Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

да споделя и аз моят скромен опит с ebay. това лято бях на бригада в щатите и се възползвах от услугите на on-line пазаруването. преди това с изключение на някоя и друга книга в БГ не го бях правила...направо е велико! изключително удобно,влюбих се! :inlove1: и по специално в ebay.намират се супер изтрещели неща,и цялото наддаване...еха. Системата е много проста, но си е направо гениална . Успяват да се преборят с голяма част от възможните измами. Не са 100% сигурни, естествено, но помислете си как би просъществувал подобен сайт тук...рай за измамниците. представете си разочарованието ми - сега като се прибрах в Бг се оказва че...тъпанарите от PayPal явно не са приятели на българите. :ph34r: на вашата темичка попаднах докато търсех няма ли някакъв друг вариант все пак да се пазарува-от абсолютно недостоверен източник бях дочула че можело да ги излъжеш като пишеш адрес в турция...щом тука никои не знае нищо по въпроса,явно не може. Умирам си от яд че не можах да си задържа американската карта . На всичкото отгоре сега в най-любимия ми магазин са пуснали зверски намаления,а аз не мога нищо да си купя . :down: Някои от вас да се е пробвал с тези други варианти дето дават - за пра6тането на пари и тея чекове? възможно ли е от Бг? и как въбще стоят нещата? Мернах нещо за внасянето на техника...Като влизаш обратно в Бг просто трябва да се направиш на разсеян и да минеш по коридора за нищо за деклариране...и да стискаш палци да не те спрат. Така направих аз, а и всичките ми познати - мъкнахме техника за няколко хиляди долара, че и китара . Не ни спряха . И сега си се рядваме на евтинките фотоапарати и лаптопи и т.н. Но това става ест. само ако си ги носиш, не ако ти ги пращат по пощата . Аз явно ще трябва да почакам до другото лято...California dreaming...on such a winter's day...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

И аз като Bambi_Slaughter силно се интересувам от начини за използване на paypal за разплащания в ebay от България. Можеби сме известни като хитри измамници или незнам.. Но истината е, че от по-малки страни от България можеш да се регистрираш в paypal, но от тук не.. Вкарват ни скоро в ЕС, а не можеш да се регистрираш в най-известната и сигурна система за интернет разплащания.. В ebay можеш от България да се регистрираш, но как да купуваш ? С банкови преводи на късмет и с надежда, че ще ти пратят стоката след това.. И как да продаваш ? Купувача абсурд да прати парите на доверие с банков превод и пр., а не с paypal..

Ако някой може да помогне, нека го направи. Ще съм му много благодарен, предполагам не само аз.

Поздрави Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С пращането на пари в пощенски плик е умряла работа - пратих 10 долара за очила и още чакам - 1 месец. От уестърн юнион и моней грам искат майка си и баща си - по 28-24 лева за превод до 200 лева. Ще чакаме от януари, като влезем в ЕС да ни пуснат пейпал, както е във всички останали страни членки от съюза. Едит tigertron

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С пращането на пари в пощенски плик е умряла работа - пратих 10 долара за очила и още чакам - 1 месец. От уестърн юнион и моней грам искат майка си и баща си - по 28-24 лева за превод до 200 лева. Ще чакаме от януари, като влезем в ЕС да ни пуснат пейпал, както е във всички останали страни членки от съюза.

Изобщо не е сигурно, че с влизанито ни в ЕС ще можем да работим и с PayPal. PayPal e съвсем независима система, собственост на eBay и докато не се развие на достатъчно ниво работата с кредитни карти в България няма и да помиришем PayPal .;

Предполагам, че и преди това е публикувано, но ТУК може да се види с кои страни и при какви ограничения работи PayPal. Не е достатъчно да си член на ЕС, за да работиш без ограничения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е сигурно, че с влизанито ни в ЕС ще можем да работим и с PayPal. PayPal e съвсем независима система, собственост на eBay и докато не се развие на достатъчно ниво работата с кредитни карти в България няма и да помиришем PayPal .;

Предполагам, че и преди това е публикувано, но ТУК може да се види с кои страни и при какви ограничения работи PayPal. Не е достатъчно да си член на ЕС, за да работиш без ограничения.

Да.. Ограниченията са големи, но на нас ще ни стига и само изпращане на пари ( поне на повечето от нас ) Т.е. малко по-сигурно да пазаруваш от чужбина, а не на доверие.. Мисля, че за възможностите на ebay и глобалното й лидерство, то би трябвало повече средства и услия да хвърлят в разширяването на "обхвата" на paypal. Защото правейки го, ще има се връщат парите за отрицателно време с огромни ръстове в печалбите.. Но тяхна си политика.. Не е един случай на голяма компания с големи възможности за разширяване на пазара, което би й вдигнало печалбите, просто да не го прави..

Силно се надявам когато ни приемат в ЕС януари 2007, поне малко да им повлияе влизането ни в голямото семейство и да "оредят" най-накрая България в регистрацията, дори и ограничено, пак ще е нещо :wors::speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е сигурно, че с влизанито ни в ЕС ще можем да работим и с PayPal. PayPal e съвсем независима система, собственост на eBay и докато не се развие на достатъчно ниво работата с кредитни карти в България няма и да помиришем PayPal .; Предполагам, че и преди това е публикувано, но ТУК може да се види с кои страни и при какви ограничения работи PayPal. Не е достатъчно да си член на ЕС, за да работиш без ограничения. Всички нови кияци в ЕС са на дъската поне като изпращане на пари,което ми стига!

Редактирано от mirko7 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълбоко ме съмнява влизането в ЕС да промени нещо... а те хората не ни включват предполагам от съображения за сигурност. А и като се замислиш, не сме чак толкова голям пазар реално погледнато. И аз смятам че е по-важна активността на банките ни, а не на политиците...Пък те както са се засилили...Навлизането на кредитните карти в Бг си е химера...поне засега...масово имам предвид...то се и вижда, след тоя бум на кредити сега - забравила съм точните цифри (блонди,блонди....тц...тц...тц...), но изкараха някакви отчети за процента на невърнати навреме кредити...прекалено големи. Според мен освен ако не измислим как да ги излъжем, скоро сами няма да ми вземат :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кредитните карти доста масово навлизат в България. Във всеки по голям магазин вече може да се използва виза и мастър. Паейпал, както някой заяви е напълно независима от ЕС и евентуалното ни присъединяване едва ли ще промени нешо. Ако погледните списъка със страни, за които действа пейпал, ще забележите, че там са страните с най-развита икономика. Сами разбирате, че възможността да позлваме пейпал скоро е илюзия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, попаднах на тази тема опитвайки се да намеря малко повече информация за начините на разплащане в ebay.Проблема ми е следния, купих си едно CD за 5$ и казах на продавача че ще го платя чрез Money Order/CashierCheck,това е първата ми покупка в ebay,реших че не няма да е трудно да изпратя пощенски запис,но след цял ден обикаляне по банки и пощи се оказа доста невъзможно,дайте съвет как да се разплатя с човека.От прочетеното в тази тема виждам че това е общ проблем,пращането на пари в плик решение ли е, възможно ли е да не бъде доставено,дори и ако е препоръчано експресно писмо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за къде е плика? За Европа ли? Пращай парите в плик, но ги увий в някаква хартия. До Англия отнема не повече от седмица, а и не е голяма сума, за да съжаляваш. По принцип всичко е възможно, но е малка верочтността да не бъде доставено. Аз съм пращал и получавал няколко пъти без проблем :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди няколко дена си купих аксесоари за ipod от еbay и доколкото знам преди два дена са ми изпратени от продавача. Общата им стойност е 64$ с вкл. доставка. Колко време средно отнема доставката за България? И по важният-въпрос. Има ли шанс да ми искат мито и колко? Става въпрос за две външни зареждащи батерии за ipod и три калъфчета. Цените на тези неща в България са няколко пъти по-високи, а не знам митниците от какви цени се ръководят. Отварят ли пакетите и ако преценят, че им дължа нещо, те ли ще се свържат с мен или аз да си потърся колета при тях? (и в коя митница) Извинявам се, че питам толкова много, но съм доста на "тъмно" все още. Ще съм благодарен, ако някой ми отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам голям проблем с paypal и незнам какво да правя. Регистрирах си акаунт с гръцки регион и после се оказа, че не поддържа моята дебитна карта Visa Electorn. Затворих си акаунта и си направих нов с UK регион, но сега като се опитам да си прибавя номера на картата и ми изписва:

Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at [email protected] A Customer Service Representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation.

Кажете моля ви се как да го оправя този проблем :)

Явно ми е запомнило картата от предната регистрация и сега не иска да я пусне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди няколко дена си купих аксесоари за ipod от еbay и доколкото знам преди два дена са ми изпратени от продавача. Общата им стойност е 64$ с вкл. доставка. Колко време средно отнема доставката за България? И по важният-въпрос. Има ли шанс да ми искат мито и колко? Става въпрос за две външни зареждащи батерии за ipod и три калъфчета. Цените на тези неща в България са няколко пъти по-високи, а не знам митниците от какви цени се ръководят. Отварят ли пакетите и ако преценят, че им дължа нещо, те ли ще се свържат с мен или аз да си потърся колета при тях? (и в коя митница) Извинявам се, че питам толкова много, но съм доста на "тъмно" все още. Ще съм благодарен, ако някой ми отговори.

Не би трябвало да ти направят проблеми. Доколкото разбрах границата е 100евро. Ако ти я задържат би трябвало те да се свържат с теб, но знае ли ги нашите митничари.

Здравейте!

Имам голям проблем с paypal и незнам какво да правя. Регистрирах си акаунт с гръцки регион и после се оказа, че не поддържа моята дебитна карта Visa Electorn. Затворих си акаунта и си направих нов с UK регион, но сега като се опитам да си прибавя номера на картата и ми изписва:

Кажете моля ви се как да го оправя този проблем :wors:

Явно ми е запомнило картата от предната регистрация и сега не иска да я пусне.

пиши на този имейл и предполаам ще ти и им обясни проблема :hush:

Здравейте,

Възможно ли е да се регистрира човек в eBay и paypal с дебитна карта?

не и с българска
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lpa, писах на посочения имейл [email protected] 3-ти и никой не ми отговяря отсреща Публикувано изображение

По някога ми излиза пък друго съобщение:

This credit card has been refused by the bank that issued your credit card. For details on why your card was refused, please contact your credit card issuer's Customer Service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Вече незнам наистена какво става и на какво се дължи всичките тези проблеми.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, я най-добре иди в банката си и им поискай да ти издадат нова карта, би трябвало да е безплатно.

lpa, писах на посочения имейл [email protected] 3-ти и никой не ми отговяря отсреща Публикувано изображение

По някога ми излиза пък друго съобщение:

Вече незнам наистена какво става и на какво се дължи всичките тези проблеми.

пейпал досега не са пропускали да ми отговорят, а аз съм им писал доста често. Понякога отнема и седмица, но мисля че ще получиш отговор.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дано.

Ти на кой имайл им пишеш при проблем?

Аз главно им се обаждам

а пиша на този мейл: [email protected]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички eBay търговци !!!!! Мисля че е време да започнем дискусия за това кой какво продава в eBay. Всеки знае че този сайт е златна мина , но и е много лесно да бъдеш изхвърлен от там за продажбата на определени стоки. Нека всеки от нас да сподели своите мнения. За момента аз съм PowerSeller s 871 feeds.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Аз съм се специализирал предимно в купуването (там съм по-добър :nono:)

Имам около 100 положителни фийдбаци. Интересно ми е какво продаваш, кое върви най-много? По принцип като пиша за определена стока, че е от Бг и изобщо не наддават за нея Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване