Премини към съдържанието
Lumberman

"Фалшивите" новини са всъщност забранените истини

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Lumberman написа:

Да се смее ли човек, да плаче ли?! Как пък един път ДРУГ не свидетелства в твоя полза, а само ти се хвалиш.

Ако имаш впредвид тролската ви групичка, които често разпространявате тези фейкове, разбира се че няма как да "свидетелстват" :) Вие не сте  ниаккъв критерий.

За радост такива като вас са все по малко.И се увеличавт хората които не четат на сляпо "сензационни" новини в стил "жълт телеграф" , и почват да си проверяват и съпоставят източниците .

Ако искаш се разходи из темите когато съм оборвал стотиците спекулации и още толкова  откровенни лъжи . Освен със наивна яросна злоба,породена от това че съм прав,  с нищо друго не можахте да ме опровегаете.

Примерите са от стрница през страница. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miro20 написа:

Ако искаш се разходи из темите когато съм оборвал стотиците спекулации и още толкова  откровенни лъжи . Освен със наивна яросна злоба,породена от това че съм прав,  с нищо друго не можахте да ме опровегаете.

Не, благодаря. Ти си се разхождай. Вярвай си, ако щеш, за твоя си сметка. За толкова време и да пишеш не се научи. Че и речник има, който ти подчертава сгрешените думи, но не... ти живееш в друга "реалност".

А за клеветите ти, мога само да ти пожелая да ти се връщат с лихвите. Няма смисъл да ги коментирам или оборвам. Ти от дума си доказал, че не разбираш, и хората тук са те разбрали що за стока си от край време.

преди 4 часа, miro20 написа:

За радост такива като вас са все по малко.И се увеличавт хората които не четат на сляпо "сензационни" новини в стил "жълт телеграф" , и почват да си проверяват и съпоставят източниците .

Тука може и да си прав, но не за това, което си искал да кажеш, а за това, което си казал. Хората си проверяват източниците. И аз съм проверил тебе като източник и съм те намерил за лъжлив! Твоите нови свидетелства не променят нищо в миналите ти участия, нито ще заличат лъжите, нито ще ти вдигнат реномето. Можеш да си ги спестиш, и да идеш да плевиш в някоя градинка или да изметеш улицата, поне нещо полезно да свършиш в тоя живот. Но ако питаш мене, по-добре си намери един голям и хубав камък, вържи се за него и се метни в Дунава. Така ще си спестиш бая грехове и гнусоти, които трупаш на сметката си в тоя форум. Защото очевидно нямаш желание да се променяш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Lumberman написа:

Не, благодаря. Ти си се разхождай.

Айде пак заден ход, когато опрем до конкретика. :)

А за клеветите ти, мога само да ти пожелая да ти се връщат с лихвите. Няма смисъл да ги коментирам или оборвам. Ти от дума си доказал, че не разбираш, и хората тук са те разбрали що за стока си от край време.

Цитирай ме кога съм те клеветил . Този който кълне и обижда "на гроб" даже... си ти. И да, правилно си се сетил - това се връща с лихвите. Твой си проблем.

Хората си проверяват източниците. И аз съм проверил тебе като източник и съм те намерил за лъжлив! Твоите нови свидетелства не променят нищо в миналите ти участия, нито ще заличат лъжите, нито ще ти вдигнат реномето.

Цитирай. Само с примери и цитати, както аз правя, можеш да си тежиш на мястото . До тогава си празнословец и трол.

по-добре си намери един голям и хубав камък, вържи се за него и се метни в Дунава

Мисли за лихвите... лихвите... дли няма да те преследват. Аз съм с изцяло чиста съвест и заради позицията си по темите, и заради отношението ми  дори към такива като вас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна новина относно пожарите в Гърция:

https://bultimes.com/Странни-прилики-на-пожарите-в-Гърция-и/

Какви са и тия наводнения буквално дни по-късно? Защо медиите мълчат? И при нас някаква луди дъждове в последно време, скъсани мостове и прочие поразии, но нашите "управници" борят "африканската чума"?

Наистина как става така, че къщите да са напълно изгорели, а край останките да има зелени дървета?! Случвало ми се е да изпусна огън да стане твърде висок под дървета и да опърли листата им на 5-6 метра . Може с месеци след това клонките да са голи. А тук?

И това също:

https://bultimes.com/По-Гърция-беше-нанесен-енергиен-удар-о/

Не знам има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още едно добро видео по темата с пожарите (в Калифорния миналата година):

Странна работа. Как огънят се е прехвърлил до колите без да има какво да гори по пътя си? Или тези места където има стопен асфалт като петно - как го е горил този огън? Как се е запалил пътят без да има нещо?

Иначе има и други видеа на хора, които обикалят квартала и снимат (един мъж, чиято къща изгоряла, гледа как се разпространява пожарът и как няма пожарна).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още едно видео, където разглеждат гръцките пожари. Коментарите са интересни. Защо ли "свободните" медии не обръщат внимание?

Но може би е по-добре да се направи отделна тема за тези явления, ако някой има желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ъпдейт на ситуацията около Infowars:

https://www.infowars.com/the-real-reason-apple-facebook-spotify-youtube-banned-infowars/

Цитат

Apple, Spotify, Facebook and YouTube all banned Infowars within 12 hours of each other, illustrating how last night’s purge was a coordinated effort and has nothing to do with these platforms enforcing “hate speech” rules.

"Съвсем случайно"! Публично разкаяние и после линч за Алекс Джоунс!!!

Може да вземе пример от ей това видео:

В книгата на Оруел човек на име Emmanuel Goldstein олицетворява съпротивата и "всяко зло" (носителят на "фалшивите новини", if you will). Практиката е хора извършили такива "прегрешения" публично да се разкаят... Та във видеото по-горе има нещо такова:

Цитат

In case anyone is interested, here is what Goldstein actually says in that scene (you can't make it out, cause the crowd is shouting over it, but that's what he says according to the subtitles) "Nothing the Party says is true. Nothing the Party does is good. Even the war itself isn't real. The Party wants you to believe we are at war so as to channel your aggression away from their rightful target: the Party. Big Brother is not real. He is pure fiction, created by the Party. The real rulers of the State are unknown, faceless manipulators who, because they are not known are able to wield power without let or hindrance. People of Oceania, you are being duped. The Party doesn't serve the people — it serves itself. We are not at war with Eurasia. You are being made into obedient, stupid slaves of the Party. Open your eyes. See the evil that is happening to you. The Party drops bombs on its own citizens. It is the Party, not the Eurasians, who are our enemies."

Цитат

But even as we grasp ay victory, there is a cancer—an evil tumour—growing, spreading in our midst.  Shout, shout, shout out his name! [The audience screams “Goldstein!”  Emmanuel Goldstein is seen on the large telecreen speaking, but his statements are inaudible due to the continued screaming of the audience.  Some scream “No!” while others scream “Death!” and still others scream “Traitor!”  According to the script, Goldstein is telling the people that the Party lies, that neither Big Brother nor the war are real, that they are being made slaves of the Party, and that they should rise up and throw off the yoke of oppression.]

Настрана лирическото отклонение, но статията в Infowars си струва да се прочете и осмисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламен Пасков относно защо не го канят по централните медии (това покрай случая с "чумата в Странджа"):

Както винаги, медиите филтрират какво да ни се показва и какво да не ни се показва... облъчват с неща, които може да не са "лъжи", но са резултат на човешко безумие  в най-добрия случай... субкултурите на новото време опитващи да станат основна култура.

Поне Пасков не го канят и това показва, че не го считат за свой. Примерно, проф. Иво Христов го канят редовно по медиите, значи там е обратно или поне така изглежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

Както винаги, медиите филтрират какво да ни се показва и какво да не ни се показва... облъчват с неща, които може да не са "лъжи", но са резултат на човешко безумие  в най-добрия случай... субкултурите на новото време опитващи да станат основна култура.

По-добре е нещо да не ти го казват (ще си го намериш някъде от другаде) ,  от колкото да ти го казват , но вече манипулирано ! За това е най-добре само факти директно от първоизточника .....А не , ама този какво му се сторило , а пък другият какво казал...highly-likely

При това е необходим обективен критерий за същността , която същност с мислене се постига....

Примерно : Отровили го били с нервно-паралитично бойно отровно вещество 5-то поколение , което следа не оставя и е 8 пъти по-токсично от VX  , а пък го установили на улицата и изследвали в лаборатория ...... И го гледаш отровения след 1 седмица нищо му няма....Пита се сега каква е същността на случая ? ....Следствията ги наблюдаваме 1:1.....и продължават..... !

На съдът му е ясно ! Да влезе убития !....:lol6:

Или пък друг пример Едните искат ресурса на целия свят - другите не си го дават .....А Русия заплашва света с ядрено оръжие ! Русия е агресор !.......Пита се сега каква е същността на случая ?....

Когато човек се научи да мисли както трябва , никакви проблеми няма с фейка ! Проблемът е да мисли !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То трябва и да имаш алтернатива, откъде другаде да го намериш. На читавите/съвестните журналисти трудно им се получава работата в медии, където друг плаща и поръчва музиката. И една задачка...

peevskitehnomarketglorient.jpg

В задачата се пита - дали хора като ей този 'убавец по-горе (медиен магнат) биха борили "фалшивите новини" или пък ще утвърждават свободата на словото (да ни вдигнат малко рейтинга, че и без това е доста надолу в международната класация)? Как ви се струва? Има ли капацитет? Или да търсим за помощ "Америка за България"? Финансирането му е цаката. Не идеали, а парите задвижват нещата.

Или може би по-вдъхновяващо ще ви дойде не снимка на човека по-горе, а направо видео от първоизточника:

Мила родна картинка! Леле мале... как не ги е срам, че и аз им дадох трибуна.

Направо да идва Дейвид Питрейъс / David Petraeus да "оправя" работата. Има тема за него във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, by_chechi написа:

Когато човек се научи да мисли както трябва , никакви проблеми няма с фейка ! Проблемът е да мисли !

Ами ето че ти даде примери , прекрасно демонстриращи че не можеш да мислиш, освен че не гледаш "източника" .

З аСкрипал . - Някъде спомена ли , нали уж мислиш, че той е разменен  по шпионската афера Чапман 2010 г. ? Не си.

Където Путлер в отговор на журналистичесвки въпроси дали ще има последстия  за предателите, прав текст каза... "Предателите винаги свършват зле" ... "Службите си живеят по свои закони , и те са известни на всички служители ".

КАкто и че... "Да , ние знаем предателите поименно"....https://www.mk.ru/politics/article/2010/07/25/518711-putin-spel-s-aney-chapman.html

Отделно че има и някои дето не ги спасиха от новичока, но не това е проблема. Ако можеш да мислиш.

И да припомня, след случая, някои поискаха възобновяване на делата за 14 съмнителни случая на смърт на хора свързани с РФ

https://www.bbc.com/russian/features-43316436

Очевидно е че при повечето руснаците са действали професионално , но ето че  най накрая със Скрипал  "стомничката се счупи".

За РФ не знам да са заплашвали точно с ядрено оръжие, но си има конкретни отговори на международната общност срещу конкретни действия на рашисткия режим.

Санкциите са точно това.Но е говорено вече прекалено мнго и за това.

Така че... едно е да плямпаш алабалистики , друго е да мислиш.

преди 9 часа, Lumberman написа:

В задачата се пита - дали хора като ей този 'убавец по-горе (медиен магнат) биха борили "фалшивите новини" или пък ще утвърждават свободата на словото

На този въпрос отговора е даден много отдавна.

https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2015/12/18/2672535_dimnata_zavesa_na_mnimite_medii/

Като гледам какви са ти източниците които често цитираш, бих се замислил да ли не си му фен на тоя убавец  :) :)

https://www.klinklin.bg/problemi-mediina-sreda-rsf2017/

А, да... и това може да ти е интересно

Както казва чечито.. за яснота кой КОЙ  е... с кого е... на кого е... от кого е....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

На този въпрос отговора е даден много отдавна.

https://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2015/12/18/2672535_dimnata_zavesa_na_mnimite_medii/

Като гледам какви са ти източниците които често цитираш, бих се замислил да ли не си му фен на тоя убавец  :) :)

Ей, да пуснеш нещо по темата, макар и да е финансирано от държ. департамент на САЩ, но какво друго да очаквам?!

Струва си да се обърне внимание на аргументите и фактите в статията, за което към момента нямам време, но ще гледам да се постарая в бъдеще. За начало ей това:

Цитат

Влиянието на псевдомедиите изобщо не е малко. Най-големите десет сайта без ясна собственост, които "Капитал" провери, са генерирали общо над 5.5 млн. клика само през октомври тази година.

А какво да кажем за другите "не-псевдомедии", които се оказва, че са на хранилка и обслужват политически и икономически интереси? Каквато медия е и "Капитал", макар и да са по-шлифовани, но обяснимо е - там се налива огромен за нашите мащаби ресурс! Непостижимо за някой блогър, освен ако и той не е на хранилка. Разбирам, че в такива сайтове често биват публикувани непроверени материали, и такива без автор, но и другия вариант - а именно пренебрегване и потулване на темите - никак не ми харесва в практиката на "не-псевдномедиите". Това не оправдава хората, които лансират лъжи и измислици, разбира се. Но е факт и че хората не трябва да приемат като чиста монета неща написани от "реномирани" източници... като CNN, BBC, DW и прочие. Защото знаем кой ги е "реномирал".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти така и не можеш да схванеш малката, не, огромна е разликата в понятията. Нека да си се финансират който както иска. Проблема е в измишльотините и лъжите.

Ако цитираш например, Капитал какви и кокло лъжи е публикувал в статитие си , ще съм ти изключително благодарен.

Така че  не се излагай да слагаш под един знаменател твоите булщитс, петел, брадва, нюзфронт  и подобни клоаки с тоталните лъжи и измишльотини, в една графа с нормални медии.

Затова и недолюбвате сайтове като стопфейк и винаги ще ви го повтарям - защото именно елементарен или малко по дълбок фактчекинг, никак не ви е изгоден за фейк-пропагандата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Така че  не се излагай да слагаш под един знаменател твоите булщитс, петел, брадва, нюзфронт  и подобни клоаки с тоталните лъжи и измишльотини, в една графа с нормални медии.

Аз не слагам и твоя милост в една графа с нормалните участници във форума. Това не забравяй.

преди 2 минути, miro20 написа:

Затова и недолюбвате сайтове като стопфейк и винаги ще ви го повтарям - защото именно елементарен или малко по дълбок фактчекинг, никак не ви е изгоден за фейк-пропагандата.

"Фейк-пропаганда" - толкова си плитък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не изтъквам никой участник къде "го слагам" :)  А и мнението ми за теб го знаеш прекрасно. Освен оная тема, за психопомощ с нищо друго не мога да ти помогна.

По темата , ако толкова не ти харесва термина фейк пропаганда, все пак е хубаво да кажеш - защо толкова недолюбвате сайтове опровергаващи тези фейкове ?

Никога, нито веднъж не си цитирал нещо от стопфейк /има го и на български даже / и да кажеш - ето тука този сайт бърка, манипулира и лъже.

Или този : https://euvsdisinfo.eu/

Хайде, закопай ги такива. Докажи защо толква се подигравате и осмивате подобни ресурси . Аз  предположих защо - защото често се опровергават и ваши цитати и лъжи от разобличени медии :)

А кой мрази разобличаването на лъжи ? Точно така - троловете. Защото именно това им е работа на троловете. С дезинформация, манипулации, лъжи и целия арсенал тролски похвати да въведат в заблуждение маса хора.

Ти от тях ли си ?

КАква е твоята версия ми е интересно, защо мразите  разобличаването?.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По темата , ако толкова не ти харесва термина фейк пропаганда, все пак е хубаво да кажеш - защо толкова недолюбвате сайтове опровергаващи тези фейкове ?

Никога, нито веднъж не си цитирал нещо от стопфейк /има го и на български даже / и да кажеш - ето тука този сайт бърка, манипулира и лъже.

Цитат

Launched as a volunteer project, StopFake.org has been able to continue its important work thanks to the generosity of crowdfunding and contributions from our readers. Stopfake was also supported by the international Renaissance Foundation, the Foreign Ministry of the Czech Republic, the Embassy of United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Ukraine and the Sigrid Rausing Trust.

За което четем:

https://en.wikipedia.org/wiki/International_Renaissance_Foundation

Цитат

The International Renaissance Foundation (IRF) (Ukrainian: Міжнародний фонд "Відродження") is a Ukrainian NGO founded by George Soros.

It was founded in April 1990. IRF is an integral part of the Open Society Foundations which incorporates national and regional foundations in more than thirty countries around the world, primarily in Central and Eastern Europe, as well as the former Soviet Union. These foundations share a common goal of supporting educational, social and legal initiatives that promote the development and establishment of an open society.

За посолството на ОК, ясно. Ето и за другите, пак британски:
https://www.fundsforngos.org/foundation-funds-for-ngos/sigrid-rausing-trust/

Какво повече да се каже по темата. Твоите оборители финансирани от Джордж Сорос и правителството на Обединеното Кралство?! Excuse me, Sir! Защо си затваряш очите са тези връзки... направо взаимоотношения между работодател и изпълнители. Аз знам защо. И въобще не ми е интересно да се занимавам с платени лекета като тебе, че и ще ми обясняваш кое било тролене... Но при тебе наглостта няма ограничения.

Иначе да ти дам пет стотинки за акъл, защото пак не можа да разбереш защо се хванах за термина "фейк-пропаганда"?

Хайде, закопай ги такива. Докажи защо толква се подигравате и осмивате подобни ресурси . Аз  предположих защо - защото често се опровергават и ваши цитати и лъжи от разобличени медии :)

Какво да ги закопавам. Те сами признават кой ги финансира (и на кого служат) - и сами вече са се закопали. Аз няма нужда да се намесвам въобще. By their own admission...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги до там опирате когато питам конкретни неща И от кого очакваш да се финансира ? От РФ ли :) :)

Да си чул хитлер да издава еврейски ежедневник ? ?

Повтарям - закопай ги . Цитирай  нещо публикувано и посочи - ето това е лъжа или манипулация. Ето това не е оборена фейк новина. и т.н

Винаги, ама винаги бягате от конкретика като дявол от тамян, като трол от истинска новина. :) :)

Ето ти една прясна фейк-новина https://www.stopfake.org/bg/fejk-ukrainskite-detsa-sa-prinudeni-da-igrayat-s-mek-hitler/

Виж какви медии са копирали някаква тотална измишльотина за кукла-Хитлер, представяйки я като "украински деца принудени да играят с мек Хитлер".

Цитирани от една камара рашистки медии , влкючително и от български

Цитат

бе разпространена от Факти.БГ, „Марица„, flashnews.bg, Класа.бг. Сайтът „Блиц“ е бил дотолкова въодушевен от „новината“, че публикува два варианта – на 25 и на 26 юли.

Цитат

Както се оказа на популярния руски сайт за ръкоделие Ярмарка мастеров  също можеш да купиш „Адолф Хитлер (плетена кукла-шарж)“.

Търсенето на „Гитлер игрушка“ ни показва два резултата. И двамата майстори, които я изготвят, се намират в Москва. Възниква въпросът: защо руските пропагандисти търсят прояви на нацизъм в детските играчки там, където го няма, когато той се намира много по-близо?

Та... какво ти е мнението ? Едно че такава украинска обява НЯМА, но и подобни кукли могат да се намерят, само че в Москва :)

Ще продължиш да вярваш на всички официални рашистки медии  и българските им папагали, че украинските деца-фашисти  са принудени да играят  с кукла на Хитлер ?

:)

Ето - темата ти е такава. Тази фалшива новина, и то доказано фалшива, за теб е "забранената истина"  ли ?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама дори да са прави за въпросната новина, това нищо не променя. Те си служат на същите господари (на които служиш и ти).  А това е достатъчно да бъдат отсяти като хора работещи за чужди, имперски интереси на западните англосаксонски и псевдоеврейски/ционистки елити. Въобще не ме интересуват конкретните им дела и оборвания, защото аз гледам голямата картина, а в нея присъства Сорос и компания. Те няма да финансират случайни хора. Ако не приемаха финансиране от Отворено общество и прочие фондации от същото котило, тогава може да им разгледам аргументите по-сериозно. Но докато го правят, те са изначално компрометирани, мъртвородени. И това е така за всеки трезвомислещ и малко по-информиран човек. За каква истина и за какво оборване на фалшивото си говорим  като явно тия младежи ги използват срещу КОНКРЕТЕН геополитически враг и толкова. И това от хора, които нямат никакви сантименти да се гаврят с цели народи и с човешки съдби, и да създават "отворени" общества.

И въобще кой им се връзва и ги подкрепя чистосърдечно освен някой полезен идиот и някой платен мухльо като тебе?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама дори да са прави за въпросната новина, това нищо не променя.

Да, прави са. И не можеш да го отречеш защото става въпрос за елементарен "фактчекинг" .И се доказва как една фалшива новина е разпространена не само от официални рашистки медии интерфакс, и др, а и от български - факти, блиц /на два пъти/ и т.н.

Това е.

Какво "не променя" ??? Мнението ти ? :) ама разбира се.

Проблема е там, че не е само тази "новина-разобличен-фейк" . Там ВСИЧКИ "новини" са такива .

"Къде са платените" ?? - ами вгледай се именно в тези медии. Там са парите. Там плащат за това разпространение и внушение на лъжи.

преди 13 часа, Lumberman написа:

защото аз гледам голямата картина,

Не, ти упорито бягаш от "голямата картина" . А тя е че най сетне се появиха ресурси които да се борят с тази масирана , в изключително големи мащаби информационна рашистка офанзива.

Тези ресурси са СЛЕДСТВИЕ и отпор /по добре късно от колкото никога /  на тази масирана фейк-кампания.

И всеки нормален човек трябва да подкрепя тези инициативи и тези разобличения.

Отделно да не говорим пък а морала в журналистиката. То в тези рашистки медии няма такъв.Няма и журналистика.

Има целенасочена , като във военно време, изключително добре координирана информационна пропагандна  политика на службите.

Там няма журналисти, има служители във "Фабрики на тролове" , и сътрудници на ФСБ и подобни.

Путлер даже ги награждава - прословутия всеизвестенслучай когато награди 300 журналиста за "правилно отразяване на събитията в Крим" .

Той просто си награди служителите, които подпомогнаха военната операция по анексирането на Крим.

Разбира се, година по късно, никой не върна "медалите " си, след като се оказа че всички са лъгали, и Путлер призна в прав текст че - "Да, в Крим зелените необозначени человечики бяха наш спецназ"

преди 13 часа, Lumberman написа:

идиот и някой платен мухльо като тебе

И какво трябва да отговоря на тази твоя маструбаторска изцепка ? ОСвен да попитам като в порнофилмите .. "свърши ли" :) :)

Избърши си сега клавиатурата... че ще лепне...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.07.2018 г. в 21:16, miro20 написа:

А дали можеш да посочиш нещо което не е фейк в западна медия ?

В същност , я по-напред дай дефиниция за фалшива новина (фейк) , че да сме наясно за какво толкова се пениш ! :lol6:

http://rechnik.info/fake

За Истина е ясно - нямаш достъп за мислене ! Как ли не съм го обяснявал......включително с "алабализми" , но не би ! Няма как , какво и къде да прихване ! :nono:

Мен ако питаш , това си е практика за всички - каквото повикало , такова се обадило . Иначе просто не може да бъде ! 

Проблемът тук е индивидуален - кой , какво и колко има у канчето !

Твоето канче ясно се вижда от всекиго ! То е като НЛО - всички летящи чинии над България са празни . Включително тези с които те замеря жена ти (със съмнението , че изобщо имаш такава)....! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, by_chechi написа:

В същност , я по-напред дай дефиниция за фалшива новина (фейк) , че да сме наясно за какво толкова се пениш ! :lol6:

Виж по горе конкретния пример за "детски нацистки кукли". Един от мноооогото.

Друг е въпроса ако до сега не можеш да различиш толкова откровенни лъжи.

преди 5 минути, by_chechi написа:

Твоето канче ясно се вижда от всекиго !

Да, прав си. Но не  и в оценката :)

Твоето също ярко се вижда :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето пример който в същността си е верен (търсене на истината) , но по форма е абсолютно тенденциозен (чия истина по-точно) . Т.е. е ограничена , представлява само част от Истината . Любимият ти сайт

https://www.stopfake.org/bg/kak-da-razpoznaete-fejka/

Дали не могат да си направят труда като дават илюстрации и правят "дълбокомъдрени" и тенденциозни изводи от това , да си насочат погледа и на "Запад" ? И да направят сравнение , съпоставка на по-високо ниво на мислене (за това казвам , че по условие ти е недостъпно за мислене) , между два равностойни и равнопоставени новини , факти ......а не от черупката на ореха да правят изводи за ядката и да правят внушения  за ядката и за ореха изобщо (пак алабализъм според теб :angry:) !.....Разбира се тогава , освен за съчма у куха кратуна  , орехът за нищо друго не става.....Това вече е "истинска" новина !:lol6:

Не могат ! Защото за това им се плаща ! (Съвсем жалко е за теб , ако поне не им прибираш някой и друг сребърник)

Изводът е прост - ето , самият сайт , това е фейк ! Ти самият си фейк ! Следва да се внимава за неадекватни внушения !.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, by_chechi написа:

Точно така приятелю :)  Това не е едностранен "метод за разпознаване" а универсален. Приложи го за западните медии , и дай да сравняваме :)

преди 26 минути, by_chechi написа:

Дали не могат да си направят труда като дават илюстрации и правят "дълбокомъдрени" и тенденциозни изводи от това , да си насочат погледа и на "Запад" ?

Давай. Сравнявай

преди 26 минути, by_chechi написа:

Не могат ! Защото за това им се плаща !

Изводът е прост - ето , самият сайт , това е фейк ! Следва да се внимава за неадекватни внушения !.....

Изводът е прост -  говориш хайде да не са глупости , но чисти спекулации. Докажи че не са такива и давай сравнявай и приолагай метода на стопфейк за КОЙТО ИСКАШ САЙТ

западен, източен, северен, южен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Точно така приятелю :)  Това не е едностранен "метод за разпознаване" а универсален. Приложи го за западните медии , и дай да сравняваме :)

Давай. Сравнявай

Изводът е прост -  говориш хайде да не са глупости , но чисти спекулации. Докажи че не са такива и давай сравнявай и приолагай метода на стопфейк за КОЙТО ИСКАШ САЙТ

западен, източен, северен, южен.

Правя го непрекъснато !

Но на теб , като на глух петел ти е недостъпно ! :lol6:

Хайде от начало : " Кой , кой е ? " .....(баси тъпака !) :nono:

Ако искаш за Украйна ....за там направо ми се повръща ! Банда самозабравили се Мутри , продаващи народ , Родина ......и приятели ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Ти приказваш алабалистики и цитираш разни ШОК УЖАС ТОЙ ИМ ПОКАЗА РАЗБИГИ САМО СЕГА.... и подобни .

Дай конкретен  пример за подобни на описаните фейкове, в западни медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Медии срещу истината -баловете  - интервю
      изпусната работа
    • от Анита Христова Трифонова
      Защо ли медии мълчат, а интернета козирува? стихове А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от salamanka123456
      Здравейте, търся безплатна програма за мониторинг на сайтове. Google сигнали не ми върши достатъчно добра работа. Ако някой знае софтуер, в който да заложа сайтовете, които искам да наблюдавам, и след въвеждане на ключова дума да ми сигнализира за ежедневни промени по темата. Предварително благодаря.

• от Aliya
      Чуй ме, ти вечно недоволен мърморко!

Ти искаш светът да се върти около теб и според теб! Ти искаш всичко и всички да промениш - по твоя калъп.
      Защото си избрал да виждаш само нещата, които те дразнят - световният глад, и мръсният въздух след автомобилите, и човешката несправедливост на алчните, и правителството и парламента, които не ти си избрал; и съседите, които не са те питали дали да се нанесат; и страната, в която не ти си избрал да се родиш... и никой дори не те е попитал..
      Искаш всичко да промениш според твоите желания.
      Само забрави да промениш първо себе си. Докато първо не промениш себе си, нищо отвън няма да се промени. Защото кой е този, който ще променя другите!?
      Променянето е индивидуална отговорност. Всеки сам решава дали да се промени или не. Всеки има възможността сам да се осъзнае. Никой не е по-долу, нито по-горе от теб. Всеки има право на своите грешки, и на своите уроци - защото Бог бави, но не забравя.
      Светът, ако беше съставен само по твоята воля и всички хора бяха по твоя калъп и твои индигови копия с твоето мислене, щеше да бъде много скучно място за живеене. Светът обаче е прекрасен такъв, какъвто е - той е разнообразие и изобилие.
      Но ти отказваш да видиш света. За теб светът е това, което ти си избрал (или са те накарали, внушили) да мислиш за него. Ти научаваш за света от филмите на Холивуд, или от рекламите, или от медиите, които всеки ден бълват срещу теб готовите си образи. Светът такъв, какъвто е, те плаши, или просто не ти е интересен в своята обикновеност и естественост. Ти предпочиташ нещо по-модерно, по-стилизирано. Ти искаш първо някой друг да сдъвка света, и да ти го изплюе в шарената опаковка на рекламата, да му придаде готовия образ на оценката и чак тогава да ти го подаде за готова консумация, а ти да го преглътнеш - чуждото сдъвкано и изплюто върху теб.
      Животът обаче не е в разпространяваната лъжа на тъпите холивудски филми, не е в главите на перверзните им режисьори, които хвърлят върху теб своето мозъчно повръщано. Нито е светът в медийната помия на платените лъжци, продали истината за хартийки!
      Животът е в неизменния изгревна слънцето сутрин, в усмивката на любимите хора, в кротката луна вечер, в птиците, и в дърветата, и в хората! Животът е дори в това, че ти дишаш ... и съществуваш!
      Със сигурност обаче реалният живот не е в твоите мисли и умствени проекции, пълни с отрицание и осъждане. Защото ти не си в мир със себе си! А докато не си в мир в себе си, твоето огледало, отразяващо света, ще бъде запрашено от прахта на твоите умствени проекции и емоциите ти на отричане и осъждане.
      Докато не се научиш да бъдеш благодарен за това, че дишаш, че живееш, че толкова много живот ти е даден без да си помръднал и пръста си за това - все по-малко ще намираш щастие в каквото и да е било!
      Именно за такива като теб, алчни за повече, вечно недоволни и мърморещи, Исус е казал: "Който има малко, ще му се вземе и малкото, което има. А който има много, още ще му се придаде!"
  • Дарение

• Добави ново...