Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , става въпрос за DeepCool 120T дъното е Z77 Extreme 4 и двата компонента работят в това съм сигурен просто , когато монтирам водното на това дъно компа не тръгва стартира , но след 3-4 секунди се рестартира и така някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свързани ли са към дъното и помпата, и вентилаторът? Махнати ли са всички предпазни пластмаски, фолиа и т.н. от контактната повърхност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, killchain написа:

Свързани ли са към дъното и помпата, и вентилаторът? Махнати ли са всички предпазни пластмаски, фолиа и т.н. от контактната повърхност?

Разбира се , вентилатора е с 4 пинов конектор , който свързвам където пише cpu fan 1 , а помпичката е с три пинов него го закачам на pwr fan 1 пробвах и всевъзможни др варианти без резултат ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, pconline написа:

А температурата как е?

Ами той компа не може да включи най-вероятно прегрява процесора макар , че сега е доста хладно и само помпичката да върти водата ще е достатъчно , а тя се чува че работи нз голям филм :D

Редактирано от Neext (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако работеше нямаше да ти изключва! Я пипни отстрани да видиш прегрява ли. При мен това се случи когато изгоря помпата! А дали си монтирал вентилатора да духа навън?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, atridi написа:

Ако работеше нямаше да ти изключва! Я пипни отстрани да видиш прегрява ли. При мен това се случи когато изгоря помпата! А дали си монтирал вентилатора да духа навън?!

Както казах сигурен съм , че водното работи ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Neext написа:

Както казах сигурен съм , че водното работи ...

Тогава "изключвай" един по един компонентите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, atridi написа:

Тогава "изключвай" един по един компонентите!

Преди малко бях монтирал старото охлаждане и компа си запали сега пак сложих водното и пак не тръгва пипах отзад сокета много леко се усеща една топлина радиатора също не загрява водата се чува как циркулира нз вече ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Провери в BIOS има ли опция за откриване на вентилаторите (разбирай по конекторите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, ExaFlop написа:

Провери в BIOS има ли опция за откриване на вентилаторите (разбирай по конекторите)

Ами вентилатора върти на макс , но така е по default в биоса понеже изчистих cmos от бутона помпата и тя работи водата се чува , че циркулира сега забелязах , че пари над сокета? Прегрява , но защо паста има , помпата казах , че работи вентилатора също ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи по някаква причина помпата не осигурява нужния дебит и водата циркулира бавно и не може да охлади CPU.
    Виж някъде проблем в монтажа на тръбната част.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, ExaFlop написа:

Значи по някаква причина помпата не осигурява нужния дебит и водата циркулира бавно и не може да охлади CPU.
    Виж някъде проблем в монтажа на тръбната част.

Водното го ползвах до скоро , но на др дъно и бях го свалил за известно време не ми се вярва да му има нещо , ако водата не циркулира няма ли да грее радиатора изключих вентилатора да видя дали ще загрее , но дъното мн бързо почва да пари и ме е страх да не стане беля , но както казах мисля , че проблема няма да е във водното , но то пък къде другаде ... дъното на което го ползвах още е в мен и освен пак да го сложа там да видя какво ще стане , но няма да е сега ще пиша пак , ако тръгне там да я мислим пак ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, Stoyannnov написа:

От BIOS(UEFI), на CPU-FAN-Speed-Control задай Full Speed

В BIOS(UEFI) изключва ли се?

Изобщо не мога да стигна до биос , но те оборотите по default са на макс 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Neext написа:

Изобщо не мога да стигна до биос

Не можете да влезете в BIOS? С каква клавиатура? Кои клавиши пробва? Esc>F2; Esc>F12; Esc>F9; Del; F2; F12?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

Не можете да влезете в BIOS? С каква клавиатура? Кои клавиши пробва? Esc>F2; Esc>F12; Esc>F9; Del; F2; F12?

Не бе , заради водното

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато си махал охлаждането от процесора лесно ли го отстрани?Обърна ли внимание колко е дебел слоя термопаста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, kashchey написа:

Когато си махал охлаждането от процесора лесно ли го отстрани?Обърна ли внимание колко е дебел слоя термопаста?

Да лесно се сваля по-вероятно е пастата да е малко , но като цяло има според мен нещо не се разбират с биоса ...

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-вероятно е да не е наместен добре охлаждащия блок.Нямам предства каква паста ползваш(по-рядка или по-гъста),но ако е правилно нанесена , в достатъчно количество и добре притисната  радиатора се " отлепя" много трудно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кюнко написа:

Нещо ни пускаш по пързалката. Няма такъв филм- компът не пали щот водното/въздушното/димното/космическото...-еди какво си.Кат не ти работи това,което е на хедъра cpu fan,поста ще запищи и ще те прикани с Ф1 да влезеш в биоса и да видиш,че отчита 0 оборота и то,ако е зададена или пусната дефолт опцията да се следи cpufan.

Зададена или пусната дефолт опцията :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, kashchey написа:

По-вероятно е да не е наместен добре охлаждащия блок.Нямам предства каква паста ползваш(по-рядка или по-гъста),но ако е правилно нанесена , в достатъчно количество и добре притисната  радиатора се " отлепя" много трудно .

Същата , с която ми е и въздушния охладител по принцип и аз съм имал случаи да се отлепя трудно заради пастата , но тази ми я дадоха с водното и нямам такъв проблем аз и не слагам много , но колкото пъти съм сменял не съм имал проблеми след това

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Т.Тодоров написа:

Ти термопастата сменяш ли я всеки път като сменяш охладителя?

Не , що?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кюнко написа:

Ай дай една снимка вътре с тва водно и написан на ръка ник тогава кат не си хлапе дет е решило да ни мята!

Нямам намерение да доказвам каквото и да било на параноик като теб

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.