Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

много ми трябва регистрация с която да мога да гласувам в немския ибай ;) ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарен сори за поста оправих се .. то не зависи от никои :)

Редактирано от Clamp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

От къде точно си пробвал с твоята шведска кредитна карта да купуваш и да доставяш?

Поробвал ли си от България? Понеже точно такъв случай разискваме. Нямам представа точно как са нещата в Швеция но у нас ситуацията стои точно по описания от мен начин и това го казвам от собствен опит. Продавача наистина няма право да откаже доставката но има право да поиска друг метод за плащане ако не е сигурен. А за Palpay как мислиш дали някой ще се навие да достави на адрес в страна в която този метод на разплащане въобще не е достъпен.

Пробвам съм от Германия, Естония, САЩ, Англия, Швеция и България и съм доставял до всички споменати страни без Естония. Няма никакъв проблем. Плащал съм от България с американска кредитна карта и съм доставял до Англия. Плащал съм от България с шведска кр. карта и съм доставял до Германия. Ей сега влизам в пейпал и си правя онлайн плащане. Никакъв проблем. Кредитната карта може да те асоциира с един адрес, а ти да пратиш стоката на различен. НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ, освен ако самият продавач не е поставил някакви ограничения. Не знач какъв ти е опита, но можеш да се довериш на думите ми.

"А за Palpay как мислиш дали някой ще се навие да достави на адрес в страна в която този метод на разплащане въобще не е достъпен". А ти как мислиш? Знаеш ли колко подаръка съм пратил на приятели по този начин. Пак ще кажа "Няма никакъв проблем". Пейпал не е достъпен до Б-я по ред причини, но това не значи, че не е възможно да се доставят стоки до Б-я. Това са съвсем различни неща

здравейте отново значи говорих с моя приятел които е говорил с баща си които пък е митничар нещата стоят по следния начин мито се слага на работи пакети там колети които са на стоиност над 1000 лева ! и митото е 5% така че това според мен е оферта няма да сме чак толкова вътре за ддс-то само не се разбрахме маи и то ако е над 1000 лева ама маи не ще го накарам да пита пак това е за сега

Не мисля, че това са реални цифри. Аз лично за 200$ преди 3-4 год. платих около 80-90$ мита и такси, а по нагоре можеш да видиш един пост, в който е обяснено за таксите и митата.

много ми трябва регистрация с която да мога да гласувам в немския ибай :rolleyes: ако някои може да ми помогне ще съм му много благодарен

сори за поста оправих се .. то не зависи от никои :down:

Можеш да гласуваш с всяка регистрация, освен ако самият продавач не е поставил ограничения, но пък тогава можеш да смениш странта в профила си :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам именно но едва ли ще ме излъжи явно сега може да са паднали цените знам ли но тои е питал баща си ( моя приятел ) и е получил това като отговор все пак тои е митничар...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често да ти кажа много бих искал да получи някаква достоверна информация по този въпрос, защото отвсякаде получава много различни цифри и не зная на кое да вярвам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам съм от Германия, Естония, САЩ, Англия, Швеция и България и съм доставял до всички споменати страни без Естония. Няма никакъв проблем. Плащал съм от България с американска кредитна карта и съм доставял до Англия. Плащал съм от България с шведска кр. карта и съм доставял до Германия. Ей сега влизам в пейпал и си правя онлайн плащане. Никакъв проблем. Кредитната карта може да те асоциира с един адрес, а ти да пратиш стоката на различен. НЯМА НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ, освен ако самият продавач не е поставил някакви ограничения. Не знач какъв ти е опита, но можеш да се довериш на думите ми.

"А за Palpay как мислиш дали някой ще се навие да достави на адрес в страна в която този метод на разплащане въобще не е достъпен". А ти как мислиш? Знаеш ли колко подаръка съм пратил на приятели по този начин. Пак ще кажа "Няма никакъв проблем". Пейпал не е достъпен до Б-я по ред причини, но това не значи, че не е възможно да се доставят стоки до Б-я. Това са съвсем различни неща

Въпроса ми бе по скоро пробвал ли си да доставяш стока в България платена с кредитна карта издадена в друга страна. А не дали си извършвал плащания от България което естествено е възможно. Причината поради която повечето търговци ще откажат подобна доставка е много проста. България както и повечето източно европейски страни са известни като държави в които кредитните измами са ежедневие. Причина за това разбира се са главно действията на организираните руски кардери но това не променя ситуацията че на нашата страна се гледа с недоверие. Относно paypal ако това което казваш е вярно то тогава какво ми пречи на мен веднага да си направя account. Измислям си един USA адрес а на адреса за доставка пиша българския си адрес и готово.

За митническите тарифи по горе съм го написал мисля пределно ясно. Не се облагат с такси и мита стоки до 45 EUR ако стоката е изпратена от юридическо лице т. е. фирма или организация и до 100 EUR ако е от физическо лице.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалвам, ако нещо съм бил неясен. Естествено че можеш да доставяш до България. Преди седмица получих две тениски. Избягвам да доставям по-скъпи неща по разбираеми причини. Единственото ограничение може да го постави продавача, праща където той реши. Как какво ти пречи да си направиш акаунт? Кредитна карта, трябва ти кредитна карта за да се регнеш в пейпал. Без значение къде си, важно е каква е картата. Отдавна не съм на адреса, на който съм регнал картата, но от месеци съм с потвърден адрес :) За митническите тарифи с предотавил чудесно инфо, но пък разни други хора се появяват различно!?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кредитна карта, трябва ти кредитна карта за да се регнеш в пейпал.

Какво точно имаш в предвид?

В България също можеш да си извадиш каквато си поискаш кредитна карат - Visa, Master Card, Amex.

Редактирано от Mirage (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В PayPal не се приема регистрация на CC издадена в България, независимо дали текущия ти адрес е в друга държава, с която те работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а тук кое излиза наи евтино в смисал банков превод ? моней грам ? уестърн юнион ? и каде ? че маи ми се налага вече да пращам пари до хонг конг и то в британски лири поне предполагам че този знак означава лири нали - "£" ? и в банковия превод може ли да се добавя съобщение понеже нали маи трябва да поместиш в него кои номер е продукта които си спечелил ? и кога е спечелен нали ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтино е с кредитна карта, и на мен ми се наложи до хонг-конг но приемаха само paypal , пощенски запис, western union, банков превод. Превода щеше да ми излезе поне 30 евро, запис от БГ не става (може да получиш от Хонг-конг но не и да пратиш) ... и се отказах, намерих продукта от щатите плащайки с bidpay.com.

Редактирано от tehna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да попитам нещо важно може ли да се плати от друг акаунт примерно моя стока през пей пал примерно lpa иска да ми плати нещо което аз съм спечелил през пейпал ? става ли ? този номер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш в предвид?

В България също можеш да си извадиш каквато си поискаш кредитна карат - Visa, Master Card, Amex.

Ами кр. карта само от страни, които пейпал поддържа, а вече може дори и с дебитна от някои.

искам да попитам нещо важно може ли да се плати от друг акаунт примерно моя стока през пей пал примерно lpa иска да ми плати нещо което аз съм спечелил през пейпал ? става ли ? този номер

никакъв проблем, само внимавай какъв адрес ще зададеш, че често стават обърки. Аз често плащам от моя на сестра ми например :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам следния въпрос. Един ми предлага да ми продаде paypal account-а си. Първия ми въпрос, може ли да се зарежда сметката в Paypal от българска дебитна карта? И другия ми въпрос е, понеже нали сметкака е регистрирана някъде си, при покупка в ebay.com имам ли право да избера различен shipping адрес от този, на които е регистрирана paypal сметката?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип като плащаш задаваш адреса, но някои са прекалено мързеливи /явно/ да четат всичко и направо грабват адреса от ибей акаунта ти /който в доста случаи е различен/ и пращат там. Сами разбирате, че така се получават малко обърки. А това за продажбата на пейпал акаунта ми звучи малко съмнително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип като плащаш задаваш адреса, но някои са прекалено мързеливи /явно/ да четат всичко и направо грабват адреса от ибей акаунта ти /който в доста случаи е различен/ и пращат там. Сами разбирате, че така се получават малко обърки.

А това за продажбата на пейпал акаунта ми звучи малко съмнително!

И на мен вече нещо не ми се струва достоверно. Жалко... Публикувано изображение Повечето неща, които аз искам да купя от Ebay изискват Paypal. Май само остава да се надяваме, че скоро България ще бъде включена в списъка, но се съмнявам...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как трябва да ми изглежда адреса ? на латински например mlados 3 blok 234 vhod 2 etaj 10 apartament 68 ? а преди това bulgaria sofia 1000 ?? и имената lachezar genov todorov ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как трябва да ми изглежда адреса ? на латински например mlados 3 blok 234 vhod 2 etaj 10 apartament 68 ? а преди това bulgaria sofia 1000 ??

и имената lachezar genov todorov ?

да, аз винаги изписвам всичко на латиница и засега нямам проблеми с доставката.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване