Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте всички eBay търговци !!!!!

Мисля че е време да започнем дискусия за това кой какво продава в eBay. Всеки знае че този сайт е златна мина , но и е много лесно да бъдеш изхвърлен от там за продажбата на определени стоки. Нека всеки от нас да сподели своите мнения. За момента аз съм PowerSeller s 871 feeds.

от българия ли продаваш ? ако е така разкажи малко повече как ги пращаш и такива работи :) понеже мисля и аз да започна да продавам и ми е интересно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

Значи доколкото разбрах, начините за покупка от eBay са два: кредитна карта (издадена в чужбина) или пращане на пари в плик чрез обикновена поща (ако се договориш с продавача)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме дали някой може да изпълни една моя поръчка. Сериозен съм и съм склонен да му платя до 50% от сумата на продукта като комисионна. Много бих ви бил благодарен! Skype - sandwraith1500. По-лесно ще ме намерите там , но и да пишете тука аз ще проверявам! :whist:

Редактирано от sandwraith (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ebay-bg.com/index.html

някой да каже нещо за тази фирма???

Отвори на такси: http://ebay-bg.com/taxes.html и ще разбереш.. Просто един начин някаква организация да препечели "лесни" пари ако някой се хване с тях.. Не виждам как България ще попадне в paypal в близко бъдеще, за това купуването и продаването(основно купуването) там ще си остане все така трудна задача(имам в предвид от към сигурност.. която почти липсва при купуване на нещо без подсигурен "орган", който контролира дали след пращане на парите ще ти бъде изпратена съответната стока, говоря за покупко-продажби от Ebay направени от България).
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори на такси: http://ebay-bg.com/taxes.html и ще разбереш.. Просто един начин някаква организация да препечели "лесни" пари ако някой се хване с тях.. Не виждам как България ще попадне в paypal в близко бъдеще, за това купуването и продаването(основно купуването) там ще си остане все така трудна задача(имам в предвид от към сигурност.. която почти липсва при купуване на нещо без подсигурен "орган", който контролира дали след пращане на парите ще ти бъде изпратена съответната стока, говоря за покупко-продажби от Ebay направени от България).

To добре ама аз искам да закупя нещо много евтино (5-6$) а те ми слагат и 20$ сервиз и общо трябва да платя 50$. Затова питам дали някой би извършил такова нещо като заявявам че съм абсолютно сериозен и веднага плащам... :whist:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте на всички! и аз доста често разглеждам ebay.com много е яко но трябва да имаш paypal account. За хората от БГ които пазаруват от USA има начин да платиш и той се казва bidpay.com / moneybooker.com аз лично си купих 2-3 неща от USA използвайки Bidpay Дано на някой му помогне това!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

От скоро PayPal е достъпен и за България.

За съжаление услугата все още е ограничена. Възможно е само изпращането на пари (от обясненията в сайта) :blink:

Въпреки всичко, мисля че това е напълно достатъчно като за начало и се случи с няколко години по-рано от очакваното :hush:

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро PayPal е достъпен и за България.

За съжаление услугата все още е ограничена. Възможно е само изпращането на пари (от обясненията в сайта) :wors:

Въпреки всичко, мисля че това е напълно достатъчно като за начало и се случи с няколко години по-рано от очакваното :)

Да, имаше и новина в основния сайт на kaldata. Супер! И аз не очаквах още от тази год. paypal достъпен за България, но това може само да ни радва!

Имам няколко въпросчета към тези, които вече имат опит с плащане на покупки чрез paypal от България:

-Какви дебитни/кредитни карти използвате, които вършат работа? (Вид и банка-издател)

-Кой от всичките домейни на ebay е най-сигурен според вас като продавачи, цени на доставките(в смисъл разположение на държавата, от която идва стоката) и пр.? (този е за хора, пазарували изобщо от ebay, не само то България :) )

Благодарности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От България ти вършат работа Visa u MasterCard, за Visa Electron не се наемам да гарантирам, въпреки че от paypal твърдят, че става. Препоръчвам ти ebay.de и ebay.co.uk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да попитам как мога да си разделя това, което продавам на отделни страници? Публикувано изображение

Имам в предвид, че продавам различни неща като тематика, а не искам да се свързват едно с друго.

Надявам се някой да може да ми помогне! Публикувано изображение

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lpa Благодаря.

Значи, като за прости хора - вече от българска дебитна карта можеш да пазаруваш в eBay чрез PayPal?

Със сигурност няма проблеми с Visa и Master Card, които са кредитни(т.е. по-високи такси за преводи и пр., както и месечна или годишна такса-поддръжка, която липсва, или е доста по-ниска от на дебитните, от което следва и по-добрите гаранции при работа с кредитна, обслужване и по-престижна съответно Visa/Mastercard от събратята си). Дано някой опита с дебитната Visa Electron и да сподели какво се е получило/оплескало, разбира се с подробностите.. :) Редактирано от PcMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много се извиняжам за сигурно тъпия въпрос но мога ли да платя на човека в Англия от който сам поръчал даденото нещо по пощата и ако може да ми обясните как става

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много се извиняжам за сигурно тъпия въпрос но мога ли да платя на човека в Англия от който сам поръчал даденото нещо по пощата и ако може да ми обясните как става

Може да го платиш по много начини, но въпроса е дали ще го получиш след това Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това дали ще го получа ясно ама днес ми казаха че в пощата не преведжат валута как мога да платя по друг начин трябва утре да преведа парите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това дали ще го получа ясно ама днес ми казаха че в пощата не преведжат валута как мога да платя по друг начин трябва утре да преведа парите

Преди време трябваше да пращам пари чак до Тайланд по този начин, доста разучих и разпитах по банките и най-евтино се оказа в ОББ (не правя реклами!) При трансферите цената зависи от това дали банката е първостепенна или второстепенна(или нещо такова), като едните имат повече директни връзки с най-големите Световни банки, а второстепенните използват банки-посредници за трансферите си, което оскапява.. В Обб ми взеха 20-25лв за превода, нищо повече. Дори е възможно до по-близка държава да е по-евтино, за това трябва да се попита. Иначе и 2-рото място е за Булбанк, там е 30-на лв. За Western Union и тем-подобни "добри парични куриери" не си и помисляйте с нашия нисък стандарт.. Там започват от 50евро нагоре за превод.. :)

В крайна сметка проблема не е в пращането ан парите, а дали ще получиш след това стоката.. Това е и идеята на paypal, където е малко по-сигурно(надявам се и за купувачи от България ще е така, би трябвало)

Поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми незнам но платих чрез Pay Pal доста лесно стана дано само да си получа обувките които сам си платил казаха че утре ще ги пратят, а знаете ли колко време се чака от Англия идват

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми незнам но платих чрез Pay Pal доста лесно стана дано само да си получа обувките които сам си платил казаха че утре ще ги пратят, а знаете ли колко време се чака от Англия идват

Ами питай продавача с какво ти ги е пратил и предполагам ще ти каже и колко време отнема доставката
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що така само с кредитна

И дебитни карти могат да се ползват - пример:

Visa Classic е кредитна карта, но с могат да ти открият и дебитна такава. Тя е напълно функционална, и има всичките възможности на кредитна. eBay я приема, Моney Bookers също.

За справка - издават се в МКБ Юнионбанк - възмопжности - доларова, левова и еврова.

Аз имам кредитна такава в лева, и дебитна в долари. И със двете не съм имал проблем при интернет разплащания - включително и в eBay

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

И дебитни карти могат да се ползват - пример:

Visa Classic е кредитна карта, но с могат да ти открият и дебитна такава. Тя е напълно функционална, и има всичките възможности на кредитна. eBay я приема, Моney Bookers също.

За справка - издават се в МКБ Юнионбанк - възмопжности - доларова, левова и еврова.

Аз имам кредитна такава в лева, и дебитна в долари. И със двете не съм имал проблем при интернет разплащания - включително и в eBay

Т.е. към кредитната, която си издал, издаваш 2-ра карта, която е дебитна? Или не съм разбрал коректно.. Ако е така, то идеята за "да не плащам големите такси-поддръжка ан кредитните карти" е безмислена, защото за да имаш дебитната си, която е качена към кредитна(ако съм разбрал..) ще трябва да плащаш таксите на кредитната.. :rolleyes:

Ако говориш за дебитна, отделна карта(т.е. с минимални такси както е по принцип), то да потегляме към ЮнионБанк, защото с на ПИБ и ДСК Visa electron поне при мен не се получава регистрацията им в paypal (Aко изобщо си заплащал чрез paypal, а не по други начини..?)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване