Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам Visa Electron на Райфайзен банк и преди около 20 дни я регистрирах в Paypal. От там бяха написали, че до няколко дни ще получа 4-цифрен код с който да регистрирам картата, но все още го няма в Account Activity... Някакви идеи?

Обади се на картов отдел и ги питай.Казваш си номера на картата и служителя ти казва кода Редактирано от jadreniq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Потвърждавам успешна регистрация в Paypal на Visa Electron, издадена от Първа Инвестиционна Банка

Нека и ние се порадваме на ebay, в частност-paypal! :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

И аз потвъждавам за Visa Electron на Raiffeizen Bank. ;)

Имам въпрос: в кои страни paypal може да потвърждава адреса?

Не PayPal а самият потребител на дадената страна.В акаунта ти след всички процедури изглежда така: Status: Bulgarian - Verified
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи акаунта ми изглейда точно така (Status: Bulgarian - Verified), но наското исках да купя нещо от ebay и човека е отбелязъл че няма да доставя до не потвърдени адреси. Аз съм извършил enrollment процедурата и си мисля че всичко ми е наред. Когато му платя обаче в съобщението (което удостоверява поръчката) от paypal, кадето ми изписват данните и адресът като не потвърден и човека съответно ми връща парите. От paypal ми казаха: не във всички страни е възможно да се потвърждава адреса в момента.

Редактирано от Bipolar (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи акаунта ми изглейда точно така (Status: Bulgarian - Verified), но наското исках да купя нещо от ebay и човека е отбелязъл че няма да доставя до не потвърдени адреси. Аз съм извършил enrollment процедурата и си мисля че всичко ми е наред. Когато му платя обаче в съобщението (което удостоверява поръчката) от paypal, кадето ми изписват данните и адресът като не потвърден и човека съответно ми връща парите. От paypal ми казаха: не във всички страни е възможно да се потвърждава адреса в момента.

Май нещо не го обясняваш както трябва-пишеш че статуса ти в PayPal e Bulgarian - Verified,тогава не би трябвало да имаш проблем и не би трябвало да ти връщат парите.Най добре те ще ти отговорят защо го правят.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснявам ти го точно както е. С enrollment процедурата си потвърждаваш кредитната карта, а не адреса. Него неможем да го потвърдим, защото не било възможно за всички страни в момента. Следователно неможем да плащаме през paypal на хора които отбелязват това: WE WILL ONLY SHIP TO A CONFIRMED ADDRESS..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Един странен въпрос: Възможно ли ebay.de да се настрои да излиза на английски, не на немски.. Изобщо не ми се нрави немския.. А ebay.com е основно за US.. а и пратките от там са скъпички.. плюс доста по-малко 'обещетяване' от paypal - 200$ срещу 500евро в ebay.de

10х

Това verified потвърждава и адреса! Продавача е бил новак/не е видял/не си му обяснил/.. Verified потвърждава не само картата, но и притежателя й, банката, автоматично с това и адреса ти.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един странен въпрос: Възможно ли ebay.de да се настрои да излиза на английски, не на немски.. Изобщо не ми се нрави немския.. А ebay.com е основно за US.. а и пратките от там са скъпички.. плюс доста по-малко 'обещетяване' от paypal - 200$ срещу 500евро в ebay.de

10х

не, но може да адваш от немския ибей и след това да се логнеш в .usa и някои от нещата са на английски :speak:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изчетох целия форум но не можах да разбера как да продавам в Еbay. Регистрирах се отидох на Sell и като стигнах до адреса за изпращане не ми възприема София. Какъв адрес трябва да пиша за да продавам нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам няколко вапроса сварзани с ебеу.де значи гледам моторите например едно кавазаки нинджа или една хонда цбр 600 купика как мога да си закупя мотор от този сайт и как съответно ще си го получа някой правил ли е такива покупки до сега ...благодаря ви предварително надявам се че ще ,е посъветвате какво да напрая а говорим за цена около 1200 евро

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изчетох целия форум но не можах да разбера как да продавам в Еbay. Регистрирах се отидох на Sell и като стигнах до адреса за изпращане не ми възприема София. Какъв адрес трябва да пиша за да продавам нещо.

По-скоро си объркал в данните/подхода си. Пробвай да въведеш абсолютно същия адрес като този, въведен за картата.. Също така дали статуса й е verified. Може би ти изкрва съобщение когато не приема града? Или преди това? Би трябвало щом е спряло процедурата да изписва и защо.

Здравейте имам няколко вапроса сварзани с ебеу.де значи гледам моторите например едно кавазаки нинджа или една хонда цбр 600 купика как мога да си закупя мотор от този сайт и как съответно ще си го получа някой правил ли е такива покупки до сега ...благодаря ви предварително надявам се че ще ,е посъветвате какво да напрая а говорим за цена около 1200 евро

Аз не мога да ти помогна. но покупката трябва да става както и останалите-попитай самия продавач как става изпращането, суми и пр. Тук трудно ще се намери кой да ти каже за подобни, големи(буквално Публикувано изображение ) покупки.

:offtopic_s:

edit: Защо темата не е важна? Изключително полезна и не по-малко добре написана от lpa. Има ''разни'' важни теми, а тази да стои така.. Забавно.. Тази с една препрадка към същата за paypal ще е злато..

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, гледам в eBay се продават златни пръстени и стартовата цена на някои от тях е 1$ а примерно пръстенът тежи 3 или повече грама.Искам да попитам някой може ли да ми каже има ли някаква цена под която продавачът няма да го продаде същият този пръстен.Или с други думи стартовата цена е 1$ но ако не достигне примерно 100$ пръстенът няма да бъде продаден и продавачът ще го сложи наново на нов търг. Много ми е интересно как този пръстен ако тежи 4 грама и струва реално около 85$ ще бъде продаден за доста по-ниска цена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, гледам в eBay се продават златни пръстени и стартовата цена на някои от тях е 1$ а примерно пръстенът тежи 3 или повече грама.Искам да попитам някой може ли да ми каже има ли някаква цена под която продавачът няма да го продаде същият този пръстен.Или с други думи стартовата цена е 1$ но ако не достигне примерно 100$ пръстенът няма да бъде продаден и продавачът ще го сложи наново на нов търг. Много ми е интересно как този пръстен ако тежи 4 грама и струва реално около 85$ ще бъде продаден за доста по-ниска цена.

Реално погледнато има и злато и злато.. Иначе конкретно - няма гаранции кога ще го продаде на текущия - заложил най-много. За ориентировачната цена погледни в историята на продажбите на продавача, най-вероятно и преди са купувани от него такива пръстени(ако не и същите..). Ако не са и не виждаш горе-долу цената, до която ще скочи-няма гаранции кога ще го пусне. :P

Add: Ако не стигне неговата цена няма да го пуска на нов търг, а просто последния наддал най-много ще си отчака заедно с продавача за следващи, даващи повече((или ще му писне и ще го продаде на по-ниската(по-рядко,яко чакане трябва да е ударил Публикувано изображение ))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, мерси на всички за инфото което са дали. Само 1 нещо не можах да схвана :whist: как и от къде мога да получа своя Expanded Use Number за да подтвърдя картата и адреса.

Аз си намерих сам отговора :) който има същия проблем да види тук

Редактирано от Abrek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си купа от ebay.com едно нещо което се води spy item (със много малки размери) и сега се чуда дали да го прата на адреса на един приятел във германия и да го изчакам тои да доиде натук и да ми го донесе или да си го прата направо тука във българиа. Четох за митниците и разбрах че може и да ми го задаржат или да ми го откраднат и тн а то не струва малко пари и неискам да го изгубя. Другия проблем е че това е spy item и нз какво ще стане ако разберат за него щото тия работи некои каза че не били много законни но пък е супер малко и може въобще да не му обърнат много внимание. Друг проблем е да не ми сложат мито щото струва над 100$.Също незнам как стоят нещтата със тия застрахованите доставяния дето са по скапи (означава ли 100% че предмета идва при мене) И така незнам какво да права посъветваите ме нещо ако някои има някакав опит в тия работи. мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Значи нов съм в ebay и купувам едно нещо и избирам от графата за плащане да платя сега. От там стъпките не ги помня как бяха и уж докарах нещата докрай. И от там ми даде опция да се върна в My eBay . Та въпроса ми е дали е станало плащането защото аз има сметка в PayPal а не ми иска нищо нито пароли нито име на сметка та това ме интересува дали съм ги пратил парите. После в пощата ми доиде пък писмо от продавача да не правя плащането че още не бил сигурен за цената на транспорта . Горе долу за колко време му отиват парите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,имам въпрос мога ли да отменя поръчка която съм спечелила Проблема е следния по погрешка кликнах на buy it now и след това ми показа в my ebay,че съм спечелила дадения артикул и остава само плащането. Мога ли да го оставя така и да не плащам или има и друг начин? Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;)

Здравейте,имам въпрос мога ли да отменя поръчка която съм спечелила

Проблема е следния по погрешка кликнах на buy it now и след това ми показа в my ebay,че съм спечелила дадения артикул и остава само плащането.

Мога ли да го оставя така и да не плащам или има и друг начин?

Благодаря предварително!

Може да не платиш но това ще ти се отрази зле в рейтинга,а той е много важен за ebay.В случая с бутона buy it now е преминато на директна покупка,а не спечелен търг.Обясни по-подробно стъпките които са направени в този случай.

Значи нов съм в ebay и купувам едно нещо и избирам от графата за плащане да платя сега. От там стъпките не ги помня как бяха и уж докарах нещата докрай. И от там ми даде опция да се върна в My eBay . Та въпроса ми е дали е станало плащането защото аз има сметка в PayPal а не ми иска нищо нито пароли нито име на сметка та това ме интересува дали съм ги пратил парите. После в пощата ми доиде пък писмо от продавача да не правя плащането че още не бил сигурен за цената на транспорта . Горе долу за колко време му отиват парите

Когато купуваш нещо задължително се свързвай с продавача ако не е указана цената на транспорта!Когато направиш плащане чрез PayPal,в акаунта ти ще си видиш баланса.И пиши по-разбрано и правилно!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори в самият ebay, когато цъкнеш на това, което си купил(платено или не), ти изписва дали е платено към момента(с големи букви).

П.п Поръчах си едно фото-на 20ти е пратено с FedEx, при следенето в интернет пише, че на 28 рано сутринта е тук(по даден адрес), в момента е Status - Departed FedEx location - PARIS FR на 22ри от когато не е мърдало, 28 си стои също.. Има ли шансове до 28ми вкл. да е тук? За опитни с FedEx. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стархотна тема,мерси на Ipa ивсички останали,които са споделили важни информации. Искам да попитам тези които са получавали скоро стоки от Ebay,след влизане в ЕО отпаднаха ли мит.такси или важат старите условия ? Пожелавам весели празници на всички и дано 2008 да ни донесе повече успехи,щастие и реализация :) ,по-малко корупция и престъпност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,първо искам да ви честитя изминалата вече Коледа и да Ви пожелая щастлива нова година.А сега да попитам нещо: Значи поръчах тонколонки за GSM-ма на сина ми и вече ги получих,но това ми е първата поръчка от eBay и не знам как да напиша положителен Feedback на продавачът.Ако някой знае как става в което не се и съмнявам моля да ми каже. Благодаря Ви предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да не купуваш подобна стока, ако можеш да я намериш тук. Ще има да плащаш доста митнически такси, а и самата доставка ми се струва, че ще е доста солена. Можеш да дадеш линк да погледна все пак ;)

Да, доста от продавачите слагат reserve price, тоест това е цената, която трябва да се достигне при бидванията, за да се продаде стоката.

Проблема е следния по погрешка кликнах на buy it now и след това ми показа в my ebay,че съм спечелила дадения артикул и остава само плащането.

Благодаря предварително!

Можеш, пиши на продавача и му обясни, ако не е кой знае колко скъпо едва ли ще имаш проблеми,. Все пак той плаща разни такси, за да продава.

Стархотна тема,мерси на Ipa ивсички останали,които са споделили важни информации.

Искам да попитам тези които са получавали скоро стоки от Ebay,след влизане в ЕО отпаднаха ли мит.такси или важат старите условия ?

Пожелавам весели празници на всички и дано 2008 да ни донесе повече успехи,щастие и реализация :P ,по-малко корупция и престъпност.

Уж за стоки от ЕС вече няма мито, но не мога да ти гарантирам със сигурност.

Здравейте,първо искам да ви честитя изминалата вече Коледа и да Ви пожелая щастлива нова година.А сега да попитам нещо: Значи поръчах тонколонки за GSM-ма на сина ми и вече ги получих,но това ми е първата поръчка от eBay и не знам как да напиша положителен Feedback на продавачът.Ако някой знае как става в което не се и съмнявам моля да ми каже. Благодаря Ви предварително!

Отиваш в "My ebay", после в дясно на страницата има "Won", тоест стоките, които си купил и след това на съответната стока кликваш на

"Leave Feedback" и следваш логиката. Или пак в ""My ebay" , след това в "I need to leave feedback for 18 items" и пак същото. Лесно е, сам ще се убедиш :yanim:.

Весели празници на всички :yanim:

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително!

По принцип в такива случаи продавача пише негативен коментар(feedback) за теб (което се отразява на регистрацията ти, особено ако до сега нямаш коментари от продавачи(или купувачи от теб)). Някои продавачи ти взимат примерно 1$(или GBP и др.) за това, че не си си платил(ако не го платиш-слагат ти негативен коментар отново). Практиката е различна, ако не си се оправил питай дадения човек, и най-вече - внимавай за напред какво кликваш.

Стархотна тема,мерси на Ipa ивсички останали,които са споделили важни информации.

Искам да попитам тези които са получавали скоро стоки от Ebay,след влизане в ЕО отпаднаха ли мит.такси или важат старите условия ?

Пожелавам весели празници на всички и дано 2008 да ни донесе повече успехи,щастие и реализация :) ,по-малко корупция и престъпност.

Да, официално са отпаднали, и такива не ти слагат на митницата, но ДДС-то си остава.. Принципно митата са 5-10%, а ДДС е 20%.. Т.е. отново си плащаш 20% от заявената стойност на прадката(най-добре тя да е доста занижена, което не е проблем при митницата, но повечето продавачи не практикуват това.. слагат 50% от цената на стоката като декларирана стойност в общия случай). Друг вариант е EMS("международната поща"), или иначе казано международния куриер на националните пощи по Света. Вече съм работил с тях(но само 1 път), като стоката ми бе пратена директно в най-близкия клон на Български Пощи(сиреч баш пощата)-без никакви ддс-та и мита(справка: обявена стойност-500долара, реална-1000). Не гарантирам за успех поради малкият ми опит с EMS, но е вариант.. при това е най-евтино при тях(но малко по-бавно).

От последният път(28 декември-последен работен ден до 2-ри), когато рових из склада на FedEx да си намеря прадката, забавена с 1 ден+големи проблеми в митницата(където трябва те да оправят документите, а ти само да си платиш митата в FedEx, или на вратата ти!) вече няма да ги използвам(само в крайни случаи).. Това м/у другото.. FedEx в България и САЩ са две различни неща.. куриерска компания да почива 5 дена.. Със забавени обработки на последните полети, документи и пр.. да платиш 40лв за "превоз от летището до FedEx, което е на 1км).. При това превоза е платен предварително! Не, другият път няма да познаят! Това между впрочем.. за тази тема си е.

Иначе ebay си е далаверка ако подбираш правилно.. ;) Последно си гепих 4гб sony memory stick duo pro mg за 46лв всичко.. в Бг е >100лв, а 8гб е >200(но не ми се даваха 100 в нета за нея-хих). ;)

П.П най-горното в допълнение отговора на lpa.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се регистрирах в немския,че съм по- добре с езика,но от всички акциони от които съм се интересувала частните продавачи не искат да работят с PayPal.a на фирмените е много скъп транспорта,защот задължителни застраховат пратката и се обезмисля цялата работа. ;)С превод просто няма смисъл,по-добре да си го купя оттук. В английския като цяло е скъпичко.При американците как е?Колко приблизително излиза с EMS и застраховат ли стоките?Като разглеждам американския има по-готини неща ,но си мисля ,че и там с транспорта е голяма резачка.Има ли хора които пазарят от немския,как е при тях плащането при частните обяви?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване