personal/In-Ear,pcatid,7,_psmand,1.html

Друг е въпроса, че например в Техномаркет са 80лв, а тези уж нови са към 12-13лв.. Има същите и за по ~55лв от няколко магазина в ebay, което ми звучи по-нормално като цена, но тези 3 лири.. Затова и пиша в темата, очаквам някакво мнение относно доста съмнителната цена.

Малко офтопик, ама..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!От скоро се занимавам с ибей,ама в последно време се зарибих много по един лаптоп,който искам да си го взема от там!Дали може някой да ми помогне,готов съм да си платя!Ако има такива,нека ми пишат ЛС,за да не стане като реклама!Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко помощ за покупка от www.ebay.de. Търся си километраж за Фолксваген Джета/Голф2 - там има много гледам, но повечето не са упоменати, че имат доставка до България. Няма как да се свържа с продавачите, защото незнам немски, въпреки, че съм го учил, но това е друга тема Публикувано изображение Та незнам как стоят нещата при обявите които нямат доставка до България. Ще се радвам, ако някой съдейства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам в пощата като се взима пратката от ибей плаща ли се за колета и горе долу колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко помощ за покупка от www.ebay.de. Търся си километраж за Фолксваген Джета/Голф2 - там има много гледам, но повечето не са упоменати, че имат доставка до България. Няма как да се свържа с продавачите, защото незнам немски, въпреки, че съм го учил, но това е друга тема Публикувано изображение Та незнам как стоят нещата при обявите които нямат доставка до България. Ще се радвам, ако някой съдейства!

Трябва ти човек с немски език.Когато не е упомената доставка до БГ,задължително трябва да се пита продавача.Ако е магазин едва ли ще има проблем,ако е частно лице..желанието му...при всички положения се пита.След като се уточни цената на доставка към цената на стоката при плащането се добавя и тази цена.Не се плашете ако ви кажат че ще го пратят с DHL,това са тяхните пощи.

Косвено отговарям и на @ifkata_91 - когато пристигне колета в пощата нищо не се плаща - вие сте си платили предварително доставката на продавача.Успех в покупките Публикувано изображение

Относно покупка на лаптоп...ако е от Щатите - по-добре си го купете тук,ако няма кой да ви го донесе.Ако е някъде от Европа гледайте добре цената на доставка.(на куриерските фирми).По пощата не е препоръчително

И нещо което сме писали вече: стока купена от ЕС не се обмитява!

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти човек с немски език.Когато не е упомената доставка до БГ,задължително трябва да се пита продавача.Ако е магазин едва ли ще има проблем,ако е частно лице..желанието му...при всички положения се пита.След като се уточни цената на доставка към цената на стоката при плащането се добавя и тази цена.Не се плашете ако ви кажат че ще го пратят с DHL,това са тяхните пощи.

Косвено отговарям и на @ifkata_91 - когато пристигне колета в пощата нищо не се плаща - вие сте си платили предварително доставката на продавача.Успех в покупките Публикувано изображение

Относно покупка на лаптоп...ако е от Щатите - по-добре си го купете тук,ако няма кой да ви го донесе.Ако е някъде от Европа гледайте добре цената на доставка.(на куриерските фирми).По пощата не е препоръчително

И нещо което сме писали вече: стока купена от ЕС не се обмитява!

Мерси братле Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти човек с немски език.Когато не е упомената доставка до БГ,задължително трябва да се пита продавача.Ако е магазин едва ли ще има проблем,ако е частно лице..желанието му...при всички положения се пита.

Това с езика ми е ясно и точно по същата причина пуснах тема тука, защото не съм добре с немския - аз май съм го обяснил това, но благодаря все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а каде да гледам кое го пращат до бг и кое ако несъм регнат и ми трябва човек които да ми купи нещо от там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем.Поръчах си в понеделник сутринта шапка платих за шипинг от 4 до 8 дни но днес беше 8 мия а не я получих.В пощата ли да званна или да изчакм до утре или да се свържа с продавача?И ако е в пощата на кой номер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам следния проблем.Поръчах си в понеделник сутринта шапка платих за шипинг от 4 до 8 дни но днес беше 8 мия а не я получих.В пощата ли да званна или да изчакм до утре или да се свържа с продавача?И ако е в пощата на кой номер?

много бързаш , от 4-8 дни само DHL Fedex UPS и други подобни могат да се поместят в това време, и на мене ми казват от 6-8 дена ама чакам по 20

рано е още да притесняваш продавача

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много бързаш , от 4-8 дни само DHL Fedex UPS и други подобни могат да се поместят в това време, и на мене ми казват от 6-8 дена ама чакам по 20

рано е още да притесняваш продавача

Ето де виж кво пише :

DHL Priority Service (4-8 business days) - Insurance and tracking confirmation NOT INCLUDED $9.99 .Каде мога да намеря DHL Кода си за да видя каде е пратката.Тъй като мисля ,че продавача не ми го е пратил му писах ЛС. :)

Редактирано от ifkata_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tracking confirmation NOT INCLUDED

Накратко ти казва че не можеш да я следиш онлайн пратката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко ти казва че не можеш да я следиш онлайн пратката.

Мерси.Всичко дойде при мен макар че не с ДХЛ а по пощата всичко е точно вече. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах няколко части за колата на един приятел , оказаха се абсолютен боклук. Отгоре на това ме измамиха 2ма продавача-платих, а те не пратиха стоката. Пейпал ми върнаха част от парите. На кратко казано-сайт пълен с китайски боклуци /оригинални части няма/,селски тарикати и лъжци.

Редактирано от ivanov3333 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах няколко части за колата на един приятел , оказаха се абсолютен боклук. Отгоре на това ме измамиха 2ма продавача-платих, а те не пратиха стоката. Пейпал ми върнаха част от парите. На кратко казано-сайт пълен с китайски боклуци /оригинални части няма/,селски тарикати и лъжци.

Оригинални неща има доста, китайски боклуци също. Общо взето има всичко, това е идеята. Лесно се преценят мошениците и коректните купувачи, просто трябва да се по-внимателни и да четете повече, като почнете от тази тема :speak:

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо. Сега си вадя карта дебидна VISA ELECTRON , и другата седмица ще направя регистация в PAY PAL и ще си поръчам часовник от магазин във Великобритания. Та може ли малко разяснения, смисъл адрес ли трябва да посоча или от пощата ще ме информират за стока до поискване. Най-общо нека някой ми разясни как преминава процеса от плащането до получаването ? Часовника трябва ли да се обмитява и т.н. Мерси много !

Редактирано от gozki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички въпроси ще си отговориш сам, ако прочетеш темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже намерих конкретния часовник да се продава и от доставчик в България та се чудя има ли риск часовника да не е оригинален, а някакво копие ? Става въпрос за марка D&G . МЕРСИ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си купя един таблет от ebay.com конкретно от Щатите, цената му настаро е между 200-240$. Прегледах по горните постове но не намерих нищо конкретно, освен писмото с отговор от митницата. Ако продавача обяви реалната цена в документите на пратката аз си заплащам всички такси въпреки че е настаро така ли, т.е. 5% мито и след това 20% ДДС върху транспорта, декларираната цена и митото? Ако продавача се съгласи да го декларира като подарък, какво точно трябва да попълни в документите. Мерси и страхотен пост си сътворил Ipa :)

Редактирано от Reese (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже намерих конкретния часовник да се продава и от доставчик в България та се чудя има ли риск часовника да не е оригинален, а някакво копие ? Става въпрос за марка D&G .

МЕРСИ !

Най-вероятно е менте. Я дай линк.

Искам да си купя един таблет от ebay.com конкретно от Щатите, цената му настаро е между 200-240$. Прегледах по горните постове но не намерих нищо конкретно, освен писмото с отговор от митницата. Ако продавача обяви реалната цена в документите на пратката аз си заплащам всички такси въпреки че е настаро така ли, т.е. 5% мито и след това 20% ДДС върху транспорта, декларираната цена и митото? Ако продавача се съгласи да го декларира като подарък, какво точно трябва да попълни в документите.

Мерси и страхотен пост си сътворил Ipa :)

значи купъваш го от ибей, плащаш чрез пейпал, да речем 200$ (заедно с доставката) и продавача в документите вписва тази стойност. Пристига и отиваш в митницата да го освобождаваш. Ще ти трябва електронната пейпалска фактура и евентуално тази от ибей. Ще платиш 20% ДДС и около 6 % мито, тоест около 50$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно работата с митото е дебела :baby:

Гледам в сайта на митници пише следното

Случаи, при които се разрешава безмитен внос на стоки от физически лица:

Внос на лично имущество от физически лица:

.....

6. Пратки, изпращани от физически лица на физически лица - чл. 690 ÷ 692 от ППЗМ

http://info.mitnica.com/index.php?p=oblekchenia

Да си го пробвал това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦИТАТ(gozki @ 11.09.2008г. в 20:06ч.)

Понеже намерих конкретния часовник да се продава и от доставчик в България та се чудя има ли риск часовника да не е оригинален, а някакво копие ? Става въпрос за марка D&G .

МЕРСИ !

Най-вероятно е менте. Я дай линк.

Ето линк : http://primawatch.primatrade.eu/shopbg/pi4/pi3/pd31.html

Бих бил много благодарен, ако ме насочиш, кой вариант да избера, дали да го поръчам от GB заедно с риска от произтичащите там ДДС, мито, възможноста за непрестигане на пратката, или от този онлайн магазин в BG. Варианта ако го поръчам от тук е блазнещ, заради възможността за наложен платеж, т.е. да го платя след пристигането на пратката.

Редактирано от gozki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вноса от Англия не се обага с мито. Както и от всяка друга страна членка на ЕС. Не знам какво да ти кажа, но този сайт, който си постнал ми е напълно непознат. Reese, иди им обяснявай и доказвай кое имущество е лично и кое не, а и не съм сигурен дали тук става дума за изпращане по пощата.

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...