Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Бях скъсан на кормуване при една "сложна" (поне за мен като млад шофьор ситуация.)  
Общо взето, при ляв завой на светофар - навлизам в кръстовището ( и между другото по време на курса съм минавал оттам поне 50 пъти, без да преувеличавам) 
обаче е понеделник сутринта... Тежък, интензивен трафик. Трябва да изчакам насрещнодвижещите се. На долуспоменатото кръстовище винаги има много движение и абсолютно винаги, тези от насрещното движение минават на жълто и на червено. Ситуацията ми е следната - какво е правилното действие, когато трафикът е голям и е невъзможно да направиш левия завой, тъй като колите минават покрай теб на по 30 см. дистанция една от друга и ти просто не можеш да се набуташ за наляво?

1.    Аз съм първа кола и спирам и чакам на зелено - ще ме скъсат.
  2.   Изнасям се малко, както е по правило и както съм го правил преди, след което изчавкам насрещнодвижещите се (включително и тези които минават на червено) и завивам наляво.Аз реално така направих, но маневрата беше невъзможна и останах леко в кръстовището, заради което ме скъсаха и тук реално се изнервям, защото съм виждал точно на това място, и то много пъти, да има други "заседнали шофьори" като мен.
  3.    Отнемам предимство и минавам като типичния селянин тарикат - задължително ме късат.

Каква е правилната постъпка в тази ситуация? Кръстовището за което говоря е София, ул. Дойран и бул. Гоце Делчев. Маневрата е от Дойран, наляво към Гоце Делчев (посока бул. България)
Ето и google maps street view за референиция.

И П.С.: Какви съвети бихте дали вие - по-опитните шофьори за вземане на изпита. Или по-точно за успокояване. Аз съм убеден, че карам добре и съм напълно сигурен в това, че знам правилата, но... притеснението и нервите за мен са по-голямата пречка.

Благодаря! И моля не ме хранете много - все пак и вие сте били млади, неопитни шофьори :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Отговор 2, както си и постъпил. А защо са те скъсали питай изпитващия. 

Само не разбрах какво трябва да значи: Останах леко в кръстовището. 

Редактирано от ostavime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Mario Smilkov написа:

1.    Отнемам предимство и минавам като типичния селянин тарикат - задължително ме късат.

Нещо ни баламосваш! Дали не са те скъсали заради това " Отнемам предимство и минавам като типичния селянин тарикат"!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

Нещо ни баламосваш! Дали не са те скъсали заради това " Отнемам предимство и минавам като типичния селянин тарикат"!

преди 19 минути, ostavime написа:

ostavime: Както написах - изнесох се напред както си му е реда и поради невъзможност да завия наляво, останах там, където се бях изнесъл. Трафикът не беше блокиран, колите си минаваха спокойно.
Кумчо Вълчо: Не, не съм направил така. Не знам защо се заяждаш. Просто задавам нормални въпроси, НЕ СЕ ОПРАВДАВАМ! А въпросите бяха: кое е най-правилното в описаната ситуация и второ - съвети за изпит по кормуване и запазване на спокойствие по време на изпит - от хора, които са минали през това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Mario Smilkov написа:

хххххххххххххххххх

Защо си скъсан попитай изпитващия - явно имаш куп нарушения т.е. не си скъсан единствено заради ситуацията на кръстовището!

Приниципно нарушение е да "висиш" насред кръстовището! С този ляв завой ти си последната кола която ще премине, а ти напираш в опит да се провреш. На практика в този тежък график това масово се практикува, но е наказуемо нарушение при изпит, а и с това си действие си създал предпоставка за конфликт и ПТП. След това не разбирам на кого и защо отнемаш "предимство като селски тарикат" , а твърдиш че не е имало запушване или затруднение на трафик! Не смятам ,чи дори заседнал насред кръстовището, то другите не са те пропуснали да се изтеглиш нормално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Mario Smilkov написа:

ostavime: Както написах - изнесох се напред както си му е реда и поради невъзможност да завия наляво, останах там, където се бях изнесъл. Трафикът не беше блокиран, колите си минаваха спокойно.
Кумчо Вълчо: Не, не съм направил така. Не знам защо се заяждаш. Просто задавам нормални въпроси, НЕ СЕ ОПРАВДАВАМ! А въпросите бяха: кое е най-правилното в описаната ситуация и второ - съвети за изпит по кормуване и запазване на спокойствие по време на изпит - от хора, които са минали през това.

Ти си бил първа кола. Нали така? Хубаво, влязъл си леко навътре, което е нормално, ама защо като минаха тия срещу теб (дето са по Дойран надолу, които си пропуснал), ти просто не се изнесе от кръстовището и не продължи към България по паветата на ляво, каквото е било и желанието ти? Защо остана да висиш вътре? Няма логика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже живея наблизо на кръстовището, което обяснява автора и често минавам оттам (понякога ми се налага и ляв завой) - както със стотици други кръстовища в София - минаваш на червено, иска ви се или не да повярвате ако искаш да минеш го правиш на червено! Изпитващият в момента в който те е прекарал през такова място е знаел, че си скъсан, въпроса е че ти понеже си "пресен" си се надявал на нещо, уви само късмета можеше да те спаси в тази ситуация и да има прозорец достатъчен да преминеш, но на това кръстовище в работен ден и час пик е невъзможно минаването на ляво на светлина различна от червено, ако щете ми четете закони, укорявайте ме, правете се на дървени философи това е истината, както преди да сложат отделен светофар за наляво от ул. Симеоновско шосе посока Студентски град горе при Кауфланда новият.

преди 46 минути, ostavime написа:

Леко останах, означава, че се е изнесал и си е бил баш навлазял на кръстовището и го е хванало абсолютното червено, по правилник ако те първа предприеме маневрата за ляв завой (защото той се е инзнесал и е на едно място неподвижен) ще е скъсан отново. Винаги може да се спори в такава ситуация, примерно преминаваш на червено и казваш, че си преценил, че ще направиш задръстване на кръстовището с оставането си, но всичко е въпрос на конкретна ситуация, ако се беше изнесал повече определено трябваше да премине на червено, защото ще възпрепятства цялото движение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, icekiller написа:

Понеже живея наблизо на кръстовището, което обяснява автора и често минавам оттам (понякога ми се налага и ляв завой) - както със стотици други кръстовища в София - минаваш на червено, иска ви се или не да повярвате ако искаш да минеш го правиш на червено! Изпитващият в момента в който те е прекарал през такова място е знаел, че си скъсан, въпроса е че ти понеже си "пресен" си се надявал на нещо, уви само късмета можеше да те спаси в тази ситуация и да има прозорец достатъчен да преминеш, но на това кръстовище в работен ден и час пик е невъзможно минаването на ляво на светлина различна от червено, ако щете ми четете закони, укорявайте ме, правете се на дървени философи това е истината, както преди да сложат отделен светофар за наляво от ул. Симеоновско шосе посока Студентски град горе при Кауфланда новият.

Леко останах, означава, че се е изнесал и си е бил баш навлазял на кръстовището и го е хванало абсолютното червено, по правилник ако те първа предприеме маневрата за ляв завой (защото той се е инзнесал и е на едно място неподвижен) ще е скъсан отново. Винаги може да се спори в такава ситуация, примерно преминаваш на червено и казваш, че си преценил, че ще направиш задръстване на кръстовището с оставането си, но всичко е въпрос на конкретна ситуация, ако се беше изнесал повече определено трябваше да премине на червено, защото ще възпрепятства цялото движение.

ОК съм, ама като е влязъл в крастовището и чака е нормално да светне червено. Е вътре ли да остане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не, както казах е могъл да рискува и да си премине на червено... Може би се е изнесал прекалено малко, за да не пречи по негови думи на никой, най-вероятно е бил стъпил само с предни гуми на кръстовището, защото то не е голямо...
Все пак ние говорим от името на опита зад волана, той няма такъв и на изпита още повече човек е притеснен, просто кръстовище от този тип си е "к*р капан" от изпитващите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-правилно според мен е да си чака прозорец за минаване без да навлиза в кръстовището. Накрая на изпитващия ще му писне и сам ще го накара например да мине направо. Доколкото си спомням по правилник, ако има опасност да останеш в кръстовището, нямаш право да влизаш в него дори на зелена светлина. 

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, icekiller написа:

Ами не, както казах е могъл да рискува и да си премине на червено..

На червено по време на изпит?! :shock11::no-no:  За подобно нещо (преминаване на червен светофар) аз ако съм не ще го скъсам, ми направо от школата ще го изгоня!

Игнатов  горе е дал  по правилник как стоят нещата  - " Най-правилно според мен е да си чака прозорец за минаване без да навлиза в кръстовището. Накрая на изпитващия ще му писне и сам ще го накара например да мине направо. Доколкото си спомням по правилник, ако има опасност да останеш в кръстовището, нямаш право да влизаш в него дори на зелена светлина. "

Само ,че както казах никой не къса за едно провинение, а за поредица от такива!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кумчо има провинение, заради които директно те свалят, никой не би те чакал да не спреш на 3 стопа, още на първият ти приключва изпита.
Зависи много от изпитващият и настроението му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В реалният живот, като първа кола бих се изнесъл до средата на кръстовището, така че да мога да мина на червено, преди да е тръгнало напречното движение. На практика обаче това е нарушение. Винаги карам много внимателно в такива ситуации и никога не ми се е случвало да оставам в кръстовище. Търпеливо си чакам левите завои и правя такива неща само като първа (макс втора кола, ако е по-голямо кръстовището). 

Когато бях на изпит 2008-ма година си спомням, че ни пишеха някакви наказателни точки за леки нарушения и ако събереш 9 те късат. Някои нарушения като отнемане на предимство, минаване на червено или не спиране на стоп ми носеха директно 9 наказателни. Взех го от първият път, като от късане ме делеше 1 точка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Игнатов написа:

В реалният живот, като първа кола бих се изнесъл до средата на кръстовището, така че да мога да мина на червено, преди да е тръгнало напречното движение. На практика обаче това е нарушение. Винаги карам много внимателно в такива ситуации и никога не ми се е случвало да оставам в кръстовище. Търпеливо си чакам левите завои и правя такива неща само като първа (макс втора кола, ако е по-голямо кръстовището). 

Когато бях на изпит 2008-ма година си спомням, че ни пишеха някакви наказателни точки за леки нарушения и ако събереш 9 те късат. Някои нарушения като отнемане на предимство, минаване на червено или не спиране на стоп ми носеха директно 9 наказателни. Взех го от първият път, като от късане ме делеше 1 точка.

Факт е, че 99.9% от шофьорите постъпват така. Не съм виждал такъв, който да е първа кола и да не влезе в кръстовището. Ако не го направи, никога няма да мине, а и ще му надуят 10 клаксона на мига. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ostavime написа:

Факт е, че 99.9% от шофьорите постъпват така. Не съм виждал такъв, който да е първа кола и да не влезе в кръстовището. Ако не го направи, никога няма да мине, а и ще му надуят 10 клаксона на мига. 

На практика е така, но тук става дума за изпит все пак. Аз също съм "увисвал" в кръстовища!

преди 14 минути, icekiller написа:

Кумчо има провинение, заради които директно те свалят, никой не би те чакал да не спреш на 3 стопа, още на първият ти приключва изпита.

Така е, но имах предвид нещо от сорта забравен мигач или нещо друго дребно, което всеки изпитван изпуска защото е притеснен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да шофираш или не си сигурен в управлението на МПС, то се откажи. Ще вземеш да одраскаш или огънеш ламарините на някоя кола за сто бона пари и трябва да плащаш обезщетения. И за най малкото ПТП ще те разорят от плащане. Не ти трябва собствен автомобил, заради скъпата поддръжка. По- евтино ще ти е с такси или градският гранспорт. Защо това го питаш в форума, а не питаш инструктора ти? Купуваш си още няколко часа кормуване до следващият изпит пред КАТ, и хващаш инструкторът ти да ти обясни как се минава ляв завой на много кръстовища. Изнасяй учебният автомобил или камион повече при десен завой и въобще на завой. Моето лично мнение, е че си отнел предимство на МПС или не си знаел кога точно да завиеш. Поради тези причини те е скъсал според мен.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, icekiller написа:

Тоя си го е скъсал е така. 

Нищо пич, другия път ще го вземеш. И мен ме късаха първия път. Неправилно престрояване и прикючих. ;) 

преди 5 минути, kalansuv написа:

Ако не можеш да шофираш или не си сигурен в управлението на МПС, то се откажи. Ще вземеш да одраскаш или огънеш ламарините на някоя кола за сто бона пари и трябва да плащаш обезщетения. И за най малкото ПТП ще те разорят от плащане. Не ти трябва собствен автомобил, заради скъпата поддръжка. По- евтино ще ти е с такси или градскияг гранспорт. Защо това го питаш в форума, а не питаш инструктора ти?

Е те тия скъпите са застраховани. А такива крайни заключения е неприятно да се правят за човек, който сега се учи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

правилния  отговор е 

4,  купуваш ми една бира и ме взимаш на изпита и  като има трафик излизам от колата и спирам всичко и ти минаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да са го скъсали, вероятно има и други грешки, които автора ни е спестил да ни каже. При правилна маневра няма как да го скъсат е така, просто няма да има за какво да се "хванат". 

Не живея в София, но ако може някой от колегите живущи там да ми посочат линк към Гугъл мапс, че да го видя и аз за какъв тип кръстовище става на въпрос. Стана ми интересно какво толкова особено има, та чак да се налага минаване на червен сигнал на светофар (без коментар за това !!!).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има пуснат линк още в първият пост. Има две ленти направо-наляво и  направо-надясно. Кръстовището е супер натоварено и няма подсигурен ляв завой на светофара. Минавал съм от там левият завой е невъзможен без да се направи нарушение в час-пик.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скъсали са го щото е спрял на пешеходната пътека .

преди 2 часа, Mario Smilkov написа:

невъзможно да направиш левия завой, тъй като колите минават покрай теб на по 30 см. дистанция една от друга и ти просто не можеш да се набуташ за наляво

а и  набутването за наляво  се прави в началото а не като стигнеш лявото .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Игнатов написа:

Има пуснат линк още в първият пост. Има две ленти направо-наляво и  направо-надясно. Кръстовището е супер натоварено и няма подсигурен ляв завой на светофара. Минавал съм от там левият завой е невъзможен без да се направи нарушение в час-пик.

Да видях сега.

Е какво му е на кръстовището ? Това, че няма стрелка за наляво ли ви е проблема ?

Стоиш и чакаш насрещните да минат и тогава си правиш лявата маневра, но не навлизаш докато не си сигурен дали ще можеш да преминеш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, techmaniac написа:

Да видях сега.

Е какво му е на кръстовището ? Това, че няма стрелка за наляво ли ви е проблема ?

Стоиш и чакаш насрещните да минат и тогава си правиш лявата маневра, но не навлизаш докато не си сигурен дали ще можеш да преминеш...

Ми ела в София и висни там на кръстовището и чакай, докато си сигурен. После пиши пак в темата. ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icekiller написа:

Точно това щях да напиша и аз. В България има места, където както и да караш, си в нарушение. И точно това се използва на изпитите. Правилен отговор няма. Просто си плащаш още поне веднъж и това е. Навремето аз дори влязох в насрещното на едно по-сложно кръстовище, но ми дадоха книжката. Въпрос на пари ( днес). Аз станах шофьор 1990 година и никой не искаше пари (дадох само 10 лева за книжка и ми пляснаха категория C). Днес не е така. Ей и затова ще тъгувате за комунизма и малко след него. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ostavime написа:

Ми ела в София и висни там на кръстовището и чакай, докато си сигурен. После пиши пак в темата. ;) 

Човек това си е типично регулирано кръстовище. Повярвай ми има ги и в други градове, където също трафика е интензивен т.е. все идентични ситуации. Няма нищо сложно, ако си се престроил навреме, пропуснал си пешеходците, и си направил нужната преценка за да преминеш безопасно. Ако трябва ще чакаш, нямаш избор ! 

Недай си боже пък и светофарите да не работят примерно (което се случва доста често на места), направо не ви виждам как ще нагазите яко в блатото ако сте неуверени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Yvan Sergeev
      1/ прибиране на  дрешките с къс ръкав и къси панталонки и обувките с дупки
      и изваждане на есенно-зимните вълнени дрехи 
      2/  не инвестирайте в ябълки цената ще падне под лев килото.

3/ може инвестиция в тикви 
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от Martin LN
      Здравейте! Имам идея в главата си, която мисля да я споделя с хората тук, които са готови да ми помогнат. В момента имам Huawei p8 lite, купен преди 2 години и скоро ще бъде продаден. Въпросът ми е...дали iPhone7 си заслужава за парите или някой друг телефон от който вие сте впечатлени...Аз засега съм наблегнал главно на iPhone седмицата, защото доста ги харесвам, но не съм имал Apple продукт от 2-3 години вече. Разполагам не с повече от 1000лв. даже и по-малко и мисля, че този телефон е добър. Моля помогнете и дайте мнения за този телефон и за други също! Чудя се дали от OLX си заслужава да си взема, защото не държа да е изкрящо нов, а там цената е поне 20-30% по-ниска. Моля Ви помогнете ми, Благодаря предварително!

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!
    • Гост
      от Гост
      Здравейте. Отдавна не съм влизала тук. Имам питане, надявам се да се види ли от хора, които разбират. Един луд хакер ме следи от известно време. Както компютъра, така и телефона ми. Инсталирах си spyhunter на компютъра, а телефона го връщам към фабричните настройки, за да шкартирам програмката, с която ме следи. Spyhunter откри червей на компа, изтрих го. Това достатъчно ли е като защита и възможно ли е да ми качи пак шпионски програми, без да разбра и без да бъдат отчетени от притовошпионската?  
    • от Nikola Hristov
      Здравейте,
      Идните дни ще получа от приятел сума в размера от 2000 лв. с цел да си изградя настолен компютър. Предварително искам да информирам, че моите знания относно хардуер, пък и софтуер, са доста минимални, което може да звучи доста иронично, имайки се предвид, че нон стоп съм на компютъра си (в момента лаптоп), играейки игри.
      Единственото, което знам откъм лични претенции е, че бих искал видео карта с 8GB видео рам, и 16GB рам. Смятам, че и двата компонента могат да се вместят в бюджета заедно с всичко друго, но моля да ме поправите ако греша. Нямам нужда от периферии, тъй като разполагам с мишка и клавиатура Bloody, и слушалки Razer Kraken Pro. В бъдеще смятам да купувам нови слушалки и микрофон поотделно за стриймване, но това ще стане на доста по късен етап.
      Също така нямам претенции и за магазини, тъй като не разбирам кой какви цени и какво качество предлагат, затова разчитам на вас и относно това.
      Машината ще се ползва най-вече за игри като се надявам да ме издържи за най-новите заглавия идните 5 години поне, но се надявам вие да кажете колко възможно е това спрямо бюджета. Тъй като в момента съм с лаптоп, използвам телевизора си като монитор. Ще продължа да го ползвам, тъй като предпочитам да си вложа целия бюджет във възможно най-добрата машина, вместо да трябва да отделям и за монитор. Телевизорът е Samsung Full HD 32'' 1920x1080.
      Идеалният вариант ми е да е с течно охлаждане, тъй като съм чувал, че е най-добрия вариант, но също така и най-скъпия затова се надявам да ме посъветвате дали си заслужава за сметка на други компоненти. Това колко е тих не ме бърка особено, защото съм на слушалки постоянно и го изключвам вечер. Откъм марка също нямам предпочитания, защото не разбирам, чувал съм, че ATI и NVIDIA са общо взето еднакви само дето NVIDIA са по-скъпи. Не държа на огромен хард диск. Даже възможно най-тънко да мина там, защото по повече от 1-2 игри нямам инсталирани наведнъж, просто не ми е навик и не виждам смисъла. Снимки/музика не пазя на компютъра, а филми трия веднага щом ги изгледам. Не ми трябва CD/DVD или записвачка (нима не ползват всички вече флашки и "the cloud").
      Относно овърклока, това вероятно звучи доста глупаво и се надявам да сте умерени с бъзиците, но не знам какво точно означава това, но знам, че го искам, защото прави компютъра по-бърз(???).
      Благодаря предварително за каквато и да е информация!
      Надявам се, че бях достатъчно изчерпателен.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.