Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Историята доказва: Русия е враг на България. Интересите на Русия и българските интереси. Русия - явният и таен враг на България.

Featured Replies

image.png.e322b30d935352398e56bcee06ca422c.png

НС установи, че купуваме двойно по-скъп руски газ от посредници

Парламентът не одобри доклада на временната комисия за доставките на газ. Дебатите продължиха близо 5 часа и завършиха с неясен резултат. Какво показват констатациите на временната комисия. В окончателното заявление на "Булгаргаз", депозирано в КЕВР за месец май на 8 април 2022 за утвърждаване на цена, тя е изчислена с доставка от "Газпром Експорт" и не е предвиден добив.

Цената за май, ако се купува руския газ директно от "Газпром" би била близо 25 лв/МВч по-ниска в сравнение с утвърдената от КЕВР цена, която се образува пак от руски газ, но закупен с надценка от посредниците. Доставната цена на "Булгаргаз" за май би била с 15,33% по-ниска от предложената цена с заявлението на компанията от 13.05.2022. Комисията установява, че разликата в цената на посредниците, които продават на "Булгаргаз" отново руски газ е повече от 20%. В окончателното заявление на "Булгаргаз" за месец май отново е включен добив на 546,000МВч от газохранилището в Чирен. В същото време е планирано нагнетяване на количества газ. Тези количества се купуват от посредници и струват с 15 милиона евро по-скъпо, отколкото, ако бяха закупени директно от руския доставчик. Добитият природен газ от Чирен е заместен с такъв на двойно по-висока цена. Мартин Димитров от Демократична България" припомни ограничените доставки на газ от Русия до Европа. Ние от ДБ ще търсим алтернативни доставки, защото нищо не е сигурно, подчерта той.

Според Даниел Митов от ГЕРБ Мартин Димитров нищо не е разбрал. Той също се обяви за независимост от руския газ. Начинът на действие не е бил съобразен с важността на ситуацията, изтъкна Даниел Митов, който е и председател на временната комисия.
От "Булгаргаз" предлагат 54% увеличение цената на газа за август

От "Булгаргаз" предлагат 54% увеличение цената на газа за август

От КЕВР показали със закъснение предложението

Трябва да се търсят пътища, по които алтернативният газ да дойде до страната ни, и според Йордан Цонев от ДПС, който обясни, че все още газът не идвал по въздуха. Мирише на страшна безотговорност, каза той, като подчерта, че вижда и корупционност в газовата политика на властта. Сигурност няма, отново се намеси Мартин Димитров, на което Цонев отговори с максимата, че политиката е изкуство на възможното и няма оправдание за политика която да вреди на хората.

Според Теменужка Петкова посредниците са избрани без ясни критерии, а на база кой се харесва на ръководството на "Булгаргаз". И на нея й мирише на корупция. Вие загробихте българската енергетика, каза и Цончо Ганев от "Възраждане".

Рамадан Аталай, ДПС, пък поиска в пленарна зала да дойдат Кирил Петков и Лена Бориславова да кажат за доставките на газ. Заплащаме най-скъпия газ, ядоса се Цончо Ганев. Къде са корабите на Кирил Петков, попита още той, визирайки доставките на втечнен американски газ. Аталай настоя да се успокоят емоциите и даде висока оценка за доклада на временната комисия.

 

 

----------------------------------------------------------------

 

Мая Манолова от "Изправи се, България" показа за първи път в ефира на
bTV фактура от „Газпром“ за газа, който би следвало да купим и платим
през месец юли.

„Фактурата е от 28 юни 2022 г. Цената е 84 долара. Договорът с „Газпром“
е още действащ. По него през месец август и септември предходната година
се договарят количествата и се прави програма, по която България ще
получава ежемесечно газ от „Газпром“. За месец юли количествата по тази
фактура са 1 703 000 мегаватчаса на цена 160 лв. Същият този месец
правителството на Кирил и Асен е плащало на „Винтерсхал“, дъщерното
дружество на „Газпром“, газ на цена 220 лв.“, обясни Манолова.

Мая Манолова показа за първи път в ефира на bTV фактура от Газпром.

„Тези 60 лв. за всеки един мегаватчас, които са разликата в полза на
посредниците, всъщност са една от причините за огромната инфлация в
България“, заяви тя.

„Само ние плащаме 30% по-скъп газ на посредници, които са свързани с
четворната коалиция, която ни управляваше до миналия месец“, допълни Мая
Манолова.

------------------------------------------

Росен Христов: Кабинетът на Петков е купувал газ 30% по-скъпо, сега ние купуваме с 50% по-евтино

Бях призован в Националното следствие като свидетел относно спирането на доставките от "Газпром" и последващите преговори. Нямам информация дали ще бъда викан отново на разпит, може евентуално да поискат допълнителни документи, но аз ще съдействам изцяло.

Това заяви в студиото на "Тази сутрин" по БТВ служебният министър на енергетиката Росен Христов след разпита си в НСлС.

Той обяви, че предходното правителство на Кирил Петков е купувало газ 30% по-скъпо.

Тогава газът е купуван на борсова цена, сега ние го купуваме с 50% по-евтино от борсата. Техните сметки докараха България до този резултат. Тези хора (предишните управляващи, бел. ред.) не знаят как работи борсата, допълни министър Христов.

По думите му бившият енергиен министър Александър Николов е дал инструкции на "Булгаргаз" да бъде спрян вносът на газ от "Газпром Експорт", както и да не предприема мерки за плащане по новата схема за превалутиране.

Всички останали европейски държави продължиха да плащат по новата схема и все още го правят, единствено България отказа да плаща за газовите доставки в рубли, обясни той.

 

Всъщност никой не забранява на Европа да купува газ от Русия. 

Ако „Булгаргаз“ плати на „Газпромекспорт“ в долари, този превод може да бъде спрян. Обаче ако „Булгаргаз“ открие сметка в „Газпромбанк“, трансферът ще бъде от „Булгаргаз“ –България в сметката на „Булгаргаз“ в „Газпромбанк“ и няма да има основания тези средства да бъдат блокирани. Всички държави успяха да работят по тази схема, ние – не.

 

Експерти вече предупредиха, че е възможно да  получим от „Газпромекспорт“ искане за плащане на огромна сума за количествата газ, които не сме взели, но за които са издадени проформа фактури. Ако ги калкулираме по пазарни цени, от края на април до края на декември тази година вероятната сума е 1 милиард евро. „Газпром“ вероятно ще предяви този иск към България, а българската страна ще твърди, че сме изрядната страна и дори може да заведем насрещен иск за по-високата цена, която сме плащали, когато не сме имали доставки от „Газпромекспорт“. Със сигурност това ще бъде арбитражно дело, което ще продължи дълго, казва и Делян Добрев, който първи извади фактурите на "Промяната".

Министър Христов подчерта, че не сме били притискани да извършим това нито от ЕК, нито от което и да е посолство – защото за руския газ санкции няма. 

 

Министърът посочи категорично: Правителството на Петков е купувало на газ от посредници; този газ е бил с 30% по-скъп; този газ е бил руски: а щетата за обществото е 200 милиона лева на месец.


„Сега е ред на Прокуратурата“, посочи министърът и заяви, че те са дали всичко, което са им поискали от компетентните институции. И те като нас, се надяват да има справедливост. 

А каква им е схемата – защото това беше въпросът ви. Те схема нямат. Купували са без процедура - в  последната половин година купуваме газ за милиарди без търг, без конкурс, на посочени произволно компании.

Росен Христов продължи с критиките си по предишната власт, коментирайки, че действията на техния кабинет са довели до енергийната криза и че са заварили "пълен хаос". Добави, че е имало договори, които са били сключвани в нарушение на Закона за енергетиката.

 

След като Александър Николов е дал инструкции на "Булгаргаз" да бъде спрян вносът на газ от "Газпром Експорт" и ние отказваме да плащаме по новия метод, който искат руснаците, от "Газпром"  продължават да ни изпращат проформи фактури за всеки месец.  Тя е на цена 84 долара. Вместо да се плати по тази цена, фактурата се прибира в чекмеджето и в същия месец без търг, без конкурс, се купува газ от „Виа Румъния“ - фирма, регистрирана в Румъния, собственост на „Газпром Швайц“ или швейцарското подразделение на „Газпром“, което е собственост на самия „Газпромекспорт“. Така на цена 110 евро ние купуваме от същия „Газпромекспорт“, само че от дъщерното му дружество в Румъния. Вместо да платим по 84 долара, прибираме фактурата и плащаме въпросните 110 евро.

По този начин ощетяваме българското общество с по около 200 млн. лева на месец –  до последния момент на правителството на Петков, те са купували газ от „Виа Румъния“, тоест от „Газпром“ - Румъния. За това има документи, платежни. И никакви сметки за това как руският газ бил по-скъп от купувания от „Промяната“ няма как да са верни. Опровергани са  от фактурата.

 

Министър Росен Христов потвърди индиректно схемата, която бе разкрита преди месец от Делян Добрев: "Слагат на ръководна позиция в "Булгаргаз" човек, който до предния ден е работил за „МЕТ“. А „МЕТ“ е фирмата, от която веднага след това започнаха да купуват газ без търг, без процедури. Най-фрапантното е, че от „МЕТ“ купуват скъпо, държавното дружество, и го продават обратно на „МЕТ“ евтино. Само за месец се беше формирала загуба от 5 милиона. Например купува го на 100 лева и го продава обратно на 80 лева. Газът не отива никъде, той си остава пак на „МЕТ“. Пускат една фактура от „МЕТ“ към „Булгаргаз“, „Булгаргаз“ пуска обратно фактура и „МЕТ“ прибира разликата".

 

„Техните сметки докараха страната до това положение и явно не разбират сметките на борсите“, посочи Росен Христов по повод различните пресмятания на цените на природен газ от „Продължаме промяната“ и правителството на Кирил Петков.

Христов заяви, че документите за скъпия газ са подписвани от „Булгаргаз“, но има инструкции от министерството да бъде спряно синьото гориво, което получавахме от „Газпром“, като според него отговорността за положението вероятно е била обща. „Сега виждам, че от ПП застават зад действията на Александър Николов“, подчерта енергийният министър.  

 

Той допълни, че е имало инструкции от ресорното министерство към „Булгаргаз“ да не приема новите схеми за плащане, с което реално предизвикват спирането на газ. Христов уточни, че всички останали европейски държави са продължали и продължават да плащат по тази схема, а България може би е единствената, която го е направила.  Той е на мнение, че всяка възможност да получим евтин газ е добре за страната ни. Идеята на служебното правителство е била да получим договореното количество газ от „Газпром“, но отношенията с Русия вече са били на ниво без диалог.

 

„Действията на техния кабинет доведе до тотална криза, пълен хаос, интерконектора с Гърция беше тотално изоставен. Къде им е договора за слотове при положение, че са подписали с „Шиниър“ май месец, но никой не е резервирал слотове и те очакваха аз да го направя за две седмици“, допълни още Христов.


По повод поисканата му оставка от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, министърът на енергетиката отговори, че няма намерение да подава оставка, тъй като служебното правителство е постигнало "страхотни резултати" за по-малко от три месеца.

Ние сме експертен кабинет, а не политически. В сектор "Енергетика" постигнахме резултати. Интерконекторът, например, беше дотолкова изостанал, че още една година нямаше да го завършат, каза Христов.

На въпрос защо "Булгаргаз" предлага поскъпване на газа през декември, министърът отвърна, че през зимния период има по-голямо търсене.

Той още веднъж подчерта, че България нито изнася, нито препродава петрол.

Ние изнасяме петролни продукти, или по-точно това са остатъчни продукти, които произвежда рафинерията в Бургас. Тези остатъчни продукти се изнасят в трети страни, защото ние няма какво да ги правим, поясни министър Христов.

 

 

  • Отговори 530
  • Прегледи 56,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Най-популярни публикации

  • Преди 20г. Тато се целуваше с руските управници уста в уста и народа му беше щастлив, бирата истинска. циците на жените също, и най бедните ходиха на море поне за 14 дена. Сега Бойко целува дъртия зад

  • И Тоя Е от Платените - Споко.

  • Не е известна друга държава, организирала преврати, метежи и атентати в България освен Русия. Това е само малка част от престъпленията на Империята на Злото срещу България. Ето по-подробен списък,

Публикувани изображения

преди 23 часа, M.Николов написа:

Ето, виждаш ли, че не всичко, което идва от Русия е лошо.

 

 

Да така е. Добре, че има съвестни и честни хора.

Ха сега @PigMan9 да видим кой от вас е прав. Ти или @dimy? Ти твърдиш това:

на 4.01.2023 г. в 21:31, PigMan9 написа:

както и цяла Европа, пак купуват от Русия, но чрез посредници. Целта на санкциите е оскъпяване на руския нефт и природен газ, за да се свие руския пазарен дял в Европа; така от Вашингтон ще могат да разширят американския пазарен дял в Европа.

САЩ също купуват нефт от други страни, после го препродават на високи цени.

А Дими в ролята на посредник твърди това:

преди 21 часа, dimy написа:

 

преди 21 часа, dimy написа:

Само ние плащаме 30% по-скъп газ на посредници, които са свързани с
четворната коалиция, която ни управляваше до миналия месец“, допълни Мая
Манолова.

А пък сега намерих това, което е най-прясно:

Цитат
Цената на природния газ в Европа се понижи до под 70 евро за мегаватчас на 4 януари 2023 г., което е най-ниското ниво от февруари миналата година насам, когато Владимир Путин започна агресивната си война в Украйна.
 

Газът в Европа с рекордно ниска цена от февруари 2022 г. насам.

На кое да вярвам?

преди 1 минута, БаалБек написа:

Да така е. Добре, че има съвестни и честни хора.

Ха сега @PigMan9 да видим кой от вас е прав. Ти или @dimy? Ти твърдиш това:

А Дими в ролята на посредник твърди това:

А пък сега намерих това, което е най-прясно:

Газът в Европа с рекордно ниска цена от февруари 2022 г. насам.

На кое да вярвам?

На кое да вярваш ли? На това, което се изписа преди малко в последните страници на темата за обсъждане на Русия.

И е много смешно, как различни хора, в случая - лъжци и пропагандисти - използват едни и същи линкове, фрази, клишета и цитати, по едно и също време... все едно сте част от група, на която се плаща да разпространяват пропаганда в точно определени моменти, като затова и се активирате в точно определени моменти. :D

Това, че цената се е понижила, не означава нищо. Просто защото цената се е понижила, това не означава, че ще ни стане по евтино, че инфлацията ще спре или че икономическите щети, които бяха умишлено нанесени от ЕС по команда на САЩ, ще изчезнат. Повече от 30 години не ви ли бяха достатъчни на да разберете, че такова нещо като "оправяне на щетите от инфлацията" няма и че инфлацията е необратим процес?

току-що, PigMan9 написа:

Това, че цената се е понижила, не означава нищо.

Ама защо се понижи?

преди 14 минути, PigMan9 написа:

икономическите щети, които бяха умишлено нанесени от ЕС

Искаш да кажеш, че България не е в ЕС? Кой на кого е нанесъл щети? Или искаш да кажеш, че един организъм е решил да се самоунищожи, като черния дроб е нанесъл щети на белия дроб.

 

преди 1 час, maxthon написа:

Какво се е понижило? Я пак.....

 

преди 2 часа, PigMan9 написа:

Това, че цената се е понижила, не означава нищо.

 

преди 3 минути, БаалБек написа:

 

 

Е именно де означава нещо за неразбиращи хора. Ниска борсова цена през зимните месеци не е гаранция за ниски цени и на крайните клиенти. А това е най-важното. Предполагам нещо такова е имал в предвид и @PigMan9.

преди 2 минути, maxthon написа:

Ниска борсова цена през зимните месеци не е гаранция за ниски цени и на крайните клиенти.

Същата схема като с ЛукОйл.

преди 3 минути, maxthon написа:

А това е най-важното.

 

току-що, БаалБек написа:

Същата схема като с ЛукОйл.

Продължаваш да дълбаеш в неща, които изобщо не са ти на ясно.

преди 5 минути, maxthon написа:

Продължаваш да дълбаеш в неща, които изобщо не са ти на ясно.

Направи опит да ме убедиш или опровергаеш. Ама забравих, че си паднал от Марс.

преди 1 минута, БаалБек написа:

Направи опит да ме убедиш или опровергаеш.

Навсякъде през зимните месеци се употребяват количества от хранилищата и там знаеш газ с каква цена има. И миксирано в момента няма как цената да е и най-малкото близка до борсовата. Да не говорим и, че в момента специално нашата е и субсидирана за да бъде такава (задълженията на Булгаргаз са нарастнали до 1.2 млрд. лева от 700 млн. през лятото). А сега ти обясни каква е схемата с Лукойл и после да видим къде са приликите и дали изобщо има прилики?

преди 2 часа, БаалБек написа:

Ама защо се понижи?

Откъде да знам защо точно се е понижила? Вероятно има субсидии и кредити, които се използват за прикриване на проблема.

преди 2 часа, БаалБек написа:

Искаш да кажеш, че България не е в ЕС? Кой на кого е нанесъл щети? Или искаш да кажеш, че един организъм е решил да се самоунищожи, като черния дроб е нанесъл щети на белия дроб.

България е в ЕС. Да, второто, което си написал е вярно - да, точно това казвам, но не съвсем. България е просто финансов източник, подаряващ пари на олигархията в ЕС. ЕС гледа на България не като на държава, а като на средство. Ако "мачкане на България" означава повече пари за "чуждестранен доставчик", тогава България ще бъде мачкана.

Аналогията за черния дроб и белия дроб е малко грешна. Аналогията предполага, че съществуването на България е от критично значение за ЕС и САЩ. Реално, дали я има България или не, няма значение нито за ЕС, нито за САЩ. България, от тяхна гледна точка, има значение до там, колкото да се подаряват някакви милиардчета тук, някакви милиардчета там... Милиардчета за самолети, воиничета за Афганистан, данъци за НАТО, грантове за НПО-тата и фондациите на олигархията в ЕС и олигархията от Wall Street, предлагане на политически постове за партии и политици, контролирани от чуждестранни агенти, и още... Въпреки всичко това, което сигурно ти звучи така, сякаш България е от голямо значение за тях, България е просто една малка, залязваща държава, чиято апетитна част (икономика, индустрия, предприятия, търговски взаимоотношения) беше приватизирана и ликвидирана още преди десетилетия, между 90-те години и ранните години на новото хилядолетие. В момента България е просто клиентска държава, която е заставена така, че да е икономически зависима от външни олигархии, докато се доизцеди и последния живот от държавата и не се забие и последния пирон в ковчега на държавата (това ще стане като демографската криза достигне критичната точка, при която упадъка на държавата вече не може да бъде скрит зад цветни илюстрации относно фондове за развитие, обещания за икономически растеж, твърдения, че младите се връщат, фалшиви, но добре звучащи анализи и обещания от платени пропагандисти по НОВА, БНТ и бТВ, твърдения, че икономиката е в добро състояние, преувеличени твърдения относно вдигането на заплатите, което реално е вдигане с няколко левчета, които инфлацията ги обезценява така или иначе, и други...)

screenshot-323.png

преди 2 минути, PigMan9 написа:

Вероятно има субсидии и кредити, които се използват за прикриване на проблема.

Гледаш собственика на TTF и ще ти стане пределно ясно кой манипулира пазара в Европа.

преди 36 минути, maxthon написа:

Е именно де означава нещо за неразбиращи хора. Ниска борсова цена през зимните месеци не е гаранция за ниски цени и на крайните клиенти. А това е най-важното. Предполагам нещо такова е имал в предвид и @PigMan9.

Имаш талант да "опровергаваш" неща, които никой не е твърдял :wors:

Някаква нова тактика, породена от успешния ход на операцията ли е или просто не съм забелязал досега ?

преди 11 минути, N1K17Y написа:

Имаш талант да "опровергаваш" неща, които никой не е твърдял

Четене се иска, ама и разбиране. Кой да разбере, че става дума за две отделни неща. Тренда на борсовата цена и тази за крайни клиенти определена от Кевр. Та функционално неграмотен ли си, че не можеш да осмислиш логически няколко поредни поста в темата?

преди 39 минути, maxthon написа:

Навсякъде през зимните месеци се употребяват количества от хранилищата

Колко? По скалата от нула до безкрайност ще бъде твоят израз "доста повече"

преди 41 минути, maxthon написа:

и там знаеш газ с каква цена има.

Не знам. Каква е цената?

Аз като ти казвам, че е същата схема и с ЛукОйл, ама ти се правиш на паднал от Марс.

преди 2 минути, БаалБек написа:

Аз като ти казвам, че е същата схема и с ЛукОйл, ама ти се правиш на паднал от Марс.

Е хайде обясни на свой ред каква схемата с Лукойл да видим дали е същата и кой ще се окаже реално паднал от Марс. Аргументирай се с нещо по-различно и по-подробно от "Същата е"

преди 1 минута, maxthon написа:

Е хайде обясни на свой ред каква схемата с Лукойл да видим дали е същата и кой ще се окаже реално паднал от Марс. Аргументирай се с нещо по-различно и по-подробно от "Същата е"

Е как да не съм. Точно като теб - "количества", "знаеш каква е цената", данъчни складове, собственост....

преди 22 минути, maxthon написа:

Четене се иска, ама и разбиране.

 

преди 22 минути, maxthon написа:

функционално неграмотен ли си, че не можеш да осмислиш логически

 

преди 16 минути, БаалБек написа:

Не знам. Каква е цената?

Специално за нашето хранилище отваряш сайта на борсата и гледаш като можеш да пресметнеш средно претеглена цена по месеци и ще ти стане ясно на каква цена приблизително е нагнетения газ в Чирен. Всъщност претеглените цени ги има така, че този труд са ти го спестили. При средни цени в летните месеци около и над 200 лв за мегават няма как да се очаква да си нагнетил газ евтино и в момента заедно с текущите доставки да имаш евтина цена.

преди 28 минути, maxthon написа:

Четене се иска, ама и разбиране. Кой да разбере, че става дума за две отделни неща. Тренда на борсовата цена и тази за крайни клиенти определена от Кевр. Та функционално неграмотен ли си, че не можеш да осмислиш логически няколко поредни поста в темата?

Баси иронията 

преди 5 минути, БаалБек написа:

Е как да не съм. Точно като теб - "количества", "знаеш каква е цената", данъчни складове, собственост....

Ситуацията с газа в момента се формира от скъп газ в хранилищата и по-евтини текущи доставки формиращи като цяло цена с 45.52 лв по-скъпа от същия месец за миналата година. И това е едно и също с това с Лукойл как?

преди 5 минути, maxthon написа:

И това е едно и също с това с Лукойл как?

Евтина суровина, данъчни складове, нисък акциз, руски посредник локализиран в Швейцария. Ти си го написал.

преди 1 час, maxthon написа:

не е гаранция за ниски цени и на крайните клиенти.

 

преди 2 минути, БаалБек написа:

Евтина суровина, данъчни складове, нисък акциз, руски посредник локализиран в Швейцария. Ти си го написал.

Аз пиша специално за газа бре госпожа. Едното няма нищо общо с другото. При газовите доставки нито има посредник в Швейцария, нито данъчни складове и т.н. Като гледам акциз за газа продължава да се плаща, този на петролните продукти продължава да си е колкото е. Цената на газа се формира от текущи доставки и от добив на нагнетен газ в Чирен и затова и цената му е такава и на практика по-скъп от същия месец на миналата година. За какво поевтиняване говорите като от джоба на всеки гражданин излизат повече пари да плаща всякакви стоки и услуги в които има калкулирана цената на газа?

на 4.01.2023 г. в 21:09, БаалБек написа:

Така е. Ето виж колко са зле Германия. Дълго няма да издържат.

image.png

Именно. Това е важното . Само че там си нямат малоумни тошеффффци, макстонки и др рашистки  служители на Путлю, които да носят от 9 кладенеца вода да "защитават незащитимото" :) 

Спекулациите им с КЕВР и нашето ценообразуване с което са задръстили спамерите тук темата, показва отново жалките им опити за спекулации на база именно своите действия.

Да, това са техни усилия, на рашисите и техните роби безплатни или платени, тук.

Точно заради рашистките пипала на високо ниво у нас, плюс макстонки тролки и прости лесно манипулируеми комунета като матросовците тук / знаете кои са/  Лукойл а вероятно и през други фирми, рашистите намират едни от ПОСЛЕДНИТЕ си вратички за цоцане от Европа.

И това е факт. А решенията на КЕВР имат и пряко и косвено следствие от тази политика в нашата пробита държава.

 

Защо другите държави са напред спрямо нас ?  - точно защото нямат такива матросовци и малоумни самокастрирани антибългари.

 

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.