Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 55 минути, eminem_vr написа:

Другия път да си събереш достатъчно парички. Не знам какво работиш ако се намира работа за такива умствено ограничени индивиди. Когато събереш парички да се докоснеш до 4к телевизор и да видиш разликата тогава говори. Иначе диаграмите си ги чети ти да се успокояваш. 

Хахахах, това ти е твоето върхово достижение да имаш спакан 4К телевизор на изплащане. Аз когато съм ги продавам - ти не си знаел че са съществували....

преди 1 час, eminem_vr написа:

Имах предвид че е точно 4 пъти. Демек 4 пиксела стават един. Ама тоя един пак му светят 4 пиксела и може да има повече детайли. Какви пясъчници какви вятърни мелници пък сега.

Мисля че няма какво да споря повече с теб. 

Боже опази... Невежеството ти е пълно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Билдер ако си купиш  лампов  усилвател за 3000  лева и да речем  не лампов усилвател пак за 3000  лева  кой ще  е с по качествен звук ?  Единия ще ти извади 2x50 w а другия  2x 1000w . Аз бих взел ламповия щото съм тъп и не разбирам  от техника . Но за да  избирам между тия два усилвателя трябва да имам и какво да пусна и да слушам  на тях  със съответното  качество. Когато 95% от медиите на планетата предлагат съдържание във резолюция до 1080p  ми е много интересно как ще ме  мотивирате да си купя 4К  техника . А какво щяло да стане след 5-6 или 10 години не ми се  мисли на този етап. Блу рей технологията е на няколко години вече  и не виждам хората да са се засилили да  купуват плеари и дискове :) 

Ами по нашите кабелни няма 1080p.  поне не и в моята. Тогава какво те е мотивирало да си купиш такъв телевизор? Ето, аз си купих 768p., щото и каналите ни такива ;) Сега да почна да тръбя наред, че сте глупаци с тия FHD телевизори? Замисли се. За какво ти е 1080p., след като няма такива тв канали?  Ей това простичко въпросче ви зададох, ма вие се правите на правоверни.  Единственото дето има, е 1080i. Което изобщо не е 1080p. Пълен ташак. 

А за усилвателя е ясно. 

И пак се замислете. Един пиксел примерно се разделя на 4. Но това не е всичко. Възможно е и разделянето на цветовете. Кое ще е по-добро - един сив пиксел или 4 пиксела с нюанси?

преди 3 часа, spielberg написа:

По твоята логика твоя телевизор предава-  например Нова Телевизия, по-добре от хубав CRT телевизор, което е абсурдно.

Оле Божке, ела си прибери вересиите. Намесихте и хубавите ЕЛТ телевизори. Само допреди няколко месеца бях с такива. За какво качество изобщо ми говориш? Имай предвид, че взех най-модерното през 1999-та, когато почнаха да се появяват и LCD  телевизорите. ЕЛТ няма никакво качество при сегашните ни цифрови програми, а и преди! Това са много  по-малко редове като разгъвка и ти трябва по-голямо разстояние, за да гледаш без видими дефекти. Само че от голямо разстояние нищичко не виждаш! Вземи едно спортно състезание с дребните цифрички и буквички, да те питам как ще гледаш на CRT. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 за 4K, тъй като според мен все повече навлиза като стандарт. Не се ли сещате, че преди години сора за SD vs HD, или HD vs Full HD беше същият. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Georgi8 написа:

+1 за 4K, тъй като според мен все повече навлиза като стандарт. Не се ли сещате, че преди години сора за SD vs HD, или HD vs Full HD беше същият. 

Точно казано, но хората гледат от днешна гледна точка. Всеки се е нашил със скъп 1080p.  телевизор и иска да си вярва, че не е сгрешил. Дори тайничко се надява след 4 години да му изгорят 5 пиксела, че да го смени. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса кой  колко скъп телевизор си е купил а какво гледа на него. Никой нормален  човек няма да седне на 80 см.  за да гледа 4К   и да забележи деталите при 50 инча диагонал. Евтин 4К телевизор  не е по- добър от Full HD  такъв. Филмите  по тракерите не могат  да бъдат причина за да инвестирате  във 4K . Premium  акаунт  за Нетфликс има 1 на всеки 1000  човека сигурно от потребителите им . Нетфликса в Америка не е равен  на този в Европа като съдържание. Щом ви кефи да гледате 4К на 30 херца гледайте :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, AlkatrazBG написа:

Не е въпроса кой  колко скъп телевизор си е купил а какво гледа на него. Никой нормален  човек няма да седне на 80 см.  за да гледа 4К   и да забележи деталите при 50 инча диагонал. Евтин 4К телевизор  не е по- добър от Full HD  такъв. Филмите  по тракерите не могат  да бъдат причина за да инвестирате  във 4K . Premium  акаунт  за Нетфликс има 1 на всеки 1000  човека сигурно от потребителите им . Нетфликса в Америка не е равен  на този в Европа като съдържание. Щом ви кефи да гледате 4К на 30 херца гледайте :) 

Кой е нормален кой ненормален не знам. Ама как пък 80см станаха? Виж на олигофрена графиките пак, че той ги сложил ама не може да ги разчете, пък ти си измисляш. Евтин не евтин не ми обсъждай общо. Казах че се сравняват конкретни модели. Като има филми за гледане това е достатъчна причина. Още повече ако си гледал на 4к филм да видиш с всички детайли как си е някакси по-друго. Ти официално проучване ли си правил за нетфликс? Какво му е на 30-те херца? Човешкото око знаеш ли колко вижда? Дадох пример с торент и виж на колко кадъра е. И не ми обяснявай глупости че ще вляза в затвора понеже съм изтеглил торент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еминемчо  да те светна ,че и двата телевизора са модели от 2015  година . Но ти понеже си големия спец  от северозапада  съм сигурен че и това не си  забелязал . Не знам питащия  кога си е купил  телевизора  ама и двата модела  не се  предлагат  към момента .Крайната цена  на единия и другия  е много близка но като параметри  и качество ,както софтуерно така и хардъерно бие Full HD модела. За този модел 43W755C има ревюта в интернет  и коментари от реални  собственици. За 4К  модела няма нищо . На база на какво е изградено твърдението ти ,че точно този конкретен модел 49X8307C е по - хубав от  43W755C. Конкретно изброй 5 неща  различни  между двата модела   а не да ми  разтягаш лакърдии :)  Най ми е  некомфортно да  споря със технически  неграмотни хора в  дадена сфера. Единия  бил тв инженер  и пита за  резолюция и ъпскейл :)  А  пък ти си толкова зомбиран ,че  дори и 5 човека да ти  пишат едно  също нещо  пак не го проумяваш . Казах ти ,че пусналия темата си е похарчил 1000-та лева  и ще гледа  FullHD   докато събере нови 1000 лева за  4К  от най ниския клас .На кучето си да бях  обяснявал  щеше да ме е разбрало до сега :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, AlkatrazBG написа:

Еминемчо  да те светна ,че и двата телевизора са модели от 2015  година . Но ти понеже си големия спец  от северозапада  съм сигурен че и това не си  забелязал . Не знам питащия  кога си е купил  телевизора  ама и двата модела  не се  предлагат  към момента .Крайната цена  на единия и другия  е много близка но като параметри  и качество ,както софтуерно така и хардъерно бие Full HD модела. За този модел 43W755C има ревюта в интернет  и коментари от реални  собственици. За 4К  модела няма нищо . На база на какво е изградено твърдението ти ,че точно този конкретен модел 49X8307C е по - хубав от  43W755C. Конкретно изброй 5 неща  различни  между двата модела   а не да ми  разтягаш лакърдии :)  Най ми е  некомфортно да  споря със технически  неграмотни хора в  дадена сфера. Единия  бил тв инженер  и пита за  резолюция и ъпскейл :)  А  пък ти си толкова зомбиран ,че  дори и 5 човека да ти  пишат едно  също нещо  пак не го проумяваш . Казах ти ,че пусналия темата си е похарчил 1000-та лева  и ще гледа  FullHD   докато събере нови 1000 лева за  4К  от най ниския клас .На кучето си да бях  обяснявал  щеше да ме е разбрало до сега :)

И ти ли си олигофрен? Бях останал с друго впечатление. Не разбра ли че не иде реч за на автора моделите дето е дал. Говорим общо от втория пост насам. Защото виж заглавието и си представи че след време други хора ти четат технически неграмотните глупости. Зомбиран може да викаш на баща си. Ще се научите да спорите. А не като ви затапят понеже сте глупаци дето пишат глупости и да почвате с определения и епитети! Един и същи модел може да има 200-300лв разлика в цената според от къде се купува. Спора май беше че твърдиш че нямало смисъл от 4к. Сега други глупости ли взе да плещиш?

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7/22/2017 в 22:39, bildera_ написа:

Да поясня, че по вашата логика, щом има ъпскалинг, нещата са зле. А за 1080p телевизорите не важи ли това? 

преди 17 часа, spielberg написа:

Що се отнася до ъпскейлинга- има телевизори които се справят по-добре, но няма как един филм с по-малка резолюция да изглежда по-добре на телевизор(равностойни като качество телевизори) с по-висока резолюция.

Тъй като това е единствената точка в  спора, която не е субективна, да вмъкна нещо, което явно убягва - поне аз не забелязах някой да го засегне.

Преоразмеряване (като краен резултат. не като начин на постигане) абсолютно винаги има.  Не може да покажеш една и същ кадър на два телевизора единия 20" другия 80" и да няма преоразмеряване. Ако двата телевизора са с еднаква разделителна способност, това се постига с различен физически размер на пиксела. Ако са с различна - зависи от телевизора. В случая който се дискутира, т.е. 1080p с/у 2160p даже пикселите се отнасят точно 1 към 4 т.е. 4к матрица, може да имитира 1080p визуално. Ето го нагледно - буквата g във нативна разделителна, с два пъти по-големи пиксели и скалирана по Лантзош. Тоест това аналогично на  4к стрийм на 4к, 1080p на 1080p и 1080p на 4к на еднакъв размер на дисплея. (трябва да се гледа 1:1) На мен лично третото ми харесва повече от второто.

g.gif

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, flare написа:

...................................

В случая който се дискутира, т.е. 1080p с/у 2160p даже пикселите се отнасят точно 1 към 4 т.е. 4к матрица, може да имитира 1080p визуално.

.............................

Мисля че го казах по-нагоре. После се поясни че като са 4 пиксела може да има повече възможност за детайли. Не ми се рови за още графики че и без това темата се напълни с такива. Още повече че го казах веднага след като един индивид беше лепнал красноречива диаграма. И въпреки това отговора му в следващия пост беше там нещо за невежество. А диаграмата той лично я качил, ама не може да я разчете. Не случайно го определих въпросния човек много точно. Просто в морето от глупости и пристрастия се губят фактите. Това им е целта на някои хора, че да си подкрепят тезата. Иначе няма как. То добре е точно 4 пъти, ама ако е пясък или алкохол в чаша вода? Тогава как е положението? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, eminem_vr написа:

После се поясни че като са 4 пиксела може да има повече възможност за детайли.

Даже и в най-лошия случай ингорираме  предимството на повечето детайл и всеки четири пиксела показват еднакво, дитеринга на субпикселите ще изглежда по-добре, защото са  4 пъти по-малки. Изобщо, ако (говорим само за разделителна способност) нямаме бъгав ъпсемплинг - по-голяма винаги е по-добре. Сега доколко се забелязва разликата и доколко е оправдано ценово си е субективно.
П.П. Това е аналогично на широкоразпостранената заблуда за разделителната на фотоапаратите и дифракцията, а именно, че е по-добре да е по-ниска разделителната, за да не се забелязва дифракцията при свита бленда.

Редактирано от flare (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, flare написа:

Тъй като това е единствената точка в  спора, която не е субективна, да вмъкна нещо, което явно убягва - поне аз не забелязах някой да го засегне.

Преоразмеряване (като краен резултат. не като начин на постигане) абсолютно винаги има.  Не може да покажеш една и същ кадър на два телевизора единия 20" другия 80" и да няма преоразмеряване. Ако двата телевизора са с еднаква разделителна способност, това се постига с различен физически размер на пиксела. Ако са с различна - зависи от телевизора. В случая който се дискутира, т.е. 1080p с/у 2160p даже пикселите се отнасят точно 1 към 4 т.е. 4к матрица, може да имитира 1080p визуално. Ето го нагледно - буквата g във нативна разделителна, с два пъти по-големи пиксели и скалирана по Лантзош. Тоест това аналогично на  4к стрийм на 4к, 1080p на 1080p и 1080p на 4к на еднакъв размер на дисплея. (трябва да се гледа 1:1) На мен лично третото ми харесва повече от второто.

g.gif

Специално за стрийма или клиповете в You Tube,  е много ясно забележима разликаата между записан клип на 1080p.  и такъв на 1440 p.  примерно, ако играта е 1080p. Високата резолюция винаги дава по-добър резултат. Но там има много обработки. Освен това говорим за обратната ситуация - клип с висока резолюция, показан на монитор с по-ниска. При телевизорите имаме обратното - сигнал с ниска резолюция, разпределен между повече пиксели. В най-лошия случай според мен ще се повтори случая с 1080p.  матрица. Няма друга логика. 4 пиксела ще играят за един и това е. Вече ако има оптимизации, според мен могат да го направят и по-добре да изглежда, въпреки че може да има разлика с действителността. Все пак ние гледаме нещо, без да знаем как е било в действителност. Дори си настройваме цветовата чувствителност по свой вкус, без да знаем в реалността как е. Да не говорим, че и тия, дето снимат подобни предавания, в 90% от случаите не знаят какво правят и предават я преекспонирана картина, я с различна цветна температура, я нещо различно. Превъртете каналите и вижте, как няма и един с един еднакъв като цветова температура и качество на изображението.  

Но по темата. Няма как някой да ме накара да си взема стара технология при положение, че поне 4 годни ще ползвам тоя телевизор и че поне от 4 години има 4К телевизори! Всъщност, не знам точно кога се появиха 4К, но вече сме в един преходен период. Който скептик успял с 1080  телевизора си, успял. Вече просто няма смисъл. А сравнението, че видиш ли БР не навлязъл, 3D също, са неоснователни, що се отнася до следващото ниво на развитие - 4K. Ами той гейминга в тоя формат отдавна навлезе и много хора си купуват хардуер точно за 4К телевизорите си и дори за 4К мониторите си! Връщане назад няма, както няма да се върне и комунизма при бай Тошо.  Също така са неоснователни и твърденията, че 200GB филм е нещо нечовешко. Напротив. Аз преди 2-3 месеца си взех хард диск 6TB, където могат да се запишат примерно 25 такива филма! А щом аз, българина. съм си взел подобен диск, какво остава за оня на Запад и в Америка, дето работи за 10 пъти по-голяма заплата от мен? 

ПП: Макар че като се позамислих още малко сега, ситуацията с клиповете от игрите в You Tube  е същата при мен. Аз играя на 1080p., стриймвам на 1440 p.(!) и клиповете се показват до 1440p. Значи тук има някакво преобразуване на 1080p. картината до 1440p. Резултатът разбира се е по-добър, отколкото ако стриймвам директно на 1080p . с последващите преобразувания на You Tube.  Разбира се, в основата са точно тия преобразования на You Tube, защото ако няма такива, ситуацията няма да е същата. Ама суров сигнал към днешна дата аз не знам да съществува, освен при фотоапаратите ни и то само за снимки в RAW формат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bildera_ написа:

Също така са неоснователни и твърденията, че 200GB филм е нещо нечовешко.

Не съм твърдял че е нечовешко. Просто съм казал че няма търговски носител с такъв обем, на който да се продаде. Филмът на 4K за проектора в киното е толкова. И да ми се пробутва нещо че уж е толкова, ама на 50GB, колкото допуска BR - ами НЕ Е 4K, а очеваден ъпскейл. Колкото и да се напъват някои, които гледат само шарени лепенки и рекламни клипчета. Демонстрирани на пиклив стандартен телевизор. Като навремето една реклама със шарени папагали за Hi Black Trinitron. Има ли дробно мащабиране - резултата е плачевен. Който не вярва да си пусне монитора на друга резолюция - ще види наръбени букви и други неща. А при телевизорите има служебна информация за съвместимост - обратен ход по редове и кадри, гасящи импулси, цветова синхронизация, телетекст. По хоризонтала се използват за изображението около 52us от 64, по вертикал около 576 реда от 625.

В една друга тема сложих снимки на актуалните за момента шасита Vestel. За да мине 4K смениха интерфейса на V-by-One, защото през досегашния LVDS не може да мине толкова. А по такъв работят панелите отпреди 2 години. Който не вярва даси отвори модерния телевизор и види какъв е кабела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Филипов написа:

Не съм твърдял че е нечовешко. Просто съм казал че няма търговски носител с такъв обем, на който да се продаде.

Отдавна търговията се извършва и онлайн и без долари. Все едно да ми твърдиш, че няма търговски носител за GTA 5  примерно, щото играта е 60 GB. Ами то си има чалъм. Продават се не един, а два носителя. Навремето как беше? Завърташ касетката ако няма реверс и готово ;) Иначе се чудя, още ли има хора, дето купуват на търговки носители ?  Първо, това е несигурно съдържание. Второ, къде къде по-лесно е да цъкнеш два пъти и да си имаш филма. Аз сега имам доста игри на търговски носители, ама половината от тях съм купил и като цифрови копия. Да не говорим, че заради скапаната DRM  защита и скапаната защита на Win 10, няма как да инсталираш законно закупените на търговски носители копия и се налага или да чакаш разработчика на игри да се смили или по-бързия вариант, да купиш за втори път играта с DRM  защита. Иначе с цифровите копия никакви проблеми с подкарването. Абе то за малко в парламента да ни ограничат в кеш плащанията. Какво щюе правим като приемат тоя закон и след това закон за ограничаване на физическите носители ;) Това в рамките на шегата. На всички е ясно, че онлайн ще става всичко вече. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примерът беше за измисленото ъпскийлнато 4К.

И да  - аз си купувам дискове. Концерти и музика (video и audio). Има си оформление (Artwork),  ходя на концерти, взимам си автографи от изпълнителите, доста често купуването от тях е по-евтино без търсовските надценки на разпространителите, автографите са бонус, а и изпълнителите са доволни. Не купувам цифрово съдържание, което винаги можа да изчезне, матрицата ме кефи повече. Мога и да го подаря. А и няма как да ми дадат автограф върху цифрите.

За еднодневки има тракери. На година излизат <10 прилични филма, не ми се дават пари да гледам всичките бози на кино. А има и телевизори, за които всъщност е темата. И на тях гледам предимно български програми на български. Колкото  толкова - 90% са си SD. Не ми трябва 4K да гледам тикви и кратуни как лъжат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Филипов написа:

Примерът беше за измисленото ъпскийлнато 4К.

И да  - аз си купувам дискове. Концерти и музика (video и audio). Има си оформление (Artwork),  ходя на концерти, взимам си автографи от изпълнителите, доста често купуването от тях е по-евтино без търсовските надценки на разпространителите, автографите са бонус, а и изпълнителите са доволни. Не купувам цифрово съдържание, което винаги можа да изчезне, матрицата ме кефи повече. Мога и да го подаря. А и няма как да ми дадат автограф върху цифрите.

За еднодневки има тракери. На година излизат <10 прилични филма, не ми се дават пари да гледам всичките бози на кино. А има и телевизори, за които всъщност е темата. И на тях гледам предимно български програми на български. Колкото  толкова - 90% са си SD. Не ми трябва 4K да гледам тикви и кратуни как лъжат.

Да, измислено, колкото бе измислен и FullHD. Кога аз учех телевизия, едва се говореше за HD Ready, макар че тогава не се наричаше така. Да, имаше и стандарт FullHD, който пак не се наричаше така. Нещата се знаеха през деветдесетте, а може и от по-рано, не мога да твърдя това( всъщност, още през осдемдесетте се пишеше по списания за тия резолюции). Само че от деветдесетте до сега минаха двайстина и повече години. Мисълта ми е, айде да не се прехласваме толкова по старото, което съвсем скоро ще изчезне. И така както всички си мислят, как видите ли, трябва поне 50 кадъра за FullHD,  така изведнъж всички ще минат на 4К И пак ще почнат олелиите, когато минахме на цифров ефирен  сигнал. Макар че въпросът тук е съвсем друг - има ли ползва от 4K  телевизор или не. Отговорът е прост. Днешната младеж играе много игри на телевизора си, а игрите отдавна съществуват и във формат 4K. Тук просто спорът е излишен. 4K  телевизор може да се ползва и още как. Това, че някой си гледа Новата в архаичен формат, си е негов проблем. Явно 4K  телевизорите не са за него. Затова му препоръчвам HD Ready,  дето да гледа 32 инча от 4 метра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Аз пък ловя 15 сетелита с 4 антени и знам че има още многоооо СД канали и скоро време няма да изчезнат. А тези СД канали освен че са кофти на Фул ХД телевизор, като има бързи движения и става мазало, понеже процесорите на телевизорите ми не смогват хем да правят от 720 точки цели 1920, хем да си вършат работата да ми излъжат очите че картинката не трепери. Значи имах един Панасоник 47 '' 3Д гъзърия и смарт, купин 2015г и така беше. Сега тази година купих два 50'' самсунляци, единият е смарт. Пак същото положение.  За втория самсунляк трябваше даже да дебна кога ще излезе на промоция Фул ХД модел. Понеже игрички не играя и филми не гледам , та 4К въобще не ми е изтрябвал.
От сателитите ловя десетки Фул ХД канали с 1080и .  Не виждам абсолютно никакъв смисъл да почна да ги разтягам до 4К. При това, телевизорите над 55 инча стават сложни за пренасяне и манипулиране. Трябва все някъде да спрем с увеличаването на големината на екраните. В магазина изглежда добре един 75 инчов, ама в хола трябва цяла стена да му резервирам само на него. Като почнат някога всичките телевизии да излъгват в 4К, тогава пак ще го мисля.
За сега си гледам 1080и на Фул ХД екрани, а търговците да си гледат работата.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Белгиеца написа:

Аз пък ловя 15 сетелита с 4 антени и знам че има още многоооо СД канали и скоро време няма да изчезнат. А тези СД канали освен че са кофти на Фул ХД телевизор, като има бързи движения и става мазало, понеже процесорите на телевизорите ми не смогват хем да правят от 720 точки цели 1920, хем да си вършат работата да ми излъжат очите че картинката не трепери. Значи имах един Панасоник 47 '' 3Д гъзърия и смарт, купин 2015г и така беше. Сега тази година купих два 50'' самсунляци, единият е смарт. Пак същото положение.  За втория самсунляк трябваше даже да дебна кога ще излезе на промоция Фул ХД модел. Понеже игрички не играя и филми не гледам , та 4К въобще не ми е изтрябвал.
От сателитите ловя десетки Фул ХД канали с 1080и .  Не виждам абсолютно никакъв смисъл да почна да ги разтягам до 4К. При това, телевизорите над 55 инча стават сложни за пренасяне и манипулиране. Трябва все някъде да спрем с увеличаването на големината на екраните. В магазина изглежда добре един 75 инчов, ама в хола трябва цяла стена да му резервирам само на него. Като почнат някога всичките телевизии да излъгват в 4К, тогава пак ще го мисля.

преди 17 часа, Белгиеца написа:

В крайна сметка сьм много доволен от Сонито,прекрасна картина и звук,за нищо не сьжалявам,дори SD каналите се гледат хубаво,а за HD да не говорим!

Лека седмица на всички!

Редактирано от ester77 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш специалния достъп до IPTV и онези тракери, тогава взимай 4к. Иначе и FullHD ти е много ако ще гледаш от кабелната, замундата и тубата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.08.2017 г. в 13:35, tvnet написа:

Ако имаш специалния достъп до IPTV и онези тракери, тогава взимай 4к. Иначе и FullHD ти е много ако ще гледаш от кабелната, замундата и тубата.

За последните две може много да се спори. Всъщност спор няма. Написал си глупости.

Всеки разказва за сакатата си кабелна. Ама като купуваш телевизор за 1000лв да го вържеш на стайна антена така ще е, въпреки че и там се гледа. Или пък 3д телевизор ама гледал бил на Скат кофти картина. Тя си е кофти и на 720p. Ама като си пуснеш с приятели качествен торент без пари 3д и става като у киното баце. А грозния 720p модел с всеки изминат ден по-грозен ще става.

Филипов  UHD филмите не са по 200ГБ. Ако следваш логиката 4х , демек качествени FHD филми са само над 50ГБ? Пак ли нещо за проектора в киното? Какъв модел е? Какъв формат е видеото?  Да не е 21:9?

Торента дето съм го дал за пример доста по назад може внимателно да му огледате описанието

22ГБ и малко. MKV формат. 50 фрейма. 

Битрейт 30.6 Mbps.

Продължителност 1ч 41м

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Торента който си дал за пример   не е баш  това дето трябва да е :)  Откривай разликите сам   между моите и твоя пример . Умрелите MKV-та като твоето са смачкани 2 пъти поне на видео и 3 пъти на звук  защото капацитета на един транспондер  е  65.00 Mbps. Към днешна дата няма оператор дето да ти пусне  подобен филм или концерт  със 65.00 Mbps  по мрежата си  защото абонатите му масово са на  до 50  Mbps интернет  тарифи. За сателитната телевизия  е ясно ,че заради техническите ограничения също не може да се пусне пълния капацитет .  И да   може да няма филми по 200 гигабайта ама по 84 гигабайта   има с гаранция . Подобно качество на звук и видео през сателит  скоро няма да видим.  Формата 21:9  е разработен от Филипс през 2010-2011 година и е  подходящ за  диагонали от  55 инача и нагоре.  За  домашна употреба не се наложил  и до ден днешен.4 К телевизор за 1000-1200 лева е  се едно да си купиш FullHD  за до 400  лева.  Еднакви са по качество на  картина и  чаркове. За геймърите  дето искат да  играят игрици в 4к резолюция им предлагам да  извадят поне 4000 лева за конфигурация  и тогава да се пробват :)  MKV  контейнера има  проблем  при плейването  на повечето Смарт телевизори  което не е маловажно. Всичките тия нюанси ти ги пиша за да проумееш ,че не е  толкова елементарно да се купи 4к телевизор  за малка сума и да си мислиш,че си хванал бога за рога  с тази си покупка .

La La Land 2016 2160p UltraHD Blu-ray Untouched HDR HEVC Atmos 7.1-TERMiNAL

Technical Specs
4K Ultra HD Blu-ray
UHD-100 Triple-Layer Disc
Video Resolution/Codec
2160p HEVC (HDR)

Disc Title:     La.La.Land.2016.COMPLETE.UHD.BLURAY-TERMiNAL
Disc Size:      94,893,713,168 bytes
Protection:     AACS2
BD-Java:        Yes
Extras:         Ultra HD
BDInfo:         0.5.8.1

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00000.MPLS  
Length:                 2:07:55.876 (h:m:s.ms)
Size:                   80,364,509,184 bytes
Total Bitrate:          83.76 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       72647 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description     
-----                           --------        -------         -----------     
Dolby Atmos/TrueHD Audio        English         4377 kbps       7.1-Atmos / 48 kHz / 4377 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1-EX / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio             Spanish         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             French          640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio             English         224 kbps        2.0 / 48 kHz / 224 kbps / Dolby Surround
Dolby Digital Audio             English         224 kbps        2.0 / 48 kHz / 224 kbps / Dolby Surround

SUBTITLES:

Presentation Graphics           English         28.976 kbps                     
Presentation Graphics           English         32.39 kbps                      
Presentation Graphics           Spanish         26.564 kbps                     
Presentation Graphics           French          5.223 kbps
Disc Title:     Passengers.2016.COMPLETE.UHD.BLURAY-TERMiNAL
Disc Size:      58,671,540,572 bytes
Protection:     AACS2
BD-Java:        Yes
Extras:         Ultra HD
BDInfo:         0.5.8.4

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00001.MPLS  
Length:                 1:56:10.963 (h:m:s.ms)
Size:                   58,031,800,320 bytes
Total Bitrate:          66.60 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description     
-----                   -------             -----------     
MPEG-H HEVC Video       52884 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 Profile 5.1 High / 4:2:0 / 10 bits / HDR / BT.2020 / 

AUDIO:

Dolby Atmos/TrueHD Audio        English         4684 kbps       7.1-Atmos / 48 kHz / 4684 kbps / 24-bit (AC3 Core: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
Dolby Digital Audio             English         640 kbps        5.1 / 48 kHz / 640 kbps

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.08.2017 г. в 11:44, AlkatrazBG написа:

Торента който си дал за пример   не е баш  това дето трябва да е :)  Откривай разликите сам   между моите и твоя пример . Умрелите MKV-та като твоето са смачкани 2 пъти поне на видео и 3 пъти на звук  защото капацитета на един транспондер  е  65.00 Mbps. Към днешна дата няма оператор дето да ти пусне  подобен филм или концерт  със 65.00 Mbps  по мрежата си  защото абонатите му масово са на  до 50  Mbps интернет  тарифи. За сателитната телевизия  е ясно ,че заради техническите ограничения също не може да се пусне пълния капацитет .  И да   може да няма филми по 200 гигабайта ама по 84 гигабайта   има с гаранция . Подобно качество на звук и видео през сателит  скоро няма да видим.  Формата 21:9  е разработен от Филипс през 2010-2011 година и е  подходящ за  диагонали от  55 инача и нагоре.  За  домашна употреба не се наложил  и до ден днешен.4 К телевизор за 1000-1200 лева е  се едно да си купиш FullHD  за до 400  лева.  Еднакви са по качество на  картина и  чаркове. За геймърите  дето искат да  играят игрици в 4к резолюция им предлагам да  извадят поне 4000 лева за конфигурация  и тогава да се пробват :)  MKV  контейнера има  проблем  при плейването  на повечето Смарт телевизори  което не е маловажно. Всичките тия нюанси ти ги пиша за да проумееш ,че не е  толкова елементарно да се купи 4к телевизор  за малка сума и да си мислиш,че си хванал бога за рога  с тази си покупка 

Добре. Почвам малко от средата. 

21:9 говорех за проектор в киното, че се спомена по-нагоре. Който иска повече информация за формата да прочете в wiki. Иначе да, прав си. Не се ползва масово за домашна употреба, за това говрех и аз. Говореше се и за търговски носител също, та 84ГБ мисля че се хващат на диск, а? Поне за някои неща ако си съгласен си го казвай. За чарковете на Vestel не знам в кои модели телевизори са. Нов телевизор от магазина винаги идва с гаранция. 

Разликата е ясна. Нарочно съм извадил битрейта от моето описание, ако не забеляза. Не е лошо качеството и на моя торент мога да кажа,  ама сега няма да го търся същия HD да търся разликите. На твоя картината ще е по-добре. 51 срещу 31. Иначе твоя е близо 95ГБ ама е над два часа. Звука няма да усетиш разликата в масовия случай, със системите 2+1 дето се слуша или на телевизора пък от неговите си говорителчета. 

Иначе твоето описание от къде идва? От оригиналния диск който си си закупил ли? Или от торент? Оператора няма да ти го пусне по DiemaFamily, ама и с интернет на 7лв такса (има и такива) може да си го дръпнеш тоя торент даже и със смартфона. Или на безплатен WiFi където има.

Някакви общи изказвания за телевизор за 1200лв... Ами ако е 32-ка 4к има доста прилични модели за тия пари. И 42 също има дето си заслужават и не са чак толкова скъпи. Ако не искаш смарт може да го вържеш на настолен компютър някакъв колкото да плейва торенти. Всякакъв с евтина видеокарта с повече памет върши работа. Лаптоп. Спестяваш пари.. Смарт за мен е безполезна функция. Моя е без. Колко да е малка сума 1200лв? На LG колко мислиш им излиза да го произведат например? Има и по 50хил лв сигурно, ама какво от това? Не бих си взел, дори да можех да си го позволя. Да, по добре да е по-бърз процесора, ама моя да си призная не се ползва много за телевизия. Може и да сменява малко бавно каналите. Не съм обърнал внимание. Обикновенно ако ще гледам телевизия не прехвърлям канали. Или някой мач или нещо по-специално. Или DiscoveryHD. СКАТ не произвеждат интересна продукция за мен, например. Знам че предават с кофти резолюция.  Имам обаче папка с над 200 клипа музика на компютъра и ако не гледам youtube, значи се въртят клипчета. Със всякаква резолюция, доста стари парчета има. И си се гледа. Повечето обаче са 4к торенти и от Youtube. Не знам битрейт и кодаци и т.н. Свързан е с HDMI кабел 5м 1.4а. Мини клавиатура за 11.95$.

За игрите е ясно. 4к се опъва на най-мощните видеокарти на пазара дори в момента. Е, зависи и какви игри се играят де. Майнкрафт сигурно ще има по-малки изисквания. Но ако можеш да си го позволиш, да играеш игра пред дори 42-ка за монитор си е друго изживяване на 4к. Ама ако имаш такива пари и си такъв маниак няма да четеш изобщо тази тема никога. За друго говорим. За гледане на 4к и FHD.

Хванал си ти бога за рога с FHD СМАРТ телевизора си. Да си гледаш Ферхунде от спалнята а телевизора е в хола и понеже си на Булсат и е облачно няма разлика дали е HD, 8k или холограма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...