Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Мисля, че изчетох внимателно темата, но въпреки това искам да попитам нещо за да не стават грешки. Имам акаунт в eBay и PayPal . При първите нито съм продавал нито съм купувал. Искам да продам някои неща в Испания. При вторите съм пращал пари, но не съм получавал. Както разбирам най - добре е да се пращат с обикновенна поща.Имам 2 въпроса: 1 . Като продавам трябава да следя постоянно как върви наддаването (ако има такова) и като "лопне мандалото" да пращам. Добре. Колко време имам за да изпратя и по какъв начин мога да подържам връзка с купувача? 2. След като ми платят по какъв начин мога да си взема парите (PayPal акаунта ми е асоцииран с дебитна карта Visa Electron)? Доколкото разбрах продаването е безплатно (не взимат комисионни)... Благодаря 10 Х

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Продаването не е безплатно, виж тук. На ebay им плащаш таксите с кредитна карта, не съм сигурен с дебитна дали ще стане, аз не успях и българска кредитна VISA да регистрирам защото банката ми не знае какво да попълня на billing adress.

За да не възникват съмнения за комуникация с купувача е добре да изпозваш панела на ebay.

За взимането на парите не съм сигурен, в картата не може да ги получиш май само в банкова сметка, виж тук:

1

2

3

4

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продаването не е безплатно, виж тук. На ebay им плащаш таксите с кредитна карта, не съм сигурен с дебитна дали ще стане, аз не успях и българска кредитна VISA да регистрирам защото банката ми не знае какво да попълня на billing adress.

За да не възникват съмнения за комуникация с купувача е добре да изпозваш панела на ebay.

За взимането на парите не съм сигурен, в картата не може да ги получиш май само в банкова сметка, виж тук:

1

2

3

4

Да прав си не е безплатно и аз се заблудих защото ми пратиха мейл , но се оказа че е било промоция която вече свърши.

Благодаря ти , но това 1234 не ми върши работа тъй като не знам английски. Ако бъдеш така любезен да драснеш някой ред ще е по - добре.

Редактирано от Castigado Pantockrator (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плаща се, минимални такси, но се плаща. Един път когато публикуваш стоката за продан и втори път като/ако я продадеш, в зависимост на каква цена си я продал се начислява някакъв процент.

Мисля, че изчитох внимателно темата, но въпреки това искам да попитам нещо за да не стават грешки.

Имам акаунт в eBay и PayPal . При първите нито съм продавал нито съм купувал. Искам да продам някои неща в Испания. При вторите съм пращал пари, но не съм получавал. Както разбирам най - добре е да се пращат с обикновенна поща.Имам 2 въпроса:

1 . Като продавам трябава да следя постоянно как върви наддаването (ако има такова) и като "лопне мандалото" да пращам. Добре. Колко време имам за да изпратя и по какъв начин мога да подържам връзка с купувача?

2. След като ми платят по какъв начин мога да си взема парите (PayPal акаунта ми е асоцииран с дебитна карта Visa Electron)? Доколкото разбрах продаването е безплатно (не взимат комисионни)...

Благодаря 10 Х

1. По принцип трябва да платиш седем дена след покупката, но това зависи изцяло от продавача, а и нищо не ти пречи да му пратиш едно ЛС, както ние му викаме и да се разберете. Поддържай връзка с контролния панел на ибей /my messages/ a и ще получаваш същите съобщения на мейла :)

2. Парите отиват в банковия ти акаунт /който е асоцииран с кредитната ти карта/ след определен период престой в пейпал акаунта ти. Не зная как можеш да ги изтеглиш от пейпал акаунта и дали е възможно да отиват директно в банковия ти акаунт.

аз съм регнат с българска и засега нямам никакв проблеми, с дебитна все още не мисля че е възможно от Бг.

а мен ме интересува как точно работи системата на пейпал ? и каде е неината сигорност

сигурен ли си че те интересува. Това е сташно много информация и голяма част от нея е засекретена :no-no:

А за сигурното си е сигурно ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо. Значи моята приятелка в момента е в Щатите и има VISA Electron издадена от Райфайзен банк в БГ. Иска да купи лаптоп и Ipod и да ги получи на адреса на който е в момента там и да ги донесе в БГ. Ще успее ли да ги купи и ако да ще и искат ли мито на БГ грницата за лаптопа? Изчетох цялата тема ,но не можах да разбера точно каква е ситуацията с българските банки. Ще се радвам някой да ми отговори. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само информативно да вмъкна: Влизал и излизал съм от БГ 3 пъти с лаптоп в ръката и никога не съм имал проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само информативно да вмъкна:

Влизал и излизал съм от БГ 3 пъти с лаптоп в ръката и никога не съм имал проблем.

И аз също, ама четох тука в темата за тия мита и ддс-та и нещо се зачудих!А дали въобще ще успее да го купи някой може ли да микаже? Редактирано от koko85 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а като платиш през пейпал смисал от сайта не е нужно да правиш нищо друго нали ? смисал да се ходи до банки и такива .. щом си платил от сайта значи всичко е наред парите са преведени нали ? п.с аз за в такав смисал питах как действа системата на пейпал наи просто казано с 2 3 думи ако може някои да обясни точно ;) днес получих поща от пича пратил е пратката :item have been dispatched thru registered airmail with priority. should arrived within 1-3 weeks. това ще рече с самолетче но защо чак пак от 1 до 3 седмици не е ли много полет ? (вярно че чак то хонг конг ама ..) и каква е процедурата каде ще ме викат и такива да се подготвя от сега поздрави , Лъчезар

Редактирано от Clamp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминавам да уча в Италия и имам Виза електрон издадена от Булбанк,която е италианска банка към Уно кредито груп,с нея ще мога ли да се регистрирам в Пейпал?Мерси предварително :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не, защото карта, която се идентифицира като българска не се приема от системата независимо от посочения при регистрацията в сайта адрес например в Италия. Поне с моята беше така.

Редактирано от tehna (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заминавам да уча в Италия и имам Виза електрон издадена от Булбанк,която е италианска банка към Уно кредито груп,с нея ще мога ли да се регистрирам в Пейпал?Мерси предварително :clap:

Нищо, ама съвсем нищо не ти пречи да си отвориш там сметка и после дори с дебитна карта нямаш проблеми. Аз съм така. Дори картата я държа постоянно с 3- 4 ? и едва когато трябва да платя си вкарвам пари по сметката (мерки за сигурност, нали се сещаш Публикувано изображение ).
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Искам да попитам нещо. Значи моята приятелка в момента е в Щатите и има VISA Electron издадена от Райфайзен банк в БГ. Иска да купи лаптоп и Ipod и да ги получи на адреса на който е в момента там и да ги донесе в БГ. Ще успее ли да ги купи и ако да ще и искат ли мито на БГ грницата за лаптопа? Изчетох цялата тема ,но не можах да разбера точно каква е ситуацията с българските банки. Ще се радвам някой да ми отговори. :)

Няма да може да ги купи с тази карта, но щом е от щатите има хиляди други варианти за плащане.

А що се касае до лаптопа, по принцип като излизаш от Бг и полълваш митническа декларация, ако напускаш Бг с лаптоп естествено, в която описваш характеристиките на машинката и след като влизаш би трябвало да ти я искат. На мен лично досега никой не ми я изисквал и съм минавал без проблем. Но съм се прибирал главо от ЕС, а за тези, които се връщат от щатите, митничаите са по-внимателни. Преди 4 години ми ровиха из багажа и ми зададоха куп идиотски въпроси, така че е напълно възможно да има проблем.

Само информативно да вмъкна:

Влизал и излизал съм от БГ 3 пъти с лаптоп в ръката и никога не съм имал проблем.

и аз така, но ти откъде си идвал?

Заминавам да уча в Италия и имам Виза електрон издадена от Булбанк,която е италианска банка към Уно кредито груп,с нея ще мога ли да се регистрирам в Пейпал?Мерси предварително :bye1:

не
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да може да ги купи с тази карта, но щом е от щатите има хиляди други варианти за плащане.

А що се касае до лаптопа, по принцип като излизаш от Бг и полълваш митническа декларация, ако напускаш Бг с лаптоп естествено, в която описваш характеристиките на машинката и след като влизаш би трябвало да ти я искат. На мен лично досега никой не ми я изисквал и съм минавал без проблем. Но съм се прибирал главо от ЕС, а за тези, които се връщат от щатите, митничаите са по-внимателни. Преди 4 години ми ровиха из багажа и ми зададоха куп идиотски въпроси, така че е напълно възможно да има проблем.

и аз така, но ти откъде си идвал?

не

Еми аз имам лаптоп в момента и дори сега пиша от чужбина и съм с него. Сега съм в Израел и нищо не са ми искали да попълвам на излизане. А и не ми е за първи път да излизам с него и да се прибирам.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз имам лаптоп в момента и дори сега пиша от чужбина и съм с него. Сега съм в Израел и нищо не са ми искали да попълвам на излизане. А и не ми е за първи път да излизам с него и да се прибирам.

Ти сам трябва да си попълниш тази митническа декларация, никой няма да те накара насила или да ти заяви, че трябва да го направиш. Иди им обяснявай после, че си нямал представа за тези декларации. По принцип няма проблем да влизаш и излизаш с лаптоп, все пак е лична вещ, но решат ли винаги могат да създадат някой проблем.

Във връзка със зачестилите появи на измамници или по-скоро недобросъвестни ибей търговци ще ви предупредя да внимавате и да изследвате подробно, юзерите, от които купувате или главно начинът, по който са натрупани фийдбаците. Поразрових се и открих, че се продават разни "права върху снимки" за 1 цент + доставката?!? Цялата идея е да имате възможност да си размените положителни фийдбаци след края на сделката. Сами разбирате че по този начин положителната репутация базирана на оценките на участниците в сделките се трупа много лесно, но не е обективна. Още повече е напълно съобразена с правилата на еБей и всичко от законна гледна точка е ОК. Все пак моята препоръка е да не влизате в договорни отношения с тях, демек не купувайте от тези продавачи.

един пример: http://cgi.ebay.co.uk/3-Pictures-of-Unique...1QQcmdZViewItem

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на това и аз обарнах внимание и за това винаги гледам какво е продавал и как :) искам да попитам нещо чакам пратка от хонг конг вече минаха кам 2 седмици от както е пратена а човека ми каза че е пратена с thru registered airmail with priority което не ми говори нищо по принцип по какви са вариянтите да го получа ? и от каде ? днес проверих за всеки случаи докато плащах телефона дали нямам пратка понеже пощенската ни кутия е в лошо състояние и не се заклучва и все имам чуството че някои я преджобва а и пощенските ни услиги са... сметките на телефона за целия вход бяха набласкани само в 1 кутия онзи ден което не ми вдъхва доверие .. и за това предпочитам да се обадя тук там и да проверя но .. искам първо да знам вариянтите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колет ли е? колко е голяма. По принцип трябва да получиш бележка от пощата и да си я прибереш от там. Изчакай още седмица, отнема доста време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Мога ли да ползвам moneybookers в ebay? Да си платя таксите за сайта, да пазарувам? 2. Трябва ли пощенските разходи да са включени в цената на продукта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Аз досега не съм забелязал такъв метод на плащане, но не мисля и че е забранен от иБей, така че ти остава да се допитваш до всеки продавач дали приема такъв начин на плащане. За таксите ти трябва кредитна карта. 2.Не разбрах добре втория въпрос. По принцип в цената на продуктите, за които наддаваш не са вклщчени пощенските разходи. Те се добавят отделно. Почти всеки продавач е написал какви пари е доставката в листинга на съответния продукт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Прочетох постовете досега и се очертава следната картинка: най-изгодно е пратките да са от и за частно лице, защото не се плаща мито и ДДС?

Колкото до условието за 100 Евро граница, братовчедка ми е в Щатите и вече 3 пъти поръчвам неща (тя ги плаща с нейната кр. карта, аз пращам парите с Western Union), не знам как точно ги праща, но съм в Русе, пращат ми от пощата известие и отивам на гарата,където е митницата,и там срещу лична карта и 80ст.(!) си прибирам колета, като последния път съм сигурен че на него пишеше FedEx, но за останалото не помня... Публикувано изображение

Колкото до цената, последния път беше със сигурност над 100 Евро...

Сега съм писал на няколко фирми в eBay дали е възможно да ми пращат пакетите по такъв начин (искам да ползвам кредитна карта на ОББ издадена тук, но е пазарувано с нея в USA - mastercard, с нея се регистрирах в eBay, дано да няма проблем с плащането) и ще пиша веднага тук какво е станало, дано да съм полезен :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте. всички! Прочетох тази тема и разбрах, че тази ситема eBay е доста добър начин да продадеш респективно копуваш каквото и да е. Художник съм и искам да пробвам в eBay, но за жалост даже незнам, как да започна. Както разбирам трябва да си взема, като първо някаква кредитна или дебитна карта, след това да се регистрирам по възможност в някой по-известна система за електронно разплащане. И след това разбира се в eBay. Мисълта мие, че ще имам нужда от някой, който да ми помогне да направя "първата крачка". Мерси предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. всички!

Прочетох тази тема и разбрах, че тази ситема eBay е доста добър начин да продадеш респективно копуваш каквото и да е. Художник съм и искам да пробвам в eBay, но за жалост даже незнам, как да започна. Както разбирам трябва да си взема, като първо някаква кредитна или дебитна карта, след това да се регистрирам по възможност в някой по-известна система за електронно разплащане. И след това разбира се в eBay. Мисълта мие, че ще имам нужда от някой, който да ми помогне да направя "първата крачка".

Мерси предварително!

ПРосто си вземи кредитна карта и се регистрирай в иБей. Не е задължително да регнеш в "в някой по-известна система за електронно разплащане", а просто следвай стъпките за регистрация в иБей и след като си създадеш акаунт, отиваш горе на бутона "SELL" и следваш продецудата за листване на стока за продан. Ако знаеш англ. няма да имаш проблеми. Виж за начина, по който ще получаваш парите е доста по удобно да се регистрираш в пейпал да речем, но уви от Бг това все още е невъзможно. Все пак нищо не ти пречи да избереш алтернативен начин, по който да ти плащат - банков превод, пощ. запис и прочие. Успех :whist:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрацията като продавач за мен се оказа невъзможна защото имам кредитна карта от ДСК и никой от банката не можа да ми отговори какво точно да попълня в полето за Billing adress. След проведена дискусия с ДСК те ми казаха, че във файла на кредитната ми карта не поддържат изобщо Billing adress, което доведе до невъзможност за регистрация. След няколко опита да налучкам адреса си блокирах и картата даже :) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване