Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ами вторият по-простата причина, че пейпал е най-удобния, бърз и евтин вариант за парични преводи, а и повечето ибей юзери го предпочитат. Дано имаш добър приятел, че доста ще го потормозиш. Бих казал че и първия не е лош, стига да са навити да ти пращат парите там. Като цяло и двата варианта стават, всичко е въпрос на огранизация според мен ;)

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Благодаря ти , че си искрен и конкретен. Наистина ще имам вапроси кам теб и наистина ще се радвам , че ще ми даваш съвети.

Вярно и аз си мисля , че без англииски ниама да стане. За това ще се насоча в тази посока.

Понеже аз ще продавам по-скоро ,а бг го няма в списъка на PayPal. Пред мене има 2 вариянта

1. Да си получавам паричките с Бг кредитна карта

2 Да ползвам услугите на мои приятел в UK с кредитна карта и адрес там.

Кои вариянт според теб е по-удачен за мен и защо ?

БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО :)

Емилио,

Аз продавам в американския eBay от доста време и ще се радвам също да ти отговоря на въпросите, които имаш. Има няколко българи продаващи в този сайт от София и други градове но как те си уреждат нещата от БГ не мога да ти кажа. Аз съм на северо-американския континент и тук доставка и плащания през PayPal са невероятно удобство. Даже търся начин да линкна (link-свързвам) Пейпал-на сметка с разплащателна сметка, било валутна или левова в България. Целта е да мога да изпращам пари в българската от PayPal или да пълня Пейпал със средства от българската. Ако имаш идеи можеш да споделиш. Аз пък мога да ти кажа как да си получаваш пари спечелени от продажби в иБей.

Един въпрос към lpa, интересува ме има ли пазар на гоблени в ибей? Майка ми има един огромен гоблен, който го взе от фирма, която уж щеше да го плати, а после изчезна?

Пазара на гоблени в eBay Европа може и да е по-добър. Щатския е доста скромен и безинтересен. Намират се много сложни бродерий за жълти стотинки. Според мен американците не го ценят това изкуство а и има много машинни бродерий и те не го виждат като уникат, както е в Европа. Ако искаш подробности, такъв случай мога да ти разкажа, че ще ти е трудно да го повярваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

t1234, скоро сестра ми си направи пейпал акаунт, свързан директно с банковата и сметка, дори без кр. карта, но естествено не в България Публикувано изображение. Не мисля, че у нас става този фокус все още Публикувано изображение

Аз лично имам познати, които правят гоблени и дори в България се ценят доста. Поразтърсих се, но в Ибей е доста оскъдно в това отношение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

t1234, скоро сестра ми си направи пейпал акаунт, свързан директно с банковата и сметка, дори без кр. карта, но естествено не в България Публикувано изображение. Не мисля, че у нас става този фокус все още Публикувано изображение

Аз лично имам познати, които правят гоблени и дори в България се ценят доста. Поразтърсих се, но в Ибей е доста оскъдно в това отношение.

Точно това е и моето мнение, че на стария континент идеята и бизнеса с гоблени е по-переспективна. Относно свързването на Пейпал account със сметка в БГ - трябва да има някакъв начин. Просто не сме го открили още, но и това ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откриеш ли да се обадиш :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно искам да попитам има ли международен куриер(и кой),на който да не отварят на митницата самите пакети и да гелдат какво има вътре и дали отговаря на декларираната стойност. Идеята е,че ще ми пращат нещо скъпо от Тайланд по международен куриер(по избор от известните) и стойноста на това,което ще е в пакета ще е много над 50долара,които ако се надвишават се заплащат мита+20%ддс. Не е проблем човека,който го изпраща да напише малка декларирана стойност,като вътре в пакета няма да има каталози,или друга информация,освен самите кутии на продукта. Ако някой има опит с куриерска фирма,с която получава скъпи продукти без да му се наслагат мито и ддс на митницата нека сподели. Моля ви,изключително спешно е. Благодаря предварително. П.П знам,че се отделям от темата,но поръчката ще стане по ebay,а информация за куриер,на който митницата не отваря пакетите,а само гледа декларираната сума не виждам от къде мога да намеря. Благодаря отново ако някой помогне.

Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересен въпрос. Някой ми беше казал, че нашите митничари имали доста модерна апаратура, за да откриват именно такива скъпи джаджи. Не знам до колко е вярно. Аз имам лош опит със скъпи неща, получавани в България, но сумите си бяха декларирани. Може и да стане, може и да не стане, честно казано нямам идея как стоят нещата сега, но е факт, че доста телефони изчезват безследно :) Един съвет, застраховай го!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много интересен въпрос. Някой ми беше казал, че нашите митничари имали доста модерна апаратура, за да откриват именно такива скъпи джаджи. Не знам до колко е вярно. Аз имам лош опит със скъпи неща, получавани в България, но сумите си бяха декларирани. Може и да стане, може и да не стане, честно казано нямам идея как стоят нещата сега, но е факт, че доста телефони изчезват безследно :)

Един съвет, застраховай го!

Благодаря. Само това със застраховането не съм наясно как става.. Нещата стоят по следния начин - Човека,от който ще купувам 3те телефона няма да ме излъже,поддържаме контакти с него. Приблизителната реална цена на телефоните е 1350лв(по 450лв на телефон) Тук не ме питайте защо толкова от далеч ще си купувам телефон(п.п. за лична употреба са.. за мен и 2ма приятели) дълга е историята Публикувано изображение Значи 1350лв са 33682 BAHT(тайландската валута) Сигурно ще поръчаме и 3 microSD 1GB в комплекта. Да речем,че 36000 BAHT стане реалната стойност на 3те кутии в пакета,който ще бъде изпратен. Цялата сума за доставката ще бъде платена от изпращача(с зирпатени от нас пари разбирасе),защото ако се плати от получателя(аз в България) излиза по-скъпо ми обясниха от FedEx,предполагам и при останалите DHL,UPS и т.н. е така.

И си мисля ако се декларира себестойност на това в пакета на 15000BAHT(601лв),на което се слага 20%ддс и предполагам 10на процента мита става общо 30% от тези 600лв,което е 180лв. При положение,че сме 3ма човека,което е по 60лв на човек не е толкова лош вариант. Най-интересно ми е когато митничарите решат,че дадена джаджа е по-скъпа от декларираното как преценяват каква и е истинската стойност,по която да пресметнат мита+ддс..

lpa Според теб и други,които имат опит с подобни пратки при реална стойност на трите пакета на телефоните в изпращания пакет ~36000 BAHT(~1442лв.),а декларирана да е 15000 BAHT (601лв.) дали на митницата ще направят проблем ? Т.е. да си платим мита+ддс на тези 15000,които пак не са малко.. Но в същото време е близка до реалната зада не заподозрят..

И последен въпрос - От FedEx България ми казаха,че ако стойноста на пратката е над 25евро/30долара се заплащат мита+ддс,за целта от fedex ти пращат документите за това и ти отиваш на аерогара София или където ти кажат зада си заплатиш на митницата тези такси и да си вземеш пратката(най накрая..) Ако някой има опит с подобни неща колко процента от декларираната стойност са митата+ддс ? Т.е. колко процента от стойноста ти взимат ?

Благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, знаеш ли как преценяват кое колко струва. Взимат каталога, отварят и гледат каква е пазарната стойност, а тя може да бъде в големи вариации. И представи си, ако каталога е от техномаркет, иди обяснявай че си го купил 3 по-евтино :). Страх ме е да ти дам отговор. Може и да мине, но може и да не стане. Аз съм минавал, но с доста по ниски суми. Не бих рискувал за толкоз пари. 25евро ли е границата? баси кожодерите! Трябва някой вътрешен човек, за да разберем как аджаба и възможно ли е да разберат каква е стойността на пратката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, знаеш ли как преценяват кое колко струва. Взимат каталога, отварят и гледат каква е пазарната стойност, а тя може да бъде в големи вариации. И представи си, ако каталога е от техномаркет, иди обяснявай че си го купил 3 по-евтино :nono:.

Страх ме е да ти дам отговор. Може и да мине, но може и да не стане. Аз съм минавал, но с доста по ниски суми. Не бих рискувал за толкоз пари.

25евро ли е границата? баси кожодерите!

Трябва някой вътрешен човек, за да разберем как аджаба и възможно ли е да разберат каква е стойността на пратката.

Еми да.. ако не намеря информация ще рискувам.. В най-лошия случай по български ще сложат по тяхна преценка огромна стойност и в/у нея ще сложат ддс+мита и ако не ги платя няма да ми дадат пакета.. Това е най-лошото,но да се надявам,че при записана стойност от 600лв няма да отварят и само на тези 600лв ще сложат ддс+мита. Като стана въпрос за мита така и не разбрах освен ддс-то колко процента от стойноста... Някой ако има инфо колко по-точно ти вземат от стойноста ще съм много благодарен да помогне.

Благодаря.

Поздрави Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми взеха всичко на всичко 40% от стойността на стоката Публикувано изображение

Непременно да разкажеш какво е станало :nono:

Дни след като Google официално представи своя собствена система за разплащане, от доскорощния партньор eBay отказаха да работят с нея, публикувайки документ, в който подробно описват начините за плащания, които ще приемат. Това значи, че ако продавате някаква стока в популярния eBay, то хората, които желаят да я купят няма да могат да ви платят използвайки системата на Google. Специалистите коментират, че по този начин eBay защитава своята система за разплащания PayPal, чийто конкурент се явява Google Checkout. Тцццц!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми взеха всичко на всичко 40% от стойността на стоката Публикувано изображение

Непременно да разкажеш какво е станало :)

Дни след като Google официално представи своя собствена система за разплащане, от доскорощния партньор eBay отказаха да работят с нея, публикувайки документ, в който подробно описват начините за плащания, които ще приемат. Това значи, че ако продавате някаква стока в популярния eBay, то хората, които желаят да я купят няма да могат да ви платят използвайки системата на Google. Специалистите коментират, че по този начин eBay защитава своята система за разплащания PayPal, чийто конкурент се явява Google Checkout. Тцццц!

Ехе.. Обирджии.. 40%.. Освен да му кажа да не пише сумата,равностойна на 600лв.. Почти 300лв да платим на митницата.. Само в мечтите им..

Ще разкажа какво е станало,надявам се да мине глатко,защото иначе ще си имат проблеми митничарите и изобщо системата им..

А да те питам тази система на Google - Checkout може л ида се използва от България ? Т.е. не като Paypal,която поне в момента не може? Ако е сигурно тази на google да процедирам по нея за покупката.. Ако някой има опит или повече инфо да сподели,ще съм благодарен Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никва идея, тя е доста нова. На мен прблемът беше и друг тогава, те искаха да ми вземат много повече пари, тъй като действителната цена на това, което бяха купил беше 600$, но аз го бях взел на разпродажба 200$. Иди им го обясни това, докато намеря документи, обаждай се в САЩ да ги караж да ти пращат разписки, многоооо сложна, така че внимавай :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никва идея, тя е доста нова.

На мен прблемът беше и друг тогава, те искаха да ми вземат много повече пари, тъй като действителната цена на това, което бяха купил беше 600$, но аз го бях взел на разпродажба 200$. Иди им го обясни това, докато намеря документи, обаждай се в САЩ да ги караж да ти пращат разписки, многоооо сложна, така че внимавай :)

Леле.. Ами стойноста на телефони ще е ~1600лв общо.. Май е по-добре да кажа на изпращача да издейства някакъв документ с по-ниска цена.. Трудна работа.. Но дано се съгласи защото иначе митничарите може да им скимне да сложат още по висока цена,и на нея 30% такси и става.. Лошо.. :)

Май е най-добре с документ за цената да се изпрати,иначе митничар българин да не се заяде.. Данчо.. :)

Ще разкажа какво е станало.. :)Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да пише че са втора ръка, подарък и прочие, но пак всичко зависи от тях Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми да пише че са втора ръка, подарък и прочие, но пак всичко зависи от тях Публикувано изображение

Ще питам човека какво може да се направи..

Някой имали информация дали са включени тези мита+ддс,котио се заплащат на митницата в общата цена на транспорта с по-известните превозвачи DHL,UPS и пр. Защото в тяхните калкулатори се изисква да се напише декларираната стойност на пакета,и по тази логика би трябвало да се смята. А и от друга страна те ти го носят до даден адрес,и ако не влизат тези такси и ддс в цената,ще трябва всеки път да изпращат само митническите документи зада отидеш на място,да си платиш митата и ддс-то,и така да си вземеш пакета,което е твърде нелогично,направо абсурдно.. Защото съм сигурен,че повечето изпращани пакети са на стойност над 45евро(в по-горен пост написах 25,но след това отново намерих информация,по-точна,че е 45евро границата на таксуваните,и нетаксуваните влизащи "неща")

Благодаря Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Малко информация и от мен относно митата и таксите които се начисляват - Мито и ДДС – начисляват се на поръчки над 100 EUR за физически лица и 45 EUR за юридически лица и на акцизни стоки, независимо от стойността им. За частни лица митото възлиза на 5% от стойността на стоката + цената на транспорта. При фирмени поръчки мито се заплаща според Митническата тарифа на РБ. ДДС е 20% от цената на стоката + цената на транспорта + мито.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценна информация, благодаря :) Само да попитам какво имаш редвид под "5% от стойността на стоката + цената на транспорта"? Аз имах горчив опит с една камера и в крайна сметка се наложи да платя около 35-40% от стойността и след всички мита, ддста и такси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздрави на всички! Преди известно време бях решил да се занимавам с продажби в ebay. Нещото, което ме разобеди беше високата цена на куриерските фирми... :blink: За да изпратя 1кг. пакет до Германия от DHL ми искаха околко 130BGN Публикувано изображение Сметнах, че ще ми бъде доста трудно да си избия разходите и затова се отказах Публикувано изображение

1. Искам да попитам дали някой знае куриерски фирми, които вземат по-малко?

2. По какъв начин се извършват поричните преводи (куповач-продавач)?

Благодаря предварително и очаквам отговор :)

Редактирано от Mairo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ценна информация, благодаря :speak:

Само да попитам какво имаш редвид под "5% от стойността на стоката + цената на транспорта"?

Аз имах горчив опит с една камера и в крайна сметка се наложи да платя около 35-40% от стойността и след всички мита, ддста и такси.

Ами имам в предвид че митото което обикновено е 5%, но може да стигне и до 10% в зависимост от стоката - се изчислява като се събират стойността на стоката + транспорта върху тази обща сума се начисляват 5%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mairo, защо ще ползваш Дейчел, Федекс и прочие, аз винаги съм използвал нормалните пощенски услуги. За парични преводи аз ползвам пейпал, но тъй като не е достъпен от чужбина ти предлагам банков превод или пощенски запис. Лошото е че не всичко продавачи/купувачи ги приемат и трява да се договаряш с всеки поотделно :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ти предлагал банков превод или пощенски запис.

Как точно става с пощенски запис да изпратиш пари на продавач да кажем в САЩ? Пощенския запис предполагам е тази опция - Money order в Payment methods accepted.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно да ти кажа не съм пращал пощенски запис от България (или поне не си спомням), а само от други държави. Но отиди в пощата и разпитай там, би трябвало да можеш да пратиш навсякаде. Попълваш една бланка с информация за отсрещния човек и той съответно получава парите или директно в банковия си акаунт (пак не съм сигурен дали тази опция е възможна от България) или ще си ги вземе от пощенски клон.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

честно да ти кажа не съм пращал пощенски запис от България (или поне не си спомням), а само от други държави.

Но отиди в пощата и разпитай там, би трябвало да можеш да пратиш навсякаде. Попълваш една бланка с информация за отсрещния човек и той съответно получава парите или директно в банковия си акаунт (пак не съм сигурен дали тази опция е възможна от България) или ще си ги вземе от пощенски клон.

Благодаря за информацията и за хубавата тема :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване