Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Извинявам се ако поставям темата  в неправилния раздел

Здравейте от доста време на сам се замислям дали да уча Висше Образование.Не ми липсва мотивация или желание мога да оделя време и дисциплинирано да уча.Проблемът ми е  че за жалост в училище бях несериозен ученик и поради това имам ниски дипломни отценки.Успехът ми е Среден 3.38.Интересувам се от специалност Машиностроене защото работя такава работа също и ме влекат специалности сварзани Информационни технологии.Но вапросите ми са дали биха ме приели в тези специалности или воабще биха ме приели в който и да е Университет с тази отценка и колко трябва да искарам на Кандидат Студентския изпит за да компенсирам тази отценка.Ще се радвам на подробни коментари и критики всяка информация ми е полезна

Редактирано от ilianx4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам на такива хора като теб. Кандидатсвай смело - ще те приемат. Хората  с високи дипломи вече ходят в чужбина. Само да знаеш, че ще научиш нещо само ако имаш желание, иначе ще вземеш само една диплома са спомен от студентските години.

Редактирано от profan4o (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече дори не си се научил да пишеш грамотно. Не говорим за грешки по невнимание.  Оценката ти за средно образУвание е точна в случая. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави сте :)  заслужих си го госпожата по български казваше... (момчета  от тези компютри и клавиатури ще забравите да пишете грамотно така и стана.Но това на страна въпроса ми е дали според вас един среднист има шанс да бъде приет  ако се потрудя сериозно и с малко късмет  вържа тройка  дали е възможно да ме  вземат.Между другото имам възможност да посещавам часни уроци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ilianx4 написа:

Прави сте :)  заслужих си го госпожата по български казваше... (момчета  от тези компютри и клавиатури ще забравите да пишете грамотно така и стана.Но това на страна въпроса ми е дали според вас един среднист има шанс да бъде приет  ако се потрудя сериозно и с малко късмет  вържа тройка  дали е възможно да ме  вземат.Между другото имам възможност да посещавам часни уроци

Трябва да наблегнеш над математиката. Предполагам за специалностите, които си избрал се взимат оценките по физика и математика от средното образование(не общият успех от дипломата) + да речем утроена, учетворена или удвоена оценка от изпита по математика. Зависи от критериите на висшето учебно заведение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ilianx4 написа:

Извинявам се ако поставям темата  в неправилния раздел

Здравейте от доста време на сам се замислям дали да уча Висше Образование.Не ми липсва мотивация или желание мога да оделя време и дисциплинирано да уча.Проблемът ми е  че за жалост в училище бях несериозен ученик и поради това имам ниски дипломни отценки.Успехът ми е Среден 3.38.Интересувам се от специалност Машиностроене защото работя такава работа също и ме влекат специалности сварзани Информационни технологии.Но вапросите ми са дали биха ме приели в тези специалности или воабще биха ме приели в който и да е Университет с тази отценка и колко трябва да искарам на Кандидат Студентския изпит за да компенсирам тази отценка.Ще се радвам на подробни коментари и критики всяка информация ми е полезна

Давай смело! По моето време ( кандидатствах за първи път 1990 година), машиностроене бе най-нежеланата специалност, но тогава понеже се отърваше казармата, имаше супер много кандидати и супер много малко места. Аз с 4.75 на изпита по математика, който резултат дори се удвояваше, бях 183-та резерва, щото бала ми бе нисък - 5.13 или по-точно Българския език ме прецака, щото се вземаше и имах тройка на матурата. Иначе математика ОК, но и там станаха едни неща - искаш ли шестица...ама ако искаш, ще ти пиша каквото изкараш последния час. Един двойкаджия искаше 6, щото ще кандидатства и дори не го изпитаха, писаха му 6...ей такива хора ни управляват сега, да си наясно. Аз си викам - все шестици имам , ама и една слаба оценка на контролно, та я да не си давам зор, че в ония времена се чуваха какви ли не неща, включително, че  оценките от средното няма да важат. Няма да важат, ама важаха и то по български и математика. И колкото да се зорих на изпита по математика, пак не ми стигма. Е, след казарма ми стигна, но пак се издъних с 15 стотни дето ми трябваха за първата специалност дето бях зачеркнал. Кофти работа, но мисълта ми е, че дори и това не е важно. Човек има ли желание, след това тръгва нагоре. Включваш се просто в матрицата и действаш! 

В днешно време искат да намаляват бройките за прием във висшите училища. Използвай момента, щото ако след 1-2 години решиш да кандидатстваш, може вече да нямаш шанс заради някои законодателни промени от абсолютно тъпите ни политици! Ползвай момента и изобщо не се замисляй! А щом работиш такава работа ( а и не само), те са длъжни да ти дадат и отпуск, ако си задочно обучение. Така отпуската ти се запазва. 

Точно днес си мислех, че на един документ са се разписали две кощрави, машинни инженери. Едната много по-дърта от мен, другата едва завършила. Моето време не бе подходящо за завършване на висше (1997-ма) И ме е яд малко, че днес тъна в мизерия на работното си място, а някои комуняги и такива, дето току що завършили, ми дават наклон на оная работа. Е не е точно така де, но е тъжно. Все пак висшето не е за изпускане, щото ако си ербап, ще отидеш напред. Ако си със средно, трябва да разчиташ само на баджанака. Нищо повече. Затова бягай учи! Пари не пари, това е. Да не мислиш, че тия, дето не учат, не изстискват родителите си? Напротив, изстискват ги, ама без полза - нито за родителите им, нито за тях!

Това, че имаш среден успех е недостатък. Ама ако си навиеш, може да поучиш малко на частно и нещата стават. Всъщност, кога аз кандидатствах, на изпитите нямаше неща, дето сме учили в средното. Поне не и в училището, дето учих аз, което нямаше нищо общо с математическа гимназия. Затова цяла зима на курсове, после решаване на задачи и пак с 4.75 не ме приеха. В казармата реших два сборника, щото за година и половина имах много време да мисля накъде да поема. Е, това ми помогна. Жалко, че сега няма казарма, че човек да помисли добре какво иска да прави и накъде да поема. Казармата бе нещо като часове по самообучение. Днес не виждам как някой ще се обучи, след като няма изобщо време за това :) Затова, да живее КАЗАРМАТА!

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш да учиш  Висше Образование

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек ако иска винаги може да се учи. До края на живота.

В момента сумарните места из всичките ВУЗ са 30% повече от завършващите средно. Така че пари да имаш - записваш. До0ри и може би да завършиш нещо - т.е. да получиш диплома. Колко и какви ще са ти знанията е друг въпрос. Ставаш инж. Ако си добър в специалността  и след няколко години практика може да станеш и инженер.

Дерзай!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, simtech написа:

Няма смисъл от висше.

Смисълът на висшето навремето, когато 90% нямаше как да си намерят работа по специалността бе, че тия 5 години те карат да мислиш. Ако не го направиш, за тия 5 години попадаш в колектив с простаци - работници и си оставаш простак или ако не си бил, ставаш. Ей това е то смисъла на висшето. Освен това, дори да си простак, щом имаш кетап, си винаги с предимство. Или почти винаги, освен ако не си цанен за общ работник, дето е напълно естествено да се махнеш при първа възможност.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BG-Team-DRIFT написа:

...

Имаш 4-5 пропилени години.
А после един простак, който може да рисува картинки на фотошоп..
Или един който научил един програмен език...
Е по-добре платен от теб, барабар с всичките ти дипломи.
Няма смисъл. Знанието не се цени. То е недостатък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.10.2017 г. в 0:08, Филипов написа:

Човек ако иска винаги може да се учи. До края на живота.

В момента сумарните места из всичките ВУЗ са 30% повече от завършващите средно. Така че пари да имаш - записваш. До0ри и може би да завършиш нещо - т.е. да получиш диплома. Колко и какви ще са ти знанията е друг въпрос. Ставаш инж. Ако си добър в специалността  и след няколко години практика може да станеш и инженер.

Дерзай!

Точно, но аз и сега продължавам да твърдя онова, което твърдях на 25 години, когато станах инженер и което ми каза моя професор, при който правех дипломната си работа. Каза го пред всички когато завършвахме, защото професор Христов бе единствения професор при нас в ТУ-Варна и се наложи той да ни говори при дипломирането. Каза нещо от сорта - ние 5 години не ви подготвяхме за техници  (вероятно симтеч има нещо подобно предвид, че ставаш някаква нула като техник), а ви подготвяне за инженери. Тоест, когато възникне проблем, вземаш един лист, написваш си какво ти трябва и отиваш в библиотеката. Инженера не трябва да открива наново топлата вода, а просто да мисли и събере нещата, които някой преди него е открил, доста често и 100-200-300 години преди него. Ей това ми направи впечатление от висшето ми образование и винаги ме е водило в живота - мислиш и си добре. Не мислиш и не си. 

преди 10 минути, simtech написа:

Имаш 4-5 пропилени години.
А после един простак, който може да рисува картинки на фотошоп..
Или един който научил един програмен език...
Е по-добре платен от теб, барабар с всичките ти дипломи.
Няма смисъл. Знанието не се цени. То е недостатък.

Написах нещо след тоя ти пост. Не съм съгласен, че 5 години са загуба на време по причните, които изложих. Да, може да се опростиш с простаците като мен, но мисленето никога не те напуска. То помага. ВИНАГИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Написах нещо след тоя ти пост. Не съм съгласен, че 5 години са загуба на време по причните, които изложих. Да, може да се опростиш с простаците като мен, но мисленето никога не те напуска. То помага. ВИНАГИ!

На кого? Тия 5 години пари ли ще ти натрупат случайно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, simtech написа:

На кого? Тия 5 години пари ли ще ти натрупат случайно?

Човек не живее една година, за да натрупа пари. Обикновено човек живее 70-80 години и доста след като си завършил, тряба да се прави нещо. На практика тия 5 години са капка в морето, но без тях си абсолютно загубен, ако попаднеш в лоша среда. Нито ще имаш капацитета да се измъкнеш от нея, нито да натрупаш пари, щото ще си и гола вода като мислене и знания. Остава ти само престъпността и ако имаш някой приятел/роднина да те води за носа. Навремето им викаха ченгета на такива хора.

Много са ми интересни среднистите, завършили едва едва с тройки като твърдят, че не им трябвало висше, че висшистите били глупаци и тем подобни неща. Интересни са ми, защото не забелязват какви глупаци са всъщност те в очите на висшиста, дето има много по-широк мироглед от тях. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Много са ми интересни среднистите, завършили едва едва с тройки като твърдят, че не им трябвало висше, че висшистите били глупаци и тем подобни неща. Интересни са ми, защото не забелязват какви глупаци са всъщност те в очите на висшиста, дето има много по-широк мироглед от тях. 

Тези 5 години изглежда са много. Мислене и знания. Важно е да вървят далаверите, ако не си разбрал.
Отиди в една друга тема и виж как един BMW Манияк се хвали, че е среднист, хванал чейнджовете и после давал кредити с 33% лихва.
А ти лапаш мухи в цеха като си висшист.
Хората смениха по 10 коли и се ожениха, докато ние се учихме. За това ти си имаш евтина кола, не си женен и бачкаш за мизерни пари в цеха, а някой селяндур, който завъртял далаверата купува хотели по черноморието.
Важното е да си простак, нагъл и тарикат. Не да знаеш. За ко ти е да знаеш като можеш да излъжеш тоя, който знае?
Добре дошъл в 21 век.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/10/2017 в 22:14, BG-Team-DRIFT написа:

А щом работиш такава работа ( а и не само), те са длъжни да ти дадат и отпуск, ако си задочно обучение. Така отпуската ти се запазва. 

Работодателят не е длъжен да даде отпуск за учене. Дава го при добро желание. И ако го откаже не е длъжен да си аргументира отказа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, simtech написа:

Хората смениха по 10 коли и се ожениха, докато ние се учихме. За това ти си имаш евтина кола, не си женен и бачкаш за мизерни пари в цеха, а някой селяндур, който завъртял далаверата купува хотели по черноморието.
Важното е да си простак, нагъл и тарикат. Не да знаеш. За ко ти е да знаеш като можеш да излъжеш тоя, който знае?

Принципно си прав. Има обаче една малка подробност, която пропускаш ;) А именно: че примерно от 100 наглеци, тарикати простаци около 15-20 отиват рано-рано на гробищата; около 20-25 - зад решетките; около 50 до 55 си остават в графа "неудачници", които са затънали в кредити до ушите, наливат се с евтин алкохол, пушат цигара след цигара, карат "мерджан" или "баварец", произведен миналия век и обясняват на всеки желаещ да ги изслуша колко са велики, но как не им е провървяло в живота. И едва 5 до 10 човека успяват да "завъртят далаверата" така, че да печелят колкото квалифициран програмист с труда си. Като при това треперят всеки ден да не им секне далаверката, щото после отиват в кюпа с бившите величия. Докато програмистът няма грижи - и да го уволнят от една фирма, утре ще си намери работа на друго място без никакви проблеми. Само един от стотината тарикати стига до там, че да си купи хотел на Черноморието. Като правило - защото зад гърба му стоят бивши партийни величия или офицери от ДС или ВКР... Но ти забелязваш единствено него и правиш извод за всичките сто.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който си мисли , че след като завърши висше образование и повече не е необходимо да се чете и учи ,ЖЕСТОКО се лъже! Образованието дава насока  и някаква възможност , а СЛЕД НЕГО ЗАПОЧВА СЪЩИНСКАТА ПОДГОТОВКА! Правилото е ВСЕКИ ДЕН да се научи нещо НОВО свързано с по нататъшната  подготовка.  Най-трудно е при инженерите ,при тях науката е постояно променяща се величина!Да не говорим , че при инженерите се изисква НЕ САМО ТЕОРИЯ, но и  ПРАКТИКА!Така  че дълъг и тежък е пътят на ИНЖЕНЕР:ohmy:А!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Win_user написа:

Принципно си прав. Има обаче една малка подробност, която пропускаш ...

А от останалите будали, които учат - колко милионери видя? Бачкат за 900-1000лв инженерчетата точно на такива тарикати.
Програмист - само програмисти ли трябва да има в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, simtech написа:

А от останалите будали, които учат - колко милионери видя? Бачкат за 900-1000лв инженерчетата точно на такива тарикати.

И защо тези тарикати , дето милионери са станали, пращат после децата си да учат в скъпоплатени лицеи ,в западни университети, защо им е нужно след като имат мнооого пари висшисти да стават? . Защо и техните деца не си останат селяндури -тарикати, както ти ги наричаш?ИСТИНАТА Е : Няма по-добра инвестиция от тази в образованието?  Тя е ВИНАГИ с нас докато сме живи!

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, bigiadri написа:

И защо тези тарикати , дето милионери са станали, пращат после децата си да учат в скъпоплатени лицеи ,в западни университети, защо им е нужно след като имат мнооого пари висшисти да стават? . Защо и техните деца не си останат селяндури -тарикати, както ти ги наричаш?ИСТИНАТА Е : Няма по-добра инвестиция от тази в образованието?  Тя е ВИНАГИ с нас докато сме живи!

И децата в душичките им си остават същите селски тарикати. Аз познавам едно дето и като се изучи..пак си остана такова, че дори баща си прецака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, simtech написа:

И децата в душичките им си остават същите селски тарикати. Аз познавам едно дето и като се изучи..пак си остана такова, че дори баща си прецака.

В прородата властва закона на НАЙ-СИЛНИЯ! В човешкото общество над силния властва НАЙ-НАГЛИЯТ!Но проклятието "синовна обич " е бумеранга на наглия! Така че съм съгласен в по горното  с теб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, bigiadri написа:

В прородата властва закона на НАЙ-СИЛНИЯ! В човешкото общество над силния властва НАЙ-НАГЛИЯТ!Но проклятието "синовна обич " е бумеранга на наглия! Така че съм съгласен в по горното  с теб!

И какво. Ще прецакаш дори баща си, ама ще си гледаш кефа, нали?
Добре дошъл в 21 век.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/20/2017 в 11:29, simtech написа:

Милионер не се става с учене. Ако толкова държиш да имаш милиони, има една поговорка: "В живота има два начина да успееш. Трябва да си или евреин, или педераст. А евреин се ражда, не се става...". Така че - вземай съответните мерки :D 

Ако говорим сериозно, аз вече ти го написах. Можеш да имаш милиони само си от семейство на хора от съответните служби и със съответното минало. Иначе, ако се опитваш да пробиеш с тарикатлък, може само да бъдеш назначен за "милионер", т.е. за бушон. През теб ще се перат едни пари, ще ти подхвърлят по няколко или няколко десетки бона на месец, за да "си гледаш кефа". И така, докато се промени балансът във властта и на тези, които те ползват за пране на пари им запари под задника. Тогава ще разбереш за какво са ти плащали... но ще е късно...

Докато способният инженер без работа няма да остане. И винаги ще си взема своите 1000-2000-3000 лева месечно, работейки от 8 до 5. Без да трепери кога ще му секне далаверката, без да се тревожи за конкуренция, без да мисли във всяка минута, в която не спи, как да изкара още и още пари... При това ще ходи на работа с удоволствие, защото там ще учи нови неща, ще повишава квалификацията си и ще се развива. Което за интелигентния човек е едно от най-приятните забавления. Но ако ти не си от тях, ако за теб забавно и вълнуващо е не да научиш и направиш нещо ново, а да ходиш в най-скъпата чалготека и да оставяш по два бона на вечер, за да се наливаш с алкохол менте и да слушаш врещенето на мургави силиконови човекоподобни, за да се почувстваш голям "баровец" и "да си направиш кефа" - никой не може да ти помогне...

Редактирано от Win_user (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vddvdd
      Здравейте,

Дъщерята ще учи компютърно инженерство и ще й трябва лаптоп. Познанията ни в материята - и моите и нейните клонят към нула  .  Бюджета е условен, но порядъка на възможностите е този или малко отгоре.
          Изискванията - може би най-вече надеждност, едва ли ще се сменя скоро.  
          Игри няма да се играят. Ще се ползва основно покрай учебния процес плюс обичайното ровене в Интернет, личните снимки и гледане на филми. До колкото знам ще се трябва да  качва Visual Studio заради специалността. Няма особени изисквания колко ще издържа при работа на батерия.
          Намирам се в София и покупката от чужбина през Интернет  не е опция. 

Предварително благодаря на отзовалите се.
    • от Този
      Здравейте!  Обмислям да направя магистратура в Дания и ще се радвам ако се намерят хора, живели там, които да ме светнат по някои битови въпроси:

1) горе-долу какви са цените на наемите в Копенхаген и Архус (евентуално другите университетски - Аалборг, Одензе), нямам намерение да си харча нервите по общежития.. ще се настаня с мой близък, така че ще ни трябва двустаен.
      2) пак ориентировъчно - цени на градския транспорт (всички видове - метро, бус, трамвай)? Там ако пътувам като нередовен какви са последиците, могат ли да ми орежат от стипендията за покриване на глобите?
      3) как стоят нещата с медицинското обслужване - като здравноосигурен мога ли да очаквам безплатен прием като местните граждани, изглежда логично щом съществува такова нещо като Европейска здравноосигурителна карта, но все пак, преди време се беше чуло че имало проблеми в тази насока (макар и да не беше май за Дания)?
      4) английският популярен ли е сред местните жители, освен да напазарувам от супера (за което всъщност не ти трябва език, а само да познаваш цифрите) в общия случай какъв ми е шанса да се разбера с човека срещу мен на английски - таксиджия/сервитьор/наемодател/брокер/лекар и т.н.?

Това е което ми изниква на прима виста ако се сетя още нещо ще добавя..  :-) Поздрави на всички нашенци в Дания 
    • от New_one
      Здравейте,
      следвам биоинформатика в Германия, но съм работил във фармацефтичен концерн и не ми харесва - парите играят там твърде важна роля.
      Триумя се в момента да продължа в една от тези 3 посоки/бакалавърски специалности:
      - медийна информатика: интернетът промени не само копмютрите, но и обществото ни, предлага огромни възможности и ме кефи отвсякъде. Виждал съм магистратура "Интернет-сигурност", и това ми звучи доста интересно макар че не знам каква ще е работата на практика
      - IT-сигурност: става все по-актуална в последно време. Всяка по-голяма фирма, банка или институция има вече отдел за това. Работата за полицията също и звучи готино.
      - техническа информатика: работата по електрониката и хардуера са по-практични, и електрониката ни заобикаля отвсякъде

Бих се радвал да прочета мнения и съвети

• от Stoqn_Trkiev
      Добър ден ! Попаднах на ТОВА. Мислч да опитам и ми трябва мнението на нчкой който е пробвал. За сега получавам различни мнения, положителни и отрицателни. Явно ако искам добър ефект е нужно да се заминавама няколко месеца, или да направя инвестиция. Варно ли е или е просто кйор фишек.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.