Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Реших да си купя от ебай.ком външен хардиск.С пътя до бг излиза евтино.Искам да ви попитам дали ще искат някаква друга такса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Здравейте!Реших да си купя от ебай.ком външен хардиск.С пътя до бг излиза евтино.Искам да ви попитам дали ще искат някаква друга такса

Прочети по горните постове и ще си отговориш на въпроса.

А виж и това:

Малко информация и от мен относно митата и таксите които се начисляват -

Мито и ДДС – начисляват се на поръчки над 100 EUR за физически лица и 45 EUR за юридически лица и на акцизни стоки, независимо от стойността им. За частни лица митото възлиза на 5% от стойността на стоката + цената на транспорта. При фирмени поръчки мито се заплаща според Митническата тарифа на РБ. ДДС е 20% от цената на стоката + цената на транспорта + мито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ee много скъпо ще дойде.то само пътя до бг ми е $39.50 :) А може ли някак си плащането да е с наложен платеж

Редактирано от GaZaR4o (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Paypal e онлайн системата за парични преводи на иБей, а за другата дори не съм чувал и определено има разлика между тях. Едва ли с втората можеш да плащаш в иБей :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте тук какво са отговорили на пича от митницата! Може да е от полза : Мой познат трябва да ми изпрати цифров фотоапарат от щатите, по пощата, за лично ползване. Апаратът е бил закупен от него на старо и не е в пълна окомплектовка. Липсват и документи за покупко-продажба. Какви данни трябва да бъдат попълнени за пратката, при изпращането й в щатските пощи? Например, попълва ли се техническа информация, като марка, модел и характеристики? Изпращачът ли трябва да декларира предполагаемата стойност или тя се определя тук? Как българските митници ще определят стойността на пратката? Очевидно, от това оценяване (под/над 100 EUR), зависи дали трябва да се заплати 20% ДДС. Съществува ли публичен списък с групи артикули и техните митнически оценки? ( Поздравления за инициативата да консултирате online, и то с практически съвети за конкретни случаи, а не само с посочване на точката от закона. ) Подадено от Петър Иванов на 24 ноември 2004 г. Както сте посочили, че не цитираме точки и алинеи от закона, така смятаме и на Вас да отговорим. А именно, че грешно смятате, че сумата е до 100 Евро. Тя е такава в случай, че Вие лично пренасяте пратаката през граница. В случая / по пощата/ ограничението е до 45 Евро. Както се досещате, самата пощенска услуга ще е на някаква стойност, която трябва да се включи също в ограничението. Т.е цената на апарата и пощенската цена трябва да възлизат на 45 Евро. Смятаме, че това не е възможно и затовa можем да Ви посъветваме в пратката и отделно Вашият познат да напише договор за покупко-продажба между него и Вас. Там да посочи някаква цена,на основата на която Вие да заплатите мита. Добре е да е описано, че е употребяван и не напълно окомплектован, за да не може цената да бъде оспорена в митница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей Ipa наскоро се запалих да си купя мн. сладки обувки на Шанел от e-bay. На запитването ми в гугъл попаднах на твоята тема във форума и реших да се свържа с теб. Много искам да ги купя- има още два дни до края на наддаването. Чудя се обаче как да ги платя. Приятелят ми има кредитна карта- мога ли чрез нея да си платя. Ако да те могат ли да ги изпратят не на мой адрес а на моя приятелка в Лондон. Тя ще си идва и може да ми ги донесе. Моля те отговори ми. Писанията ми са малко объркани, но в момента още разучавам нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз искам да се регистрирам като продавач , но имам малко проблеми с регистрацията вече имам акаунт...извадих си виртуална дебитна карта ..всичко необходимо ,но не мога да се регистрирам. Получавам тази грешка: Your credit card has been declined. Please make sure you provided us a valid credit card and billing address for authorization. Картата ми е в левове от България дали не е от там проблема.Също така как трябва да си напиша адреса , че да ми го приема ,защото нали адреса трябва да съвпада с този на дебитната карта там за билинг-а.На английски ли да го пиша на на български ли и аз незнам Много ми е спешно днес още трябва да се регистрирам ,затова който може д ами помогне бързо ще съм му много благодарен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей Ipa наскоро се запалих да си купя мн. сладки обувки на Шанел от e-bay. На запитването ми в гугъл попаднах на твоята тема във форума и реших да се свържа с теб. Много искам да ги купя- има още два дни до края на наддаването. Чудя се обаче как да ги платя. Приятелят ми има кредитна карта- мога ли чрез нея да си платя.

Ако да те могат ли да ги изпратят не на мой адрес а на моя приятелка в Лондон. Тя ще си идва и може да ми ги донесе. Моля те отговори ми. Писанията ми са малко объркани, но в момента още разучавам нещата.

От България не можеш да плащаш с кр. карта, тоест с бълг. кр. карта, така че остава пощ.запис (аз лично от тук не съм го ползвал) и банков превод. Понякога пращам и пари в плик, но си е рисковано. Най-добрия вариант е приятелката ти в Лондон да ги плати, ако има кредитна или дебитна карта, може да си направи акоунт в пейпал. Няма никакъв проблем да ги пратиш на тази твоя приятелка, за мен това е редовна практика :ph34r:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте от днес се запознах с ипеи и много съм щастлив и навит да си закупя нещо например телефон но лошото е че маи нещо не мога да се регна стигам до момента които трябва да въведя кода които съм трябвало да получа по е-маила но не получавам никакав код и да кажа нещо значи 1 много добър мои приятел баща му е митничар и тази вечер ще го пита всичко как стоят работите .. и така ще ви кажа като разбера кое точно как стои исках да попитам лпа таи като е навътре доста с работите защо не пишеш примерно 1 писмо до паулпал да ги попиташ дали е възможно за в бъдеще да се добави и българия таи като има много голям интерес и еи такива работи да ги залажеш може и да се навият ? :) знае ли се :) нямам търпение да влезем в европеиския съюз тогава много от тези глупости ще се оправи :) и исках да попитам как мога да разбера кои модел телефон ще проработи с нашите карти в българия понеже по горе стана въпрос..

Редактирано от Clamp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте от днес се запознах с ипеи и много съм щастлив и навит да си закупя нещо например телефон но лошото е че маи нещо не мога да се регна стигам до момента които трябва да въведя кода които съм трябвало да получа по е-маила но не получавам никакав код и да кажа нещо значи 1 много добър мои приятел баща му е митничар и тази вечер ще го пита всичко как стоят работите .. и така ще ви кажа като разбера кое точно как стои исках да попитам лпа таи като е навътре доста с работите защо не пишеш примерно 1 писмо до паулпал да ги попиташ дали е възможно за в бъдеще да се добави и българия таи като има много голям интерес и еи такива работи да ги залажеш може и да се навият ? :) знае ли се :) нямам търпение да влезем в европеиския съюз тогава много от тези глупости ще се оправи :)

и исках да попитам как мога да разбера кои модел телефон ще проработи с нашите карти в българия понеже по горе стана въпрос..

Виж сега те България ,за да я вкл. трябва да се сработят с банките...пък те наще като ги знам кви са смотани доста след влизането ни в Евро съюза ще стане това.

А относно емайл-а те не ползвай abv.bg или mail.bg те са мн. лагави ако искаш мога ти изпратя покана за Gmail там писмата си престигат сигурно и на секундата няма го лаг-а като при нашите...

И така :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clamp, говорил съм със служители на пейпал не веднъж и когато шефовете решат, тогава ще имаме възможност и ние българите да ползваме тази онлайн с-ма. А колкото до телефоните прочети внимателно статият ми и постовете след това, за да видиш как стоят нещата с техниката и по-скъпите стоки. Общо взето не е много изгодно да ги доставяш в България :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е да но като си земеш телефон за 80 евро които тук струва 800 лева си струва аз от такава гледна точка а и брат ми сега е в берлин и мисля че ще успея някъкси да го навия да ги получи тои и да донесе пратките примерно на мен като си идва

сега ще се побъркам опитвам се да се регистрирам пак.. и какво остановявам че има като държава българия избирам попалвам сичко ок .. и ми изкарва същата страница ама празна.. и с доста дефекти например липсват таините въпроси... и такива. после пробвах понеже реших че може да е от това че избиръм българия друга държава но пак не става явно нещо сериозно се бъгнаха Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не уточних. но приятеля ми е английски гражданин и кредитната му карта е на тяхна банка. това има ли значение при условие че той живее тук?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз не уточних. но приятеля ми е английски гражданин и кредитната му карта е на тяхна банка. това има ли значение при условие че той живее тук?

Най - вероятно ще откажат да ти изпратият стоката в България ако я купиш с кредитна карта издадена в Англия. Понеже продавача не може да е сигурен че тази карта е твоя. Също е възможно да поискат от приятеля ти да сканира и да им изпрати credit card statement от неговата банка. Най - добре е още преди да наддаваш изясниш тези въпроси с продавача.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - вероятно ще откажат да ти изпратият стоката в България ако я купиш с кредитна карта издадена в Англия. Понеже продавача не може да е сигурен че тази карта е твоя. Също е възможно да поискат от приятеля ти да сканира и да им изпрати credit card statement от неговата банка. Най - добре е още преди да наддаваш изясниш тези въпроси с продавача.

Аве щом е английски гражданин защо не се регистрира в ПейПал и там да завери акаунта си с кредитната карта и банковата сметка към нея и така плащанията ще са много по-лесни.

Ам иначе не вярвам да му откажат да плати с кредитната карта ...какво като живее в БГ те от каде знаеят каде живее?Ако му създават проблеми нещо просто да каже ,че е подарък и иска да бъде изпратен на този адрес и готово... :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве щом е английски гражданин защо не се регистрира в ПейПал и там да завери акаунта си с кредитната карта и банковата сметка към нея и така плащанията ще са много по-лесни.

И така най вероятно няма да стане защото повечето породавачи изпращат само на confirmed paypal address. А той не може да има такъв в България. В най добиря случей ще му изпратят стоката на адреса му в Англия.

Ам иначе не вярвам да му откажат да плати с кредитната карта ...какво като живее в БГ те от каде знаеят каде живее?Ако му създават проблеми нещо просто да каже ,че е подарък и иска да бъде изпратен на този адрес и готово... :)

За поръчки от нашата мила страна нещата не са така прости. :)

Редактирано от Mirage (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никакъв проблем. Могат да ти откажат да я доставят в българия, само ако преди това са писали в условията на самата стока /на листинга в Ибей/, че не доставят до България и прочие.

Моля ви не пишете без да имате понятие. Аз съм с шведска кредитна карта и нямам никакъв проблем да купувам от където и да е и да доставям до където и да е, отново с уговорката, че всеки продавач сам определя страните, до които доставя.

И така най вероятно няма да стане защото повечето породавачи изпращат само на confirmed paypal address. А той не може да има такъв в България. В най добиря случей ще му изпратят стоката на адреса му в Англия.

За поръчки от нашата мила страна нещата не са така прости. :)

не съвсем, аз бях с непотвърден преди време и нямах никакъв проблем. а за адреса можеш да зададеш съвсем различен от този, който си аднал за кредитната карта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

никакъв проблем. Могат да ти откажат да я доставят в българия, само ако преди това са писали в условията на самата стока /на листинга в Ибей/, че не доставят до България и прочие.

Моля ви не пишете без да имате понятие. Аз съм с шведска кредитна карта и нямам никакъв проблем да купувам от където и да е и да доставям до където и да е, отново с уговорката, че всеки продавач сам определя страните, до които доставя.

не съвсем, аз бях с непотвърден преди време и нямах никакъв проблем. а за адреса можеш да зададеш съвсем различен от този, който си аднал за кредитната карта.

От къде точно си пробвал с твоята шведска кредитна карта да купуваш и да доставяш?

Поробвал ли си от България? Понеже точно такъв случай разискваме. Нямам представа точно как са нещата в Швеция но у нас ситуацията стои точно по описания от мен начин и това го казвам от собствен опит. Продавача наистина няма право да откаже доставката но има право да поиска друг метод за плащане ако не е сигурен. А за Palpay как мислиш дали някой ще се навие да достави на адрес в страна в която този метод на разплащане въобще не е достъпен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте отново значи говорих с моя приятел които е говорил с баща си които пък е митничар нещата стоят по следния начин мито се слага на работи пакети там колети които са на стоиност над 1000 лева ! и митото е 5% така че това според мен е оферта няма да сме чак толкова вътре за ддс-то само не се разбрахме маи и то ако е над 1000 лева ама маи не ще го накарам да пита пак това е за сега

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз искам да се регистрирам като продавач , но имам малко проблеми с регистрацията вече имам акаунт...извадих си виртуална дебитна карта ..всичко необходимо ,но не мога да се регистрирам.

Получавам тази грешка:

Your credit card has been declined. Please make sure you provided us a valid credit card and billing address for authorization.

Картата ми е в левове от България дали не е от там проблема.Също така как трябва да си напиша адреса , че да ми го приема ,защото нали адреса трябва да съвпада с този на дебитната карта там за билинг-а.На английски ли да го пиша на на български ли и аз незнам

Много ми е спешно днес още трябва да се регистрирам ,затова който може д ами помогне бързо ще съм му много благодарен!

И аз имам същия проблем, ако говориш за Virtual VISA/ Mastercard на ДСК те не са дебитни точно, използват се и се регистрират като кредитни мисля. Проблема е в некоректното попълване на "billing address" поради простата причина, че според някой хора БГ банките не поддържат запис за billing address (това е адреса на който трябва да получаваш месечното извлечение което аз поне не получавам) във файла на кредитната ти карта и при проверка на валидността картата се отхвърля, други казват че БГ банките са въвели еднакъв адрес за всички и това е адреса на гърба на картата ти (на офиса на банката). Аз пробвах всички варианти и не става. Ако са напреднали и въвеждат адреса ти, който си посочил при рег. на картата ти пак не знаеш как са го въвели на латиница във файла на картата, затова аз от няколко дни се "боря" с банката и за съжаление те не са и чули какво е това billing address, дори със софт. специалист от картовия отдел говорих... Ще пиша ако измислят нещо, защото без billing address не може да се поръчва в доста сайтове.

Редактирано от tehna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване