Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lumberman

"Фалшивите" новини са всъщност забранените истини

Препоръчан отговор

Разликата между нас е че никога не реагирам комплексарски да обсъждам на някого задниците , коси, маникюри и т.н. нито твоите нито на другите... :)

Нещо по ФАКТИТЕ и "Героите" да има да кажеш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз и преди съм предлагал да обсъдим и героите от Хирошима и Нагазаки, ама изобщо не срещнах отклик от твоя страна. Япония капитулирала, две високоточни и високотехнологични попадения в центровете на два големи града, много невинни жертви на мирно население. Идеална тема за обсъждане кой е по-по-най сатрап. Има и още много примери от по-новата история, и като се сметнат невинните жертви и разрушени държави, твоите любимци са без аналог в историята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми дискутирай бре. Кой ти пречи.

Само бих казал че.... за разлика от някои които величаят сталинските репресии и наричат сатрапа "герой" , никой в САЩ /или другаде/ не казва - браво че хвърлихме бомби над Япония, дайте да хвърлим пак. Съвременните бизнес и културни отношения между САЩ и Япония също е добра отправна точка за "анализ"

Нито съм чул германците да възхваляват Хитлер / с мнооого малки изключения на течения извън закона/ , и бих казал че руснаците /и някои червени пропагандатори у нас/   би трябвало да вземат пример как една нация достойно изчиства /и осъжда/  това хитлеристко минало  ЕДНОЗНАЧНО и категорично , и как продължава напред.

Няма да даваме сравнения на ширещи се из нета снимки на съветски и германски пенсионери, как живеят , да сравняваме стандарти и т.н. , нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

Само бих казал че.... за разлика от някои които величаят сталинските репресии и наричат сатрапа "герой" , никой в САЩ /или другаде/ не казва - браво че хвърлихме бомби над Япония, дайте да хвърлим пак.

Не казват, но което е по-лошото го продължават в една или друга форма. И ги величаят такива като теб. А жертвите от продължаващото демократизиране са в пъти повече от жертвите на двете атомни бомби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мдаа.. старите клишета за "злия запад" . Странно защо най много се стремят към него тези които са най далеч от него

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пийте от извора , а не от кални гьолчета :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, by_chechi написа:

Пийте от извора

ЛАвров и сие, за които мотото е "проффессия врать" ли наричаш "извор" :)

Да, за теб може и да е... няма проблеми.

Гледам засегна и Украйна, само че не каза кога ще прекратят милиардната логистика с жива сила и оръжие към терористите сепаратисти ?

А говорейки за военно противопоставяне, не спомена кога ще изведат войските си и щевърнат  Крим ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, иноТ написа:

Документален филм от французи за Сталин? Тук ме разчувства неимоверно. Сталин, Ленин и Мао са герои за народите си, а за останалият свят са диктатори. Но в крайна сметка те са работили за своите, а останалият свят няма значение.

Сталин просто няма нищо общо със славянския руски народ, нито с украинския, нито с болоруския.
Този изверг не е славянин.
А от гледна точка на нас едническите българи, този диктатор ни е окупирал и ни е натресъл и на нас комунистикеска дуктатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, miro20 написа:

ЛАвров и сие, за които мотото е "проффессия врать" ли наричаш "извор" :)

Да, за теб може и да е... няма проблеми.

Гледам засегна и Украйна, само че не каза кога ще прекратят милиардната логистика с жива сила и оръжие към терористите сепаратисти ?

А говорейки за военно противопоставяне, не спомена кога ще изведат войските си и щевърнат  Крим ?

Способен си съвсем либерастки да вбесиш и хипопотам . Браво ! :lol6:

Вчера гледах по новините . Самолетен полет от Лондон до Ню Йорк - 8 часа . Едно тригодишно хлапе през цялото време тероризира 120 (!) пътника с крясъци , писъци и ревове , буквално им ходи по главите......Описанието на пътниците беше " пътуване в Ада " .......И няма кой да му извърти един шамар , че да се укроти в бясовете си.....! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, by_chechi написа:

.Описанието на пътниците беше " пътуване в Ада " .......И няма кой да му извърти един шамар , че да се укроти в бясовете си

Е, как ще му извърти? Да не иска държавата да му отнеме детето заради упражненото насилие? Да реве, да се тръшка, лигите да му текат - не трябва да се пипа с ръка (физ. насилие) или лоша/строга дума да му се казва (псих. насилие) - това са евроатлантическите ценности, които развалят целенасочено децата. Тия неща не са факти, изсмукани от пръсти,  а ежедневие в "цивилизования Запад". Здравият разум е в упадък. И с какво се различава този строй от абсурдите на комунистическата/социалистическата идеология в нашето минало, на която никой не е вярвал... дори политикомуниста Иван Костов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Гледам засегна и Украйна, само че не каза кога ще прекратят милиардната логистика с жива сила и оръжие

От къде толкова жива сила бре? Ти усещаш ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, усещам се. Но не за това което си подчертал за да извъртиш думите ми :)

Виждам дори не знаеш значението да думата "логистика".

Дневно , припомням само едни стари оповестени цифри, ден война в Донбас струва на украинските сили 5 млн $.

Издръжката  на кадровите спецназовци /дето ги няма там/  и наемни руснаци в редовете на ЛДНР , подсигуряването им с продоволствие и всякакви видове оръжия и муниции, струва със сигурност не по малко.

Сметни колко млрд струва това към момента ? от началото на 2014 г ?

преди 1 час, by_chechi написа:

Способен си съвсем либерастки да вбесиш и хипопотам . Браво ! :lol6:

Вчера гледах по новините . Самолетен полет от Лондон до Ню Йорк - 8 часа . Едно тригодишно хлапе през цялото време тероризира 120 (!) пътника с крясъци , писъци и ревове , буквално им ходи по главите......Описанието на пътниците беше " пътуване в Ада " .......И няма кой да му извърти един шамар , че да се укроти в бясовете си.....! :)

Не разбрах само  за какво ме цитираш ? Някаква връзка с Лавров ли видя в това "пътуване и ревящо дете" ?

преди 47 минути, Lumberman написа:

това са евроатлантическите ценности, които развалят целенасочено децата

Аха.. от един случай на кресливо дете в самолет, видя категоричното загниване на злия запад и разваляне на децата.

Шибни му шамара че си имаме наши си ориенталски ислямистки ценности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

....Не разбрах само  за какво ме цитираш ? ...

Не си способен да разбираш . Другите разбират ! 

(който трябва - също)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, miro20 написа:

Ама разбира се :)

Най-тъжното за твоите позиции е, че дори да имаш някакво право и да говориш някаква истина - никой няма да те послуша, както не са послушали и лъжливото овчарче в приказката, макар и то да бе излъгало само два пъти. Затова и няма смисъл някой въобще да ти чете нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, upili написа:

Ами аз и преди съм предлагал да обсъдим и героите от Хирошима и Нагазаки, ама изобщо не срещнах отклик от твоя страна. Япония капитулирала, две високоточни и високотехнологични попадения в центровете на два големи града, много невинни жертви на мирно население. Идеална тема за обсъждане кой е по-по-най сатрап. Има и още много примери от по-новата история, и като се сметнат невинните жертви и разрушени държави, твоите любимци са без аналог в историята.

Япония е капитулирала, защото СССР нахлува в Манчурия и за отрицателно време смазва Квантунгската армия, която е наброявала близо милион души.. Поради нежелание да дадат още неясно колко стотин хиляди жертви след навлизане в главния остров Япония, американците бомбардират градовете с население от над 100 000 души по ред на номерата още от март-април 1945 г. С конвенционални бомби много от тях са сринати на 99% и през всичките тези месеци японците не са капитулирали. Когато стават готови двете атомни бомби, не е останало почти нищо, което да си струва да се бомбардира. Японците нито са знаели, какво е атомна бомба, нито какви ще са дълготрайните последствия от нея и затова отново не са се предали. Хирошима и Нагасаки са просто поредните два разрушени града. Обаче СССР ще вземе да дебаркира, като стой та гледай, а след това следват 45 години глад и мизерия, затова бързичко са подписали и си остават под американско влияние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lumberman написа:

Най-тъжното за твоите позиции е, че дори да имаш някакво право и да говориш някаква истина - никой няма да те послуша, както не са послушали и лъжливото овчарче в приказката, макар и то да бе излъгало само два пъти. Затова и няма смисъл някой въобще да ти чете нещата.

мдаа.. и къде видя някаква  лъжа или нещо подобно ? Не само сега, ами 1001 пъти съм ви питал да цитирате конкретно и ясно "какво Миро е излъгал"  , но уви.

Най тъжното е че въобще не ми пука колко пъти на ден ще повтаряш тези простотии.

Ми като не искаш не ме чети бре :)

За видеото на Чечи, забравих да добавя една малка подробност, инспирирана от кадъра и надписа за 1945г...

Та... Докато руснаците се помпат с лозунги от вида " Можем да повторим" ,  в Европа и злия Запад, лозунга за войната е .. "Никога да не се повтаря".

ОСобенно актуално бе около 9-ти май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

за които мотото е "проффессия врать" ли наричаш "извор"

Че то, това е твоята професия бе приятелю. Много радваш, когато коментираш хора, на които и на малкият пръст не можеш да стъпиш и то с един превъзходствен тон. Хора, които вече са оставили следа в историята. А ти си ни просто "извор" на фалшиви новини и дезинформация и обратен компас. И понеже си споделял какъв си русофил, май вече няма да бъдеш Миро-истината за мен, а на любимият ти език - Миро-врать.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, RagnerBG написа:

И понеже си споделял какъв си русофил, май вече няма да бъдеш Миро-истината за мен, а на любимият ти език - Миро-врать.

Да, за съжаление, такива като теб, никога няма да разберете какво е да си русофил.

Случайно да си си поставил въпроса каква е разликата между путинист и русофил ? :) Не , нали?  защото в бАтака дето руски четете с гугъл транслейт, не ви учат на това. И няма как да разберете. 

"Миро-врать" ще се радвам да го развиеш. С примери и аргументи. Заповядай . Ти си . ! :) :)

Откакто дискуирам тук, това ми е  мечтата. Уви, все още нереализирана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, miro20 написа:

Разликата между нас е че никога не реагирам комплексарски да обсъждам на някого задниците , коси, маникюри и т.н. нито твоите нито на другите... :)

Нещо по ФАКТИТЕ и "Героите" да има да кажеш ?

Какво има да реагираш, ти си се знаеш какво нещо си. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Случайно да си си поставил въпроса каква е разликата между путинист и русофил ?

Няма такъв въпрос, освен в измислената, соросоидна пропаганда. Русия на Елцин и Русия на Путин е достатъчен пример кое е добро и кое лошо. Путин е спасител на своята страна, не само на своят народ, защото Русия е федерация и човекът е поел грижа за цяла една част от човечеството. За това и дори Чечня го предпочита, пред това, което им готвеха стратезите и шпионите от ЦРУ, когато подклаждаха конфликтите в Кавказ. Но мен Русия не ме вълнува толкова, освен от чисто човешки чувства за справедливост и добро и зло. Мен ме интересува България, за това и често ми трябва да ползвам гугъл транслейт. Не мога да разбирам руският език както ти, който си вадиш хлябът там, както и други слуги на НСР като Минджев. Но България е една мини Русия, както за тях, така и за новите ни "съюзници", от които получаваме точно такова отношение. И нищо чудно, че ни развяват по руските медии като бостанско плашило, какво би им се случило и на тях, ако тръгнеха по нашият път, иначе постлан с добри намерения. Жалко, че тук няма един Путин, който да постави интересите на нашият народ и държава, пред личното облагодетелстване и да изиграе сороските лобита, които ни дирижират управлението. Но ти си виси по укропитекските и уж руските, сороски, "опозиционни" медии и черпи материал. Само, че самият живот и голите факти работят срещу твоята пропаганда. Много ти се иска и на теб и на продажници като Минджев и в РФ да стане като тук 97-ма, когато са скачали наивниците, или майданските извращения, та най после Британската империя, или по-точно, новите и, ционистки наследници, най после да сложат ръка на и на тези ресурси. И после идва ред на Китай, С. Корея и малкото останали недемонократизирани/поставени под контрол, държави. А ролята на нашият беден, изстрадал народ пак е като през турското робство, да служим като лош пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, RagnerBG написа:

Путин е спасител на своята страна, не само на своят народ, защото Русия е федерация и човекът е поел грижа за цяла една част от човечеството.

image.png.a9724a563a941df2a07bbea6c10f9b69.png

Спасител да ?

или ... :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RagnerBG написа:

А ролята на нашият беден, изстрадал народ пак е като през турското робство, да служим като лош пример.

И днес "истинските и обективни" медии ни убеждават как сме свободни, привилегировани, народът ни управлява посредством "демокрацията", как още малко и ще изградим справедливия строй. Как може някой да говори истината и никой да не му вярва? Истината, системно изтъквана, не кара хората да не те вземат насериозно и да не ти вярват, напротив; истината е способна да разярява враговете си, да ги кара да се безпокоят, да желаят да я мачкат и подтискат, да я презират, криминализират, но не и просто да не вярват. Както е способна и наистина да отвори очите на хората и да ги освободи от лъжи и заблуди. А "Миро-истината" за няколко години в този форум на един човек не е отворил очите, един човек не е спечелил на страната на "истината" - Миро, ако ти беше истинен, както твърдиш, твоя импотентна истина пак не струва.

Гейткийпърите рано или късно ще получат вечно презрение, според както са заслужили. Радвай се , докато си осребряваш изработеното, живей си животеца, защото и на това ще му дойде краят - и после каква ще я струваш не ти се мисли... Или са надяваш, че ще изкорените фактите и ще унищожите разбирането на хората, ще затворите онези, които знаят за какво става дума и ще им запушите устите (както правеха "лошите комунисти", които толкова обичаш да критикуваш, а всъщност вие не сте по-малко зле от комунистите, защото мнозина от тях си дадоха живота за кауза, а вие за пробити долари). Радвай се, че още си жив, че ти е даден още един ден шанс да размислиш върху делата си. И се страхувай за кашата, която си забъркал, защото има една приказка - Бог забавя, но не забравя (нали си набожен?)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, RagnerBG написа:

За това и дори Чечня го предпочита, пред това, което им готвеха стратезите и шпионите от ЦРУ, когато подклаждаха конфликтите в Кавказ.

Чечня го предпочита само докато попълва безвъзмездно около 90 % от бюджета им. Путлер , както съм споменавал, опита да съкрати тези безвъзмездни субсидии по миналата  година, но Кадиров му скръцна със зъби и оня клекна :)

https://www.rbc.ru/economics/05/12/2016/5844a2429a79470dbb30cd1f

https://www.rbc.ru/economics/01/11/2016/5817b6ce9a794719a7473be8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Чечня го предпочита само докато попълва безвъзмездно около 90 % от бюджета им. Путлер , както съм споменавал, опита да съкрати тези безвъзмездни субсидии по миналата  година, но Кадиров му скръцна със зъби и оня клекна :)

И аз нямаше да имам против американците да ни попълваха 90 % от републиканския бюджет, ама йок.

Шегувам се. Не им ща кървавите долари. Но по наглост, ти ги надминаваш. Те понякога се позасрамват от себе си като ги хванат в лъжа, а на тебе окото ти не трепва. Миро, ще останеш в историята, Миро. Може и в книгата на Гинес да влезеш... но определено в света, в който аз живея, характерът ти ще присъства, и ще гледам колкото е здравословно да си спомням за особата ти, да не би да забравя, че има и такива... и че се опитват да сложат ръка върху ума и живота ми. Да не взема да се успокоя твърде много.

Въпреки че ти си твърде голяма гротеска, по-опасни са една друга категория хора, които могат да минат за почтени, за разлика от тебе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Анита Христова Трифонова
      Медии срещу истината -баловете  - интервю
      изпусната работа
    • от Анита Христова Трифонова
      Защо ли медии мълчат, а интернета козирува? стихове А.Х.Т.sekirata cekupama
    • от salamanka123456
      Здравейте, търся безплатна програма за мониторинг на сайтове. Google сигнали не ми върши достатъчно добра работа. Ако някой знае софтуер, в който да заложа сайтовете, които искам да наблюдавам, и след въвеждане на ключова дума да ми сигнализира за ежедневни промени по темата. Предварително благодаря.

• от Aliya
      Чуй ме, ти вечно недоволен мърморко!

Ти искаш светът да се върти около теб и според теб! Ти искаш всичко и всички да промениш - по твоя калъп.
      Защото си избрал да виждаш само нещата, които те дразнят - световният глад, и мръсният въздух след автомобилите, и човешката несправедливост на алчните, и правителството и парламента, които не ти си избрал; и съседите, които не са те питали дали да се нанесат; и страната, в която не ти си избрал да се родиш... и никой дори не те е попитал..
      Искаш всичко да промениш според твоите желания.
      Само забрави да промениш първо себе си. Докато първо не промениш себе си, нищо отвън няма да се промени. Защото кой е този, който ще променя другите!?
      Променянето е индивидуална отговорност. Всеки сам решава дали да се промени или не. Всеки има възможността сам да се осъзнае. Никой не е по-долу, нито по-горе от теб. Всеки има право на своите грешки, и на своите уроци - защото Бог бави, но не забравя.
      Светът, ако беше съставен само по твоята воля и всички хора бяха по твоя калъп и твои индигови копия с твоето мислене, щеше да бъде много скучно място за живеене. Светът обаче е прекрасен такъв, какъвто е - той е разнообразие и изобилие.
      Но ти отказваш да видиш света. За теб светът е това, което ти си избрал (или са те накарали, внушили) да мислиш за него. Ти научаваш за света от филмите на Холивуд, или от рекламите, или от медиите, които всеки ден бълват срещу теб готовите си образи. Светът такъв, какъвто е, те плаши, или просто не ти е интересен в своята обикновеност и естественост. Ти предпочиташ нещо по-модерно, по-стилизирано. Ти искаш първо някой друг да сдъвка света, и да ти го изплюе в шарената опаковка на рекламата, да му придаде готовия образ на оценката и чак тогава да ти го подаде за готова консумация, а ти да го преглътнеш - чуждото сдъвкано и изплюто върху теб.
      Животът обаче не е в разпространяваната лъжа на тъпите холивудски филми, не е в главите на перверзните им режисьори, които хвърлят върху теб своето мозъчно повръщано. Нито е светът в медийната помия на платените лъжци, продали истината за хартийки!
      Животът е в неизменния изгревна слънцето сутрин, в усмивката на любимите хора, в кротката луна вечер, в птиците, и в дърветата, и в хората! Животът е дори в това, че ти дишаш ... и съществуваш!
      Със сигурност обаче реалният живот не е в твоите мисли и умствени проекции, пълни с отрицание и осъждане. Защото ти не си в мир със себе си! А докато не си в мир в себе си, твоето огледало, отразяващо света, ще бъде запрашено от прахта на твоите умствени проекции и емоциите ти на отричане и осъждане.
      Докато не се научиш да бъдеш благодарен за това, че дишаш, че живееш, че толкова много живот ти е даден без да си помръднал и пръста си за това - все по-малко ще намираш щастие в каквото и да е било!
      Именно за такива като теб, алчни за повече, вечно недоволни и мърморещи, Исус е казал: "Който има малко, ще му се вземе и малкото, което има. А който има много, още ще му се придаде!"
  • Дарение

• Добави ново...