Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

не, не е нужно :) при закупуването на всяка стока заявяваш адреса, на който искаш да ти се изпрати. А този адрес съответно преди това си го аднал в адресната си книга и това е съвсем различно от регистрацията, данните се вкарват после. Аз имам аднати 9 адреса и преди всяка покупка избирам, на кой от всичките да се изпрати :) Дори и в основния ми акаунт, данните не са ми коректни, причини бол.

Редактирано от lpa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 483
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Из ЗДДС: Чл. 2. С данък върху добавената стойност се облагат: 1. всяка възмездна облагаема доставка на стока или услуга; 2. всяко възмездно вътреобщностно придобиване с място на изпълнение н

Китай е 50 на 50-Първия път дойде..ама втория път беше счупано,не работеше продукта и ми върна парите. А и евреите са доста опасни продавачи-добре,че има 45 дена срок,в който можеш да имаш претенции,а

Ами щом е от САЩ може да си имаш проблеми и с митниците. Зависи каква е обявената цена на продукта и дали трябва да се облага с мито.

По отношение на пазаруването в Ebay са от съществена важност 2 неща:

1. От кой Ebay пазаруваш

2. Как искаш да платиш

1. Съществува не само ebay.com, но също така и Ebay.co.uk, Ebay.de и т.н. Всеки от тях изисква отделна регистрация - т.е. не можеш с account-a си от Ebay.com да пазаруваш в Ebay.co.uk. Далаверата да пазаруваш от различен Еbay е в звисимост от това което търсиш и това къде искаш да ти доставят стоката - например много често в Ebay.co.uk доставят само в рамките на UK. От друга страна обаче, ако намериш това, което търсиш във Великобританския Ebay, е цената за шпшнг-а от Великобритания ти е по-ниска от аналогична стока, пращана от Щатите. Ето защо, сравни продукта, който търсиш в двата най-големи аукциона - ebay.com и ebay.co.uk и виж откъде ти е по-изгодно да купиш.

2. Системата за разплащания Paypal. Ето това е един от най-големите недостатъци на Ebay и в известна степен дискриминационна политика по отношение на развиващите се страни /към които спадаме и ние/. Близо 90% от продавачите искат плащане с кредитна карта, който на всичкото отгоре трябва да е регистрирана в системата PayPal. Това е система, която е внедрена с цел да се предотврати пазаруването с чужди кредитни карти. За да регистрираш своято кредитна карта в PayPal, се изисква картата ти да е от потвърден адрес в една от държавите, посочени в списък. Само че, България в този списък я няма! Т.е. не можеш да платиш с кредитна карта, издадена от българска банка. Единствения ти избор е да намериш познат в някоя от "Белите" държави, който да има PayPal account и да плати вместо теб. В повечето случаи обаче, доставката се извършва до адреса, на който е записана кредитната карта - т.е. ще я доставят на твоя приятел /ако е физическа стока/. PayPal е възприета от голяма част от интернет компаниите, които поддържат интернет аукциони или просто продават продуктите си по интернет /включително софтуер/.

Преди 2 месеца Tragedy писа до PayPal с искане за обяснение защо България я няма в списъка и възнамеряват ли някога да ни включат, но от там отговориха любезно и с общи приказки да си гледаме работата и че скоро няма да стане. Публикувано изображение

Сега забелязох.

Neuton Gimic, няма значение къде ти е регистацията, можеш да купуваш и в двата стига самият потребител да не е сложил ограничения. От ибей нямат такива. Аз без проблем купувам от немския и английския, но съм регнат в ebay.сом

По принцип е най-изгодно oT ebay.сом, но е много относително. Понякога и в английския се намират по евтини неща. Аз техниката си взимам само от немския, излиза ми най-евтино, макар че малко ме дразнят немците, все им се бавят пратките.

Доставката се извършва на адреса, в който ти задаваш за всяка отделна стока (може да бъде абсолютно всеки), а не адреса на кредитната карта.

Ето тук описах процеса накратко

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...=0entry202570

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв начин да си преведа или примерно менюто да е на англииски език в италиянското или немското иБей? И още един проблем..какво да правя като при регистрацията ми търси кредитна карта а аз нямам такава?

Редактирано от DeadSpirit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

адваш артикула в немското, и след това отиваваш и английското. Логваш се и влизаш в твоят акаунт, (wathichg), но не всичко е преведено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря на lpa за страхотната информация. На мен лично много ми помогна. Скоро мисля да си купя един телефон от тайланд(странно е,но е далго зада разказвам защо от там) и в голям германски форум съм октрил в коментара за дадения телефон човек,който е швейзарец и от много години работи в столицата на Тайланд - Банког и много пъти е пращал телефони,които ги няма в Европа на негови познати от различни страни. Човека изглежда свестен,всички от форума,които мислят по него да си поръчат телефона твърдят,че няма грешка и човека е много точен. Много се разприказвах,ще спестя подробностите.

Конкретния ми въпрос е имали колкото е възможно по-сигурен начин да се купи телефона от него(който не е фирма,а обикновен човек) и да се гарантира доколкото е възможно,че при пращането на парите ще си получиш телефона. Писхаме си с него,той каза,че мога да го закупя през paypal от него,но България не фигурира там.. което е жалко. Но той има и ebay account. Мисълта ми е дали освен с невъзможното за нас плащане през paypal мога да направя покупката по сигурна от пращане по банков път на доверие,и обратно пращане на пакета с FedEx,DHL или UPS(засега това е варианта,но не ми се иска да е той). Иначе притежавам Visa Electron ако е нужна за някакъв вид транзакция/превод.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да благодаря на lpa за страхотната информация. На мен лично много ми помогна. Скоро мисля да си купя един телефон от тайланд(странно е,но е далго зада разказвам защо от там) и в голям германски форум съм октрил в коментара за дадения телефон човек,който е швейзарец и от много години работи в столицата на Тайланд - Банког и много пъти е пращал телефони,които ги няма в Европа на негови познати от различни страни. Човека изглежда свестен,всички от форума,които мислят по него да си поръчат телефона твърдят,че няма грешка и човека е много точен. Много се разприказвах,ще спестя подробностите.

Конкретния ми въпрос е имали колкото е възможно по-сигурен начин да се купи телефона от него(който не е фирма,а обикновен човек) и да се гарантира доколкото е възможно,че при пращането на парите ще си получиш телефона. Писхаме си с него,той каза,че мога да го закупя през paypal от него,но България не фигурира там.. което е жалко. Но той има и ebay account. Мисълта ми е дали освен с невъзможното за нас плащане през paypal мога да направя покупката по сигурна от пращане по банков път на доверие,и обратно пращане на пакета с FedEx,DHL или UPS(засега това е варианта,но не ми се иска да е той). Иначе притежавам Visa Electron ако е нужна за някакъв вид транзакция/превод.

Благодаря предварително.

Имай предвид че не всички телефони от Азия работят в БГ, така че внимавай.

Знам че не е директно по въпроса, но все пак мисля че е ценен съвет Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид че не всички телефони от Азия работят в БГ, така че внимавай.

Знам че не е директно по въпроса, но все пак мисля че е ценен съвет Публикувано изображение

Знам,но специално за този телефон съм доста добре информиран. И търся по-сигурен начин за покупката му от този човек(не,че му нямам доверие,но все не може 100% на сляпо да му се доверя)

Надявам се някой да помогне.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега забелязох, че са променили системата и вече не можете да регистрирате акаунти с алтернативен емейл а само с кр., а доколкото виждам и с дебитна (маестро). . За щастие имам няколко акаунта и ще споделя единия. Проблемът е че адреса е измислен, а за да го смените трябва да адните кр, или деб, карта: юзер: tommy19811 pass: j2ikl67 имейла ще го дам после, надявам се да не злоупотребявате. PcMan, пейпал е доста сигурна система, поне аз досега съм нямал проблеми. Покриват до 500$ загуби, ако не се лъжа. Аз съм пращал на доверие и си получих стоката, пича беше германец и имаше само положителни феедбаци, та аз решиш да рискувам и се оказа, че не е чак такъв риск, стига да си добре информиран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PcMan, пейпал е доста сигурна система, поне аз досега съм нямал проблеми. Покриват до 500$ загуби, ако не се лъжа.

Аз съм пращал на доверие и си получих стоката, пича беше германец и имаше само положителни феедбаци, та аз решиш да рискувам и се оказа, че не е чак такъв риск, стига да си добре информиран.

Да,но от България е невъзможна регистрацията в paypal.. А това със покупката на доверие пращаш парите и получаваш пратката го знам,защото ми е единсвен вариант в момента. Точно за това и питах за някой алтернативен вариант дали е възможен през ebay,където се регистрирах. Примерно там дават и други разплащателни методи,и поради това питам човек с повече опит от мен дали е възможно да си изпратя парите по по-сигурен,защитен до колкото е възможно от ebay начин така,че да си получа стоката от продавач в сайта,но разбирасе не с paypal,където България не съществиува..

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да ти отговоря, но не мисля, че има. Аз съм използвал почти всичките методи на плащане, но 100% сигурност няма. На няколко пъти не си получавам стоката и се свързвам или с продавача или с ибей и ми въстановиха парите, но отнема поне месец. Н и двата пъти бяха от англ. ибей и продавачите бяха с положителен коефицент около 99.8, тоест по моя преценка бяха сигурни. Пак ще повторя, че това ти е единствения начин да направиш сделката по-сигурна (като избереш правилния продавач). Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да ти отговоря, но не мисля, че има. Аз съм използвал почти всичките методи на плащане, но 100% сигурност няма.

На няколко пъти не си получавам стоката и се свързвам или с продавача или с ибей и ми въстановиха парите, но отнема поне месец. Н и двата пъти бяха от англ. ибей и продавачите бяха с положителен коефицент около 99.8, тоест по моя преценка бяха сигурни. Пак ще повторя, че това ти е единствения начин да направиш сделката по-сигурна (като избереш правилния продавач).

Успех.

Благодаря. Продавача е сигурен,попитах за другите начини за разплащане за да съм сигурен,че по начините,които са предложили от ebay ще има някакво наблюдение от тяхна страна и при евентуален проблем да помогнат ако това е възможно. Разбира се не може да съществува 100% сигурност,но едно е абсолютно на доверие,а друго през ebay,които са като контролен междинен орган. :bye1:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всички ентусиасти един Auction Auto Bidder, автоматично наддава вместо вас в последната секунда!

Link: http://www.download.com/3001-6905_4-10539688.html

Link: http://www.crackserver.com/0day_cracks/Auc...2.build.500.htm

Поздрави Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

примерно си харесах да си порчам един плеър,цената му не е мн висока,но ме интересува самата доставака от купувача ли се плаща(така съм чувала),та горе -долу колко излиза.защото примерно ако излезе 100лв,то няма смисъл да си го поръчвам от там а да си го купя от Б-я.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се плаща от купувача :blink:

На мен често ми се случва да плащам повече за пътни, отколкото за самият продукт и понякога наистина не си заслужава Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много кофти-за купувача. това си мислех и аз ,че най-вероятно не си заслужава. все пак,ако дадения продукт го няма тук в Б-я,тогава ще се замисля ,но в този случай се отказвам от плеъра. Благодаря за информацията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами да винаги трябва да се плаща доставката от купувача,

обаче понякога наистина си заслужава.

аъ съм в Германия и се поинтересувах за един принтер-значи чрез e-bay въпреки 15 евро доставка пак ми иълиъаше с около 15 евро по евтин от колко можех да си ги взема от които и да е било магазин.

Публикувано изображение

така е обаче разликата е че тука като платиш транспортните разходи можеш да си сигурен че хем ще си получиш порачката на следващият ден след като са я изпратили, и другото е че няма да ти доиде повредена<освен ако не са я иъпратили така> :P

та ако мога да помогна с нещо от тука за плйъра може да ми пишеш

с удоволствие

поздрави :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много,ще си помисля добре за плеъра и ще ти пиша ако реша да поръчвам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми има някои стоки дето ги няма в бг например аз си поръчах обувки за баскетбол кецове и ми излезнаха с 100 лв по евтино от колкото ако ги бях зел от бг :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно това е идеята на ибей и точно затова си заслужава понякога. Затова и написах тази тема. Дори и с доставката в повечето случай пак е на далавера, а и става дума предимно за продукти, които не можете да намерите в България :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти, изчетох всичко, което сте изписали за ebay и имам следния въпрос: Искам да си купя конзола PlayStation 2, най-добрите предложения по принцип са в .com обаче ти не ги препоръчваш и затова мисля да е от .co.uk и искам да те питам наистина ли е ТЪПО да се поръчва техника така и евентуално да ми кажеш ако все пак рискувам и си поръчам нещо от co.uk за да кажем 80 евро на колко ще ми се върже с всичките си такси и т.н. Също така те моля за личен съвет по въпроса тъй като виждам си доста навътре в нещата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Здравеи Ipa. Наистина много неща пишеш за ebay. Това за нас (непросветените) е наистина като светлина в тунела. За което ти благодаря и аз.

Имам ниаколко вапроса ,които мисля , че няма да те затруднят.

1. Наистина не е много трудно в саита но ако знаеш езика. Още повече ,че аз специално искам да продавам. Та вапроса ми е : - Има ли някакав саит кадето могат да ми преведат всичко на Англииски и евентуално ти дали би се ангажирал с такава мисия. Естествено срещу някакво възнаграждение ?

2. Ако се навиеш по т.1 - Би ли приел да ми проведеш нещо като курс по ebay.

Ако се навиеш и по т.2 Имаи навпредвид , че аз сам пален аматьор в тази свера и сигурно ще ти задавам вапроси на които ще паднеш от смях. Но мене това не ме претеснява. Пък и ще си платя за дяволъка.

P.S. Можеш да ми пишеш на [email protected]

Благодаря предварително :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един въпрос към lpa, интересува ме има ли пазар на гоблени в ибей? Майка ми има един огромен гоблен, който го взе от фирма, която уж щеше да го плати, а после изчезна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме извинявате, но в момента съм доста на път и нямам достъп до интернет, затова се бавя с отговорите.

emilioseeemilioss, не съм написал тази тема, за да печеля от нея, а за да предпазя хората от грешките, които аз допуснах в началото. Разбрах, че най-добрит учител е неволята :rolleyes:, и сега си купувам всичко от там, без никакви проблеми. Нямам време да превеждам и да давам някакви курсове повече от час на ден, но питай каквото искаш и не се притеснявай. Специално по въпроса ти не разбрах искаш всичко на нагл. или бг? Без английски няма д асе оправиш, иначе самият процес на продаване е доса лесен, а това дали ще продадеш и каква цена ще вземеш е вече друга работа ;).

m0x, има пазар на всичко, но специално на гоблени незнам доколко е развит, виж това и изобщо пробвай с търсачката, намират се (tapestry):

http://cgi.ebay.co.uk/BORDER-COLLIE-TAPEST...1QQcmdZViewItem

FrOzOnE, просто не си заслужава, прочети какво съм написал в началото;)

5. Забравете да купувате техника от България. Глупава идея поради много причини. Такси, мита, най-вероято ще ви я свият и никога няма да я получите и т.н. Има граница която е около 100евро и продукти под тази стойност са без мито. А лично съм се свързвал с продавачите и съм им казвал да пишат на пратката, подарък и стойност доста по-малка от действителната. Да ама нашите митничари отварят каталозите и гледат действителната пазарна цена и не се интересуват от друго. А й както казах, влезе ли в България една подобна пратка (я мп3плейър, я телефонче), все едно влиза в Бермудксия триъгълник. Заслужава си главно за дрехи, аксесоари, кецове, неща които в Бг не бихте могли да откриете и прочие. За техника само някаде из ЕСто. Ако имате приятел из чужбина пращате на него и после ви го носи. Малко се заплитат нещата ама няма как. Та дори и да се изгуби, повечето страни си имат доста добре развита система за защита на клиента. В Германия и Англия например не се налага да застраховате. Пощата ви покрива разходите, ако пратката изчезне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти , че си искрен и конкретен. Наистина ще имам вапроси кам теб и наистина ще се радвам , че ще ми даваш съвети.

Вярно и аз си мисля , че без англииски ниама да стане. За това ще се насоча в тази посока.

Понеже аз ще продавам по-скоро ,а бг го няма в списъка на PayPal. Пред мене има 2 вариянта

1. Да си получавам паричките с Бг кредитна карта

2 Да ползвам услугите на мои приятел в UK с кредитна карта и адрес там.

Кои вариянт според теб е по-удачен за мен и защо ?

БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване