Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, miro20 написа:

О да, в това няма спор. И не е само коронавируса. Още преди тази криза,преди години, тук таме в медиите  се споменаваше  за психологическите проблеми на хората и колко много страдат от такива. Нещо то рода на 2/3-ти се сещам... може и повече . А психодиспансерите отдавна не се занимават дори и с тежки случаи , а ги пускат .Щото нямало пари и т.н.

В аспекта на форума тук, аз от години това се чудя и повтарям как някои влизат тук да си излеят психотовара и комплексите от натрупано напрежение, които иначе в реалния живот не биха гъкнали дори.

Знаем знаем https://e-vestnik.bg/1644/ще-изплува-ли-градът-на-севт-iii-от-дъното-d/

Ама сега червени путинисти и комунисти плюскат кебапчета и се радват на това поредно тяхно престъпление  срещу историята.

Западняците дето имат далеч по бедна култура и мижава история, от един прост камък си творят и укрепват историята, а ние рушим и заравяме безценни богатства.

Мире. Молба. Прехвърляй такива коментари към мен тука. Нека не товарим друга тема с наши дебати.

Не че е моя .... и тя, темата когато я създавах не бе да се себе изтъкна, а да не правим наливане на масло в "огнени теми".

Нека някак си нещо извън темата, независимо, че е свързано с вид асоциация да е на друго място.

Считам те за интелигентен човек. Не ма карай да ти се обяснявам в любов трети път. :) 

Та, по моя сводка японци са искали да направят стъклен похлупак и де се вика да има и язовир и ... другия туризъм.

Аз лично ходя на ресторанта  под самата стена, а не ... прочие ...

През тези така наречени 30 години демокрация има доста пропуснати ползи. Не случайно Боко Винету Аз Виновен подхвана ... де е в ЮАР ли ... прочие - Черепа му викат от ЦСКА ...

Разбери ме правилно, разполагам с доста информация, но тя не е в документален вид. Не мисля да спекулирам с нея. Аз де факто не фигурирам никъде.

Да, имам досие и то е тлъсто. Не мога да съм свидетел обаче. Ще се измъкна по американски: Позовавам се на петата поправка. :) 

преди 22 минути, Мойра написа:

Драги момко, нима не знаеш, че държавата съществува благодарение на нашите данъци, които никак не са малки?

Срещу тези данъци е редно да получаваме сигурност, добро здравеопазване и пр.

А получаваме ли ги?

Къде потъват парите от нашите данъци никой не желае да ни каже.

Премиерът е длъжен да дава отчет за всяка похарчена стотинка от нашите пари, но той мълчи упорито, сякаш ги вади от собствения си джоб.

Нима според теб такъв премиер е достоен за нещо друго, освен за ненавист?

П.П. Лицето ББ е пряко свързано и с тази тема и всеки има правото да изкаже мнението си за него.

Хубав ден ти желая!

Драго моме и към теб молба. Тук или при идиотите ме коментирай. Онова бе вид несдържаност от мен, че там те коментирах. И аз съм човек и аз мога понякога да реагирам първо-сигнално. Превъзпитавам се, а не променям.

Да, знам, че държавата съществува от данъците, но с вид изказване защитаваш сивата икономика. Това не проумяваш. За да има това което ти желаеш, то трябва бяла икономика, а не сива. В момента безработицата е предизвикана от сивата икономика, а не от бялата.

Ти си млада, но благодаря за комплимента ... :) И аз едни каки на по осемдесет и ненай се ги развеселих като им мазах: Здравейте момичета. :) 

Да духът ми е млад, за разлика от тялото, но това е друга тема. ;) 

Тези неща които изказваш са ми били в главата някъде 83, 4, до към 88 ма май беше.

Интересно от какво се страхуваш, за да очакваш вид сигурност, а?! Човек който не го е страх - знае какво да направи, за да е сигурен в резултата.

ОК, хазартен тип си и какво - Банката винаги печели.

Младе моме, БНБ знае колко пари отпечатва, колко са в обращение и прочие. Говорим за български лева. От тук на сетне всичко си зависи от колко Валута влиза в България и излиза. Какви други материални ценности излизат от България знаеш ли кой знае, а?!

Та, ти си консуматор и за колкото даваш - толкова получаваш, но виждам, че си прав проводник на страх, защото говориш за сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _ramus_ написа:

Ми извикай "Еврика" тогава. Това е елементарен психичен синдром основан на компенсации. Масово е... защото е първосигнална реакция за защита.

А ето ти и "обяснението" във вид на оправдание защо едни хора могат да са ненавиждат други. Те иначе са "добри" по душа, благи, смели... но ненавистта за тях била въпрос на "достойнство да ненавиждат" друг.

Ааа - и това било просто "мнение"... :)  Просто "човека" бил достоен за ненавист, имало основание... :) причини... Взимал данъците и на честните добри хора не показвал къде отивали... А бил длъжен да им обясни... да посочи...

Сега ако се пробва друг да "обясни" защо мрази ББ, или комшията, полицията или данъчните... Само благите и добрите хора мразят тия... дето са 'достойни'... Но пък същите имат право на... 'мнение'. :) 

Да - всичко това са абсурди. Но не и когато емоционалните наранености и първосигналност са "достатъчно достойни".

И към теб молба, защото явно не си интелигентен. Коментирай ме мен тук.

Утре сутрин ще обърна каква психоанализа си направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Драго моме и към теб молба. Тук или при идиотите ме коментирай. Онова бе вид несдържаност от мен, че там те коментирах. И аз съм човек и аз мога понякога да реагирам първо-сигнално. Превъзпитавам се, а не променям.

Да, знам, че държавата съществува от данъците, но с вид изказване защитаваш сивата икономика. Това не проумяваш. За да има това което ти желаеш, то трябва бяла икономика, а не сива. В момента безработицата е предизвикана от сивата икономика, а не от бялата.

Ти си млада, но благодаря за комплимента ... :) И аз едни каки на по осемдесет и ненай се ги развеселих като им мазах: Здравейте момичета. :) 

Да духът ми е млад, за разлика от тялото, но това е друга тема. ;) 

Тези неща които изказваш са ми били в главата някъде 83, 4, до към 88 ма май беше.

Интересно от какво се страхуваш, за да очакваш вид сигурност, а?! Човек който не го е страх - знае какво да направи, за да е сигурен в резултата.

ОК, хазартен тип си и какво - Банката винаги печели.

Младе моме, БНБ знае колко пари отпечатва, колко са в обращение и прочие. Говорим за български лева. От тук на сетне всичко си зависи от колко Валута влиза в България и излиза. Какви други материални ценности излизат от България знаеш ли кой знае, а?!

Та, ти си консуматор и за колкото даваш - толкова получаваш, но виждам, че си прав проводник на страх, защото говориш за сигурност.

Смятай, че диалогът между нас е приключен.

Оставам с най-добри чувства към теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Смятай, че диалогът между нас е приключен.

Да се надявам, че от на сетне ще проявиш интелекта си в друга област.

Вярвам в теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да се надявам, че от на сетне ще проявиш интелекта си в друга област.

Вярвам в теб!

А аз се надявам и вярвам, че ще си намериш истинско моме с подходящ за интелекта ти интелект, което ще ти се възхищава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

А аз се надявам и вярвам, че ще си намериш истинско моме с подходящ за интелекта ти интелект, което ще ти се възхищава.

...

Е ... се .... идъхнъ нещу ... :) 

Млади, т кей ко-векъви ...

:) 

За разлика от теб, аз не слугувам!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:
преди 12 часа, _ramus_ написа:

Ми извикай "Еврика" тогава. Това е елементарен психичен синдром основан на компенсации. Масово е... защото е първосигнална реакция за защита.

А ето ти и "обяснението" във вид на оправдание защо едни хора могат да са ненавиждат други. Те иначе са "добри" по душа, благи, смели... но ненавистта за тях била въпрос на "достойнство да ненавиждат" друг.

Ааа - и това било просто "мнение"... :)  Просто "човека" бил достоен за ненавист, имало основание... :) причини... Взимал данъците и на честните добри хора не показвал къде отивали... А бил длъжен да им обясни... да посочи...

Сега ако се пробва друг да "обясни" защо мрази ББ, или комшията, полицията или данъчните... Само благите и добрите хора мразят тия... дето са 'достойни'... Но пък същите имат право на... 'мнение'. :) 

Да - всичко това са абсурди. Но не и когато емоционалните наранености и първосигналност са "достатъчно достойни".

:) Изобщо не става въпрос за вид компенсации и т.н. :) 

Ако става въпрос за синдром е този: Да е част от дадена общност в която се чувства сигурна. Тя разчита на въпросната общност, че ще я подкрепят.

Естествено общността си има "лидер", който пък няма ненавист към ББ, нито антипатия, а конкретни други неща които му пречат да е "по-лидер".

Трябва да се отчете и това, че може и да е вид "Антиреклама". ;) 

Що се касае, защо личността, то по бих казал, че е вид неудовлетвореност. Сигурността и други неща на гражданите на дадена държава е поверена на определени изпълнителни звена, а не Министър председателя.

От тук на сетне: Факт- ко-19 потресе цял свят. Това илюзия ли е или не е, а?! :) Или може би е специална илюзия за България, а?! :) 

За "вдигане" на безработицата по време на тази пандемия, то от какво, е, а?! Има система 60/40 ... но някои не могат да се уредят, защо, а?! Каква друга работа имат шефовете на дадени фирми и защо, ако наистина са засегнати от въпросната криза не си размърдат ГЗ-тътъ и подадът документи за обезпечение, а?!

Ударът бил по сезонните работници, ОК - безлихвени кредити се раздават. Какво -да им се даряват ли, а?! Това е помощ, а не подаяние! Всеки достоен човек ще го върне. Няма да го върне мъртвия. Забележи сроковете за връщане ...

Не - това не е абсурд или абсурди, а покрай ко-19 да се до създаде още по-голям хаос. И грозното е, че е вид: "Да биеш болен човек". Да - ББ е болен и дай сега да го до такова ме. Аз му викам мародерска работа.

И, да, вижда се - някои се обиждат - спират диалога ... хм ... ще видя ди кога ... :) 

И забележи: Именно защото администратора е пуснал темата, то запълват въпросната с какво, а?! Нима няма тема ББ-3, а?! Където да водят въпросните дебати.

За мен лично въпросните офф-то-пи-ци не ми пречат и изобщо на къде се повлича вид тема даже.

Наложената политика на либералност във форума, лично на мен, ми харесва. До колко даден потребител ще спекулира си зависи от него. Ако някой тук е, за да препечели в следствие на спекулация - не ми пречи, защото и в единия случай и в другия случай - аз печеля, но не в следствие на вид спекулация тук, а от информацията тук. Няма значение дали е в "сериозните" теми или "несериозните". На мен лично ми е полезна информацията, а каква аз споделям, то от другия си зависи. Давам вид информация, а тя дали е достоверна или не, е без значение, но определено е обективна, защото аз нямам користна цел в тази платформа, т.е. не съм съпричастен към "Калдата" или който и било потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, miro20 написа:

Може да споделиш в някоя друга тема. Ама гледай само да не са онея стари атакистки фейкове за тоновете злато дето подаряваме на злите западняци :) 

Мире, някои неща не са за форума. Споделям каквото преценя. Това, че приемаш като вид атака мои неща, то - далеч си от истината.

И молба - престани с тези модерни думи - фейкове. Какво, правиш се на интересен ли, а?! Научи го тоя български език и си оправи изказа.

Има и друго - именно заради такива като теб не споделям определени неща. Вие нямате идея, нямате и ред други неща, а само правите смут.

Не мога да не ти призная - имаш чувство за хумор, но явно не разбираш от моя. ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Реджеп Иведик написа:

Лъвът скъса синджиря !!!

Ага ... и ти си в кюпа! ;) 

п.п. Вече ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Śūnyatā написа:

И въображението и фантазиите са продукт на мисловното съзнание. А коренът на това мисловно съзнание е егото или манас, както се нарича в будизма. Манас е съзнанието, което се привързва към всичко и вярва, че всичко е реално т.е. постоянно. За да се разбере механизмът на мисловното съзнание и връзката му с манас (егото), се препоръчва аналитична медитация - размишление върху мисловното съзнание, неговите мисли и как те непрекъснато се променят.

Когато няма осъзнаване - какво поражда неведението, алчността и ненавистта - се затъва в самозаблуда, която за да оправдае въображаемите си фантазии, започва да заблуждава, да лъже не само себе си, но и другите, от което следват всички останали грехове.

Според християнският гностицизъм, бащата на лъжата (в будизма - демонът Мара или манас - егото) е демиургът на този свят, а разумният смисъл (логос) - състраданието и осъзнаването на взаимосъществуенето на всичко във вселената е единствената светлина в този лъжовен, измислен свят.

Ваш баща е дяволът; и вие искате да изпълнявате желанията* на баща си. Той си беше открай човекоубиец и не устоя в истината, понеже в него няма истина. Кога говори лъжа, своето говори, защото е лъжец и баща на лъжата.

Йоан 8:44

*в будизмът, коренът на всички страдания е желанието.

Нищо не съществува самостоятелно, постоянно или вечно. Докато не се разбере това,  не ни трябва друг Ад, защото алчността, ненавистта и заблудата ще обуславят страданието в този, който обитаваме в момента.

Голяма каша е това което си написал.

В основата стои лукавия, който е вън от теб. Праведния човек не мисли, не осъзнава, а знае какво да направи в даден момент.

По своята си същност знанието се втъква в човек първоначално от неговите родители. В последствие се надгражда от обществото в което живее семейството.

Лукавия човек е пълен с предразсъдъци. Той не живее, за да прави нещо по-добро от предходното, а се осланя на това, че друг не толкова вярваш ще се изкуши и ще направи нещо извън неговата си воля.

Всеки човек има волеви и неволеви деяния. именно по неволевите деяния може да разбереш до колко даден човек изповядва истината или лъже.

В психологически аспект, то освен по вербалното и по невербално, може да се разбере дали човек лъже, не казва истината или казва частта истина която знае.

В много по-голяма степен е невербалното, защото именно емоцията показва с какви намерения е другия.

Кратко: Колкото и да цитираш, то не виждам твоя мисъл, а назубрено нещо, което в действителност не знаеш за какво да го ползваш.

Дори да предположим, че желаеш вид познание, то самото познание е вид грях, защото не е свързано с този свят. Да предлагаш вид мисъл за друг свят е най-малкото вид глупост от твоя страна.

Ада е метафора и касае единствено друго измерение, свързано с вид незнание. След време ще получиш въпросното знание, но то няма да е в този свят.

Всяко едно праведно е, в този свят да правиш нещо по-добро от вчерашното добро. Всеки който не прави по-добро е лъжовен. В случая Егото ти определя дали мислиш за другите или само за себе си.

Модерно е, и по мое мнение става за ползване следното клише: Съзнанието е градинаря на твоето подсъзнание, а то може всичко.

Когато медитираш, то затваряш сетивността си, но илюзия е, че ще достигнеш до вид прозрение, защото именно сетивата ти са връзката с този свят. Всяка мисъл свързана с друг вид свят е греховна.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Дори да предположим, че желаеш вид познание, то самото познание е вид грях, защото не е свързано с този свят. Да предлагаш вид мисъл за друг свят е най-малкото вид глупост от твоя страна.

Ада е метафора и касае единствено друго измерение, свързано с вид незнание. След време ще получиш въпросното знание, но то няма да е в този свят.

Когато медитираш, то затваряш сетивността си, но илюзия е, че ще достигнеш до вид прозрение, защото именно сетивата ти са връзката с този свят. Всяка мисъл свързана с друг вид свят е греховна.   

Сам си противоречиш. Мислиш и пишеш за друг свят, друго измерение, а това е много греховно :D

Когато медитираш, се концентрираш върху обективно променливата реалност на егото (маската през която пречупваш действителността). Ако нямаш осъзнаване за процеса - си оставаш идиот сред идиоти. Знаеш какво имам предвид под идиот, човек който живее само в субективния idios kosmos. Винаги можеш да намериш поддръжници обаче, да си се изповядвате един друг и да си вярвате в общ koinos kosmos. Но малцина са дръзналите да преминат отвъд (отвъд този свят, не в друг, не схващаш) и да разберат истината, без маската от лъжи и заблуди, които формират егото (илюзията за постоянна или вечна същност). Нищо не разбираш от медитация, вече писах за аналитична медитация, където няма затваряне на сетивността, а анализ на същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎15‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 8:39, Śūnyatā написа:

Сам си противоречиш. Мислиш и пишеш за друг свят, друго измерение, а това е много греховно :D

Определено си много глупав, но друг ден ще ти обърна внимание и ще ти спусна новите алгоритми по които да изплющиш поредни глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎15‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 9:37, Śūnyatā написа:

Разбира се, когато нещо не съвпада с маската, в която вярваш като в "свое неизменно аз", когато не съвпада с това което копираш, симулираш и проецираш (отразяваш) - полза няма ;)

Всъщност всички думи са празни, маската (субективността, егото) и тя е празна (понеже обективно е променчива реалност, без постоянна същност), а под тях е истинската реалност, в която няма грях, няма правилни мисли, думи и действия, но и теб те няма :D

От това не следва, че нищо не съществува, но това чисто осъзнаване, което остава след падане на илюзията за "собствено съществуване" не може да се опише с думи или концептуализира по какъвто и да е начин. То не може да бъде изпитано от идиоти.

1. The Greeks considered reality veiled (by dokos [Greek: deception], e.g. Parmenides).
2. The Hindus consider reality veiled (by Maya, which we generate ourselves, but which also Kali spins) (cf. Heinrich Zimmer).

Асоциативно ми хрумна идея: Да те запозная с Принц Папа Хан. :) 

Логиката от не на не-то не може да се изведе каквото и да е съждение. Защо усложнявате нещата?!

Правилната логика е: Ако това, тогава това, ако не, то тогава онова.

От нещо което не съществува се прави нещо което е илюзия. От това което съществува се прави нещо подобие с което човек подобрява живота си. Думите са тухлите на изречението. При изграждане на вид слово, то изграждаш вид изказ на твоята мисъл, който е понятен или непонятен за другия. Нещо изписано на друг език е понятно на друг който владее въпросния, но има разлика в мислите. На другия език - думите, словореда и ред други неща са различни. Не всичко се превежда механично, особено когато се говори за абстрактни модели, които един е стигнал наблюдавайки някаква част от този свят, а другия от друга част.

Да, в научните среди са приети образно казано два езика - гръцкия и латинския, но това не означава, че нещо изписано на друг език е невярно.

Когато медитираш, се концентрираш върху обективно променливата реалност на егото (маската през която пречупваш действителността).

Забелязвам повтаряне на някои неща които според мен си е вид толериране на вид твой начин на мислене.

Медитацията е буден сън. Не ти ли стига истинския сън, а?!

Сам си противоречиш.

Това е спрямо твоите разбирания. Няма противоречиви мисли, а има граници на мисълта. Всичко между тези вид крайности е вид логика която определено не може да схванеш.  

Не мисля да разсъждавам в момента над вид твои хаотично подредени словосъчетания, за да ги претворя в нещо по понятно.

За мен не е проблем, че си зациклил и реално си далече от динамиката по който този свят се видоизменя. За разлика от теб, то аз съм практик, т.е. нещо споделено от друг или ми влиза в употреба в моята реалност или не.

От твоите словосъчетания не виждам някакви асоциации с които прилагайки ги в действителността може да се направи въпросната по-добра. Анахронични са.

За разлика от твоя мироглед, който е стъпил твърдо на вид противопоставяне и вид повторяемост, то моя е отворен. Постоянно се приспособява към вид бъдеще, което е по-добро от миналото. Сегашния момент е преход, но той е на база дейност, а не мисли. Да, навремето мислите ми бяха за какво ще е след десет години,  двайсет и петдесет даже. Хоризонта бе до към сто.

Да сме живи и здрави и след 50 години ще видя до къде си стигнал с твоето само-съвършенство. :) Едва ли ще е по-съвършено от това което си в момента, но илюзията ти, че ще стане, за мен е непонятна. :) 

Кратко: За разлика от теб, то аз съм несъвършен и това ми е доволно познато и ми е доволно потребно, за да направя света около мен да е по-добър спрямо моите разбирания, но, да, той няма да е съвършен, но, да, ще бъде вид мое дело, а не подобие на вид илюзия. :) 

п.п. Българския език трудно се превежда на друг език. Той е специфичен балкански език, който или владееш или не. В него няма противоречия, а е богат на идиоми, които нямат връзка със съдържанието на изречението.

Примерно: Взимаш лаптопа, прослушваш земята и пълниш банкомата. Това няма за теб никакъв смисъл, но казано на даден човек разбира какво да направи.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логиката от не на не-то не може да се изведе каквото и да е съждение. Защо усложнявате нещата?!

Правилната логика е: Ако това, тогава това, ако не, то тогава онова.

От нещо което не съществува се прави нещо което е илюзия. От това което съществува се прави нещо подобие с което човек подобрява живота си. 

Основният проблем при повечето вярващи е че желаното се взема за действително. Оттам се компрометира цялата логическа конструкция, защото се гради на недоказани предпоставки. Грешките тук са видими с просто око.

Да вземем за пример съществуването или не-съществуването на вечна (постоянно съществуваща) душа. За мен, това е само желанието да имаш душа - от нещо което не съществува, се прави нещо, което е илюзия (както сам пишеш). Чрез това, което съществува (и все по-рядко се среща) - здравия смисъл, човек подобрява живота си. А това желание, да имаш душа, се явява фиктивна натраплива идея, мания, която има общо с психичните заболявания, следователно не подобрява живота, макар че някои се имат за избрани. 

Фокусът е в това, че ти можеш да живееш с тази идея, а можеш да живееш и без нея. Ето в какво е разликата. Ето къде е границата между здравия разум и безумието.

За съжаление е невъзможно да се изолират всички луди, понеже такива има на всички нива в обществения живот, такива има и сред лекарите и сред психиатрите. Някои знаят че са луди и са се научили да се прикриват, други не, затова се налага някак си да живеем в тази тази среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Śūnyatā написа:

Основният проблем при повечето вярващи е че желаното се взема за действително. Оттам се компрометира цялата логическа конструкция, защото се гради на недоказани предпоставки. Грешките тук са видими с просто око.

Вярващия човек няма проблеми. Проблема е в религиозния. Прави разлика.

Да изповядваш своята вяра е различно от това да следваш вид религиозни схващания. В всяка религия си има православна, казана по различен начин. Всичко останало е вид философия, която определено няма нищо общо с този свят.

Вярващия човек следва вид вярвания, за да се справи с този свят. Другия извън него не го интересува, защото е божествено. Там той не си позволява да прави вид разсъждения и хипотези. В основата е знайно и незнайно. Човек се осланя на знайното, а за незнайното не мисли, защото не е православно.

Грешно е да се мисли, че по нашите територии навремето са вярвали в задгробния живот. Някой владее ли тракийски език, а?! До колко тракийската култура е известна към момента в света и е разчетена правилно, а?!

Невероятно, но е факт, който е прикрит под вид лицемерие, че, да, траките са имали писменост много преди друг вид писменост, и че към тогавашния момент не са ползвали пергамента като вид печатен документ, а е било изчуквано по камък не с визуални символи, а с вид азбука, т.е. скрипт без образи.

Има тема табу в цяла свят - Долината на тракийските царе!!!

Кратко: Да има различни скриптове, но дали ще са на сричкова система или буквена, то тук по нашите земи има букви, които са 38 на брой, базиране на вид звуци. Всяка дума се изписва по начина по която я чуваш. Да, има вид систематизирани държавни права за изписването на дадено изречение и прочие, но до е за да има вид разбираемост между диалектите. За всяко нещо по нашите земи си има дума, а за тези неща които са дошли не от нашите земи се ползва чуждото, но по наше звучене.

Имаме си граматици, ред друг научени хора, които помагат вид чуждица да бъде добавена в нашия речник с точно определен смисъл, за да слово-правилно. При наличие на български еквивалент, то елементарно е да се ориентираш дали другия изповядва българската култура или някаква чужда, която в повечето случаи е вид илюзия, за да обърка невежия човек.

Не съм лингвист, но ако бях щях да те сразя в тъпизмите които изписваш в следствие на назубрене, а не на вид желание да го кажеш разбираемо на български език ползвайки правилните слова.  

За разлика от невежите аз мога да чета, но прочитайки нещо, то бързо се ориентирам дали това е истина или не.

Все говориш за вид проблем, но къде - там извън себе си, а де факто не виждаш своя проблем.

От там на сетне = виждаш вид отражение, т.е. на себе си, но пречупено през мирогледа на другия. То или ти харесва или не.

Аз не се старая да се видя през твоя мироглед. Аз вярвам в православното което изповядвам, а дали е разбираемо или не, то за мен е без значение, защото аз съм вярващ човек, а не религиозен.

За мен фанатизма не е присъщ. Да, забелязвам въпросния в другия, но нито съм инфант, нито глупак, а обикновен идиот, който не е наивен.

Анализирай това!!!

преди 2 часа, Śūnyatā написа:

За съжаление е невъзможно да се изолират всички луди, понеже такива има на всички нива в обществения живот, такива има и сред лекарите и сред психиатрите. Някои знаят че са луди и са се научили да се прикриват, други не, затова се налага някак си да живеем в тази тази среда.

За теб дадено нещо може да е лудост, но за друг не е. Да, има вид научно мнение, за кой е луд, но повечето не са нормални, а не луди. Не всички не нормални са луди и понякога определен луд е по-умен отколкото вид човек твърдящ, че е знаещ.

Критериите за нормално е прямо вид приети мирогледи под формата на неписани закони. Критериите за вид лудост е под формата дали е агресивно поведението на някой или не е. Нормално е вид агресия да бъде ограничавана, за да не пречи на общото. Не е проблем наличието на така наречените "тихи луди", които се оставят свободно да са сред нормалните.  

Кратко: Да постъпваш като идиот не е вид лудост или ненормалност, а вид начин: Пробваш, ако мине. Ако не мине - пробваш друго. Идиотите са вид тарикати. ;) Те са твърде интелигентни и не си позволяват вид крайности. Да, те са егоисти, но въпросния не е опасен за обществото. Опасно е когато вид идиот се възгордее и придобие вид самочувствие, че може да си позволи да властва над обществото, било то на микро или макро ниво.

Ползваш думата съжаление, но тя е грешна дума. Тя не трябва да се ползва в така сформираното от теб изречение. съ (ти) жал (мъка) ние. Приобщаваш нещо свое към вид какво, а?! Изказваш съпричастност към нещо което изобщо не разбираш, но ей така - да кажеш. Какво казваш - изказваш вид пренебрежение към хората които са различни от теб. Това си е направо - наглост. (По моя начин на мислене).

Да, изграждаш имидж, образ на нагъл. Наглостта във вид цивилизация не се толерира!!! Ти, от коя цивилизация си, а?!

За мен не е проблем, че изписваш купища глупости с вид повторения. Доволно виждам твоята обърканост и вид неправилност, но не съм аз човека който може да те научи на правилния начин на мислене. Все пак обръщам внимание на твоята наивност и по съм склонен, че го правиш не заради това, че си нагъл, а невежа.

Прави мир и любов!!! Но явно не умееш въпросните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярващия човек няма проблеми. Проблема е в религиозния. Прави разлика.

Да изповядваш своята вяра е различно от това да следваш вид религиозни схващания. В всяка религия си има православна, казана по различен начин. Всичко останало е вид философия, която определено няма нищо общо с този свят.Вярващия човек следва вид вярвания, за да се справи с този свят.

Вярващият има проблеми, когато вярата се превъръща в ирационална мания или по-общо казано - idee fixe. Жертва на такива идеи често са хора преминали през етап от живота, който е бил граничен със смъртта - коматозни състояния, инфаркти, инсулти, тежки страдания и т.н. Всъщност те са жертва на собствения си страх и невъзможността да осъзнаят и да се справят с реалността такава, каквато е. Затова, такива бягат от този свят чрез някаква idee fixe, за която мислят, че не е от този свят, но това са само предположения, а не доказателства. Прави разлика. Няма как да избягаш от този свят, освен в друга нереална действителност, във втори, изкуствен план.

За разлика от невежите аз мога да чета...

За мен фанатизма не е присъщ. Да, забелязвам въпросния в другия, но нито съм инфант, нито глупак, а обикновен идиот, който не е наивен.

Анализирай това!!!

Това, че можеш да четеш, не е аргумент в полза наличието на здрав смисъл в осмислянето и отразяването на прочетеното, както и в полза осъзнаване актуалните характеристики на съществуването.

Но това, че осъзнаваш, че си обикновен идиот е крачка напред, всъщност назад, към истинската ти природа, зад маската.

Поздрави и хубав ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярващият има проблеми, когато вярата се превъръща в ирационална мания или по-общо казано - idee fixe. Жертва на такива идеи често са хора преминали през етап от живота, който е бил граничен със смъртта - коматозни състояния, инфаркти, инсулти, тежки страдания и т.н. Всъщност те са жертва на собствения си страх и невъзможността да осъзнаят и да се справят с реалността такава, каквато е. Затова, такива бягат от този свят чрез някаква idee fixe, за която мислят, че не е от този свят, но това са само предположения, а не доказателства. Прави разлика. Няма как да избягаш от този свят, освен в друга нереална действителност, във втори, изкуствен план.

Пак и аз ще повторя: Ти, прави разлика между религиозен и вярващ човек. Да, след вид катаклизъм в живота на някой, то той намира "изход" в някаква религия и няма фикс идея, а разглежда вид вярвания като начин да продължи живота си. При християните е така, до колкото на мен е известно.

Имал съм случай до тридесет години - бил атеист, после лудо ревностен в вид догма и счита себе си, че както дословно учението на Иисус Христос за свое спасение.

Потретвам: Вярващия няма проблеми!!! Той не си измисля фикс идеи от друг свят и т.н.

Не си бил вярващ човек, за да разбереш, че твоите идеи де факто са вид idee fixe. Нито ме интересува какво си изживял. Грешно си приел, че след като съм споделил тук, че съм изживял вид инсулт, то това което в последствие съм дефинирал като вид откровение е идея. Спрямо твоите разбирания е идея, а не спрямо други вярващи хора. Разговарял съм с вярващи и както споменах и с един отец. Той дефинира по друг начин моето откровение, но брат му, който също е отец по-добре обясни нещата, т.е. не предефинира моята дефиниция. Каза го с по-прости думи: Когато имаш вид съмнение за какво да правиш в дадена ситуация, то значи, че ти не си вярващ, за което споделяйки с отец, то той измолва вместо теб необходимото чудо, за да ти помогне. Ти де факто не може сам да измолиш за себе си вид спасение или вид решение. Той отеца е посредник, а не наставник. Той не е пастир. Той не те разглежда като овца. Тъпа при това и не ти казва какво е правилно, а се моли за теб. Всеки друг вид диалог е само и единствено вид индивидуализъм, защото все пак той също е човек. Да, в православието отеца може да си позволи да изкаже вид собствено мнение, но то не е под формата на вид сериозност.

Пак ще повторя и друго нещо: Между сериозното и несериозното е истината! Трябва да разграничаваш кое е в следствие на вид индивидуалност и кое е в следствие на нещо по общо свързано с вярата която даден човек изповядва. Там където имаме наследена вяра, то тя е правилната религия. Другото е лъжовно.

Но това, че осъзнаваш, че си обикновен идиот е крачка напред, всъщност назад, към истинската ти природа, зад маската.

Пак повтаряш - осъзнаване, което е грешно в това изречение.

Аз имам синтезирани мисли. Те са на база съзнание, да, но самото осъзнаване е руска дума. Тя е вид диалект спрямо българския език. Да, разглеждам руския език като вид диалект на българския, както македонския и ред други подобно звукови езици.

Да има я в официалния ни език въпросната дума осъзнаване, но тя има друго значение, а не вид тълкуване.

И запомни: Аз не играя хоро с думите, а изписвам специални алгоритми, които да обработи твоя мозък. Ти си в някакво незнание какво целя аз. Това е тайнство, защото само единствено аз знам, защо се изказвам по този начин.

Някой вярващ ще схване, прозре това което правя, но единственото нещо което ще направи е да се усмихне. ;) 

Трудно се става българин. :) Ти, избираш дали да си или не. :) Научете го този език бе .... да труден е, но не полагате необходимите усилия. По сте склонни да ползвате чуждици ... :) Това обаче не Ви прави интелигентни. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не си бил вярващ човек, за да разбереш, че твоите идеи де факто са вид idee fixe. Нито ме интересува какво си изживял.

Това е лъжа и ти много добре го знаеш.

преди 19 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

И запомни: Аз не играя хоро с думите, а изписвам специални алгоритми, които да обработи твоя мозък.

Това е достатъчно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още мучите разнобойно , но това си е естествено за тоя "вид".

- нали демокрацията вече я нямало, а се борите за нея - вие спасителите на бедните, гладните, безработните и безоборотните?

- От една страна сте търсачи на истина, обаче вече вие я знаете, намерили сте я -

- хем има истерия, хем истерията я насаждали някакви, вие не сте истерясалите, само другите

- вирус има... вирус няма - има настинка и сичко е да ви отнемат демокрацията (обаче имало демокрация). Други мучат че демокрация няма, сичко е игра и лъжа.

- пандемия има... има истерия, тепърва почвала трагедията, мрат като мухи. Пандемия няма, лъжат - обаче насаждали истерия та да се оправдават. Обаче има ли или няма демокрация неква...??? 

- единия е странен отявлен антикомунист(ама на повторяеми папагаления), щото се страхувал... ама той не се страхува, амиииии - той подканя революционно към бунт. По някакъв странен начин - комунистите също. И двата типа не са истерясали, мнеееееее. Те са мъдри, добри, умни, загрижени, осведомени и... мноооооого честни. Няма такава честност, просто. :) лъжата е част от играта, мученето и забавата, тва не е лъжа.

- "айде да ги бутаме тия омразни кражбари, гадове, мръсници, лъжци...". стига само "СТЕ" говорили, в БГ само се говори, нахъсвания, байраци, възрожденски папагалски изйхвърляния... и накрая - просто полюция на еднорог -  няма никой на площада. Щото за същите "площада" е няколкото темички по няколко форума и лаладжийството по тях. Игра на площади, фантазии и детски приказки.

и т.н.

Така е - мученето има проблем, щото идва от различни ферми - много заключени, държат ви гладни, жадни и необразовани за мученето на другите. Говедарски живот, мъка. Ако не не е виртуала да се помучи, нещастието е навсякъде и най-гадното почва като се загаси монитора. Като се светне - почват кризите и мученето в театъра.

Аз да попитам. С операта какво става, а?! :) 

Толкова много негативизъм има в твоя коментар, че направо пожълтявам аз ... :) 

Мда, ..... явно само едно си знаеш ти .... от това обаче едва ли ще се получи някакъв позитив. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Белгиеца написа:

О да има, цели 98% от населението са обикновени консуматори и аз се гордея, че съм си нормален и принадлежа към мнозинството.
Останалите 2% са разпосъсани на отделни секти от вегани, садисти, терминаторни чикиджии и т.н.
През средновековието каточическата инквизиция е подлагала на жестоки мъчения всеки нормален човек който дръзне да каже истината относно релитиозните догми.
Ще отмине времето и на терминала като инструмент за изтезание, трябва само търпение.
Комунистическата диктатура се задържа 45 години, преди един вътрешен човек да я предаде и се сгромоляса в цяла източна Европа.
Трябва само някои останали здраво мислещи програмисти да се захванат и да решат проблема с досадния пингвински терминал.

Известен е факта, че след Windows XP - вече няма ОС Windows.

Терминала не е проблем. дали dir или ls ... и прочие е без значение.

Явно не ти се е налагало да настройваш рутер в който логиката да направиш нещо е объркана, било то през терминала или браузера.

Файловите разнообразия за един и същи неща, файловата организация вече и ред други неща не са стандартизирани. Реално вече няма отворена ОС. За всяко устройство се прави вид компилация и вече е въпрос на удобен интерфейс или не.

Професионалиста му е все тая коя е ОС. Оглежда командите, операндите и компилираните програми и изписва необходимия скрипт (текст), за да задоволи крайния потребител.

Що се касае за персоналните компютри, то всеки прави с въпросния каквото си иска. В повечето случаи вече - всичко се свежда до да влезе в интернет. Реално вече не е компютър, а вид терминал посредством който се свързваш с вид сървър (машина за информационни услуги) и получаваш или даваш информация. Дали от въпросния ще ти вкарат нещо с което ще ползват твоята машина за други цели, то си зависи от как си конфигурирал ОС.

Примерно: Аз не ползвам една и съща машина за хойкане в интернет и работа. Определено работната ми машина не я присъединявам към интернет. ;) На въпросната не пускам вид изпълними файлове изтеглени от нета.

Не ти си е налагало и да си администратор в дадена локална мрежа. Принципа е елементарен там - админа е един човек!!! Има ли много - става хаос.

Когато сдавах една машина, новия админ бе се вживял в параноята и бе си отнел и неговите и моите права. :) Аз моите ги възстанових, но при него - не. :) Заплаши ме, че ще преинсталира ОС. :) По телефона му продиктувах вид текст и му казах от там на сетне да не ме търси.

Кратко: Аз вече нито съм генератор или консуматор. Вече съм извън системата, а образа който е тук - е бледа сянка.

Живи здрави. Имам доста "отворен код" за споделяне, но не ми остава време да го споделя. Написан е на Паскал - т.е. разбираем английски. Не съм ползвал вид съкращения и прочие. Така и не се научих да пиша на жаргон. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Де факто", "прочие", повторяемостта им, както и много други особености на писменото слово, изказ, език, понятийни изрази и пълнежите им... доста добре обрисуват общия когнитивен профил. За същия нямат никакво значение "личните данни" при все че и те са подадени на много места и голяма част от тях добре "пасват" на профила...

А профилът - няма никакво значение за никого, освен за мен. Но е весело когато се получават разминаванията от претенциите, декларациите, описанията, вживяването и имитациите... със следите на когнитивния профил, който пък говори за съвсем различни положения.

Болшинството хора разсъждават, а не мислят.

В много случаи изказа е без значение.

Невербалното в случая е да видиш вид другата констатация.

В случая не е важна информацията която публикуваш, а на какво другия ще обърне внимание.

До колко другия може да работи с вид незнание е по-важно,

Останалото е плод на вид заучени неща, но не и на вярност.

За разлика от вярна и не вярна информация, то истината за вид субект не е какво казва, а как мисли. ;) 

Да, във всеки един момент човек може да мисли като дете, възрастен или родител. До колко подхожда към другия родителски е вид незнание.

До момента не съм видял да подхождате към някого родителски, а само към вид деца.

Назидателния Ви тон е разбираем за мен. Реално това което Ви липсва е способността да възпитавате. Само преподавате, но, то е толкова сухо, че никой не Ви обръща внимание.

Един учител освен преподавател трябва да е педагог. Това не умеете Вие. Забравили сте, че сте били дете,. Жалко е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, miro20 написа:

Пуснете и анкета "кога ще спре дъжда" :)  Логика и компетентност ще е същата :)  

Мире, много си глупав ... но да ти кажа кога:

Когато някой е отпочинал и трябва да работи.

Сега трябва на растенията вода - за това вали.

Знам, че не знаеш много неща, и че общата ти култура е под всякаква критика, и че имаш право да се излагаш как ти дойде, но да бе нещо друго = да ти го вкарам между ..., а то е акъл, да Мире, то е генна модификация на твоите родители. Понякога ме хваща жал за теб от къде си излязъл и колко глупав е бил баща ти.

Но, уви така Мире - на този свят има и нещастие ...

Да, знам, че няма да се смириш  - втора грешка = глупост.

Ето ти, на какъв се правиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

Ако можеше да се забранят изцепките на алкохолици и напушени, би било чудесно за поне за основната хигиена на общуването. Ама няма как - налага се да се търпят глупостите...

Хем тема за тия твои бъгавости си направи да си ги пишеш тия бълвочи... и не се събираш дори в нея, щото вече ти иде самотно и не ти е достатъчно като си нямаш публика.

Глупаво е да се мисли, че във виртуалността някой може да му е скучно.

По-скоро повечето хора им е скучно в реала и тук сред виртуалното пространство правят контакт с някой, за да не скучаят.

Глупаво е да твърдиш, че тук има алкохолици и напушени. Въпросните изобщо не им е до интернет над нещата.

Да, има такива, които понеже в реала няма кой да им обърне внимание след като са употребили вид "стимуланти", за да привлекат внимание, "влизат" в интернет, но само и единствено от другите зависи дали ще обърнат внимание на глупостите им или не.

Виждам, че обръщате внимание на моите глупости в една привидно глупава тема. Известен ми е факта, защо е зададена по този начин и се вижда кои участват в нея.

Реално определени теми тук заприличват на "стаи", като вид място в интернет от миналото, където "влизаш'", за да се видиш с някои хора. Разликата е, че въпросните "стаи" не са "заключени". За сметка на това има затворени групи.

След като темата е в общия форум, то това означава, че автора на темата (а и правилата на форума) позволява да се споделят всякакви мнения от всякакъв вид хора, стига да не противоречат на някое правило на форума.

Кратко: Глупака вика на глупака, че е глупав.

Не е проблем, за мен да съм глупак, но реално излиза, че и Вие сте глупак, след като обръщате внимание на глупостите на вид алкохолик или напушини.

Интерфейса позволява да блокирате вид потребител. До колко е функционален не съм тествал, защото просто не обръщам внимание на определени потребители какво пишат.

Критерия е вид коментар на потребителя в дадена тема. Да, в някои случаи не е по темата, но гледам да не прекалявам с оф-то-пиците, за разлика от Вас.

Забелязал съм, че независимо от едно от правилата, то либералността е над въпросното правило, т.е. позволяват се повече оф-то-пици стига да не се получи "двубой" между двама потребителя.

За да не натоварвам вид тема, аз съм създал тази, за да пренасям въпросния "двубой", а не да имам сцена на изява.

За Вас е важна Вашата изява, а не за мен. Не съдете по Вашите критерии за мен, но уви Вие не може да се дистанцирате от другия и в този случай не е проблем липсата на хигиена в другия, а във Вашата култура.

Не е проблем моята хигиена на общуване, а Вашата култура на вмешателство в нещо което е незнайно за Вас.

Да, уви, може да считате себе си за вид по-висш индивид, но отношението Ви към вид "отрепки" говори какъв човек стои зад всяко Ваше изказване тук.

Предайте ИИ-чо на тези които са Ви програмирали, че действителността е такава. Уви трябва да се научите на вид търпение, а не да бъдете агресивни.

Не можете да помогнете, по-добре не се месете. По-вероятно е аз Вас да повредя, отколкото Вие мен да поправите.

Обръщайте внимание на случаите, където наистина може да помогнете!

Успех!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎28‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 22:14, _ramus_ написа:

ООО - бай-ганьо играе на Хитър петър :)

Мизерията няма нищо общо с парите... Мизерията започва първо от отвътре, но не и за бай-ганьовците в които мизерията отдавна е завзела "празното пространство". А от такава мизерия няма как да се избяга, дори да се ожениш за вселенската кралица, или да отидеш на Андромеда.

голяма грешка - хорицата с мизерията отвътре - вероятно. Макар че за теб само 'тия хорица' имат значение и се скъсваш да обясняваш и уверяваш навсякъде колко си успял, колко си важен, колко правилен, богат, безпроблемен, щастлив, доволен... Всичко това е много характерно за един масов психологичен типаж - сещаш ли се кой е той? 

Нека те помоля, за в бъдеще да не ползваш Бай Ганьо като вид негативен образ.

Това твое вид повторение за вид негативизъм в Бай Ганьо е вид проява на лоша култура от теб. Опитваш се да насадиш вид предразсъдък във въпросния образ и не даваш шанс даден човек да прочете произведението и намери свой смисъл.

Да, изграждаш вид идиом в мислите на другия, но виждам вид нечистоплътност в това.

Декларираш, че имаш необходимата хигиена на общуване, но де факто постоянно проявяваш вид нечистоплътност.

ОК, твоя способ е лицемерието и вид надменност, но някак си образа ти на зрял човек започва да придобива некрасиви форми, които никой себе уважаващ се човек не прави.

Да, в правото си, но мерзостта спрямо героя глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, _ramus_ написа:

Странно е откога горните заигравки се наричат 'общуване'. И то от хора които просто си фантазират че размишляват за субективно-обективното. И понеже терена за фантазирането вече стана тесен, се разпростря и сред "общуването"

kakто се вижда лесно, от няколкото прехвърчащи игри на 'диалози", изтрещяването няма как да има цел. То е само симптоматика.

Скъсаха се няколко човека да се заиграват с новата игра - с друго-мисленията, с експериментите, с пробването на идеи... Идва нова мода в делюзиите... От АЗ... пък ТИ... през илюзията на АЗ и ТИ... накрая до делюзиите за субект и обект...

С широк замах се премина през всички плетки на вселенското мислене... Дори сред имитацията на "научни и философски размишления" се докара и до заключението колко велики прозрения е направил "гениалния Нагарджуна". Ако можеше всички гении на сегашния свят да му завидят или да го поздравят, защото той е техния праобраз, прародител, основател и направо "бащица"... Време е да му завиди или преклони пред него дори Айнщайн, или направо Исус...

Така, че вече псевдобудизма стана и псевдофизика, псевдофилософия, някъде сред псевдоплоска псевдоземя. Това било "пробване на идеи"  - след като 'тестовете преминаха с огромен успех в темата 'будизъм", сега вече е време да се разшири обхватът им до нови мащаби и дори нови светове.  :) От плоски, до точкови

Разбира се - няма нищо повече подходящо от "правилния събеседник", с който намираш нужното огледало за да изиграеш "танца на диалога" пред него... :)

-------

а иначе - примерът за "общуване" е невероятен - смислен, задълбочен, адекватен... Разбрахте СЕ отвсякъде, изключително ниво на обогатяване. Браво и поздравления - вие сте титани и корифеи... достойни за Гинес... (не бирата) .

Не проявявам вид интерес, защо ти е странно. Просто виждам, че за теб всеки играе, "Заигавки" си прави, но това показва, че поне признаваш вид свое незнание.

За мен дали другия си фантазира или не, е без значение. Извличам си вид информация за бъдещо ползване, а това означава дори да е абсурдно този начин на общуване, то поне за мен е полезно. Не го свързвам с моя начин на възприемане на света, а допълвам вид субективизъм в моята база данни. В подходящ момент ще го ползвам.

След като въпросните вид фантазии са споделени доброволно, то мисля, че автора няма да претендира за авторски права, ако ли пък имам печалба, то аз съм си достатъчно честен и ще му дам полагаемото му, стига да излезе от анонимност и се срещне с мен лично, за да му дам кеша или сподели банковата си сметка, за да му преведа неговата заработка.

Принципно съм за анонимността, т.е. по-предпочитам лично да му дам кеша и където се вика види човека, но не и да разбере личността. Доволно си знаем Аватарите и никовете, а за мен това е достатъчно. Това при положение, че зад вид потребител стои човек, а не група от хора или вид друг алгоритъм на ИИ.

Към момента реална облага от чужди мисли = нямам. Да, в собствения реал по един или друг начин има облага, но не е под формата на материална ценност, която да разпределя справедливо и по този начин хем не ощетявам другия, хем само и единствено мога да му се отплатя с една дума = Благодаря! Това е вид духовна отплата, която другия би следвало да приеме като нещо с което поне малко е помогнал на другия. Това за мен е по-важно, а не вид материален еквивалент на доброто.

Да, посредством вид добрина = получаваш по-добро нещо.

Няма "правилен събеседник", а човек който събеседва с теб или те насочва към вид мисли.

Намира се нещо което търсиш, но де факто аз съм на принципа = всичко ми е на една ръка разстояние и в зависимост от момента = правя нещо или следвам волността на събитията.

Да си призная по предпочитам Гроуш ... бирата де. За Гинес = то от именно бирата е тръгнала въпросната книга. ;) Мисля, че си достатъчно интелигентен да си намериш информация как е хрумнала идеята за нейното направяне и с каква идеална цел е въпросната идея и в момента е актуална и всеки който реши = може да подаде документи и след съответната процедура бъде вписан. Въпрос на личен избор е дали да си в нея или не, а не по мнението на Рамус. ;) 

п.п. Една моя позната събира нещо и наистина е решила да се впише в определен раздел от книгата Гинес. Не съм я виждал скоро, за да видя до къде е стигнала, но, благодаря ти, мисля, че в понеделник може да я питам. или вторник или прочие, когато отида в София. винаги и давам от въпросното нещо, за да обогатява своята сбирка. Та, пак ти благодаря, имам няколко от нейните неща и веднага след натискане на бутона "Добави Отговора", ще заделя и сложа на подходящо място въпросните неща.

Не си чък толкова сух понякога. Радва ме, че някак си почна по вид човешки да коментираш разни неща.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...