Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Знам, че в тези форуми се разтягат безсмислени локуми надълго и нашироко, но ми е интересно да видя отговори на въпроса как човек с ниско самочувствие, си го помпа.
Например, когато се усещате, че нямате енергия даже да станете от леглото и да излезете, защото в миналото някакви хора малко по-малко, енергийно са ви отслабили, подронили са ви самочувствието? Или може би, вчера... или миналата седмица...все едно, усещате че там е проблемът, че това нещо се е случило. Откъде и как се зареждате? На мен нищо не ми действа.

Просто зададено: Когато са ви нахранили, а вие не сте повърнали навреме, как после изхвърляте отровата от себе си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самочувствието е въпрос преди всичко на характер. Аз обаче ще задам въпрос: Защо е нужно човек сам да си "помпа самочувствието"? Доста по-ефективно е да се захване с нещо ползотворно ,тогава другите ще му вдигнат самочувствието ,ще го уважават най-малко. 

"Каквото посееш ,това ще пожънеш" ,а кой е виновен ,че няма какво да жънеш ,и с какво да се гордееш ,няма на какво да изградиш самочувствие? (примерно) 

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има 2 варианта

да се съглаш че е истина и поправиш нещата

или пак да се съглаш  наужким за пред другите  и вътре в себи си да кажеш аз се харесвам какво пък разбират тея  тъпанари и  тнт

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи - хората с ниско самочувствие са едни такива стеснителни, плахи, избягват да гледат събеседника си в очите...прекалено са самокритични и прекаляват със самоиронията, която на фона на държанието показва, че няма нищо общо  с чувсво за хумор ...следователно такива хора ако решат да си помпат самочувсвието как ли ще им се получи?

В реала е трудна работа, нооо виртуала ...в интернет ехехеее тук е голямото помпане...знам ли...:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Elaine написа:

защото в миналото някакви хора малко по-малко, енергийно са ви отслабили, подронили са ви самочувствието?

А те защо са го направили това – за да вдигнат собственото си самочувствие.
Тоест?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Самочувствието е психическо състояние , имащо само косвена връзка и зависимост с материалните неща и околната среда . Свързано е най-пряко със самосъзнанието , разбирането за собственото си съществуване , осъзнаването на собственото си "Аз съм!" и "Аз искам!" . ....

Т.е. Харесвай , обичай себе си ! Опитай се най-напред да разбереш какво искаш от Живота ! Но "искам всичко" не е отговор .  Искай това което може ! Стреми се да го постигнеш ! 

Даже най-обикновени неща - забелязвай ги ! Постигайки ги , самочувствието само идва....! Виж ! Простичко е ! Една жена като се понаплеска с боички и се качи на високи токчета , самочувствието й рязко се вдига ! Мъжът - като се изкъпе и обръсне , като сложи чиста риза с вратовръзка...примерно !.... :)

.....Егоист (в широкия смисъл на понятието) с ниско самочувствие не съм виждал !....

При мен е обратно ! "Произвеждам" си го повече , от колкото ми трябва ! Налага се да си изпомпвам самочувствие . Имам го в излишък...! Изпомпването се случва сравнявайки с непостижими , нереалистични цели за постигане . Ако го правиш постоянно , то е и причината за ниско самочувствие......

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми напомпай се с гордост haha :D когато някой те нарани му го върни тройно, та даже петорно и му ритни един крак hhhh:D

Редактирано от kloklo (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, kloklo написа:

Ми напомпай се с гордост haha :D когато някои те нарани му го върни тройно, та даже петорно и му ритни един крак hhhh:D

За първобитните , по първобитно му ! За малоумните , по малоумно му !.....Всекиму според съзнанието....

И така може . Ама добре се огледай , ослушай и ако не иде влак - тогава ! Иначе обратното се случва ! Та даже петорно....!  :lol6:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, by_chechi написа:

За първобитните , по първобитно му ! За малоумните , по малоумно му !.....Всекиму според съзнанието....

И така може . Ама добре се огледай , ослушай и ако не иде влак - тогава ! Иначе обратното се случва ! Та даже петорно....!  :lol6:

Няма влак, споко! Ритай там и му строши прозорците, даже ако има по-малки братя - бий ги и псувай майка му по улицата :lol6: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да си напомпате самочувствието? Ем пробвайте ,като останалите комплексари ,вземете си старо БМВ. Ха ха 

Това в кръга на шегата разбира се. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Самочувствието най- добре се напомпва с помпане,ако ме разбираш... да не стане много цинично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, ...х... написа:

В реала е трудна работа, нооо виртуала ...в интернет ехехеее тук е голямото помпане...знам ли...:rolleyes:

и тука си имаме една звезда хахаха

:lol6:

колко ли е нещастен та да се прави на големия ....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коя тази звезда ? 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Yvan Sergeev написа:

коя тази звезда ? 

ти не знайш ли, верно ли

:ohmy:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

неееее

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз идея си нямам...кой какъв е ...все тая, брат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все та брат все тая

ти не беше ли мъж пак ли смени брега 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Yvan Sergeev написа:

неееее

ай нема му прайм реклама я малко са саморекламира че и още

то тъй не се избиват комплекси ама...

:lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи ми на лично да си имам едно на ум че е звзда

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Yvan Sergeev написа:

все та брат все тая

ти не беше ли мъж пак ли смени брега 

Щеше ви се да съм мъж и аз да не ви троша хатъра ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

помня аз не е като да не помня

• kaldata приятел
  • pip_5.png.64391c21a929bb930b250fd6a68193
  • ...х...
  • Потребител
  •  682
  • 441 мнения
  • 2.5.jpg.5592452aedb3dce284f97105ca78bf68

Споко аз съм пич...не може да ме вкарат в подобни блаженства...имам имунитет...:emoji_objects-11:

Бай...

Форевър!

_nib_ харесва това  Харесва ми
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти рече, че съм пич още като ме дразнеше за Хелуина...винаги ми е било мерак да съм жената-пич но не би...да не се задълбаваме излишно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ни си представям жени да ръчкат по компютри >....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

ни си представям жени да ръчкат по компютри >....

Хах, верно няма други около мен такива и все ми се чудят...запали ме преди няколко години един Човек и като трънаха нещата може и случайно да ми се получаваха знам ли ...подръжка на цялата рода и паплач ...мани ...пак се задълбах :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, bornofash написа:

А те защо са го направили това – за да вдигнат собственото си самочувствие.
Тоест?

Е, именно де. Аз съм пробвала, ама не става, щото този тип долняри се отбраняват със зъби и нокти още при намек за нещо негативно, което искаш да им кажеш. 
Затова питам има ли други варианти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.