Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Регистриран съм в Испанският ебай, мога ли да продавам в Английският ебай.Защото като се опитах неми позволи да продавам. :!: :computer2:

А в испанския можеш ли да продаваш?

Как ще си получаваш парите? Имаш ли в paypal аконт за продавач?

Може ли в paypal да се направи gift address различен от България? Ако може как ?

Редактирано от gydi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в испанския можеш ли да продаваш?

Как ще си получаваш парите? Имаш ли в paypal аконт за продавач?

Може ли в paypal да се направи gift address различен от България? Ако може как ?

Аз живях 4 години в Испания и затова съм регистриран в Испанският ебай,сега съм в България и от тук съм продал три неща ,няма проблем.В Пейпал сега съм с българска дебитна карта VISA на SG expresbank и съм купувал с нея и Пейпал ми я прие.Още не съм продавал с нея и не зная. Но искам в английският ебай да продавам но не ме пуска системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на UPS има тарифен калкулатор и ми изкарва феноменлни суми от рода на стотина евро....

Все пак ме успокоява факта, че щом за 5кг сте платила 30$ за 0.5кг едва ли ще е над 20$

Най-евтиният начин е с USPS(United States Postal Service), сиреч националната им поща. Express-a е скъп, но с Priority Mail е евтино и бързо(до 10 дена).

Не се занимавай с USP, FedEx и най-вече-DHL! Скъпи са и искат допълнително да си платиш такса-летище(както те го обясняват: транспорта от летището до офиса им, което е абсурдно, защото транспорта се плаща до адрес от пращача, и си платил за това).

Принципно до митницата пращат стоки със описана стойност Над 20на евро(около 20, не се досещам точно). За скъпи стоки най-добре с USPS за САЩ + застраховка. Standart Int'l Priority е бавно, но Priority и нагоре е ОК! С USPS ги получаваш в Български Пощи в най-близкия ти клон, след като си занесеш известието от пощенската ти кутия(същото е като при препоръчано писмо в БГ) и си готов.. В най-лошият случай ще те пратят на митницата до централна автогара, където ще платиш 5лв. такса обработка на документите(тези 5лв. не са мита, ддс и пр.. те се "пропускат" така да го кажа..) Това всичко е за частни лица(не фирми), разбира се.

Дано помогнах, Успех!

Редактирано от PcMan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От известно време съм се запалила да пазаря от ebay, но сега от любопитство реших да пробвам да продам нещо, попълних всичко както трябва, изчаках 24 часа, но не си намирам продукта, и писмо не получих каква е причината поради която не е публикувана обявата. Ще помоля някой с повече опит в продажбите за съвет, какво да правя, къде може да съм сгрешила, да им пиша ли писма? Благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Вчера си харесах един фотоапарат в e-bay и искам непременно да го купя, проблемът е, че нито съм регистрирана в e-bay, нито притежавам някаква карта за международни разплащания Публикувано изображение

Търгът приключва на 11-ти (в петък) и за толкова кратко време няма да успея да си направя карта.

Ако има някой с акаунт в e-bay, който може да ми помогне с покупката, моля да ми пише на ЛС.

Благодаря предварително!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От известно време съм се запалила да пазаря от ebay, но сега от любопитство реших да пробвам да продам нещо, попълних всичко както трябва, изчаках 24 часа, но не си намирам продукта, и писмо не получих каква е причината поради която не е публикувана обявата. Ще помоля някой с повече опит в продажбите за съвет, какво да правя, къде може да съм сгрешила, да им пиша ли писма? Благодаря предварително :P

Я дай повече инфо.

Здравейте.

Вчера си харесах един фотоапарат в e-bay и искам непременно да го купя, проблемът е, че нито съм регистрирана в e-bay, нито притежавам някаква карта за международни разплащания Публикувано изображение

Търгът приключва на 11-ти (в петък) и за толкова кратко време няма да успея да си направя карта.

Ако има някой с акаунт в e-bay, който може да ми помогне с покупката, моля да ми пише на ЛС.

Благодаря предварително!!!

Не бързай, ще го намериш отново в ибей. Първо виж как върви цената му при различните продавачи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lpa,

няма различни продавачи, само един е Публикувано изображение . Това е стар модел, моя ми го откраднаха и сега виждам същия модел там, това си е голям късмет, едва ли пак ще го видя... Просто искам да го купя! А и никой още не се е включил в наддаването, не искам да го изпусна. Няма ли кой да ми помогне? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имали ЛЕСЕН начин да се търсят отрицателните мнения за даден продавач?

Да, има - http://www.toolhaus.org/ -

и то не само за отрицателните, а и за неутралните.

Накратко, неутрални мнения - това означава, че взаимно сте оттеглили негативните,

като губещ е потребителят с по-малко мнения. Това си е форма на изнудване....

Ето защо, посоченият линк може да е доста полезен.

Редактирано от bartok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има - http://www.toolhaus.org/ -

и то не само за отрицателните, а и за неутралните.

Накратко, неутрални мнения - това означава, че взаимно сте оттеглили негативните,

като губещ е потребителят с по-малко мнения. Това си е форма на изнудване....

Ето защо, посоченият линк може да е доста полезен.

Благодаря!

------------------

Можеш ли да коментираш по-подробно? . Значи мога да си променя феедбака? какво значи губещ при условие че и двамата променяме отр.мнения на неутрални? -както разбирам..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lpa,

няма различни продавачи, само един е Публикувано изображение . Това е стар модел, моя ми го откраднаха и сега виждам същия модел там, това си е голям късмет, едва ли пак ще го видя... Просто искам да го купя! А и никой още не се е включил в наддаването, не искам да го изпусна. Няма ли кой да ми помогне? Публикувано изображение

За какво става дума? Не го ли намираш и някъде другаде. Рано или късно пак ще го намериш в ибей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Прочетох малко в началото на темата, но нямам време да чета всичките 20 страници. Искам да си купя някакъв часовник от ebay, по възможност casio втора употреба. Въпросът ми е дали си заслужава, откаде ще ми излезе по-евтино и мога ли да разчитам на някой от форума за съдействие евентуално от съответната държава. Благодаря Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Прочетох малко в началото на темата, но нямам време да чета всичките 20 страници. Искам да си купя някакъв часовник от ebay, по възможност casio втора употреба. Въпросът ми е дали си заслужава, откаде ще ми излезе по-евтино и мога ли да разчитам на някой от форума за съдействие евентуално от съответната държава. Благодаря Публикувано изображение

ако си харесаш някой, можем да го обсъдим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази вечер прочетох форума най-после Публикувано изображение .Едно голямо благодаря на lpa и на PcMan за дългите обяснения.

Проблема ми е следният:след многото опити някак си успях да се регистрирам в Paypal с dsk visa electron.След това пробвах регистрация в е-бау и всичко вървеше добре докато не се стигна до номера на картата ,която вече съм рег-нал в Paypal. Публикувано изображение Т.е.пиша същите данни и номера на картата, но ми изписва онзи нещастен надпис The following must be corrected before continuing:

*Credit or debit card - Your card could not be authorized. Please re-enter your card number, card identification and expiration date. Публикувано изображение .И не ми позволява да продължа.

Моля,помогнете ми хора!Предварително благодаря!

Редактирано от ivan_mihailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да попитам, ако съм регистриран в ибей и не извършвам, нито покупке, нито продажби взимат ли ми някакви пари от картата под формата на месечна такса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем : обмислям да си купя телефон - Nokia N96 Или N95 8гб.Обаче във БГ Н95-то е 1200 лева от Мтела , което е много (наистина много).Реших да поразгледам в сайтове като ebay.com и се оказа че там чисто нови нокии от същия модел са далеч далеч по евтини - от порядъка на 550 - 650 долара което е далеч по евтино.Обаче се замислих може ли да имам проблем да стане така че да платя и най-накрая да не получа нищо?Какви са ми защитите когато използвам ebay като копувач.И аз като българин имам чувството че всеки ,всеки момент иска да те изработи - това е българската философия.Това беше малко offtopic.Но да попитам сега - вие бихте ли си зели нещо за толкова пари от интернет по електронен път?Някой копувал ли си е засега нещо от ebay и имал ли е проблеми?И най-важното когато се изпрати по България трябва ли да се плаща нещо като Мито, и ако трябва колко пари трябва да се платът допълнително?Как може да се избегне?Поздрави , trabant4e!

Редактирано от trabant4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка стока купена извън ЕС на стойност над $50 може да бъде обмитена.Друг е въпроса при договорка с продавача как ще бъде оформена пратката и дали минава номера.Потърси по добре в английския ebay и ако купиш евентуално от там може да си сигурен че няма да има мито.Много хора купуваме от ebay..аз лично проблеми не съм имал. EDIT: Само да вметна че 8 гигабайтовата нокиа произведена за азиатския пазар се продава на цена $200-250 за единична бройка, но не в ebay а в друг онлайн магазин... :)

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да бъда сигурен че няма да бъда излъган че ще платя доста пари и няма да получа нищо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да бъда сигурен че няма да бъда излъган че ще платя доста пари и няма да получа нищо?

Всеки един продавач и купувач има рейтинг(там рейтинга е много важен) и е застрахован за определена сума (Up to $2,000 in buyer protection - пример)при която се гарантира че дори и да не се получи стоката парите ше бъдат върнати.Въпреки че процедурата е сложна.Преди да се купува се чете внимателно историята(рейтинга)(Feedback) на продавача,дори може да му зададеш въпроси относно плащане,транспорт и т.н Прочети внимателно цялата тема за Ebay и PayPal User Agreement!

Отговор за @ivan_mihailov - ако имаш верифициран PayPal акаунт не е нужно да се регистрира(логва) кредитна/дебитна карта в акаунта при регистрация в ebay.

Някои продавачи изискват купувача задължително да има верифициран акаунт на PayPal!

Редактирано от nikola59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е много по темата, но е полезно за пазаруващите в еВау, има кешбек (връщат ти пари), който е 20%, за ВСИЧКО купено от еВау и платено през РауРаl. Естествено, има ограничения и те са, че парите ги връщат след 60 дни, трябва картата да е издадена от американска банка и отстъпката е само за BUY NOW търгове.

Отстъпката се взима като се търси определената стока в www.live.com, от резултатите се клика на платения линк към еВау и това е ;)

Например - http://search.live.com/results.aspx?q=niko...=&form=QBLH

Парите ги връщат в пейпал акаунт, в банкова сметка или с чек по пощата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако купя нещо от някой който се намира в United Kingdom,няма да има Мито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодяря на всички които са спомогнали за темата, страшно полезна е! Но и аз нямам време да чета 20 страници, чел съм само до първия ми пост в нея. Та имам 2 въпроса. Първо до колкото разбирам който даде повече за дадения предмет печели или има разни други подробности? Второ как става плащането, чрез пейпал ако случайно спечеля. Имам вече подтвърдена регистрация. Мерси предварително и поздрави. :speak:

Редактирано от Abrek (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка стока купена извън ЕС на стойност над $50 може да бъде обмитена.Друг е въпроса при договорка с продавача как ще бъде оформена пратката и дали минава номера.Потърси по добре в английския ebay и ако купиш евентуално от там може да си сигурен че няма да има мито.Много хора купуваме от ebay..аз лично проблеми не съм имал.

EDIT: Само да вметна че 8 гигабайтовата нокиа произведена за азиатския пазар се продава на цена $200-250 за единична бройка, но не в ebay а в друг онлайн магазин... :P

хммм а кой е този магазин ако не е тайна? ... или няма такъв магазин ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

EDIT: Само да вметна че 8 гигабайтовата нокиа произведена за азиатския пазар се продава на цена $200-250 за единична бройка, но не в ebay а в друг онлайн магазин... :P

СПОДЕЛИ ПЛЗ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да

Ако купя нещо от някой който се намира в United Kingdom,няма да има Мито?

Точно така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодяря на всички които са спомогнали за темата, страшно полезна е! Но и аз нямам време да чета 20 страници, чел съм само до първия ми пост в нея. Та имам 2 въпроса. Първо до колкото разбирам който даде повече за дадения предмет печели или има разни други подробности? Второ как става плащането, чрез пейпал ако случайно спечеля. Имам вече подтвърдена регистрация. Мерси предварително и поздрави. ;)

Бих искал да знам, ако може и има ли хора, които са получавали от английския ибей ГОЛЕМИ пратки, колко пари им е излязло и какви доставчици са ползвали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...