Премини към съдържанието
ДиоиД

За всички Троубъгави *Дивергенти"

Препоръчан отговор

Мотото на всички днес е: Мисли позитивно!

Отварям една философска тема, за тези които все им се въртят било то негативни мисли в главата им, или било то някакви странни мисли на хора не приети в съвременното общество на сериозно.

Всякакви нестъндартни мнения, констатации, за или против техническия прогрес, и изобщо как съвременната цивилизация да генерира прогрес от негативизма на тези които поради една или друга причина са зломислещи към бъдещето може да се споделят.

Идеята ми може би е еквивалент на "утопията" за студен термоядрен синтез, но знае ли човек...

Може би все някой трябва да чуе всичките небивалици, негативизми и т.н., за да се замисли, дали тези които декламират "Мисли позитивно", не ползват същото за свои подмолни цели...

Темата е и за така наречените "Тролове" - странно явление в Интернет, а също така и за "Хейтърите" и изобщо за "Хейтиринга"...

Още на времето когато бях студент ме вълнуваше едни по-общи теми - Как обществото да се отнася към инвалидите, недъгавите и т.н.?! Кое кара хората да изкукват и да стават агресивни?!  Затова и повдигам тази тема може би, защото именно в мнението на повече хора е по миродавно от мнението на специалист, специалисти и разни там политици...

Поставям за дискусия, за най-различна полемика и т.н тази тема съзнателно и без да търся в бъдеще някакви облаги от споделеното в него.

Декларирам: Нямам користни цели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То още от заглавието се почва обърквацията...но като да е за нещо различно извън пейзажа :rolleyes:

Философия в графа празни приказки и забавление ...

Нещо за дървени философи и знам ли...

Аз като видях заглавието се сетих за филма "Дивергенти"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако злоупотребявате  със сдобряващият секс е сигурно,че след време съвсем няма да е сдобряващ, а ще представлява по – скоро военно действие за разрешаване на  военен конфликт.Понякога разговорът може да бъде по-ефективен от секса, въпреки това, ако не сте изпитвали  удоволствието и възбудата от сексът след скандал е добре да опитате едно такова високо адреналиново преживяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The*fiery написа:

Аз се сетих за Тео Джеймс:inlove1:... викам - Я да отворя!

Но в интерес на истината, човекъ е поставил много интересна тема. 
"Мисли позитивно" е като "Стани висок" или "Бъди умен". Тва няма как да стане, но хората редовно ти го пробутват като съвет и чак изискват от теб да го сториш. :mistaken:

Редактирано от Elaine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Зайо написа:

За кво викаш е тая тема?:rolleyes:

Ако мога с едно изречение - то нека да е това:

Темата е за всички нестъндартино негативни хора, които никой не иска да прояви, за да види позитива.

преди 3 часа, The*fiery написа:

Да!

Има хора които не искат да избират каста, които обществото ги отхвъля и ги праща в мизерията или ги ликвидира. Та същите понякога се налага да се "навличат" с разни камофлажни поведенчески приоми, за да оцелеят... Един от приомите е - да се правят на негативни, че иначе ще бъдат набутани я у леуо или я у канавката от интилигентните, позитивните, с една дума от съвременните цивилизовани ора... :) - Я освен тролове имало и Орки :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Амели написа:

след скандал е добре да опитате едно такова високо адреналиново преживяване.

:) да бе да.... сещам се филма "Войната на семейство Роуз", ега ти адреналина... :)

Навремето ползвайки думите на героя изигран перфекно от Дани Де Вито - Дай и всичко и се махай (нещо от този род) посъветвах един и сега след развода си живеят много добре. Е, вярно..., децата го отнасят, то най-проблематичните деца са от разведени родители, но ако и двамата родители са отговорни за делата си - има решения.

За единия полов нагон, не си заслужава този адреналин :)

Светът е за двама - да, така е все още, властват предрасъдаците от една страна, а от друга обществото не е достатъчно развито за полигамия... Затова преди да създадеш потомство много добре да прецениш и да не правиш компромис заради единия полов нагон. :)

Полигамията е много по-добро от адреналина за помиряване, както се казва правете любов, а не секс :)

преди 2 часа, Elaine написа:

Мисли позитивно" е като "Стани висок" или "Бъди умен". Тва няма как да стане, но хората редовно ти го пробутват като съвет и чак изискват от теб да го сториш. 

Има и друго - ти може да мислиш позитивно, но другия да те нарочва, че мислиш негативно. Много "Ора" *Орги" си гледат "оргиите" за твоя сметка и когато поради една или друга причина се противопоставиш - те нарочват за негативен. Идва един момент - мнозинството стъпква индивидуалността. Всеки който не е в строя у леуо...

Сещам се за песента на Пинк флойд - "Стената". Изгражда се нова по-голяма стена, и от дори великата китайска - тя е имагенерна и е в човешката душа, която може би е по-опасна от реалната.

Като чуя "Мисли позитивно", ми се вдига един флаг - ВНИМАНИЕ - човека може да е лицемер..., е аз нали съм от сложните тролове :) - разклащам системата - и рано или късно нещата се лъсват :) Мисли спокойно, твърдо вярвай... и ще победиш... бедата :) Нещата просто се случват, да не ти пука :)

Редактирано от Диман Диманич (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, ПНД се сетих. ...хайде кажете какво е като сте толкова разбиращи :wub:

Изобщо ама изобщо не съм съгласна за любовта без секс и за полигамията. ..

И дааа венаги ми свети лямпата при раздаващите позитивизъм - един такъв ивфантилен. ...с едни блестящи сърчица и мечета:no-no:

Има обаче и други дето се усеща, че са си добри и наивни порождение ...безобидни едни такива :lock:

Стига толкоз, че ще се овъртоля :tease2:

Редактирано от The*fiery (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The*fiery написа:

Хах, ПНД се сетих. ...хайде

подогреватель низкого давления. примерно, но има и:

https://ru.wikipedia.org/wiki/ПНД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, The*fiery написа:

Изобщо ама изобщо не съм съгласна за любовта без секс и за полигамията. ..

Любовта е по-висше чувство, ако може да се каже, че е чувство... Ако примерно си хетерогамен, к'во да станеж би или еди какъв си ли, а?! Или изпитваш любов към животните, те това, се сещам за филма "Легенда за шменти капели"... мани, мани, или се сещам за Чучулина с един кон.... ай, стига ми :)

Както казах, човечеството не е помъдряло за полигамията, а за секса, е то е чужда дума, аз я разталкувам като пол - факт има полове, но факт е че има и сблъсък между половете, повечето жени се опитват да се държат като мъжете, а мъжете, е .... мани, мани, че тук съм съгласен с Хитлер! :emoji_symbols-89:

А, забравих - примерно - изпитваш любов към музиката, то трябва ли да се прави секс с Бетовен примерно, е може ако си некрофил :), ам първо трябва да му изнамериш .... у.... и т.н.  :emoji_symbols-89:

Редактирано от Диман Диманич
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 8 часа, Диман Диманич написа:

:) да бе да.... сещам се филма "Войната на семейство Роуз", ега ти адреналина... :)

Навремето ползвайки думите на героя изигран перфекно от Дани Де Вито - Дай и всичко и се махай (нещо от този род) посъветвах един и сега след развода си живеят много добре. Е, вярно..., децата го отнасят, то най-проблематичните деца са от разведени родители, но ако и двамата родители са отговорни за делата си - има решения.

За единия полов нагон, не си заслужава този адреналин :)

Светът е за двама - да, така е все още, властват предрасъдаците от една страна, а от друга обществото не е достатъчно развито за полигамия... Затова преди да създадеш потомство много добре да прецениш и да не правиш компромис заради единия полов нагон. :)

Полигамията е много по-добро от адреналина за помиряване, както се казва правете любов, а не секс :)

Има и друго - ти може да мислиш позитивно, но другия да те нарочва, че мислиш негативно. Много "Ора" *Орги" си гледат "оргиите" за твоя сметка и когато поради една или друга причина се противопоставиш - те нарочват за негативен. Идва един момент - мнозинството стъпква индивидуалността. Всеки който не е в строя у леуо...

Сещам се за песента на Пинк флойд - "Стената". Изгражда се нова по-голяма стена, и от дори великата китайска - тя е имагенерна и е в човешката душа, която може би е по-опасна от реалната.

Като чуя "Мисли позитивно", ми се вдига един флаг - ВНИМАНИЕ - човека може да е лицемер..., е аз нали съм от сложните тролове :) - разклащам системата - и рано или късно нещата се лъсват :) Мисли спокойно, твърдо вярвай... и ще победиш... бедата :) Нещата просто се случват, да не ти пука :)

Нещо май не те разбрах. Предлагаш да се използва полигамията като средство за сдобряване? Е, много си жесток , ако е така. :ohmy:

преди 1 час, Диман Диманич написа:

Любовта е по-висше чувство, ако може да се каже, че е чувство... Ако примерно си хетерогамен, к'во да станеж би или еди какъв си ли, а?! Или изпитваш любов към животните, те това, се сещам за филма "Легенда за шменти капели"... мани, мани, или се сещам за Чучулина с един кон.... ай, стига ми :)

Както казах, човечеството не е помъдряло за полигамията, а за секса, е то е чужда дума, аз я разталкувам като пол - факт има полове, но факт е че има и сблъсък между половете, повечето жени се опитват да се държат като мъжете, а мъжете, е .... мани, мани, че тук съм съгласен с Хитлер! :emoji_symbols-89:

А, забравих - примерно - изпитваш любов към музиката, то трябва ли да се прави секс с Бетовен примерно, е може ако си некрофил :), ам първо трябва да му изнамериш .... у.... и т.н.  :emoji_symbols-89:

Много филми си гледал ти , много. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Амели написа:

Предлагаш да се използва полигамията като средство за сдобряване? Е, много си жесток , ако е така. :ohmy:

Ох, полигамията... Няма да тръгвам как е при животните... там има полигамия, но има и моногамия ...

Все още градивната единица в съвременното общество е семейството. Уви има случаи в които връзката се разпада... Както казва ДОМ-а страдат децата. В личните си взаимоотношения човек не трябва да прави компромиси, но по отношение на децата И ДВАМАТА са ОТГОВОРНИ и не трябва да "използват" същите в "половото" си "надцакване". Съвремието е пълно с множество разведени. Модно е също така да съжителства без брак и да се отглеждат деца.  НО, при развод или "скъсване" трябва отговорност, защото бъдещето е на децата, ох, правни работи.... прочие... Въпроса е да не се превръщате в "семейство Роуз" по една или друга форма. Единственото лекарство е раздялата по мирен път. Винаги ми е чудно как може някои хора да "загубят" любовта си помежду си, но уви така става, но любовта е позитивна и някакси може да стане на омраза, а обратното?!

Полигамията  не лекарство за сдобряване, тя е начин на мислене, но пак ще се потретя - все още човечеството не е достатъчно свободно и отговорно, за да я практикува.

Да, донякъде си права, че някой търси именно в полигамията своята утеха от "загубената" любов, но това е самозаблуда, защото за да се стигне до някакъв вид конфроктация и скарване някъде в началото някой е "преметнал" другия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо темата така рязко се отклони от първоначалната? Къде пак отидохте към секса, не мога да разбера.

Значи тролове, хейтъри... не знам си кво си... това си е просто омраза, ненавист или споделяне на по-различно мнение. Много мразя думите "хейт", "хейтване", "хейтър" , "трол" и всички други лековати форми на омраза, мразене, ненавиждане, различно виждане, различно мнение.

Обществото (в голямата си част простаци, селтаци и обикновени глупаци) отлъчва по-различните, много ясно. И това е супер долно. А то дори прави така, че ако някой се опита да ги приеме и да ги приласкае, да му вмени вина и и него да отлъчи. Това прави включването на различните към обществото още по-трудно. Няма как такъв човек да мисли позитивно. Но тези същите ще му казват "Мисли позитивно" всеки ден, когато той се появи унил или им се оплаче. По принцип глупаците и простаците винаги мислят позитивно. И не вярват, че другите не могат.

Ти, Диман, сърбин ли си?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Elaine написа:

Защо темата така рязко се отклони от първоначалната? Къде пак отидохте към секса, не мога да разбера.

Орките които са един вид ренегати от род Трол са такива... Нападат и превземат :) Секс, та секс - отвличат вниманието - много добре знаят, че натрупвайки "розови" балончета в една тема тя ще се видоизмени в насока която те искат... А скса се "харчи" като топъл хляб. Повечето потребители гледат последната страница, никой не се завира на дълбоко в темата и затова нахакват разни там балончета, та някой който се интересува от въпросната тема да остане с впечатление, че е поредната прощащина за секс и бля, бля...

Не знаех, че съм интернет трол,  докато не ми лепнаха тази титла едни манияци на тема Линукс...

Аууууууу колко омраза, негативизъм и т.н. си навлякох когато със съответния хумор им се натиках във форума, където единствено трябва да декламираш "Линукс е велик" ....

Максимата: Ако нещо се повтаря, многократно се повтаря, и ако от много хора се повтаря, то рано или късно става реалност. Хората които се занимават с хейтиринг виждайки нещо различно го слагат в кюпа хейтър, че видиш ли ти - той е злобен и завижда на техния проспиритет... таратанци... техния проспиритет индерекно се спонсорира от трети лица...

Мисли позитивно, хм, то хубаво, ама къде останаха чувствата.... обичай, мрази и т.н. все човешки... доста некачествен софтуер се натресе в главичките на обикновенните хора от една страна, а от друга страна - агресия. Бавно и постепенно отнемайки им начина да си изкарват прехраната, чрез достоен труд ги навряха в нищетата. Лека полека обществото се превръща в био-роботи, в едно безкруполи общество на консуматори.

Та, мразя това твърдение - който и каквото да ти говори, е става въпрос за пари - но е факт.

Болшинството това ги вълнува: пари, секс, забава - мисли позитивно усмихвай се и се покланяй на всеки с пари, прави секс - задоволявай си нагона, а после си харчи парите за забавление - един път се живее... Кът не ти изнася - айй у леуоооооооооо... :)  Спомням си един филм Кин Джа Джа от 1986 г. - добра метафора към какво ще представлява обществото в бъдеще... важно е да си със жълти или лилави гащи и да не се говори, а само с Ку - всички думи и кЮ за -да ти е*а майката, където ако нещо не се поклониш и шат та отсичат на две... :) , и където трябва да си луд за да мислиш истината....:wink12:

Най долното нещо е лицемерието... Всеки е егоист, но защо трябва да се срамиш от това и защо като видиш, че някой скромен е щастлив и разбрал твоя фалш ти откаже помоща си, се озлобяваш и го наричаш злобен, негативен и т.н.

Вярата в доброто е опопрочена. Да, понятията добро - зло вече са придобили квантово значение... объркването е голямо... оформя се нова религия, но все още никой не я е дефинирал... Ай, някак си Атеизма го разбирам - човек да разчита на себе си, ама този Неоатеизъм е не само брутален, а някак си нагъл

Опитвам се мислейки негативно, да разбера, защо хората бягат от индивидуалността си.

Не мразя, но защо ми натресват, че мразя

А, забравих - не съм сърбин, нито европеец. Считам себе си за тракиец, но след толкова набези над тези райски земи май съм си чист българин :)

Редактирано от Диман Диманич (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Малко не ми е ясно защо след като смятате себе си за различни имате желание да се смесвате със същото това "общество" ? Скучно ли ви е , какво ли ? Истински различните изобщо не търсят емпатия в общество , което смятат , че не е тяхната психологична система. Хейтърите и троловете не са нищо друго , освен едни неудовлетворени от живота си хора. Личната им неудовлетвореност прераства в омраза към всички онези , които демонстрират позитивизъм и с това се приключва "тайнството" около "различното" в изброените. Малко е нагло , според мен да хейтваш и вандалстваш и да имаш претенция обществото да те черпи питие и мезе и да те потупва благосклонно по рамото.  Нали ? Като си имаш проблеми сядаш и си ги решаваш. Като не можеш да си ги решиш се изолираш , докато се решат. Като не можеш , поне не ги натрапвай на останалото общество. И това като не можеш , не се оплаквай като те отлъчат от "църквата". Не разбрах и защо секса е нарицателно във вашите мисли. Или може би се досещам , но не е за дискутиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Амели написа:

Малко не ми е ясно защо след като смятате себе си ...

Всеки по себе си е различен. Отричайки това той се обезличава. Защо?! Дали ще се смесва в обществото е въпрос на личен избор. Няма да навлизам в подробности, за това как се формира дадена личност. Най-общо търси себеподобни. Избора колкото и да е богат е краен. Но има и такива, които не им е сгодно всички тези така наречени стандартни социални модели. Те още се наричат асоциални. В природата всичко е в хармония. Няма стандарти, нама прави линии, няма идеални окръжности и т.н., всичко се допълва и някак си е до толкова изчистено и великолепно, че изпадаш в захлас от тази красота. НО, има и едно същество - Самовъзгордяло се и нарекло себе си Човек, което се е поставило на върха на хранителната верига. Всяка твар, която застрашава неговото себелюбие и физически (а и не само физически) и го превъзхожда, бива ликвидирана или изтласкана в резерват... На това ли се вика цивилизационно развитие. На това ли се вика позитивно общество. Цивилизацията, хм, ако така може да се каже за Вас удовлетворените :), до колко - само Вие си знаете... не е още развите. Та, за мен Вие не сте по различни от щрауса, който като не му е сгодно си навира главата в пясъка, или между паважа :)

Скука - хм, отдавна съм налял друг смисъл в тази дума, та както на своя начин му викам - Най-обичам да скучая :) , а по ваше му се казва да безделнича, да съм безхаберник, да мързелувам и с наслада, че около мен котка броди и мърка, а гугутка гука там някъде на дървото... :) Ех, благодат....

Така наречените истински различни - по модерно казано айтсайдери или нещо подобно, та те си правят свой собствен свят и им е удобно в него. Много интересни неща, някои от които доста практични даже, може,да се научат от тях, стига да не ги гледаш надменно. А, същите винаги засичат неискреността, лицемерието и т.н. Когато подходиш с уважение, с някаква вид благост към тях именно там може да срещнеш една наистина наивна, по някакъв начин, лека усмивка и един особен блясък в очите. Може да срещнеш една сърдечна благодарност от тяхна страна, че ги смяташ равнопоставени.... Няма същество което като му обърнеш внимание, да не се "изпъчи" малко, да не му се повдигне духа...

Само, че в така наречената цивилизация по-върви ласкателсвото и то към хората които в момента са силни, защото закона е на тяхна страна... Та, кой закон, а залъвовете, що нема, а?!   :)  Алчноста, Халтурата и бля, бля.. се шири по този свят, и ако някои са си сложели "розовите" очила и бращолевят в синхрон "Мисли позитивно", то единствено означава, че са някакъв вид роби на трети лица... :) Мъдрост е едно клише: Не съди за човек по думите му, а по делата...

Хетърите, Троловете - да те са неудовлетворени, а коя е причината за тяхното състояние. Дали прокламацията на Неоатеистите са причната за сътворението на тези същество?! Колкото и странно да звучи, но израствайки виждаш колко неща не зависят от теб. Самозаблудата, че всичко зависи от теб, или по точно от надъхването от Неоатеистите - мисли позитивно, за мен човека от миналия век е нищо друго освен едно възцарено сектанство за обслужване на определени инфантилни личности... Ако преди по времето на "соца" се е обслужвала така наречената "червена буржоазия", то сега се обслужва същата + всички неудовлетвони, че не са били допуснати в същата. Много буржоа се навъдиха и все със претенции, че те са истинските, а благородници - нула. То в България е така още от освобождението... После след съединението има напредък, но до колко... Та, "великите" сили постоянно се намесват по тези земи и им е сгодно да има хейтъри и т.н тука...

Най-малката отговорност е вината, та, точно затова определени прослойки отклоняват вниманието от проблема и насаждат било то чувство за вина, или било то чувство за търсене на виновника.

Ето и един феномен: Модното сред хората е мисли позитивно, а по медиите те заливат с купища негативизам... Няма нещо което да не е опорочено, и то в масовите медии - примерно - канонизираха мъчениците от бачковския манастир, а Левски - не?!

Ете, на това му уикам Ъпсурддддддддддддд, пардон :)

Може да се каже, че съм повдигнал тази тема с идеята българите да има къде да се оплачат, един вид аз да съм "ерменски поп" в райската градина превърната на бардак от чуждоклонници...

Едно е да си удовлетворен, а друго е да мислиш за истината... Светът не е само материален, не е и само виртуален... Има разлика между вербалното и невербалното поведение на множество хора, които декламират "Мисли позитивно" ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.