Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Обосновете се!!!

Телевизорът може да донесе на детето много ползи – той способства за общото развитие на детето, разширява неговия кръгозор и служи добре за развлечение. Но всичко това само, ако е под контрол от възрастни, които следят какво гледа детето и колко време изкарва пред телевизора.

За деца под две години, може да се каже, че телевизорът е ненужен и на детето е абсолютно достатъчна половинчасова детска програма на ден.

От три до шест годишна възраст детето може да изкарва по около 1 час на ден пред екрана.

Ученици от малките класове не трябва да седят пред телевизора повече от час и половина на ден. Нарушението на това правило влияе лошо на физическото и психическото здраве на детето.

Никога не включвайте телевизора, когато детето се храни или играе.

Не трябва да се разрешава гледането на любимо предаване като награда за добро поведение и обратното – да се забранява заради лошо държание – такова отношение ще доведе до това, че в бъдеще няма да може да отлепите детето от телевизора.

В семейството трябва да е въведено ясно правилото – родителите решават кои предавания да се гледат от детето.

Добре е да гледате заедно телевизия – това се харесва на децата, а и ще имате възможност веднага да отговаряте на възникващите въпроси и да реагирате при показване на неподходящи за възрастта му сцени или предавания.

Телевизорът е вреден, ако детето изкарва пред него дълги часове непрекъснато.

Психолозите са установили, че при такива деца често възникват проблеми с въображението, формирането на собствено мнение, затруднения при общуването.

Освен това, сравнително дългото седене пред екрана в неподвижна поза може да доведе до физически увреждания – напълняване, обездвижване, нарушение на стойката и зрението.

Източник:bg-mamma

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратко и ясно формулираният въпрос изисква подходящ отговор - не мога, основен източник на информация ми е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без жена мога! Но без телевизор - не...Бах, защо да си убивам едно от малките ми удоволствия cool.gif

И как е без жена...? :)

какво удоволствие има в гледането на телевизия..безучастен гледач си, това е скучно, особено ако си млад :clap:

Пък то аз едно нещо само не мога да гледам...последния път като гледах филм, то не беше филм..а филмища biggrin.gif гледах ТРИ филма едновремемнно, щото исках да гледам и трите, а ако гледам само единия щеше да ми е супер скучно...явно съм странна птичка.... biggrin.gif

Но си е голяма скука това да зяпаш сумати време нещо без да участваш по някакъв начин в нещо...не ми харесва бездействието... :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора си е супер, в момента си работи и ми служи за фон. Какво дават в момента не ме интересува. Компютър и интернет - не мога без тях, но ако трябва ще го преглътна, но без телевизия невъзможно. Впрочем в момента един ме убеждава колко е безвреден препарата за почистване като го ближе. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля,че няма да мога без телевизия...не съм пробвала.

Когато съм в къщи телевизора работи нон стоп,понякога съпругът ми ми казва че ще затъпея от толкоз сериали и може би е прав...но какво да се прави,мисля си че ще ми е тъпо....може би наистина действа като наркотик 88.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откакто имам компютър и интепнет вече много рядко сядам пред телевизора. Мога изобщо да не гледам ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много време не съм се сещала за телевизора. От както имам интернет нямам нужда от телевизор. Ако информацията която представят по телевозията не са ми я представили в нет-а, значи не е достатъчно важно! :temperature:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Можете ли без телевизор?

Интересно ми е дали поне Ви е минавала мисълта, че телевизора е устройство, което отнема страшно много ценно време от живота на съвременния човек, а сигурно и на повечето от Вас. Казвам Вас, а не Нас, защото аз преди повече от 3 месеца успях да убедя цялото си семейство да се отървем от телевизора и установявам, че несъм сгрешил. Само първия месец ми беше гадно. Но разбрах, че съм отказал наркотик cool.gif

какво мислите по въпроса?

Браво на теб! Аз също мисля, че телевизията е един вид наркотик или по-точно средство за заглаждане на мозъчни гънки /ютия с наркотично действие :wors: /. Забелязала съм, че когато гледам дълго време телевизия, сякаш се изпразвам от съдържание. Парадокс: поемаш огромно количество информация, която всъщност изпразва мозъкът и душата ти. Усещането е странно и трудно да го обясня с думи. Когато не гледам телевизия с дни, усещам желание да чета, да творя, да свиря, да размишлявам. Усещам се жива.

Телевизията убива, зомбира, унищожава живеца в нас. Унищожава душата ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без телевизор мога,но без компче-не :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами покрай този компютър и телевизия не гледам много много вече.

Само от време на време като няма нет и сядам да позяпам.Ама като и кабелна няма какво да зяпам .. :wors::eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора стана неизменна част от нашето ежедневие.Той се превърна в необходимост в съвременния свят,така както и телефоните,компютрите. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без телевизор мога,но без компче-не ;)

И без телевизор и без компютър мога cool.gif И то не само 1 ден ;):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И без телевизор и без компютър мога cool.gif И то не само 1 ден ;):P

Ъпцелутише.

А с подходящия човек и планина се повдига даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами покрай този компютър и телевизия не гледам много много вече.

Само от време на време като няма нет и сядам да позяпам.Ама като и кабелна няма какво да зяпам .. ;);)

Аз кабелната съм я спряла от 2 години,откакто имам нетче-просто няма кой да я гледа ;)

Хайдук Пикасо също не гледа телевизия laugh.gif

Дърпам си някое ново филмче и пей сърце-ще им плащам на кабелните да им гледам старите филми-как пък не :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е възможно някои да се спукат от смях, но от години (а съм едва на 17) не съм гледал някой филм по телевизията, нито пък съм пускал телевизора изобщо - просто не ме вълнува, още по-малко ми остава време (затова пък за компа ми остават 2 часа на ден)...

К'во да се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди около две години направо щях да утрепам наще за да се добера до телевизора и да гледам каквото си искам, но след като си взехме компютър, изобщо не ми прави в печатление че имаме изобщо телевизор в нас даже този в стаята ми вече си седи няколко месеца без да съм го пускала :baby::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да , и не , защото когато спрат нета няма какво да се прави и тогава го пускам иначе просто не усещам присъствието му в стаята :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено от около година рядко сядам пред телевизора. В моментите когато съм там или гледам новини или съм някъде на гости, където просто е пуснат телевизора на някой канал. Информирам се за събитията по света и у нас от интернет /от офиса и къщи/ и от радиото / в колата/. И със сигурност мога да кажа, че мога да мина и без него. :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек се нагажда на всякакви условия и мисля, че ние българите сме от тези дето могат с много, ама могат и с малко.

Лично аз "гледам" телевизор вечер като си легна и то само с цел да ме приспи. :yanim:

Основно разчитам на компютъра и телефона за връзка със света.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам телевизор от около 9 години. Имам 4 тунера за компютър, като най-старият от тях е ISA, но нито един не е седял в някой от компютрите повече от месец (сумарно). Имам акаунт за iptv.bg от както съществуват, но зорлем съм направил малко повече от час използване. Кабелна никога не съм имал, на за сметка на това съм вързан към 3 доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мен ми се налага да седя пред компютъра(без никой друг в къщата) повечето време и трябва да ми шуми нещо иначе тишината ме побърква

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога и без ТВ, но при условиe,че имам, го пускам да мърмори, а дали го слушам е друг въпрос:)

Редактирано от girl_in_black (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...