Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Вярвам в магията на любовта. Както любовта дава сили да направиш неща, които иначе изглеждат невъзможни, така и самата вяра в магията може да накара човек да направи нещо, изглеждащо недостижимо. Т.е. вярвам, че чудесата не се дължат на самата магия, а на вярата в силата на магията...или търся логиката.

Редактирано от desert_rose (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Вярвам в магията на любовта. Както любовта дава сили да направиш неща, които иначе изглеждат невъзможни, така и самата вяра в магията може да накара човек да направи нещо, изглеждащо недостижимо. Т.е. вярвам, че чудесата не се дължат на самата магия, а на вярата в силата на магията...или търся логиката.

Да, логично и много добре казано. В действителност, във всички научни трудове, посветени на магията, се откроява силата на вярата като основен фактор. Ето и малко обяснение на въпроса защо магиите (не) действат:

Основен елемент на всяко едно заклинание е емоционалното освобождение. Това твърдение опира на хипотезата, че с екстернализацията, даването на израз на едно чувство, се отделя и енергия, а физиците вече доказаха, че цялата Вселена се влияе от енергиите. Тази енергия се принася в космичния етер (или космическата енергия) и влияе според желанието на мага. Т.е. магията се състои в това да предизвикаш в себе си появата на дадено чувство или нагон и да го "излееш" навън. Всички кукли, свещи и кристални кълба са просто средство за предизвикване на емоциите.

Така ми каза момичето, което споменах в предния си пост. И така знам от дебелите книги...

Поздрави на всички активни в темата и форума като цяло.

Редактирано от trancemasha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

trancemasha, браво.Много правилно обясни.Но пък тези нещица действително оказват страшен ефект Публикувано изображение

Публикувано изображение

В средновековието пък много неща са се смятали за магия, които днес имат съвсем разумно научно обяснение.Някой беше казал, че всяка задоволително напреднала технология може да се нарече магия...

Разбира се, отделна тема са аурата, 6-то чувство, сънищата и виденията...и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярваш в магия е все едно да вярваш на дебелите и така"проницателни" гадателки като Светлина и Радка Батанова. Айде нема нужда!!! :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярваш в магия е все едно да вярваш на дебелите и така"проницателни" гадателки като Светлина и Радка Батанова. Айде нема нужда!!! :wub:

Всеки със своята истина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с "ясновидките" и мен много ме забавлява, защото те, милите, в най-общия случай не знаят за какво иде реч и говорят глупости на поразия, а възрастните хора ги слушат с благоговение и си дават парите (в отделни случаи хиляди левове) без да получат нищо насреща си, освен завито в хартийка амулетче, безполезно като самата "екстрасенска". Естествено, има и изключения от правилото, но те са рядкост. Поздрав на служителите на TV2001!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магиите са интересно занимание за свободното време, но нищо повече.

Магиите може да са интересни, но определено не са само за свободното време ;) Не всеки може да се занимава с магия, не всеки има тази "дарба". А с магия не се занимава човек, който просто няма какво да прави, а който наистина има влечение и има сериозни познания към магията. Защото магията като цяло си я направо религия..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото магията като цяло си я направо религия..

Религия, която може да те разболее, защото много от хората, които мятат проклятия безразборно, нарушават крехкия баланс в природата и след това страдат от собственото си лекомислие, нали?

Има хора, които се занимават с магия - теория и практика, защото са отчаяни и нямат нищо за губене, но те носят според мен празни души, пусти и безжизнени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че може да те разболее! Всяко вманиачаване в каквото и да е било, е способно да те разболее. Но дали ще пострадат те от лекомислието си, е спорен въпрос.. определено не са ни известни много такива хора, че да ги попитаме как им се е отразило използването на магия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам.

Търся логично обяснение за всяко нещо :yanim:

Не навсякъде можеш да намериш логика.

В Публикувано изображение ярвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм смятал магиите за глупости. Напоследък обаче, трудно ми е да го обясня, но съм склонен да повярвам. Чисто от любопитсво тръгнах да чета разни работи за черната магия, като приемах прочетеното за глупост и дори да ги прилагам. С времето обаче нещата малко се промениха - наистина не знам как да ви го обясня, смейте ми се ако щете, но почувствах тази някаква сила - който както иска да си я нарича - дявол, магия или вуду все тая. С думи не може да се опише. Най-точното е почувствах! - Разбира се може да си е чисто внушение, не знам. Та оттогава се отказах да се занимавам с такива работи - дори и да има магии аз не бих се занимавал никога! Дори и да има трябва първо да се сдобиеш с опит и познания и след това да прилагаш и да знаеш какво правиш, защото предизвикаш ли съдбата или там каквото е не търси помощ! :)

Ето го и моето лично мнение за тези неща:

Според мен всичките тия магии и заклинания са имена на едно нещо - това е енергията. Тя бива позитивна и негативна. Вярвам, че има някаква невидима за нас енергия, която ни действа. Примерно, когато в даден момент изпитваш гняв към даден човек и го проклинаш много е възможно на него да му се случват след това нещастия (разбирайте дребни - да се удари някъде, някаква дребна несполука - не да умре! Публикувано изображение ). И не е важно като си го проклинал какво си казал, дали си казал изобщо нещо, дали си го повтарял, какви са били действията ти и т.н. а самият гняв е причината за евентуалната негативна енергия. Според мен всичките тия магии важното в тях е като приказваш всичките тия заклинания и правиш действията (заравяне на косъм и др.) дали искрено желаеш нещастието/щастието на някого и колко силно, заклинанията които изричаш уверено са точно затова да те направят уверен и вярващ, а иначе няма такова значение какво точно казваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм смятал магиите за глупости. Напоследък обаче, трудно ми е да го обясня, но съм склонен да повярвам. Чисто от любопитсво тръгнах да чета разни работи за черната магия, като приемах прочетеното за глупост и дори да ги прилагам. С времето обаче нещата малко се промениха - наистина не знам как да ви го обясня, смейте ми се ако щете, но почувствах тази някаква сила - който както иска да си я нарича - дявол, магия или вуду все тая. С думи не може да се опише. Най-точното е почувствах! - Разбира се може да си е чисто внушение, не знам. Та оттогава се отказах да се занимавам с такива работи - дори и да има магии аз не бих се занимавал никога! Дори и да има трябва първо да се сдобиеш с опит и познания и след това да прилагаш и да знаеш какво правиш, защото предизвикаш ли съдбата или там каквото е не търси помощ! :offtopic_s:

С trancemasha сме приятели от 11 години някаде, той преди се занимаваше с магии и се опари.Сега като почнем да си говорим за такива работи и той казва, че не иска да се занимава с такива работи, защото е много опасно.Аз знам по-точно, защо не иска, но аз не мога да ви кажа, ако той иска нека ви разкаже... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече вярвам! Мои приятелки и познати са намирали кухи черупки от яйца в саксиите или скрити някъде по двора; кичури коса също и наистина им се случваха гадости.Вероятно силата на внушението е огромна и може да доведе до постоянна мнимост за нещата, които се случват в живота.Дори самата мисъл, че някой ти желае злото, те прави лабилен. Само ще спомена една случка: моя позната беше бременна, една сутрин намира врабче с откъсната глава на прозореца на спалнята си и....вечерта помята! Съвпадение?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече вярвам във всичко наскоро една гадателка ми каза че са ми заровили дрехи на незнаен гроб-и от там не ми вървяло!-първо тя въобще нямаше представа че не ми върви-и после ми разказа такива истини дето само аз си ги зная....Каза ми и да проверя около къщата ни дали няма заровена моя дреха.......Ще се побаркам бе хора-то е невървеж та невървеж.......А по принцип отчето в църквата ми каза да не вярвам в такива глупости.....а само в бог-и той си знаел работата!!-Н а него съм по склонен да вярвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение Псевдогадателки, врачки и вещици ще има винаги. Но техните глупости не влияят на хора, които не вярват в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение Псевдогадателки, врачки и вещици ще има винаги. Но техните глупости не влияят на хора, които не вярват в това.

Все пак мисловната или кват е там енегергия съществува и ни влияе, без значение дали вярваш в нея или не. Ние всеки ден получаваме и изпращаме такава енергия към други хора, като силата на влиянието й вероятно зависи от енергийното ниво на изпращача. Все пак не мога да разбера как стават тия черни магии, не може един човек с такава разядена и лоша душа да е на по-високо енергийно ниво от нас и да успее да ни навреди по някакъв начин. В този случай мога да се съглася с deliverme, че ако не вярваш в лошата страна на енергията, ако душата ти е чиста и добра, няма как да бъдеш засегнат. Според мен понякога силата на самовнушението може да бъде по-опасна от всякъкви черни магии ;) Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората с разядени души имат по-високо енергийно ниво, благодарение лабилността на тези, които вярват в щуротиите им. Публикувано изображение

Редактирано от deliverme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората с разядени души имат по-високо енергийно ниво, благодарение лабилността на тези, които вярват в щуротиите им. Публикувано изображение

Не че са на по-високо ниво, просто набелязаните им жертви са или от тяхната порода или сами си правят белята като си внушават постоянно, че някой им мисли злото и че са "прокълнати" или нещо от сорта :nono:

А по принцип на всеки който не вярва в съществуването на такива енергии и тяхното влияние върху нас, мога само да кажа - най-лесно е да не вярваш във всяко нещо, което не разбираш или не искаш да разбереш. Това е един вид бягство от истината, поне аз така го разбирам :)

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че са на по-високо ниво, просто набелязаните им жертви са или от тяхната порода или сами си правят белята като си внушават постоянно, че някой им мисли злото и че са "прокълнати" или нещо от сорта :nono:

А по принцип на всеки който не вярва в съществуването на такива енергии и тяхното влияние върху нас, мога само да кажа - най-лесно е да не вярваш във всяко нещо, което не разбираш или не искаш да разбереш. Това е един вид бягство от истината, поне аз така го разбирам :)

Публикувано изображение Предпочитам аз да избягам от истината, отколкото мен да ме подгони параноята! Ама айде стига, че сигурно досадих на хората; моето мнение не е миродавно, разбира се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам ужасно мнение за тези шарлатани, които използват нещастието и невежеството на хората, за да печелят от нещастието именно на по-лековерните хора. Но не мога да отрека, че има неща , който логиката,или по-точно традиционните логически методи не могат да обяснят. Според мен не е толкова важно какво точно ще направиш ( дали ще лееш вода, ще заравяш дрехи или ще дупчиш яйца), ужасното е, че вършейки такива неща искрено пожелаваш злото на ближния си и съсредоточаваш част от мисловната си енергия върху това, изпращаш му такива сигнали, които биха могли да го рзболеят или да повлиият на живота му по отрицателен начин. Но тъй като в природата има баланс, иначе отдавна тя да се е саморазрушила, тези черни помисли и пожелания в един момент се връщат точно към заклинателя и човека, който е пожелал "магията".

Затова - не пожелавайте злото на ближния и живейте в хармония със себе си и , доколкото може, със света около вас - за да избегнете и лошото, което евентуално някой ви мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е толкова важно какво точно ще направиш ( дали ще лееш вода, ще заравяш дрехи или ще дупчиш яйца), ужасното е, че вършейки такива неща искрено пожелаваш злото на ближния си и съсредоточаваш част от мисловната си енергия върху това, изпращаш му такива сигнали, които биха могли да го рзболеят или да повлиият на живота му по отрицателен начин. Но тъй като в природата има баланс, иначе отдавна тя да се е саморазрушила, тези черни помисли и пожелания в един момент се връщат точно към заклинателя и човека, който е пожелал "магията".

Доста точно казано, същото го мисля и аз! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да кажа нещо? Не вярвам в тези приказки за енергиите или поне не на всичко, защото тя (енергията) не бива добра и лоша. Колкото по-високо е енергийното ниво на дадено послание, толкова по-малка роля играят понятията Черно и Бяло. Абсолютната божественост се характеризира с абсолютна правота. Как би могла тя да е права или крива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, труден въпрос.... по принцип не вярвам и не ми се е случвало , дано да не ми се случва ! Аз си мисля, че този който прави магии, каквито и да било, те се връщат на него , той може да навреди на някого ,но той след това се съвзема ! аз вярвам в енергията, ако ти си лош човек и душата ти е разядена и обвита в мрак , разбира се , че ще подейства на някой добър , усмихтнат и сърдечен човек, но аз не мога да приема , че магията е по - силна от вярата ....в доброто и в Бог, знам, че звучи тъпо, ходила съм по гледачки,никоя не позна нищо , само една проста женица, която гледа на икони и не взима пари, колкото и оставиш...... не мога да приема ,че човек не можа да се пребори с това .......не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали вярвам в магия? Да, определено, да! Вярвам във всичко паранормално, защото лично съм го изпитвала на гърба си. Ходила съм при врачка и тя ми каза, че имам направена магия и ми позна всичко. Виждала съм как майка ми говори с духа на прабаба ми и как тя й казва какво ще стане. Винаги се е сбъдвало.

Но да не си помислите, че съм чалната, злонамерена или нещо от сорта? Опитвала съм само 2 пъти аз сама да повикам духа на прабаба и двата пъти предизвиках буря при иначе топло време. След тези опити съм се отказах тотално да се занимавам с това, едно, защото ми казаха, че е опасно, и второ, защото мен вече ме е страх да не мисе случи нещо. Това май беше малко offtopic... :nono:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко съществува паранормалното, но и на мен са ми се случвали странни неща...Като малка имах проблем (не питайте какъв), никакви лекари не успяха да ми помогнат. Стигнах до екстрасенси - първи, втори.... :nono: Обаче веднъж бях на гости у баба ми (далееееч в едно село до Димитровград). Та тогава баба ми ме заведе при една жена от Димитровград. Жената каза, че ще ми трябват 6 сеанса. Добре! Каза, че проблемът ми е получен в резултат на уплах...наистина като бебе съм падала по стълби с проходилка. Та...още след първия сеанс имаше резултат. И до ден днешен (8 год. по-късно) проблем нямам! Шапка й свалям на жената :) А по въпроса за магии...ами помислете си...Любовта е магия, природата е магия, красотата е магия..... :love::huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване