Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=180213450158

С цел натупване на практика искам да питам в този търг къде се разбира по кой куриер ще бъде изпратена стоката.

Има ли избор по EMS (по пощата) ? защото не можах да разбера по какво въобще ще бъде пратено.

Макар че в списъка за такси няма избрана България - global.epay пише че ще бъде изпратено в България.

Начина на плащането - няма пейпал . Пише Wire -какво значи този термин?

рейтинга на продавача е отличен -а защо няма пейпал?

Ships to: Worldwide означава че се доставя в цял свят

в подробностите за доставката пише как се праща, за конкретния случай има пространно обяснение на немски(който не разбирам) и въобще е добре да прочетеш всичко отнасящо се до определена стока преди да наддаваш или купуваш

вероятно ще го пратят по пощата, защото през куриер е много скъпо за товари над 0,5 кг

Wire transfer е по банков път, освен че е бавно и има висока такса за превода от България по този начин, е и несигурно защото само пейпал гарантира връщане на пари в случай на измама или загубване

а и тук е по-разбираемо http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...y0%3D%26fvi%3D1

А относно плащането и вземането на стоката?

ако се намираш в държавата на продавача, можеш да си платиш при получаването, а някои предлагат и да си я вземеш лично ако те устройва

за различна държава опцията обикновено не се предлага

по отношение на митнически такси и ддс, ако идва по пощата и е от ЕС обикновено не се плаща нищо

обаче подозирам нашите пощи в някакви машинации, защото всички по-обемисти пратки ги бавят адски много - към месец са ми бавили и обикновено като се обадя на изпращача да провери и няколко дни след това получавам пратката, може би ги задържат в приемния пункт в София с недотам чисти намерения

ако това го прочете някой фактор в пощите, добре е да си стегнат системата - не е нормално примерно френския оператор да дава срок до седмица, а нашите служби да бавят още 2-3 седмици доставката

Редактирано от Петър С. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако спечеля наддаването и не платя стоката какво става? Има ли период в който трябва да се плати?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смята се за невъзпитано да спечелиш търг и да не платиш, освен това се отразява на рейтинга ти, а ако често го правиш може да има по-сериозни последствия има форма за отказване при определени ситуации, а и можеш да пишеш на търговеца каква е причината и да се разберете да не повдига въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спешно ми трябва програма която чете паролите със звездички(числата под звездичките)! Каквато съм шматка си изтрих draft-a в майла, в който са ми всичките пароли и скрити въпроси.. А имам поръчки и др. в регистрацията.. Плс помогнете.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спешно ми трябва програма която чете паролите със звездички(числата под звездичките)! Каквато съм шматка си изтрих draft-a в майла, в който са ми всичките пароли и скрити въпроси.. А имам поръчки и др. в регистрацията.. Плс помогнете.

Благодаря!

ако си с мозила можеш да ги видиш от настроиките за сигурноста. сега ще видя за програма имах една

http://www.deskarsenal.com/ DA Password Recovery Pro 2.03

http://tinyware.by.ru/zip/asterix.zip

имай на предвид че това е шпионски софтуер и някой антивирус може и да не ти го разреши , и трябва да го изключиш

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ако си поръчам телефон - Нокия /някой нов модел/ ще трябва ли да го разкодирвам в България. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... ebay.co.uk съм има усилватели без пари, но на повечето, ако не всички ми пише това See description, а на другите, които доставят от Хонг Конг ми излизат пътните разходи повече от продукта и не знам какво да правя. Бях се навил един усилвател да си купя от там. Освен на ЛС да питам продавача ще ми го достави ли? Това с позетивите го разбрах, но с доставката нещо ми куца

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой имал ли е проблеми с доставки от Hong Kong ? -Че жената набутала е*а-я и си поръчала разни златца ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

iovi

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

ако си поръчам телефон - Нокия /някой нов модел/ ще трябва ли да го разкодирвам в България.

Благодаря предварително!

ако е кодиран, ще се наложи да го разкодираш, разкодирането вече е възможно за доста модели и у нас, но още е скъпо - 50-100 лева

добре е да си избереш телефон който поддържа 900/1800 mhz и да питаш предварително дали ще е проблем разкодирането - все още има модели които не могат да се разкодират

... ebay.co.uk съм има усилватели без пари, но на повечето, ако не всички ми пише това See description, а на другите, които доставят от Хонг Конг ми излизат пътните разходи повече от продукта и не знам какво да правя. Бях се навил един усилвател да си купя от там. Освен на ЛС да питам продавача ще ми го достави ли? Това с позетивите го разбрах, но с доставката нещо ми куца

доставката от там е скъпа, освен това ще трябва да платиш мито и ддс, помисли си дали си струва

иначе за доставката пишеш съобщение на продавача от ибей и ако ти каже че става - добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имали ЛЕСЕН начин да се търсят отрицателните мнения за даден продавач?

Редактирано от gydi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имали ЛЕСЕН начин да се търсят отрицателните мнения за даден продавач?

Кликваш на цифричката в скоби до името на продавача, и гледаш за нещо различно от "+"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликваш на цифричката в скоби до името на продавача, и гледаш за нещо различно от "+"

да ама ако има 100-200 страници с позитивни мнения -става много досадно да се разлиства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо като гледам историята на наддаване времето на 2 съседни наддавания се различава коррено. От какво зависи това ? Кое време се записва на практика? Не може да се направи анализ на разликата във времето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, реших и аз да си поръчам стока от ebay. Става въпрос за мултифункционален инструмент на Leatherman. Стоката е в Америка и ме притесняват две неща: 1-Кой плаща доставката,може ли да му преведа пари по paypal и продавача да я плати? 2-Може ли да го задържат на митницата и да се наложи да ходя до София/живея в Кюстендил/ или ще ми пристигне като колет и просто ще трябва да отида до пощата? Благодаря за компетентните отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някой сайт подобен на ебей, от който може да се купува онлайн и да извършва доставка до България. Намерих няколко но всичките не извършват доставка до България. Или се плаща там с банков превод а не с кредитна карта или дебитна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на поръчаните стоки + транспорта до България (примерно UPS или DHL) се предплащат спoред указанията на online магазина. Получвате емайл с АWB number за проследяване на пратката Мита, ДДС, такси, куриер (за софия или провинцията) се заплащат тук, на митницата, или при доставката. Затова задължително се изисква телефон за контакт с получателя и специално за high value пратки ($100 и нагоре)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко горе долу е доставката по пощата/като колет/ или чрез куриер от САЩ до България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко горе долу е доставката по пощата/като колет/ или чрез куриер от САЩ до България?

Тази информация може да ви даде само магазина, от който поръчвате стоките. Зависи от куриерската фирма, с която работят, от кг на пратката.

и от дестинацията. Доставката е 2-3 работни дни.

По пощата е несигурна работа

За справка - за пратка USA по UPS (до 5кг) съм плащала 25-30$ (pre-paid)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази информация може да ви даде само магазина, от който поръчвате стоките. Зависи от куриерската фирма, с която работят, от кг на пратката.

и от дестинацията. Доставката е 2-3 работни дни.

По пощата е несигурна работа

За справка - за пратка USA по UPS (до 5кг) съм плащала 25-30$ (pre-paid)

В сайта на UPS има тарифен калкулатор и ми изкарва феноменлни суми от рода на стотина евро....

Все пак ме успокоява факта, че щом за 5кг сте платила 30$ за 0.5кг едва ли ще е над 20$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продавах в Ебай и трябваше да платя комисионна за това 9.97 EUR. Но аз без да искам съм вкарал в сметката на Ебай 30 EUR,парите са ми там видях ги.Някой може ли да ми каже мога ли да си ги прехвърля обратно в кредитната ми карта тук в БГ. :P;) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Смятам да закупя ето този продукт от йБей.

http://cgi.ebay.com/Pioneer-CDJ200-CDJ-200...1QQcmdZViewItem

Имам приятел,който живее във щатите и може да ми го донесе.

Искам обаче да знам колко точно ще трябва да платя?Сумата на самия продукт + шипинга?Мисля,че имаше още една такса на митницата тука за внасяне на продукт във евросъюза,но не съм сигурен.

Ако някой знае нека да обясни малко.

И ако примерно продавача шипва извън щатите как става плащането?В смисъл такъв мога ли да ползвам услугите на ПейПал и как точно?

Редактирано от superfly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистриран съм в Испанският ебай, мога ли да продавам в Английският ебай.Защото като се опитах неми позволи да продавам. :!: :computer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...