Премини към съдържанието
osko97

Въпроси относно Logitech Driving Force GT

Препоръчан отговор

Добър вечер на всички! Интересувам се от въпросния волан и бих искал хората, които го притежават да споделят мнението си и дали са доволни от него. Има ли слаби места, какви са плюсовете и минусите? Благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам е доста добър. Сони го препоръчват (ако е точно този модел де :D) За Гран Турисмо 4 :D Идвай у нас да го тестваме ха-ха. Мечта ми е да играя с волан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Audi Power написа:

До колкото знам е доста добър. Сони го препоръчват (ако е точно този модел де :D) За Гран Турисмо 4 :D Идвай у нас да го тестваме ха-ха. Мечта ми е да играя с волан.

Това с Гран Турисмо го знам, но доколкото помня е за 5, не за 4, но както и да е. Нямаш ядове. :D  Аз играя на PC и ще го използвам за игри като Euro Truck Simulator 2, за Assetto Corsa и главно такива симулатори. Очаквам още мнения. :licklips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за PS 2 става :D волана

Да, той поддържа PS2/PS3 и РС. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ето малко информация и от мен

Благодаря, вече гледах това ревю. Исках да чуя мнението и на други хора. :)

Редактирано от osko97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, osko97 написа:

Благодаря, вече гледах това ревю, но все пак благодаря. Исках да чуя мнението и на други хора. :)

Волана като цяло е добър. Ще останеш доволен, но имай в предвид ,че не е глъмоустойчив и ако си по нервак няма дълго да го използваш без да се повреди.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Волана като цяло е добър. Ще останеш доволен, но има в предвид че не е глъмоустойчив и ако си по нервак няма дълго да го използваш без да се повреди.

Тоест, не може да се ползва по-рязко при състезателни игри или имате предвид, че ако го блъскам, удрям и т.н. ще се повреди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, osko97 написа:

Тоест, не може да се ползва по-рязко при състезателни игри или имате предвид, че ако го блъскам, удрям и т.н. ще се повреди?

Нито един волан няма да издържи блъскане, удряне и по-рези движения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Нито един волан няма да издържи блъскане, удряне и по-рези движения.

Благодаря Ви! По принцип не нервнича по време на игри, а и ще го използвам за Euro Truck Simulator 2, понякога на Assetto Corsa и на LFS, мисля че ще издържи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, osko97 написа:

Има ли слаби места, какви са плюсовете и минусите? Благодаря предварително. :)

Здрав и нява проблем ако се внимава.

Слабото му място са педалите, дето се чупят, било то и само от износване. Но за цената няма по-добро като цяло. Като нов това нали....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Педалите не са му пластмови което е голям + 

Ако е втора ръка е добре, но от познат или приятел. Тъй като не знаеш предишния собственик какво е правил с него и в каква мизерия го е държал.

А ако искаш нещо по-сериозно със съединител, ще трябва да отделиш около 600 лева :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Julius Decimus написа:

Здрав и нява проблем ако се внимава.

Слабото му място са педалите, дето се чупят, било то и само от износване. Но за цената няма по-добро като цяло. Като нов това нали....

Най-вероятно ще го купя нов, защото не обичам да си купувам каквото и да е било втора употреба. Благодаря! :)

Педалите не са му пластмови което е голям + 

Ако е втора ръка е добре, но от познат или приятел. Тъй като не знаеш предишния собственик какво е правил с него и в каква мизерия го е държал.

А ако искаш нещо по-сериозно със съединител, ще трябва да отделиш около 600 лева :D

Не смятам да отделям пари за нещо, което може след време да ми писне, но да, като вариант са и G27, G29 и нагоре към машините на Thrustmaster. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, osko97 написа:

Не смятам да отделям пари за нещо, което може след време да ми писне, но да, като вариант са и G27, G29 и нагоре към машините на Thrustmaster. :D

Ето какво е положението реално: ако можеш, взимай G27 или 29 пред Driving Force, педалите са в пъти по-здрави. Не бройм това, че няма 3 педала. Просто се чупят, това е. Самия волан може да го пазиш от лашкане, ама педалите какво, няма натискаш ли ? От Тръстмастер T300RS е на нивото на G27/29, като в случая пак препоръчвам G27/29 заради по-здравите педали. T500RS вече е другия волан, но той е и доста по-скъп. Ако има, търси G27/29, а по-нагоре виж това на линка долу.

Иначе ако можеш погледни стартовия пак на тези и не се занимавай с глупости: https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/csl-elite-wheel-starter-pack-for-xbox-one-and-pc.html

Това е като цяло.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Julius Decimus написа:

Ето какво е положението реално: ако можеш, взимай G27 или 29 пред Driving Force, педалите са в пъти по-здрави. Не бройм това, че няма 3 педала. Просто се чупят, това е. Самия волан може да го пазиш от лашкане, ама педалите какво, няма натискаш ли ? От Тръстмастер T300RS е на нивото на G27/29, като в случая пак препоръчвам G27/29 заради по-здравите педали. T500RS вече е другия волан, но той е и доста по-скъп. Ако има, търси G27/29, а по-нагоре виж това на линка долу.

Иначе ако можеш погледни стартовия пак на тези и не се занимавай с глупости: https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product/csl-elite-wheel-starter-pack-for-xbox-one-and-pc.html

Това е като цяло.

Много благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото прочетох изискванията

• PlayStation®: This product is not compatible to any PlayStation® console and cannot be upgraded to achieve compatibility.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Audi Power написа:

До колкото прочетох изискванията

• PlayStation®: This product is not compatible to any PlayStation® console and cannot be upgraded to achieve compatibility.

Ами не знам тук какво имат предвид, по принцип би трябвало да е съвместим с всеки PS2-PS3, но не съм сигурен. А и както казах, ще го използвам на PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с G29, който е почти същия като бутони, но има и планки за превключване, както и 3 метални педала, спирачката с променлива сила. За година и 4 месеца му се изкърти еди бутон, наложи се да смазвам потенциометъра на газта, защото заяждаше само след няколко месеца, планката на педалите, дето уж трябва да задържа педалите на килима се счупи тотално и сега е хвърчаща, трака ужасно тоя червяк на волана, а мисля всички Logitech  са с такава система. Проблемът и е, че има голяма мъртва зона в средата и воланът все едно има луфт. Ако не го настроиш както трябва, ще се откажеш на момента да караш с волан. За жалост много малко игри имат опция за коригиране на тая мъртва зона, но и да я коригираш, изникват други проблеми, като например удари наляво-надясно с висока или не толкова висока честота, ако се движиш направо.  А като му гледам на тоя GT пластмасовите педалчета, не ми се мисли. То моя гаранцията не може да си изкара, камо ли да го държа години. Все пак аз съм минал сигурно над 100 000 км с тоя волан. Таксиметров шофьор да бях, по-малко щях да мина за година и половина. Според мен всички Logitech  са си боклуци, ама нямам база за сравнение, за да твърдя, че някой друг не е боклук. Изобщо не ми харесва тоя волан, но си го купих вече. Мисля за 550, ама сега май са над 800. 

преди 48 минути, osko97 написа:

Ами не знам тук какво имат предвид, по принцип би трябвало да е съвместим с всеки PS2-PS3, но не съм сигурен. А и както казах, ще го използвам на PC.

Отиваш на сайта на Logitech и гледаш какви драйвери има.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Волана като цяло е добър. Ще останеш доволен, но имай в предвид ,че не е глъмоустойчив и ако си по нервак няма дълго да го използваш без да се повреди.

Емо, чудя се как определяш кой ще е доволен и кой  не. Аз моя волан съм го давал на много хора да го пробват. Ни един не го хареса от раз. Ама това хора, дето не са карали. А и аз като тръгнах да карам с тоя G29, останах като попарен, че давах с 3-4 секунди по-слаби времена отколкото с клавиатурата.  Да не говорим, че го взех от емаг и там един с един сериен номер не съвпадаше. Важно е и отде ще го вземе волана. Иначе да, хубаво е да си с волан, ама не очаквай нещо супер за 300 или 800 лева, каквато е долу горе границата на цената за коментираните волани. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, bildera_ написа:

Аз съм с G29, който е почти същия като бутони, но има и планки за превключване, както и 3 метални педала, спирачката с променлива сила. За година и 4 месеца му се изкърти еди бутон, наложи се да смазвам потенциометъра на газта, защото заяждаше само след няколко месеца, планката на педалите, дето уж трябва да задържа педалите на килима се счупи тотално и сега е хвърчаща, трака ужасно тоя червяк на волана, а мисля всички Logitech  са с такава система. Проблемът и е, че има голяма мъртва зона в средата и воланът все едно има луфт. Ако не го настроиш както трябва, ще се откажеш на момента да караш с волан. За жалост много малко игри имат опция за коригиране на тая мъртва зона, но и да я коригираш, изникват други проблеми, като например удари наляво-надясно с висока или не толкова висока честота, ако се движиш направо.  А като му гледам на тоя GT пластмасовите педалчета, не ми се мисли. То моя гаранцията не може да си изкара, камо ли да го държа години. Все пак аз съм минал сигурно над 100 000 км с тоя волан. Таксиметров шофьор да бях, по-малко щях да мина за година и половина. Според мен всички Logitech  са си боклуци, ама нямам база за сравнение, за да твърдя, че някой друг не е боклук. Изобщо не ми харесва тоя волан, но си го купих вече. Мисля за 550, ама сега май са над 800. 

Отиваш на сайта на Logitech и гледаш какви драйвери има.

Емо, чудя се как определяш кой ще е доволен и кой  не. Аз моя волан съм го давал на много хора да го пробват. Ни един не го хареса от раз. Ама това хора, дето не са карали. А и аз като тръгнах да карам с тоя G29, останах като попарен, че давах с 3-4 секунди по-слаби времена отколкото с клавиатурата.  Да не говорим, че го взех от емаг и там един с един сериен номер не съвпадаше. Важно е и отде ще го вземе волана. Иначе да, хубаво е да си с волан, ама не очаквай нещо супер за 300 или 800 лева, каквато е долу горе границата на цената за коментираните волани. 

Пак ще кажа, че волана е добър. Закъснения може да има от всяко естество .Пробвал съм го и ми е харесал. Другото е без значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя също, който е седнал го е харесал. Трябва да разграничаваме целта и интензитета на употреба . Кико, ти гониш рекорди и прекарваш много над средното време с волана в ръцете. Аз примерно се сещам и карам по 3-4 дни и след това се връщам на други игри. И когато почна да хвърлям водите от ffb-то просто спирам.Затова още си е като нов. За casual употреба и по някое и друго състезание, воланите са си супер. И G27 и 29 а и driving force става. Аз бях решил него да взимам , но струваше 130 Евро а взех G27 за 180 почти нов и с гаранция. Има и доста хора в класациите и в тубата с тези волани. Не всеки на първите места е с Fanatec.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да гоня времена, както споменах и по-горе, ще си цъкам на ETS 2 с него и от време на време някоя игра на LFS и това е. Благодаря за мненията ви! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В то като няма да гониш времена в ETS, по-добре вземай някой на старо за 20 лева да видиш как е. 

преди 23 минути, Tommygun написа:

Моя също, който е седнал го е харесал.

От "хареса" до "мога да карам" има огромна разлика. 

И честно казано, ако трябва да мина от моя на твоя, ще си оскубя косите :P  Най вече заради пружината на спирачката и заради повечето копчелъци по волана.  Нещо им куцат моделите на Logitech - няма достатъчно разделение по класове, а и няма достатъчно модели. Сега искам някой с работещ АБС :P И да е с ремък или там както ги правят, че да няма мъртва зона по средата и да не чатка толкова. Пък за загряването не знам. Имам навика да загрявам воланите до червено. 

преди 26 минути, Tommygun написа:

Трябва да разграничаваме целта и интензитета на употреба .

Точно за това казвам - волан за 20 лева. И без това ще е по-близо до тираджийски волан. 

преди 27 минути, Tommygun написа:

Кико, ти гониш рекорди и прекарваш много над средното време с волана в ръцете.

Така като гледам конкуренцията, тя също прекарва над средното време, ама си има и седалки и три монитора и какво ли не. Аз съм си само с едно воланче на паянтова маса, дето през 2 минути удрям, за да се намести пак до стената, че да не ми бяга волана, както и хвърчащи педали. Това определено изисква много повече опити. Затова и прекарвам повече време зад волана - чисто и просто от първия път никога не става ;)

преди 29 минути, Tommygun написа:

И когато почна да хвърлям водите от ffb-то просто спирам.

Това не го разбрах. Нещо слагаш по масата ли? Аз до мен имам една ниска масичка, дето си слагам питието. Много ми е удобно на правите.  

преди 30 минути, Tommygun написа:

За casual употреба и по някое и друго състезание, воланите са си супер.

То за такава употреба не си заслужават парите като нов. Особено тоя GT. Ни рак, ни риба. Много скъп за рядка употреба и много евтин за нещо по-сериозно. 

преди 32 минути, Tommygun написа:

И G27 и 29 а и driving force става.

Зависи за какво. За първоначално обучение, да. 

преди 33 минути, Tommygun написа:

Има и доста хора в класациите и в тубата с тези волани.

Аз съм в класациите и с клавиатура. Който го може, го може :P

преди 18 минути, osko97 написа:

Аз няма да гоня времена, както споменах и по-горе, ще си цъкам на ETS 2 с него и от време на време някоя игра на LFS и това е. Благодаря за мненията ви! :)

Тогава пак казвам - при ETS  няма абсолютно никакъв смисъл от тоя волан. Играл съм тая игра с моя, но това е все едно да седнеш на едно детско колело и да въртиш педалите. В смисъл, няма никаква обратна връзка. Преспокойно може да си играеш с клавиатурата, разлика голяма едва ли ще усетиш. когато си взех волана миналата година, малко преди това си бях купил и ETS,  та и навъртях няколко нощи с клавиатурата. Обаче волана за мен е подигравка за тая игра. Да дам аз 550 лева за тоя волан и да си галя волана, без той да разбира...Тая игра заслужава нещо за 20 лева на старо.  А щом няма да гониш времена в Корсата, пак не виждам смисъл от скъпи волани. Навремето Джонката ми каза - вземи си един за 20 лева, даже ми даде линкове, да видиш как ще е, пък после вземай сериозен волан. Ама аз твърда глава - не, няма да вземам, щото ако взема, няма да стана. Така и стана де - не станах от рейсърите, след като си взех волана. Пък да кажеш че съм на 20, не съм. Даже и на 2х20 не съм :P

преди 1 час, Емил Костов написа:

Пак ще кажа, че волана е добър. Закъснения може да има от всяко естество .Пробвал съм го и ми е харесал. Другото е без значение. 

Добре. Дай покажи как караш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, bildera_ написа:

В то като няма да гониш времена в ETS, по-добре вземай някой на старо за 20 лева да видиш как е. 

От "хареса" до "мога да карам" има огромна разлика. 

И честно казано, ако трябва да мина от моя на твоя, ще си оскубя косите :P  Най вече заради пружината на спирачката и заради повечето копчелъци по волана.  Нещо им куцат моделите на Logitech - няма достатъчно разделение по класове, а и няма достатъчно модели. Сега искам някой с работещ АБС :P И да е с ремък или там както ги правят, че да няма мъртва зона по средата и да не чатка толкова. Пък за загряването не знам. Имам навика да загрявам воланите до червено. 

Точно за това казвам - волан за 20 лева. И без това ще е по-близо до тираджийски волан. 

Така като гледам конкуренцията, тя също прекарва над средното време, ама си има и седалки и три монитора и какво ли не. Аз съм си само с едно воланче на паянтова маса, дето през 2 минути удрям, за да се намести пак до стената, че да не ми бяга волана, както и хвърчащи педали. Това определено изисква много повече опити. Затова и прекарвам повече време зад волана - чисто и просто от първия път никога не става ;)

Това не го разбрах. Нещо слагаш по масата ли? Аз до мен имам една ниска масичка, дето си слагам питието. Много ми е удобно на правите.  

То за такава употреба не си заслужават парите като нов. Особено тоя GT. Ни рак, ни риба. Много скъп за рядка употреба и много евтин за нещо по-сериозно. 

Зависи за какво. За първоначално обучение, да. 

Аз съм в класациите и с клавиатура. Който го може, го може :P

Тогава пак казвам - при ETS  няма абсолютно никакъв смисъл от тоя волан. Играл съм тая игра с моя, но това е все едно да седнеш на едно детско колело и да въртиш педалите. В смисъл, няма никаква обратна връзка. Преспокойно може да си играеш с клавиатурата, разлика голяма едва ли ще усетиш. когато си взех волана миналата година, малко преди това си бях купил и ETS,  та и навъртях няколко нощи с клавиатурата. Обаче волана за мен е подигравка за тая игра. Да дам аз 550 лева за тоя волан и да си галя волана, без той да разбира...Тая игра заслужава нещо за 20 лева на старо.  А щом няма да гониш времена в Корсата, пак не виждам смисъл от скъпи волани. Навремето Джонката ми каза - вземи си един за 20 лева, даже ми даде линкове, да видиш как ще е, пък после вземай сериозен волан. Ама аз твърда глава - не, няма да вземам, щото ако взема, няма да стана. Така и стана де - не станах от рейсърите, след като си взех волана. Пък да кажеш че съм на 20, не съм. Даже и на 2х20 не съм :P

Добре. Дай покажи как караш. 

Волан за 20 лева няма FFB, нито ще ми предложи 900 градуса ротация. А като казах, че няма да гоня времена, не съм казал, че няма да ударя някое дрифт състезание в LFS или Assetto Corsa. Мисля да започна да цъкам и на DIRT, така че ми трябва хубав волан. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, osko97 написа:

Волан за 20 лева няма FFB, нито ще ми предложи 900 градуса ротация. А като казах, че няма да гоня времена, не съм казал, че няма да ударя някое дрифт състезание в LFS или Assetto Corsa. Мисля да започна да цъкам и на DIRT, така че ми трябва хубав волан. :)

Тогава G29  е за теб. Само че скъпичък. Ако не си толкова нервен, ще те изкара доста. И ако не попаднеш на нещо втора ръка де, както и ако не попаднеш на дефектна бройка като моята, дето има силни удари от червяка. Защото не всички Logitech имат тия проблеми с гадния червяк. Ето какво имам предвид. Правих три клипчета, още като купих волана от емаг

Ето как е при DIRT Rally:

И ето как е шума на място:

И това главно надясно като въртя. 

И между другото, това с планките за смяна на предавките е много по-добро, щото може да не пускаш ръце от волана и да сменяш скорости.

А 900 градуса ъгъл аз никога не ползвам. Обикновено около 540, макар че и самите игри си имат определени ъгли.

А щом ще дрифтиш, трявба ти трети педал, който да нагласиш зза ръчна. Аз съм нагласил за ръчна спирачка съединителя си, когато играя Assetto Corsa  и карам дрифт. Но и при другите игри е така, особено при рали симулаторите. Там винаги ползвам ръчна спирачка с левия си крак. Много е удобно, а и се свиква бързо. 

Ето малко дрифт с волана и левия ми крак за ръчна:

Ей тук ако се загледаш в газта, дето се появява на монитора като графика ще видиш, как при натиснат педал потенциометъра прекъсва. Затова и го смазах със смазка от типа на WD40, но не баш нея, че бях купил друга за развиване на ръждясали гайки и болтове.  Веднага се оправи като го напръсках, след като разглобих пластмасите около педалите, за да се открие потенциометъра. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.