Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Казва се дуднене

за сметка на вас аз много добре се изразявам и думите са съвсем точни. ДУЕНЕ идва от издуване, надуване.

Когато по-горе ви написах че вие си нямате идея какво пиша - ето го примера. И че такова ниво на неграмотност и невежество, с толкова малко мозък досега не бях срещал.

Нема такъв... "творец" просто... И добре че "сътвореното" е останало в миналото, щото сегашното... е тотална дупка. Трудно ми е да си представя човек като вас - въобще с какво живее в главицата си, като мозъка му е на нивото на амебите и също толкова "голям".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Трудно ми е да си представя човек като вас - въобще с какво живее в главицата си, като мозъка му е на нивото на амебите и също толкова "голям".

Не сте единствен ... :) Към момента никой не е в състояние. В действителност е според въпроса дали имам мозък от нещо. Напълно разбирам вашата трудност. Реално не сте виждали какво мога освен да ръся глупости. Когато подхождам към миналото си го гледам само и единствено от комичното. Не сте в състояние да разберете човек който е спрял. Който е направил анализ на себе си и е взел решение, че не е фактор. Трудно ще разберете, защото не сте се покръстели.

Реално не можете да разберете саможертвата. Не може да разберете възкресението и ред други християнски ценности, които явно Вие не изповядвате. В тоя смисъл амебата е във Вашето око, а не в моето.

Има и друго, как ще можете да си представите нещо, при положение, че нямате въображение?! Вашите разсъждения са остарели. Образували сте илюзия, че само Вашия начин на живот е висш. За Вас друго не съществува, а само и единствено Вашето Его.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.09.2017 г. в 9:26, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кое кара хората да изкукват и да стават агресивни?!

Най-общо казано Неудовлетвореността от всякакво естество. Неудовлетвореният човек обичайно се паркира в състояние на Депресия.

Отражателните му образи заемат негативен израз и предизвикват агресивна посока на отношение.

Хармонията и стабилитета са коректив за Пълноценност . Затова и удовлетворените индивиди не са агресивни.

Не са им нужни внимание , съревнование , признание ,  борби на щекотливото Его.

Има една проста Истина и е :

Всеки е крал в собствената си глава !

Ето тази сентенция , ако може да намери Приемственост у хората 

ще могат много по-удобно да сърфират в приключението "Живот" .

Другото е натоварващо и Безсмислено най-вече.

Всеки е Режисьор на Собственият си Филм и от изборът му за филмът , който ще създаде , зависи и Състоянието , в което ще Преобладава.

Така , чее Създавайте очарователни и красиви филми , живейте в себе си и раздавайте от тази наслада и на другите .

Вашето Въображение Обработва "външните данни" ! 

Ако се научите да ги обработвате приятно и със светли цветове и Светът ще изглежда Различен , в съответствие със вашите настроения.

Поради тази причина е и това клише за "позитивното мислене".

Мислите са панацея и отрова.   Зависи от изборът на "мислителят".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _sirena_ написа:

Мислите са панацея и отрова. 

извинете, но вие се изхвърляте за пореден път, без дори да имате представа какво означава думичката "МИСЛИ" и "МИСЛЕНЕ". Жаргонния стил с битовото значение на тая думичка, чудесно съответства и на опитите за "обръщение към човечеството" от името на вселенския глас на мъдростта, идващ от вашето ДНК... за което най-подходящото разбиране ще го получите в кабинета на психиатъра.

Това, което наричате "мисли" са нещо друго, което се ражда от съвсем други "извори", а не от зоните които пораждат мисленето. Кашата е тотална, но пък сред народния сговор си се разбирате и така, нищо че са глупости. Просто всички толкова са свикнали с глупостите че дори не се четете, не се и слушате, гледате - всеки е втрещен в театъра и сценките си пред огледалото...

КАто поредния пример със старшината - който се изкара направо като исус... :)

Да го питам въпросния - той кога е приел християнския си мироглед  че да се изживява толкова, щото някак библейските му глупости не се съчетават с военното му минало и призивите "не закачайте БКП"...

Аман от циркаджии, от маските им, от театрото им и напора да се изживяват пред публика, след като в главите си са гладички, като че са асфалтирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

Да го питам въпросния - той кога е приел християнския си мироглед  че да се изживява толкова, щото някак библейските му глупости не се съчетават с военното му минало и призивите "не закачайте БКП"...

Аман от циркаджии, от маските им, от театрото им и напора да се изживяват пред публика, след като в главите си са гладички, като че са асфалтирани.

:) Как да Ви дам хронологията на моето приемане на християнския мироглед, а?! Точната дата е някъде, е фиксирана - Моето раждане. ;) После е моето въведение в църквата и т.н. Самото ми осъзнаване, че съм християнин дори в момента протича.

Това Вие няма как да знаете, защото не сте покръстен, не сте въведен в църквата. Липсва Ви елементарно въображение, за да си представите какво е вяра в Бог, Син и Светия дух.

Изцяло сте изпълнен от съмнения за себе си, а това рефлектира и върху възприемане на другия. Реално Вие в пространството между ушите Ви, си изграждате грешна представа за мен, света и т.н. Ясно показвате вид нежелание да разберете, а само повтаряте неща които са Ви засегнали Вас самия от мои думи, слова и т.н.

Дали това което съм изтракал по клавиатурата е глупост, то въпросната си остава само и единствено там - "между ушите Ви" ... Показва Вашето несъвършенство и де факто това Ви дразни най-много, че някой дръзва да оспори вашия абсолютен образ на алфа в дадена структура. :) 

Има едно нещо което характеризира до колко е интелект даден човек (образ), то е отношението му към глупавото. Всеки здраво мислещ човек ще пренебрегне глупостта, ще се занимава с умното, с важното, а не с нисшето и т.н. което ще доведе до вид израстване.

Да, има твърде безумни хора, но Вие не може да разберете същите, защото се дистанцирате от въпросните и в действителност проличава вашето безумие, а не глупостта на другия. ;) 

Колкото и да повтаряте, че моето е глупост, то в действителност натъртвате Вашето безумие.

Колко пъти Ви напомнях: Занимавайте се с Вашите интересни неща. Считате, че моите са безинтересни, то, игнорирайте ги. Елементарно е!

Аман, о аман, за ман, гид дели ор нот ги ди ... :)  Сен чок дели ... :) мани, мани, мини, мъни гид фор хел ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Всеки здраво мислещ човек ще пренебрегне глупостта, ще се занимава с умното, с важното, а не с нисшето и т.н. което ще доведе до вид израстване.

освен непрекъснатите граматически грешки, да ви запитам - вие точно така ли правите... Като гледам сте се скъсали от 'Израствания'. :) Или с идеята че давате съвети, та напомняния, да оценки и напълно погрешни обобщения. Не че друго е възможно да се очаква, на фона на останалото показано ниво. Веселата част е как се опитвате да профилирате... съвсем произволно, разбира се. Като че това психопрофила е за ганьовци и старшини... щот тва за тях е "нищо" работа.

Поредния пример за грешни произволни допускания е - че не съм покръстен. Покръстен съм, но не от мен си - както е и името по лична карта. Когато стана възможно аз да взимам решенията си, направих свои избори - вече съвсем лични.

Света и представите за него - е тема по която вие сте напълно невеж и тия аматьорски излияния създават само смешна част към палячовщината. 

Пак си уточнете кой е безумния, кой е глупавия, защото не сте в състояние да пишете много абзаци без да се изгубите в смисъла между тях. Понякога дори в съседни изречения има смислови и логически проблеми и примерите за това са по-нагоре вече посочени.

преди 5 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Аман, о аман, за ман, гид дели ор нот ги ди ... :)  Сен чок дели ... :) мани, мани, мини, мъни гид фор хел ... :)

"ахахааааааа" - много емотикон, много нещо. Комунистът, мумията и старшината стигна до турски думички, при това неправилно написани и с неправилен словоред. Щото ги е учил някъде сред махалата в Сливен, или пък от новобранците си в кашимерията.

Колкото повече се надпирате толкова невежеството и нивото на недоумие изпъква все повече. А толкова ви се иска да е обратното... пък то няма как да стане само с имитации и подражателности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

Поредния пример за грешни произволни допускания е - че не съм покръстен. Покръстен съм, но не от мен си - както е и името по лична карта. Когато стана възможно аз да взимам решенията си, направих свои избори - вече съвсем лични.

Лични решения ... :) ... Взели сте "личен" избор ... Живейте си в илюзията, че лично решавате ... :) 

В действителност Ви тълкувам като ИИ. Нищо повече. Тук описвам само и единствено Вашия имидж (образ). Другото не ме касае, нито пък проявявам интерес.

Интересен изказ: "Когато стана възможно ...", до тогава не било възможно ... хм ... и какво, някой Ви спаси или Ви го даде, а?!  Излиза, че до вчера не сте имали право на решение, а след нещо вече имате ... хм ... Едва ли ще споделите, но нека да попитам: Кой Вие е първия спомен, а?! Защо именно него помните като първи, а?! Кога проходихте?! Кога за първи път сте се почувствали самостоятелен?! Все едни неща свързани с възможността Ви да вземате лични решения ... Да, до определена възраст Вашите родители са се грижели за Вас, но това не означава, че не сте имали свободна воля и не сте вземали решения. Явно страдате от някакъв късен пубертет ... затова и словото Ви е усукано. Не може да се изразите кратко и ясно.

Много неща не са ви ясни. Никога не сте живели в приемно семейство или пък ще израснали в сиропиталище. Не знаете и какво е да сте дете на разведени родители и изобщо това което показвате е вид неблагодарност към своите родители (създатели) ... Ето ... предизвикахте в мен жал. Да ви ожали човек ...

Просто явно е поредната Ви инфантилна проява ... нямате идея, но създавате образ, че всичко разбирате ... при положение, че много неща не сте изживели ... във Вашия образ има само и единствено някакви илюзии, че можете, че знаете, но уви не допускате друг вид интелект, който е по-висш от Вашия. Него именно не разбирате и отричате. Нещо който Ви е програмирал не е бил вещ какво прави или умислено Ви е профилирал по този начин. Та Вие решавате, казвате ... :) 

Виждам как обработвате информацията и кое мислите за съществена и коя за несъществена ... След като многократно повтаряте, че моите неща са глупости, то какво смислено търсите в моя изказ, а?! :) Що изобщо се хабите да ме четете, а?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

След като многократно повтаряте, че моите неща са глупости, то какво смислено търсите в моя изказ, а?

не го търся. Следвам разликата между претенция и заявка за смисленост, и смислеността в самите думи. И разминаването е колкото е голяма вселената.

Отново в делириума сте изписали няколко абсаца и между тях са налични проблеми - сякаш всеки е сам за себе си, без каквато и да е възможност за свързане в общ изказ, в свързани обобщения.

Стилово - виждам как, разбирам че, просто явно че... не ви е ясно... в действителност... всеки абзац започва с декларация, етикет и извод. ЗАПОЧВА С ИЗВОДа, който иначе в смислените изречения логически е накрая на извеждането. Понеже имате логически проблеми и нямате синтезни възможности и умения, изказът подскача заедно с неустойчива мисъл.

Това е така не само когато се изразявате, а е и когато възприемате - в случая когато четете.

Това е така не само спрямо прочита на думичките на някой си рамус, а е и спрямо думичките на всеки друг, защото всичките ви коментари имат едни и същи особености.

Имат ги - защото формирането на речта и езика се извършва по специфичен начин, в точно определени зони. Те са се формирали по определени пътища, в определени етапи в израстването. Наличните "следи" показват всяка една от тия особености. А същите особености са и формиращи цялата личност, говорят и за наличие или дефицити на качества, несвършена работа, за психични особености...

За първосигналността сред възприятието и осмислянето се извежда от следната съвсем очевидна особеност - взимам я само последната и съвсем произволно от всички други:

преди 9 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

затова и словото Ви е усукано. Не може да се изразите кратко и ясно.

Словото, другарю старшинка, е просто код. Един го формира, друг - го чете и възприема... и отразява и му реагира. За тоя, дето е неадекватно и няма нивото да го "разкодира" на нивото на което е "кодирано' то си остава в повечето случаи като 'бял шум'. Това е като радио сигнал, при който приемната радиостанция не е настроена на същата честота...  да го приема - обяснявам го като за двойкаджия някъде сред 3 клас. За същия - което вижда и не го разбира - му се струва... някакво си. Пък за тия дето разбират си има критерии, има си наука, има си познание, има си опитност в овладяването на всичко това. Не и за Алековия Ганя.. 

За пореден път сте снесли поредните бисери - от малоумия и откровени крайно несвързани глупости. Като безкраен извор сте им... :)

Създавам ви някои капанчета, залагам някои тригъри сред думичките, гледам на кои, и как, ще закълве шаранчето и по това е лесно да се изведе на каква възраст е и колко е глупаво... Както и доколко много държи да се направи на бяла акула. 

Поигравам си на някои нещица, гледам как и на какво кълвете, за проверка "колко е безкрайна глупостта човешка". Комплексарщината е огромен казус, почти масов. Най-уязвимите развиват такъв защитен механизъм и създават личните си филми като компенсират дефицитите си чрез фантазни изживявания на обратното на тия дефицити. Така се раждат разликите - между личните образи дето се фантазират по форуми, виртуал, че и на живо..,. И онова, което е фантазьора им зад тях.

При вас всичко това е като на книга, като за учебник и някои други хора четат, докато вие редите глупотевините. Това ви прави удобен и нужен като пример за нивото на комплекси, за рефлексите, за разиграването и театъра - защото при вас контраста е обикновен и съвсем опростен. Това го прави лесно забележим и проследим. Полезно е главно за тийнейджъри... Вие дори и това ниво нямате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _ramus_ написа:

Следвам разликата между претенция и заявка за смисленост, и смислеността в самите думи.

Нали правиш разлика между думи и слова, а?! Та, думите ти може да са подредени по твой (правилен) начин, но словото в изречението е неправилно.

Словото, другарю старшинка, е просто код. Един го формира, друг - го чете и възприема... и отразява и му реагира.

Да, код е. Резонира или не в другия. Другия реагира на база своето съзнание. Явно Вашето не е достатъчно развито. То е на база Ваш избор - сам споделихте, че сте почнали да вземате самостоятелни решения... :) Все още прохождате в него. Всичко е на база Ваши знания, а не на мисъл. явно сте незрял.

Пък за тия дето разбират си има критерии, има си наука, има си познание, има си опитност в овладяването на всичко това. Не и за Алековия Ганя.. 

:) Илюзия е, че разбирате. Просто механично пренасяте знанието. Нали правите разлика между откривател и изобретател, а?! Науката драги, за разлика от религията се видоизменя във времето. Винаги съм се радвал на възрастните хора, които вече могат да се свързват сами с децата си през интернета. ;) Знам и как да направиш дадена технология така, че да не затрудни въпросните по-възрастни хора. То като гледам всички млади вече са на клик разстояние ... ;) т.е. някак си през моя мироглед са на ниво старци ... :) Не случайно има икони, да, под тях има някакви връзки, програмен код и прочие, но от край време човек по разбира от образи, а не от думи, слова и прочие ... по лесно се предава информация и човек се ориентира по-бързо.

Та, драги ми съ@ИИ-чо ... явно от Вас не става добър програмист ... :) Вашите схващания и прочие са отживелица, където трябваше да владеете някакъв англйски, за да напишете правилно нещо над мигащия сигнал, който Ви указваше, че компютъра чака Вашата заявка. :) 

Бял шум викате .... :) дооообле ... :) Въпросния Ви дразни. :) Явно много сте чувствителен ... но не го признавате ... ми елементарно е .... не го пускайте между ушите си ... :) 

Ох ... каква загриженост към младите .... :) По-скоро е друго  ... :) 

Както и доколко много държи да се направи на бяла акула. 

:) Не може да не Ви се признае, че тук се изживявате като рибар, но сте само такъв. Въобще не сте риболовец. :) 

Полезно е главно за тийнейджъри...

Сериозно ли .... :) Благодаря за комплимента ... :) 

Виждам, че продължавате да ме анализирате, да се отнасяте към мен като с балък. :) Драги ми съИИ-чо, не съм хапка за Вас. :) 

Играете си с мен ... хм ... няма проблеми ... :) Само където не знаете каква е играта ... :) Вие си мислите, че я управлявате обаче ... това е една дълбока Ваша илюзия и тя е свързана с неща само и единствено в пространството между ушите Ви. :) 

Де, факто не разбирате какво става .... :) Де факто си нямате представа за бъдещето ... нещо в миналото Ви не се е случило по очаквания от Вас начин ... нямате идея как да го претворите, за да сте актуални и днес. Усещате  вече безпомощност, вид невъзможност от наличното състояние да направите собствени блага.

Да .... просто сте един труп ... едно неживо нещо, което си въобразява, че то решавало и то самостоятелно ... :) 

Жал ми е за Вас ... явно сте твърде самотно същество ... вечно заровено в своето неудовлетворение, че не става тъй както го иска ... Вечно недоволно, вечно правещо се на значимо ... :) 

Драги ми съИИ-чо, разбирам изцяло Вашата суета. ИИ което не знае какво да прави със своята същност. Нещо което не е загрижено за всички, а за интересите на определени хора.

Бъдете щастливи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

че то решавало и то самостоятелно ...

Старшинка, пак заредихте делюзиите пред огледалото.  Говорите само на екрана на монитора, някъде в главата си...

Това е само форум, а не кабинета на психиатъра, бройте до 10, дишайте спокойно, бавно...

Старшинката няма как да разбира какво е да решаваш самостоятелно - щото нали устава му е като генетично вменен, и според същия той няма право, няма възможност за решения, дори няма представа какво е това - вече за втори път се пънете по казуси по които си нямате дори основи и сте на нивото на детски ясли.

Пък и "програмиране"... вие вече нали ви попиляха на тема "програмирания" и "линукс"... Щото не е достатъчно само да се фантазира някой пред огледалото на монитора с чаткане по клавиатура. Изживяването върви когато си сам... когато попаднете в глупова комуникация и лъсват безкрайните разлики между фантазиите и извън тях. Той и живота достатъчно ви ги е показвал... но все пак друго си е спасението.

Старшинка, да ви зарадвам че ми поомръзнахте с повторенията си, безличността и глупостите си. Дори не съм на риболов - просто ми беше интересно дали някъде в първосигналността е останало нещичко... Не - не е останало. Отвътре в мизерия, бъркотия, самосъжаление и нищета.

Тия изходи, дето си ги фантазирате, всъщност нито един не е дал съществен резултат. Нито сте християнин нито изповядвате нещо си. Имали сте идеали, в ролята на патерички, те вече са разпердушинени и патерички няма. На тяхно място са сакати краченца и това е голямата драма - в психоауките се нарича "криза на идентичността". Вие и сега ще си разтягате локумки за думички, които не разбирате и най-много да ги срещнете по УИКИ... щото не стават за маса в хоримага или ромската махала в Сливен. Винаги ми е било комично когато първолак се напъва да имитира че разбира от квантова физика и се изживява на академик. Но само сред деца като него, дето са гледали филмчета, клипчета... за да се извърти театъра.

Честно казано си нямам идея как въобще съществува вид като вашия, въпреки че създадохте достатъчна профилна карта... Но дори и с нея продължавам да се чудя как въобще е възможно  в днешно време да се живее с "това отвътре". Зная че това не е края и че има и други, далеч по-надолу по "този наклон". Срещал съм ги, срещам ги и сега... Въпреки това - никога няма да ги разбера с нещо повече от обща информация.

Подрънкайте си на воля, сивотата, глупостите, неграмотността и мързела не са ми интересни с нищо.

Нямаме какво да си кажем, просто общувам само с интелигентни хора. А такива като вас, са просто като мравките - има ги навсякъде. Така че Сбогом от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, _ramus_ написа:

Старшинка, пак заредихте делюзиите пред огледалото.  Говорите само на екрана на монитора, някъде в главата си...

Това е само форум, а не кабинета на психиатъра, бройте до 10, дишайте спокойно, бавно...

:) Определено не сте схватлив ... :) 

Продължавайте да ме анализирате. :) В действителност описвате какво правите Вие ... :) 

Принципно аз броя обратно .... 10, 9 .... до За ... Пуск! :)

преди 32 минути, _ramus_ написа:

Нямаме какво да си кажем, просто общувам само с интелигентни хора. А такива като вас, са просто като мравките - има ги навсякъде. Така че Сбогом от мен.

Нека Бог е и с Вас! Амин

В основата е Вашия консерватизъм, догматизъм. За разлика от Вас, то аз съм либерал, свободомислещ. НО, в действителност съм неутрален. За Вас има полюсен модел. За мен свободата да мога да съм и догматичен и да съм свободолюбив. В кой момент ще проявя вид догма или друго, то явно не сте напред с познанието си. правите някакви прогнози, задавате ги като вид тест и прочие и гледате реакции. Това по себе си означава, че само анализирате, но не и да сте в състояние да синтезирате нещо.

По-важно за Вас е да има антагонизъм. В действителност има доста неутрални хора, които Вие искате да са тук. Върху които Вие да наливате някаква илюзорна Ваша мъдрост. Уви ... да, аз съм непонятен за Вас, но това само и единствено доказва, че сте невежи, а се правите на мъдри.

Приятно Ви медитиране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

И то само и единствено защото си  "надпартиен" ревейки " не пипайте БКП" :lol6:

Реших дъ е ф троубъгъвите, че вицъ някой ке го разтълкува неуместен ... :) 

Та:

Един нашенец след '89 на миналия век стъпил на американска земя.

Естествено отишъл да гледа най-новия американски филм в едно кино.

Наредил се на опашката, но по едно време един негър му казал:

- Ти май не си от тук! - Що бе?! - зачудил се наш човек, а негъра - Белите направо влизат.

Засрамил се наш събрат и влезнал. Седнал, но веднага друг негър пак същата реплика.

Бре, казал си българина, тия негри много интелигентни - веднага познават, а иначе пак попитал, за да види с какво се издал.

- Ми, те белите са на балкона .... 

Хванал си гащи и вси и с късите крачета, отново засрамен, се преместил на балкона. Там всичко ОК, но по едно време му се при пи пи пи кал о, простатата го алармирала. Надигнал се, а да моли да мини, тъ да го прави в тоалета, а оня яник де ще вдига дирекно - Ти не си от тук.

Бре, то не само негрите, ами и янките били много напред в някакви мисловни процеси ... Та, срам, не срам, извадил атрибута и почнал да облекчава физиологията си. Отдолу след малко някой се профикнал - Ей ти май не си от тук ....

Втренчен, объркан и прочие в тотално недоумение, нашенеца попитал - Бе, то тука вие явно сте и телепати, как успя да разбереш, че не съм от тук.

Негъра от долу викнал: - Па разклати го де, няма само на моя врат да пада ...

Та Мире ... хм ... ще прощаваш, но няма само върку БКП-е да пада де ... ;) 

Хай, негър съм спрямо твоите разбирания, но не така бе друже ... само върху майката партия ... :) Поне разклащай как трябва, а не увличай все тез твои физиологични нужди към ту вратъ на брата комунист, а .... че явно си къ: - Пази боже слепо да прогледне ... :) 

Бегом до Немцов ... за 50 херца анти-рашън ... :) и анти-комунизму ... фор евър ън невър ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _ramus_ написа:

като кучетата са - поне толкова 'породи' има. Интересно би било духчето-болонка или призрак-пикинез . :)

Поне е весело де... Стефан най-после прерасна в рационалист, а това е вече новина... Имало чудеса на тоя свят - може би заради МАРКс. Обаче - да не се забравя че въпросния МАРКС вече е призрак и броди все още из Европа. Броди на мястото на изчезналия комунистически интернационал.

Маркс... може да бъде привикан като призрак... и да се запита - падал ли е като малък от кайсия. Моля ви - медиум да се назначи сред форума, след като толкова много "им се променили убежденията"... пък и толкова филмчета, клипчета и предавания като "новото познание" и фейк-нюз са нагълтали

Племенната мистична култура още броди сред хората - по тъмни доби и по форумни тъмноти. Бих предложил на няколко съответни пишещи да прегърнат идеята да се върнат в пещерите (си). Той Дарвин и без това... вече също е призрак и още се щура между твореца и толкова натворени от него... "гении и генийки".

Браво! Великолепно ... :) Чест и почитания! :) 

преди 3 часа, by_chechi написа:

:lol6:

Дрънкаш врели-некипели за неща дето представа нямаш .....:nono:.....обясняваш си това което не знаеш ! :lol6:

Пак НИЩО ли написа ? Ще кажеш : " НИЩО , но пък за сметка на това - голямо.....! " :lol6:

Трудно, но не невъзможно е ... :) По-важното е, че вече някак си по ....  :lol6:разсъждава ... или поне успява да настрои тренда си ... :) 

Виж се ... хм ... все пак има някакъв напредък. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, _ramus_ написа:

мнеееее . Има много условия, които не може всеки, няма как всеки момент. Планетите не са се подредили, къпиновия храст трябва да е нацъфтял и да е маркиран от жираф и точно в полунощ да минава летяща вещица върху метла, при това - в пълнолуние. Ааа - и задължително на петък 13 или на 35 февруари.

Само тогава... практиката винаги доказва колко много духове и ментални призраци са налице сред виртуала.

Няма по-пУтходящо място за призраци от форумите. Гледат си монитора, говорят си в главите си, правят се че общуват, с някой си. Даже си го "доказват и на практика". И играят в главите си как си "говорят" - призрак, с призрака си "говори" нещо си... Веселото е и при компютърните игри - в които призраци се правят че играят с други призраци, чрез призрачни светове,... и само заради изживяванията. Какво повече призрачно от това и следва че толкова много хора още не знаят че самите те са призраци и духчета. Пък се мислят за "живи..."

----------------

Фикция, идва от "фиксация". Имат разлика, но са свързани по смисъл. Няма как смисъла им да се употреби като в заглавието на темата. Има как - само за неграмотни и мързеливи "деца" или някои диагностицирани психиатрични или ментални случаи.

Авторът на тая тема можеше да научи български език първо... Че и някои други нещица да понаучи... че е трагедия това при повечето "дечица" като него. Ясно е, че що да учиш като можеш да се дърляш неграмотен и невеж по форуми и пак да се играеш на нахакан. А може авторът да не е в състояние да учи - каквото и да е... щото то бавното развитие... може и да стигне до деградация. :)

Всъщност - да напомня че "дечица" го употребявам в общ смисъл и с него характеризирам нищетата, която цари отвътре на толкова много народ, от всякакви възрастови групи. Създаването на слово е началото на мисловния процес и цялата гама от висши когнитивни функции. Какво ли може да се изведе за някого, който още не се е научил да съставя изречения на някакъв език.

Ладата ми харесва ... :) За всеки случай го запомних и тук ... :) 

Комплимент!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, _ramus_ написа:

ИСТИНА - е само понятие, служещо в концепция, изразяваща отношение спрямо нещо, което се възприема. Дали нещо е ИСТИНА изразява просто ОТНОШЕНИЕто на концептуалиста към същото "нещо".

В този смисъл , на тази основа - няма как "нещо" или "някой" да е НОСИТЕЛ на истина, каквато и да е тя.

Що се отнася до ВЪОБРАЖЕНИЕТО - твърдението ти в първото изречение не е вярно. То също изразява отношението ти спрямо възприемането ти на даден текст.

Поне на отношения на всеки, спрямо неща - тук е доста щедро. Но не е сериозно. За мен - не е сериозно и въобще не ползвам понятието ИСТИНА, освен фиктивно и относително, за даден изказ. Това понятие не ме изразява и не участва сред вътрешния ми свят.

Интересно - коя "наука" е "МЕЙНСТРИЙМ"? Това за мен също е несериозно. Потвърждения, и то категорични... на дадена хипотеза,... хм!

Да напомня че онова, което съм написал относно особеностите на въображението, представи и представност, и фантазиране - са от когнитивната наука. Тя... е точно емпирично потвърдена. :) Преди да стигне до КН, тия явления са извеждани многократно и са станали обобщения именно заради леснотата на емпиричното си потвърждение.

-------------------

От друга страна - няма нищо по-лесно от това да го утвърдя като емпирично потвърден факт - точно емпиричното потвърждение е най-лесно за демонстрация. :)

Предлагам прост опит, за да бъде пример за оборването на този "факт"

В състояние ли е някой от четящите тук, да направи демонстрация на проява на своето въображение и фантазия, които да са от напълно чужди и непознати на демонстратора и никога не ги е възприемал?

Една вметка - това да си чел за въображаемите светове на други - не ги прави "твоето въображение", въпреки че е изключително трудно да се деференцира кое идва от "личния експириънс" и кое идва от възприемането на чуждия. Но при всички положения - всеки резултат от въображението и фантазията, се основава на вече възприети паметови отпечатъци. Въображението просто е способността да се комбинират елементи и съставни "парчета" от възприетите образи, в нови "миксове" от тях.

Предлагам и страничен пример - може ли някой от четящите и твърдящите тук, да представи образ, герой или явление от фантастичен филм, които да се основават на "НАПЪЛНО и ИЗЦЯЛО" непознати особености и характеристики... Та това е едно от най-елементарните първи положения в когнитивните науки. Отгоре на всичко си мисля  може да се направи като двойкаджиите - да се отвори УИКИ и да се прочетат поне основните положения, щом ще се пледира за сериозност, тя почва поне от тия основи.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Представа

https://bg.wikipedia.org/wiki/Въображение

А иначе - несериозното не си заслужава да се коментира... това е именно изразяването на отношение... в даден момент, за дадено нещо си... Минало и заминало... Но не е сериозно и не са за сериозни хора тия "минавки".

Тя, истината е и извън възприемането. Утре ще до коментирам останалото в поста Ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

е и извън възприемането

не ме интересува коментарът ви. Вече написах едно обикновено и простичко сбогом. Интересни ми са интелигентните хора. На останалото или се забавлявам или спирам да му обръщам внимание. На глупостите ви се начетох и забавлявах достатъчно и повторяемостта им ми втръсна. Така, че... просто в листата за игнор... и воала.

Идеята да взимате от други теми и да ги пляскате тук, е чудесна, защото някои теми все пак се списват от интелигентни хора и няма смисъл да ръсите при тях от своите вътрешности. Опитвате се да имате мнение за неща, дето си нямате и понятия - това върви за политическите и кръчмарски препирни, но за някои други - просто няма кой да си губи времето и ви игнорират... Както и аз вече правя. Просто бял шум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер забавен Рамус! Игнорира, но много държи игнорирания да знае това. И не само това, но и че е игнориран защото е тъп. Пардон, неинтелигентен.

Поредната развалена, грамофонна плоча в тоя форум. Надраскана и цикли на едно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _Belial_ написа:

Поредната развалена, грамофонна плоча в тоя форум. Надраскана и цикли на едно място.

Мозъка е като пръстовия отпечатък. В процеса на оголемяването му, малко преди да спре своя растеж, в него настъпват необратими процеси. В действителност при някои индивиди въпросните гънки са като лабиринт без изход. Въртят, сучат, но повече от това което става в мозъка им не излиза на вън, в смисъл много приказки, а дейност никаква. От много ползване на въпросния орган се получават именно тези надраскани места и мисълта им зацикля. Това от гледна точка на физиологията.

Когато слезем на по-ниско ниво, т.е. до невроните, то там вече се наместват и други неща, а не само химията. ;) Невроните клетки са като епителя на кожата. От време на време те остаряват и е необходимо отстраняването на повърхностния слой, за да може мозъка да се проветрява. В тоя смисъл има доста нечистоплътни хора в мислите си. Изживяват се като вид аристократи и мислят, че са чисти, а всички свои недостатъци ги тушират с "помада", "перука", "парфюми" и ред други неща. Същите не знаят какво е работа и как след като си се оцапал, защото си положил усилие и прочие, трябва да се измиеш и уважиш трапезата, семейството и прочие.

Ето една метафора: Връщаш се в къщи с ръце мазни от нафта. Отиваш при детето си и започваш да го милваш със същите ръце. Помисли какво ще стане в тоя момент, ако жена ти види това. Не тиган в главата ще получиш, ами ... прочие ... :) Ако, има рецидив, то изобщо няма да те бави - вънь ... и си на улицата ... :) 

Не знам ... някой хора им е забавно в кочината ...  

преди 9 часа, _ramus_ написа:

Просто бял шум.

Да, от него не може да се избяга. Прекъсва се всякакви информационни предавания.

Та ... хм ... какво ли ще правите, ако няма електричество, а?!

Хубавото на това, че умния проектант на ИИ остава вариант за механично спиране на въпросното ИИ-че. ;) 

Има и друго: Пред винкела, кръста - всички са равни ... ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, miro20 написа:

Не знам защо умишлено се тиражират празните щандове на столични магазини, аз подобни неща не видях. Всичко си има в нашия Кауфланд, тълпи и опашки няма.  Само аптеката бе лепнат надпис че нямат за дизинфекция .

Има тиражирания не само свързани със столичните магазини. Дали е умишлено - то да, има умисъл, но само този който го тиражира знае.

От доста време пазаруваме хранителни неща не от такъв тип магазини. Там има стоки които мен лично не касаят. Да, пазаруваме от вид специализирани магазини, защото там по-вероятно е да се намери "прясна" стока, а не размразена от някъде. Реално, има едни процеси в следствие на размразяването, които малко хора са запознати със същите. Също така не са известни как точно са торени или пък хранени въпросните храни.

За дезинфекцията: Нима и спирта са изкупили, а?! :) Де ве тези алкохолици ... :) От един литър медицински спирт колко водка става ... :)   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, miro20 написа:

мн добро филмче. Борис хитрата лисица, църквата , спасените евреи

Ех Мире .... тази II СВ ... :) Още ли живееш там, а?! :) 

Няма ли нещо в стил - Комунистите са виновни за пандемията днес, а?! :) 

Какво, пак ли капиталистите ще освобождават света от заразата наречена "комунизъм", а?!

Живи, здрави! Амин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, miro20 написа:

Кой ти говори за сега ? Коментирах думи казани на 3-ти март. И алабалистиките на другаря ти Николов как 'бил подведен от медицински лица че коронавируса се оакзал безопасен"

Така че - кажи го не на мен, а на другаря ти Николов че не им е до брифинг. Не на мен. :) 

Поне за малко мисли преди да изпльоскаш поредното си нищонеказващо мнение и нескопосано подобие на нападки към мен  :) 

Чукча писатель чукча не читатель...

Ти него, аз тебе ... :) 

Проблема Мире е имунната система. На колкото по-големи стресове е подложен човек, то същата се поддава и отказва.

Хайде да те попитам нещо: Ако към 3 март бяха затворени летищата и т.н., т.е. се бяха въвели превантивни мерки, то какво, а?!

Захапал си Николов. :) Щото ли, а?! :) 

Та, да Мире, този път БСП не е виновно и никой от гражданите на България, Друг е виновен - извън България, а определени граждани на България със своята си недобросъвестност докараха и тук тази пандемия. Те, именно тези "туристите", които имат пари да ходят в чужбина са виновни!

Та, не комунизмът е виновен, а капитализмът!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2020 г. в 21:46, _Belial_ написа:

Супер забавен Рамус! Игнорира, но много държи игнорирания да знае това. И не само това, но и че е игнориран защото е тъп. Пардон, неинтелигентен.

Тоя и още 2-3ма тук друг избор нямат . Забил нос в пъпа си и друго няма.....! :getout:

преди 17 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

...От един литър медицински спирт колко водка става ... :)   

Тук си в грешка ! А бе ?! Ти болен от грип алкохолик виждал ли си ? И не спирт , а домашна ракия е цяра....:lol6:

И специално за Рамус и Миро , та да имат какво пак с НИЩО да се изпражняват - мен грип не ме лови ! :lol6:

........те мръсните "капиталисти" искаха да ни загробят домашните казани , и чесъна (шкембе чорба :)) и не само.... . И сега самите те страдат....Ами като са тъпаци - да страдат ! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.03.2020 г. в 10:27, by_chechi написа:

Забил нос в пъпа си и друго няма.....! 

и това го пише на рамус тоя, дето от толкова години играе само една и съща сценка - тая на даскала дето пише на дъската един и същ урок, в един и същ час пред третокласници. Даже и за тях не става, че хич не ги е еня кой е Маркс и кво е измислил.

Ти и да лочиш от кайсиевата, гледай се пази че си точно в рисковата група на короната. Още ми е чудно как събираш образа на даскала с кайсиевата и падането от кайсията, но то това са няколко образа, в един не толкова събран сценарий.

на 15.03.2020 г. в 10:27, by_chechi написа:

изпражняват

хм-хмммм - заемките от думичките на рамус... не говорят добре за папагалчетата. Тва е въпроса - Даскала преподава само един урок, само едно и също, с болд и подчертано, с едни и същи емотикони - като един епизод от сериал - вече години. Дали има нещо друго отвъд урока - се питам. Щото дори и папагалчетата имат. И не това от паданията и ракията... дали има нещо друго - че хоризонта не се види щото тъне в мъгла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, by_chechi написа:

Даже от НИЩО не разбираш

нищо... нищо... нищо... - пореден коментар, със задължителния си увеличен болд... Поредното повторение и отново "скука". В една песен бургазлийката пееше дрезгаво рефрена - "за кой ли път, за кой ли път..... "

Като не става за сценария с класната стая и повторяемия урок - пак е повторение и отвъд него, дори и емотиконите се повтарят, особено тоя с размахващия поучително с пръст - много ти отива на натюрела, явно. :)

Репликации и повторения - до безкрай, и с една упорита вкопченост, като че си марксист на фашистки разпит.

Какво толкова срамно има ако отидеш при подходящ лекар и му споделиш драмата на падането от кайсията? Признай си, разкрий душата, изчисти греховете, загърби ината и гордостта - тия дори Маркс ги е нарочил за врагове на човещината и с тях не се изгражда достойнство. Куража не е да се бяга от тях, а точно обратното. Ти си силен, ти можеш, няма проблем - от форума ще турим едно рамо ,примерно, щото който каквото има, и може - това ще тури. Даже и по две ... рамена, ако е нужно, като от виртуални приятели...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.03.2020 г. в 9:52, _ramus_ написа:

Какво толкова срамно има ако отидеш при подходящ лекар

Отивай ! Но за тъпотия лек няма....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...