Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Русия и Путин - обсъждане.

Джугашвили
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, M.Николов написа:

Момиченце, като се тръшкаш за положението в Харков и въобще в СССР през 1933г.

Запознай се какво е било то в САЩ по същото време.

https://iskamdaznam.com/kak-sasht-izzhivyaha-golyamata-depresiya/

И сравняваш това с геноцида в Украйна от страна на СССР? Блестящо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Употребяваш думички, на които не им знаеш значението.

И на двете места хората умирали от глад, но в Украйна било геноцид.

В САЩ сигурно е било за подобряване на генофонда.

:speak:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, M.Николов написа:

Употребяваш думички, на които не им знаеш значението.

Няма нужда да изместваш темата, защото се изложи. И двете неща сравними ли са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, БаалБек написа:

Знаеш ли кое още е блестящо? Че неолибералните пропагандисти и русофобите никога не споменаха това:

2YKxbpM.jpg

Защо критикувате Русия относно войната в Украйна, но не критикувате САЩ относно воините по света, най-вече в Средния Изток, приватизацията и грабежите по света, най-вече в Африка и безкрайните санкции срещу държавите по света, което води до инфлация и обедняване по света?

Аз говорех за двойните стандарти на фалшивите политици на Колективния Запад, а ти заговори за геноциди. Какво общо има "двойни стандарти" с "геноцид", не знам. Просто ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ, че има наличие на популистки двойни стандарти и лицемерие от страна на идеологическите подривници ("демократично избраните лидери"), които властват в Колективния Запад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е друго си е М.Николов, който усвоява знания от "Искам да знам" Добре, че е нета (американски) та вместо да ви ограмоти русоробите, ви облъчи още повече.

:popcorn2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, БаалБек написа:

Няма нужда да изместваш темата, защото се изложи. И двете неща сравними ли са?

"И двете неща сравними ли са"?

🤣🤣🤣🤣🤣

Нали точно ти дойде в темата и започна да сравняваш двойните стандарти на Колективния Запад с "геноцид" през 1933, години преди началото на неолиберализма през 1970г. Ти си този, който пръв започна да сравнява несравними неща, които нямат общо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PigMan9 написа:

Просто ПОКАЗАХ и ДОКАЗАХ

Само в главата си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, БаалБек написа:

Само в главата си.

Като е "само в главата ми", защо избягваш да го коментираш и пишеш никой които нямат общо с това, което казах?

Ето тук са ми някои от днешните обяснения на твои въпроси, както и на въпроси от други хора:

Както казах, това са някои от обясненията ми на въпроси, които ти и другите ми политически опоненти задавате в опити да ми губите времето и за ми гледате сеира. Задавате ми БУКВАЛНО едни и същи въпроси отново, и отново, и отново, и отново и отново, като целта е да ме troll-вате и да ми гледате сеира. Нарочно не отговаряте на отговорите ми, нали. Задавате въпроси, отговарям ми, игрорирате отговора и задавате въпроса отново. Ахахахаха... 🤣🤣 Забавно ли ви е? Хихихи 🤣 на мен също ми е забавно и интересно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, M.Николов написа:

Момиченце, като се тръшкаш за положението в Харков и въобще в СССР през 1933г.

Запознай се какво е било то в САЩ по същото време.

https://iskamdaznam.com/kak-sasht-izzhivyaha-golyamata-depresiya/

Ти си уникално тъпо комуне. Как можеш да сравняваш икономиеска и финансова криза, с умишлено причинен глад върху населението ?

В САЩ имало ли е отряди котио конфискуват последните запаси от църно , дори заделено а посев ???

Прочети и какво пише в статията ти накрая :

- Президентът е заделил 500 млн да подпомогне гладните. Сталин помагал ли е с нещо, или умишлено е конфискувал и зърно и всичко от хората ???

- Президента налага мораториум върхи земеделсктие заеми, поема дълговете на жилищните заеми ! Заочват изплащане на обезщетения на безработни

Координират на държавно ниво индустриалците и промишлеността , стокоборота, минималните заплати , работновреме , производството  и т.н. !

Хайде сега почети за гладомора и каква е била политиката на античовешкото комунистическо управление !

Тотален гьонсурт си , другарю комуне, за да имаш наглостта да сравняваш толкова несравними неща !

Нямам думи !

преди 8 часа, БаалБек написа:

комунетата всеки път ме изумяват с абсурдите си и липсата на грам мисъл  . Май наистина живеят в някакъв свой измислен фейк свят на'Алиса в страната на чудесата"

преди 7 часа, PigMan9 написа:

Задавате ми БУКВАЛНО едни и същи въпроси отново, и отново, и отново, и отново и отново, като целта е да ме troll-вате и да ми гледате сеира. Нарочно не отговаряте на отговорите ми, нали. Задавате въпроси, отговарям ми, игрорирате отговора и задавате въпроса отново. Ахахахаха... 🤣🤣 Забавно ли ви е? Хихихи 🤣 на мен също ми е забавно и интересно.

Аз имам два въпроса само .

- Кога ще осъзнаеш че с абсолютно нищо не  аргументираш фантасмагориите си , псквилите ти не заслужават грам внимание.

- Кога ги пиете хапчетата в психиатрията  за която сам си призна че си ?

И да гледам ти сеира, само дето ме заболява скрола на мишката понякога от пасквилите ти .

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, miro20 написа:

Аз имам два въпроса само .

- Кога ще осъзнаеш че с абсолютно нищо не  аргументираш фантасмагориите си , псквилите ти не заслужават грам внимание.

- Кога ги пиете хапчетата в психиатрията  за която сам си призна че си ?

И да гледам ти сеира, само дето ме заболява скрола на мишката понякога от пасквилите ти .

:)

За кои фантасмагории говориш? За тези, които са в библиотеката от линка в подписа ми? Ами, ако мислиш, че нещо е "фантасмагория" и не е вярно, посочи го. Обяснил съм дадени неща и съм ги подкрепил с проучвания, статистики и анализи.

На втория въпрос няма смисъл да отговарям - целта на втория въпрос е провокация, не търсене на искрен отговор.

"само дето ме заболява скрола на мишката понякога"

Тогава използвай scroll лентата, която е вдясно на екрана.

"пасквилите ти"

Употребата на думата "пасквили" срещу писанията ми не опровергава достоверността на писанията ли. Опровергаване се прави като се напише смислено мнение и се дадат данни съм него. Ако мнението е относно нещо, което достатъчно очевидно, добавянето на данни/проучвания не е задължително.

И помниш ли как ти оспорих фалшивите новини относно човек, който е бил арестуван и глобен за това че носи табелка с надпис "аз обичам баща си"? Много ме кефи как изведнъж ти спря да отговаряш и така и не доказа, че е вярно, нито пък доказа, че медията за фалшиви новини, Радио Свободна Европа, е казала истината.

преди 1 час, miro20 написа:

Ти си уникално тъпо комуне. Как можеш да сравняваш икономиеска и финансова криза, с умишлено причинен глад върху населението ?

Защо го обиждаш? Той написа това в отговор на @БаалБек ,който използваше логически невалиден аргумент в неуспешни опити да ме оспори. Аз показах туит, в който са изложени двойните стандарти и лицемерието на фалшивия политик, Justin Trudeau. После показах линк към един профил в Туитър и обясних, че в този профил се споделят компилации на двойните стандарти, лъжите и лицемерието на фалшивите политици на Колективния Запад и фалшивата му политическа система (плутократичен неолиберален строй зад фасада на демокрация). После се появи БаалБек, цитира написаното от мен и показа текст относно "геноцид", който БаалБек сравни с това, което бях написал. Това, което бях написал, АБСОЛЮТНО БУКВАЛНО няма нищо общо с геноциди. С други думи, БаалБек пръв започна да сравнява несравними неща. Защо не критикуваш БаалБек относно това, че сравнява несравними неща? Защо винаги насочваш логически погрешните си мнения, заключения и strawman-ски аргументи срещу мен и останалите?

Ето и линкове към трите отговора:

Както ясно се вижда, БаалБек е този, който пръв започна да сравнява несравними неща, нямащи нищо общо помежду си. Същият човек направи опит за сравнение и на две различни епохи в руската история, които също нямат общо нито по икономически характер, нито по идеологически/културен такъв.

А, и още нещо да те питам. Ти днес видя ли какво стана в лицемерната тема "Китай и светът на Оруел"? Видя ли как БаалБек, един от любимите ти либерални пропагандисти, бързо започна да реагира с "Ха-Ха" на писанията ми и спря да пише, след като направи опит за манипулация чрез вадене на неща от контекста относно арестувани хора, както ти самият направи като цитираше фалшивата медия - Радио Свободна Европа? 🤣🤣🤣🤣 И двамата използвате една и съща пропагандна стратегия, и двамата спирате да пишете като ви докажа, че нещата, които пишете, не са верни. 🤣 БаалБек дори не успя да докаже фалшивото си твърдение, че Китай е изостанала страна. Аз му показах, че дори и Уикипедия казва, че Китай е сред най-напредналите и иновативни страни в света, и той просто спря на пише. 🤣🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.12.2022 г. в 12:07, БаалБек написа:

Е друго си е М.Николов, който усвоява знания от "Искам да знам" Добре, че е нета (американски) та вместо да ви ограмоти русоробите, ви облъчи още повече.

Виждаш ли, че не знаеш какво е интернет. Отново се опитваш да направиш така, че да изглежда, че ако не е Запада, няма да имаме интернет и електронни устройства. Ахахахахахах. Интернет е група от компютри по света, свързани и програмирани да комуникират помежду си. Интернет няма националност - не е нито американски, нито български, нито японски...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, M.Николов написа:
на 6.12.2022 г. в 20:36, miro20 написа:

Нямам думи !

Ти и мозък нямаш, но това не те спира да ръсиш глупости.

:hush:

И кое от казаното е глупости ?

Такава простотия като твоята по горе да сравняваш финансовата криза и депресия с умишления гладомор в Украйна, няма друга на света !

Уникална простотия от униукален гьонсурат. Каквито сте всички комунета фейкомети.

Че и не си четеш статиите, както цитирах за действията на държавата и Президента  в САЩ за да подпомогнат хората,  и.... десйтвията на държавата в СССР спрямо умишленя гладомор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, miro20 написа:

Такава простотия като твоята по горе да сравняваш финансовата криза и депресия с умишления гладомор в Украйна, няма друга на света !

Какво значи умишлен бре, шебек?

В няколко области на СССР е имало умиращи от глад, не само на територията на Украйна.

В САЩ по това време също е имало умиращи от глад, по друга причина, но факта си факт!

Финансовата криза неумишлена ли е според теб?

https://bgr.news-front.info/2022/12/07/evrensel-istoriczite-dokazaha-che-golodomort-e-kleveta-na-banderovskite-fashisti/

преди 2 часа, miro20 написа:

Че и не си четеш статиите, както цитирах за действията на държавата и Президента  в САЩ за да подпомогнат хората,  и.... десйтвията на държавата в СССР спрямо умишленя гладомор.

Да, Рузвелт предприема мерки, когато идва на власт, но това е някъде на 4-та година от кризата 1933г.

Предишната администрация по-скоро се проваля в мерките, които предприема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се рови Мрежата, но имам спомен, че 1922-23 година сме пращали зърно за гладуващите в Поволжието. Било е същото, като в т.н. Украйна, но с по-малък мащаб.

Гладът в т.н. Укр. е бил трагическа, частично непредвидима и невъзможна за поправяне грешка на съветското ръководство, съчетана с лоши природни условия.

Тъпанарите, де разправят, че било направено нарочно, са просто кученца, лаещи по заповед на господарите си, не по-малки тъпанари от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, M.Николов написа:
преди 23 часа, miro20 написа:

Какво значи умишлен бре, шебек?

В няколко области на СССР е имало умиращи от глад, не само на територията на Украйна.

В САЩ по това време също е имало умиращи от глад, по друга причина, но факта си факт!

гьонсурат шебек мебек , пак ти казвам - чети си статиите които цитираш - американския президент дарява 500 млн , предприемат всякакви мерки за подпомагане на хората. Сталин и режима му е отнемал  не само запасите от жито, а и зърната за посев , и всеки съпротивляащ се е бил разстрелван !

Колко американци са разстрелвани от властите заради опити да се опазят ???

Що за гьонсурат шебек си не мога да разбера ???

преди 16 часа, Аралампи написа:

Не ми се рови Мрежата, но имам спомен, че 1922-23 година сме пращали зърно за гладуващите в Поволжието. Било е същото, като в т.н. Украйна, но с по-малък мащаб.

Да, аз съм цитирал това по назад. Невероятно, нали :) 

за николоффф гьонсурата шенек, дето чете фейкомети :

https://pikabu.ru/story/pravda_li_v_velikuyu_depressiyu_ot_goloda_pogibli_millionyi_amerikantsev_8338860

Цитат

Что же было на деле? Переписи населения не показали миллионов смертей. Официально население США в 1930 году — 122 775 046 человек. А 1940 — 132 164 569 человек. То есть на девять с гаком миллионов больше. Великая депрессия действительно обрушила экономику США. Безработица с трёх млн человек 1929 года взлетела до 12,5 млн в 1932 году. Всего за четыре года, с 1929-го по 1933-й, средний доход американской семьи упал с 2300 долларов до 1500.

В калифорнийском Окленде бездомные семьи жили в трубах канализации. В штате Арканзас — вообще в пещерах. В целом по США бродяжничали около 200 тысяч детей. Пока президент Гувер уверял, что «на самом деле никто не голодает» — голод был. Только в Нью-Йорке 1931 года по современным исследованиям известно 20 случаев смертей от голода. В 1934 году — сто десять. Но где же миллионы погибших?

Няма милиони умрели от глад в САЩ , даже напротив, населението '30те се увеличава с над 9 милиона.

Да, имало е криза, имало е гладуващи, но що за тъпак малоумник трявбва да си за да сравняваш това с умрелите физически от глад, както и разстреляните от режима на сталин ???

Цитат

Оценките за жертвите на Гладомора варират от 1,5[24] до 10[25] милиона. Дори резултатите, основаващи се на научни методи, варират между 2,5 милиона (Володимир Кубийович) и 3 – 3,5 милиона.[26][27][28][29]

Та.. николоффф, комуне недно , фейкомет ненагледен,  до къде се чудя ще стигне простотията ти и наглостта ???

Вкарай малко гънки в изгладения си лоботомира нмозък де...

По темата

Интересно, кого са пуснали.. удмурта или банкетния двойник ?  Малко заваля щотоне се знае от кога е с чашката....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, miro20 написа:

Няма милиони умрели от глад в САЩ , даже напротив, населението '30те се увеличава с над 9 милиона.

Да, имало е криза, имало е гладуващи, но що за тъпак малоумник трявбва да си за да сравняваш това с умрелите физически от глад, както и разстреляните от режима на сталин ???

Вече и разстреляните влязоха в сметките, овчи,  въпроса беше съвсем друг!

А именно, че и в САЩ през тези години е имало умиращи от глад, никой не е твърдял, че са милиони, но ги е имало.

Ако исках да правя сравнения, щях да правя сравнение с гладомора в Ирландия предизвикан от англичаните или с гладомора(те всъщност са няколко) в Индия предизвикан пак от англичаните!

Тази статия, която цитираш няма никаква фактологична тежест, това не е научно изследване, а свободно съчинение.

И не, не населението 30-те, а населението от 1930 до 1940-та се увеличава с 9 млн., но това няма как да се прецени дали се дължи единствено на вътрешния прираст или и на миграцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, M.Николов написа:

Вече и разстреляните влязоха в сметките, овчи,  въпроса беше съвсем друг!

А именно, че и в САЩ през тези години е имало умиращи от глад, никой не е твърдял, че са милиони, но ги е имало.

Ако исках да правя сравнения, щях да правя сравнение с гладомора в Ирландия предизвикан от англичаните или с гладомора(те всъщност са няколко) в Индия предизвикан пак от англичаните!

Тази статия, която цитираш няма никаква фактологична тежест, това не е научно изследване, а свободно съчинение.

И не, не населението 30-те, а населението от 1930 до 1940-та се увеличава с 9 млн., но това няма как да се прецени дали се дължи единствено на вътрешния прираст или и на миграцията.

Няма смисъл да спориш с miro20.

miro20 е анти-руски и про-Западен пропагандист (дали е платен или не, не знам), който се придържа към фалшивото и нагло вярване - "American Exceptionalism" - и се придържа само и единствено към Западната пропагандна реторика и фалшивите й новини. Като такъв, той задължително трябва да игнорира лошотиите на Запада, като например (1)робството, (2)колониализма, (3)империализма, (4)геноцидите и (5)воините (2, 3 и 5 все още ги има, че стават и по-силни и по-добре наложени); за него тези неща "не съществуват". Като можеш да видиш, изцяло е фокусиран върху това да пуска фалшиви новини и пропаганда от медии като Moscow Times и Finanz.ru (и Радио Свободна Европа) - не, това НЕ са руски медии. Наскоро пак го хванах да пуска фалшиви новини. Пусна новини, че някакъв човек в Русия бил арестуван и глобен, тъй като имал табелка с надпис "аз обичам баща си". Обясних му в детайли, че медията, която е цитирал, е медия за фалшиви нови и няма как да те арестуват за държане на такава табелка, ако няма КОНКРЕТЕН закон, КРИМИНАЛИЗИРАЩ държането на тази табелка с ТОЧНО този конкретен надпис. В Крайна сметка, разбра че не може да ме излъже и спря да пише и отговаря. Оспорването на фалшивата новина можеш да го видиш ТУК, ТУК и ето ТУК. В отговор, той дава типичните си отговори: "пий си хапчетата", "ти си кух", "ти си комуне", "защо защитаваш режима?", "ти си комсомолец", и всякакви други подобни...

Ако miro20 реално беше против воините, военните престъпления и насилието, както той твърди (не, не е против тези неща), щеше да пише и мнения срещу воините на САЩ през десетилетията от 50-те години насам, както и сега-случващите се военни конфликти, които са по вина на САЩ и техния частен капиталистически военен съюз - НАТО. Но тъй като miro20 е пропагандист, той задължително трябва да игнорира тези неща. Както виждаш, той винаги е в подкрепа на всичко, което идва от САЩ и ЕС (САЩ), без значение колко ненормално и лошо е то.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ncl написа:

Това ли е темата да питам, какво стана с индианците?

Малко поумряха.

Ама за тях не е политкоректно да се пише.

Ей сега ще ти обяснят какви хубави резервати са им направили, които те пък съответно напълнили с казина и сега живеят много богато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, ncl написа:

Това ли е темата да питам, какво стана с индианците?

Повечето умират от болестите, които им пренасяме. Други тъпи въпроси ? 

преди 6 часа, M.Николов написа:

Малко поумряха.

Ама за тях не е политкоректно да се пише.

Ей сега ще ти обяснят какви хубави резервати са им направили, които те пък съответно напълнили с казина и сега живеят много богато.

Постоянно се пише за тях. Ти защо не отвориш тема за това и да си пишете ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, N1K17Y написа:

Постоянно се пише за тях. Ти защо не отвориш тема за това и да си пишете ?

Къде се пише за тях "постоянно"? Той имаше предвид, че тук в този форум не се пише за тях. И дори да отвори тема, едва ли някой ще пише в нея. Основната активност в раздел "Политика" се изпълнява от 2-3 про-Западни пропагандисти, които нямат връзка с реалността и имат едно фалшиво и нагло вярване, наречено "American Exceptionalism". Същите пропагандисти игнорират лошотиите на Запад, като робство, колониализъм, империализъм и изкуствено разпалване на воини (тези 3 лошотии са само връхчето на айсберга), все едно такива неща не съществуват. Така лъжат и изопачават нещата, че ако не е бил Запада, нямаше да има напредък на цивилизацията и смартфони. 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...