Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.

Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.

ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.

Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).

Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).

Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.

Относно конфигурацията:

• Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD.

Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.

Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.

Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.

Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.

• Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса? 
  • Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания.
  • Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две.
  • Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем.
  • Захранването: Нямам предпочитания.
  • Кутията: Нямам предпочитания.
  • Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ? 

Предварително благодаря на всеки отзовал се.

Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 

Поздрави, успешен и усмихнат ден !

Дани :)

Редактирано от Даниелл (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 149
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 14 минути, PreDaT0Rrr написа:

Здравейте!

Благодаря за отговора.

Предложената от Вас конфигурация надвишава доста бюджета, защото е без включен монитор.

Малко по-горе в поста ми, съм писал че за самата машина мога да отделя от около 2000 (+ - 100) лева, а остатъкът ще запазя за монитор ( по възможност някой 144hz).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Здравейте,

конфигурацията от вас ми допада доста.

По-добре ли ще бъде ако променим Ryzen 5 с този : http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-Ryzen-7-1700-8-Core-3.0GHz-16MB-Cache-AM4/

той е с 200 лева по-скъп, но пък влизаме в тоталния бюджет 2500 лева.

Също така, имам предложение да купя монитор Benq XL2411T 144Hz за ~400 лв.

Какво ще кажете ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако прецениш,че 6 ядра  са ти малко  за игрите си вземи модела със 8. Аз не бих рискувал да си взема монитор с TN  матрица на 3 години за тази сума . Даже честно ти казвам,че ако аз  си правех конфигурацията за мен  щях да се метна ей на тоя красавец Монитор, Acer XZ271bmijpphzx, 27", Curved 144hz FreeSync   но  не играя игри от  много веме. Ето ти го и тука ,че е по-евтин Acer (UM. HX1EE. 019) Монитор Acer XZ271bmijpphzx

Ето и тука някакво субективно сравнение между двете видео карти  предложени в темата UserBenchmark: AMD RX 580 vs Nvidia GTX 1080

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, AlkatrazBG написа:

Ми ако прецениш,че 6 ядра  са ти малко  за игрите си вземи модела със 8. Аз не бих рискувал да си взема монитор с TN  матрица на 3 години за тази сума . Даже честно ти казвам,че ако аз  си правех конфигурацията за мен  щях да се метна ей на тоя красавец Монитор, Acer XZ271bmijpphzx, 27", Curved 144hz FreeSync   но  не играя игри от  много веме. Ето ти го и тука ,че е по-евтин Acer (UM. HX1EE. 019) Монитор Acer XZ271bmijpphzx

А с този монитор дали ще се играе прилично на 1080p на MAX графики ?

То е ясно че зависи от видео картата, но попринцип знам че колкото по-висока е резолюцията на монитора , трябва по-мощна видео карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Даниелл написа:

А с този монитор дали ще се играе прилично на 1080p на MAX графики ?

То е ясно че зависи от видео картата, но попринцип знам че колкото по-висока е резолюцията на монитора , трябва по-мощна видео карта.

Какви игри ще играеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно,

може ли да ми дадете и предложение с интелски процесор, или няма смисъл.

Идеята ми е да имам колкото може повече варианти, за да имам по голям шанс частите които купувам да са намалени.

Разбира се ако примерно видя че GTX 1080 е намалена с 20 % ще взема нея , вместо GTX 1060 примерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-1600

Виж графиката. Сравнението е с заключения I5-7600 тоест по-слаб процесор от I3-8350K.

Щом компютъра няма да се ползва за работа а основно за игри Интела е малко по-добър вариант.

Но имай предвид че въпреки по-ниската цена на процесора излиза по-скъпо заради липсата на охладител и по-скъпото дъно.

http://nikem-bg.net/cart/58087p1r57966p1r58059p1rf.html

Останалото както ти харесва. Примерно - http://nikem-bg.net/cart/58147p1r57577p1r2245p1r55249p1rf.html

За видеокарта добавяш която ти харесва захранването е предостатъчно и за 1080TI.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Roujin Z написа:

Виж графиката. Сравнението е с заключения I5-7600 тоест по-слаб процесор от I3-8350K.

Щом компютъра няма да се ползва за работа а основно за игри Интела е малко по-добър вариант.

Но имай предвид че въпреки по-ниската цена на процесора излиза по-скъпо заради липсата на охладител и по-скъпото дъно.

http://nikem-bg.net/cart/58087p1r57966p1r58059p1rf.html

Останалото както ти харесва.

Благодаря за графиката!

Мисля че, ще остана на Ryzen 7 понеже искам и да Stream-вам.

Най-вероятно това е и най-добрата конфигурация за тези изисквания и бюджет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даниеле  не се заблуждавай,че ще имаш  намаление на Черния петък . Тези промоции във България  са мижи да те лажем. По добре си намери някой познат с фирма  да  спестиш  ДДС-то от колкото  да разчиташ на 20% намаление на компютърни части излезли преди 3 месеца.  Интел  и Нвидиа са още по-скъпи  и хептен  няма да имаш избор за този бюджет. Винаги може да си купиш някоя кутия правена от капачки за буркани за скромните 20-30 лева. Ти искаш топ части за сума която отговаря на средна категория и няма как да стане тая работа. 20% от 1200 лева колкото струва   GTX 1080  са много пари Надценките по магазините барабар със врътките на ДДС  са от 7 до 16 % . Няма толкова прост търговец дето да  ти даде 20%  от цената след като той печели  16% . Ще е на загуба от 4%  Печалбата на търговец да речем за твоята конфигурация  е не повече от 200 лева 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, AlkatrazBG написа:

Даниеле  не се заблуждавай,че ще имаш  намаление на Черния петък . Тези промоции във България  са мижи да те лажем. По добре си намери някой познат с фирма  да  спестиш  ДДС-то от колкото  да разчиташ на 20% намаление на компютърни части излезли преди 3 месеца.  Интел  и Нвидиа са още по-скъпи  и хептен  няма да имаш избор за този бюджет. Винаги може да си купиш някоя кутия правена от капачки за буркани за скромните 20-30 лева. Ти искаш топ части за сума която отговаря на средна категория и няма как да стане тая работа. 20% от 1200 лева колкото струва   GTX 1080  са много пари Надценките по магазините барабар със врътките на ДДС  са от 7 до 16 % . Няма толкова прост търговец дето да  ти даде 20%  от цената след като той печели  16% . Ще е на загуба от 4%  Печалбата на търговец да речем за твоята конфигурация  е не повече от 200 лева 

Да прав си!

Все пак ще изчакам до тогава, не се знае може нещо да изпадне като за късмет.

Мисля че тази конфигурация напълно ще задоволи нуждите ми, имайки предвди че в момента играя на 800х600 и всичко на най-ниски настройки , за да докарам 120-30 FPS.

Колкото до човек с фирма, не съм сигурен че познавам такъв.

Поздрави и благодаря на всички. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще взимаш монитор с FreeSync ето един добър вариант на 580 - http://www.vario.bg/sapphire-nitro-radeon-rx-580-8gd5-special-edition-11265-21-20g

Най-вероятно няма да е налична след няколко дена но знае ли човек...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Roujin Z написа:

Ако ще взимаш монитор с FreeSync ето един добър вариант на 580 - http://www.vario.bg/sapphire-nitro-radeon-rx-580-8gd5-special-edition-11265-21-20g

Най-вероятно няма да е налична след няколко дена но знае ли човек...

Каква е разликата между http://www.vario.bg/sapphire-nitro-radeon-rx-580-8gd5-special-edition-11265-21-20g и http://nikem-bg.net/computer-components/PowerColor-RX-580-8GB-Red-Devil-AXRX-580-8GBD5-3DH-OC/

А Монитор с Freesync това ли означава : ?  https://www.ozone.bg/gaming/gaming-aksesoari/monitori/monitor-acer-xf240h-24-144hz/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като избираш монитор или каквото и да е чети инфото на страницата на производителя за всеки случай не в магазина.

Иначе да то си пише че поддържа FreeSync https://www.acer.com/ac/en/GB/content/model/UM.FX0EE.001

Само че на твое място не бих купил TN. AlkatrazBG ти е препоръчал по-добри в следващия си пост.

п.с. Red Devil изглежда добре и не виждам проблеми да се вземе но имай предвид че е с година по-малко гаранция.

Спешъла е с по-висок клок от Red Devil - 

http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=3891952B-0F89-44B0-A39E-E911C8B689F9&lang=eng

https://www.powercolor.com/product?id=1493084304#spe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

Eто и подробното обяснение,където се виждат точно разликите...

bnD0N7MXAGhjzlgzEMSE3R5w0kxG-T6e9WemLR8U

Изгледайте и това аклипче по темата 4-ядрени процесори за игри през 2017 година. Има ги и клокнати накрая на клипчето.

Аз мисля че ако трябва да е Интел минимума за игри и поне малко смисъл за бъдещето е i5 8400. Всичко надолу е мултимедия и дърти игри,които не ползват нито Вулкан нито ДХ12 ,нито повече ядра както и дъртата Crysis 3...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай да взимаш каквото и да е. Изчакай още отговори, не се изхвърляй на 1-2 поста, че лошо после... Не поммня кой точно беше набутал така един пич (тук във форума), щот много бързат. Та, по темата.

1. Монитор -  BenQ XL2411Z 144Hz Това мисля, че е най-добрия монитор за шутъри и като цяло спрямо цената си. ДО колкото помня ScreaM (CS:GO) мисля, че беше с този или подобен модел.

2. Процесор - Тук мисля, че най-добрия вариант е Ryzen 7 1700 , реално за игри интела е по-добър, но ти каза, че искаш и да стриймваш, а от там като се почне и клипове в тубата и прочие, та Райзъна мисля, че ще е по-добрия вариант.

3. Дънна платка - B350 Pro4 мисля, че това е напълно достатъчно, но някой, ако има по-добро решение да пише (но да спомене защо е по-добро!).

4. RAM памет -  G.SKILL AEGIS 8GB DDR4 2400 в момента е много зле положението с паметите...

5. Хард диск и ССД - Western Digital 1TB + Crucial MX300 275 gb

6. Захранване - Deepcool 550W Gold Silent добро захранване, реално за парите си май няма конкурент (поне в никем, освен XFX 550W, който го няма в момента).

7. Кутия -  Тук имаш няколко избора, най-евтината е тази - Dukase v2 след, което -  FD CORE 2500 и най-скъпата и добра - FD Define S

8. Видеокарта - За нея много пари не останаха, но една 1060-ка се събира. Palit GTX 1060 Dual Fan 6GB. Аз лично бих предпочел тази на Зотак - Зотак 1060 защото е с 5 години гаранция, но и цената е по-висока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволите едно леко отклонение да споделя моето виждане за домашна гейминг машина и удобно гледане на съвременни филмчета в 4К за бюджет 2500 лева

Конфигурацията

GB AB350M-HD3 AM4 
AMD RYZEN 5 1400 3.2GHZ AM4 
G.SKILL AEGIS DDR4 1X8GB 2400Mhz F4-2400C17S-8GIS 
SEAGATE HDD Desktop Barracuda Guardian 2TB SATA 6Gbs 
RAIDMAX Vortex V4 Middle Tower ATX-404WBR 
EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-500-K2 
Palit GTX1060 Dual 3GB GDDR5 NE51060015F9D 

Обща стойност - 1 400.44 лв. с ДДС

И монитора  Acer ET430Kwmiippx 43" Wide, IPS LED, Glare, 5ms, 100M:1 DCR, 350 cd/m2, 3840x2160 4K2K, 2xHDMI, DP, MiniDP, DP Out + Audio Out, Speakers,

Дет се вика и да ви се до играе  ще джитнете някоя игрица с прилични FPS  и ако ви се догледа филмче ще си го гледате удобно излегнали се на дивана.

Извинете за офтопика но просто не всичко е игри и компютъра е универсално у-во на което могат да се правят много неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, AlkatrazBG написа:

Ако ми позволите едно леко отклонение да споделя моето виждане за домашна гейминг машина и удобно гледане на съвременни филмчета в 4К за бюджет 2500 лева

Конфигурацията

GB AB350M-HD3 AM4 
AMD RYZEN 5 1400 3.2GHZ AM4 
G.SKILL AEGIS DDR4 1X8GB 2400Mhz F4-2400C17S-8GIS 
SEAGATE HDD Desktop Barracuda Guardian 2TB SATA 6Gbs 
RAIDMAX Vortex V4 Middle Tower ATX-404WBR 
EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-500-K2 
Palit GTX1060 Dual 3GB GDDR5 NE51060015F9D 

Обща стойност - 1 400.44 лв. с ДДС

И монитора  Acer ET430Kwmiippx 43" Wide, IPS LED, Glare, 5ms, 100M:1 DCR, 350 cd/m2, 3840x2160 4K2K, 2xHDMI, DP, MiniDP, DP Out + Audio Out, Speakers,

Дет се вика и да ви се до играе  ще джитнете някоя игрица с прилични FPS  и ако ви се догледа филмче ще си го гледате удобно излегнали се на дивана.

Извинете за офтопика но просто не всичко е игри и компютъра е универсално у-во на което могат да се правят много неща.

Пича е тръгнал и да стриймва. Реално предложението е добро, ако компютъра се взимаше с цел гледане на филми и тук-таме някоя игра, но случая не е такъв.

Аз лично не харесвам идеята за орязване на всички части с цел взимане на по-скъп монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено е наистина но нищо не пречи да се вземе читав монитор вместо тия отвратителни BenQ които ти вадят очите на втората минута. Не че останалите TN са по-стока но от тия убаво не съм видял.

Горе AlkatrazBG е предложил VA което е златната среда за нещо което няма да се вади от килера за да играем и после пак да се прибира там докато ползваме друг монитор за филми и всичко останало.

преди 3 часа, AlkatrazBG написа:

ей на тоя красавец Монитор, Acer XZ271bmijpphzx, 27", Curved 144hz FreeSync   но  не играя игри от  много веме. Ето ти го и тука ,че е по-евтин Acer (UM. HX1EE. 019) Монитор Acer XZ271bmijpphzx

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от KirilPetrov
      Добре заварили
      Както се вижда от заглавието, имам доста въпроси относно една бъдеща конфигурация. Насочил съм се към ATX десктоп, но, ако ме разкандардисате, може да премина и към сървър.
      От известно време "копая" в търсачките и колкото повече задълбавам, толкова повече въпроси ми изникват. Като цяло, разбрах, че Ryzen процесорите имат 24 PCI нишки. 4 се алокират от чипсета, какътво и да е той, евентуално 16 за видео карта и ако има и NVMe SSD - още 4 - всички заети. Логичният въпрос, като има още свободни слотове на дъното, какво ще стане, ако сложа гигабитова NIC? Ще работи ли изобщо и ако да, кой от всичките PCIe ще бъде "кръцнат" откъм скорост?
      И, вторият въпрос, как да разбера коя NIC на какъв PCIe e? На всичките пише, че са PCI, дали са x1, x4 и т.н., но не пише коя версия на PCIe - 1.0 ли, 2.0 ли, 3.0 ли, 4.0 ли.. По подразбиране, ако не е упоменато, по моята логика, би следвало да е 1.0.
      Трети въпрос: 10 гигабитова NIC би следвало да няма проблеми с pcie 3.0 x 1 или, може би, да е една идея по-бърза от капацитета на интерфейса. Има ли такива изобщо за RJ45?
      Въпрос номер 4: На гигабитова карта, примерно, как влияе "full duplex"? И тази скорост на какво е, на уплоуд, на даунлоуд или и на двете взети заедно? Също, NIC като тази , ако да речем от единя порт рутира към другия, ще оказва ли влияние на CPU?
      Пети въпрос, който е по-скоро към хората боравещи с линукс, ако дискъм ми е по-бавен от общата скорост на всички NIC, при пускане на tcpdump какво става? Ще даде грешка, системата ще намали скоростта на трафика или просто няма да "гепи" всички пакети?
      Май с това трябваше да започна, но цялата картинка изглежда така:
      Имам 2 уъркстейшъна с гигабитови карти. Един WiFi access point с 4 портов суич. В него с кабели са включени NAS, двата уъркстйшъна и Windows компът. През WiFi 10-тина устройства . Mашинатa с Windows 10 (без wifi) само за офлайн игри и лигавщини. Сегашният ми рутер има само 2 NIC с по 1 порт, гигабитови. В близките или далечни месеци планирам да сменя рутера и НАС-а. Не ми се ще да са със сървърен хардуер, защото е адски шумен. Като цяло, нищо от тях няма да влезе в употреба (готови Dell и HP конфигурации) като кутии, дискове и т.н. Ще ги пусна за DNS и VPN, които в момента са ми на виртуалки. Файловете ми започнаха да стават обемисти, губя време не само за трансгера им, но и за бекъпи по мрежата. На НАС-а започнах да качвам 4К видео, което има битрейт от около 35 мегабайта/сек и едвам издържа само на 1 потребител. Ще ми се в бъдещият рутер да мога да включа поне 10 устройства с кабел, на 5 от които ще трябва гигабитова или по-бърза връзка. И, естествено, да не се "изплези" рутерът, ако пусна през него да качвам 50ГБ файлове на НАС-а и в същото време съпругата прави нещо подобно или си гледа 4К видео.
      За рутера гледам стандартни дъна с поне 3 броя PCIe 3.0 x1 слота, няма да има видео карта, а само NVM SSD, за да мога да снимфя трафика. Мисля Ryzen 5 2600, 2x4GB RAM (или 2x8GB), но не знам какво да правя с NIC. Две такива, ако станат изобщо и евентуално една с 2 порта. Дайте предложения за дъно с поне 3 PCIe 3.0 x1 порта, ако може и повече - супер. Обезателно за AMD процесор и предложения за мрежови карти. На първо време, за дъно, CPU, RAM, SSD, PSU и само една NIC - бюджет към 900 паунда, после ще добавя още 2 карти. Кутия не слагам в бюджета, защото нямам абсолютно никакви претенции и в ebay има най-различни на символични цени. Видно е, че не съм в България и приемам предложения от официални сайтове на AMD, Asus и т.н. , Амазон и подобни. Но, само за нови части, с гаранция.

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване