Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Наистина доста неубедителна и погрешна теза.

Stalik-дали тезата ми е погрешна,само времето ще покаже.

1. Хомосексуалността и трансвестизма са същностно различни понятия и явления. Доста нескопосано тук се примесват.

Дали си гей или травестит,все тая.Съжалявам,но немога специално заради теб да разделям травестит и гей.Не мислиш ли че си малко педантичен ?

2. Сравняването на насочеността на сексуалната ориентация с "копнеж" към предишен живот, още повече - живот в състояние на предишна "раса", е нелепо. Интересно ми е към какво според тази теория пък се стремят моносексуалните. Да се обясняват по подобен начин явления и проявления на човешкото самосъзнание, които могат да бъдат чисто физиологически обусловени, е нелепо.

Е тук мненията ни най много се различават, това е същността на моя предишен пост.Не си обяснил много добре ,защо е нелепо.

Stalik,малко или много в теб духовноста липсва,щом искаш да си обясниш-явления и проявления на човешкото самосъзнание физиологически.Не разбра ли че тялото е просто една обвивка,ако не ,няма смисъл да коментираме повече.За мен не е нелепо,защото аз вярвам че съм бил представител и съм живял във всяка една предишна раса и невиждам, как ти ми доказа че не е така.

3. Хомосексуалните двойки също се обичат едни други (не себе си) и също отглеждат деца. Тогава?

Прави разлика от това да можеш да създадеш деца и това от това да ги отглеждаш.Тогава, не си разбрал какво съм искал да кажа а то е,че днешния човек трябва да жертва своето его в името на това да продължи живота,да създаде деца,хомосексуалните двойки не са способни на това.

4. Остава неясно какво се има предвид с "Те ни връщат назад". По какъв начин сексуалната ориентация на един човек е способна да "прави" нещо на някого другиго (да го "връща" например)? По какъв начин например Евгени Минчев те "връща" или "праща" теб на където и да било?

Тези хора,като Евгени Минчев,Азис и т.н. ни връщат с това, че с тяхното налагане на модел на поведение водят до упадъка на обществото.За мен тези хора са егоцентрични и ни връщат назад към егоизма,който са притежавали Лемурите.Тоест има връщане назад към дадено чувство,което ние като хора в тази раса трябва да надмогнем и се освободим от него.

Поста на witch_honor беше доста дълъг и впечатление ми прави, че ти си се спрял точно на този между другото вмъкнат ред. Явно темата е от някакво по-специфично значение за теб. На какво се дължи това?

Поста който witch_honor беше копирал от http://occultism.hit.bg,за мен не е от специфично значение,но да ми пишат за гейове и лезбийки и да вкарват някаква правота в действията им не съм съгласен, както и ти не си съгласен с моето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

Прави разлика от това да можеш да създадеш деца и това от това да ги отглеждаш.Тогава, не си разбрал какво съм искал да кажа а то е,че днешния човек трябва да жертва своето его в името на това да продължи живота,да създаде деца,хомосексуалните двойки не са способни на това.

Какво трябва да прави човек и какво прави всъщност? Не виждам за съжаление много хора да жертват егото си заради децата си. А дали си ги създал ти или си ги осиновил или се грижиш за деца - ако даваш най-доброто от себе си, няма особена разлика. Всъщност всяко нещо става по-добре, ако се прави без его.

Не познавам хомосексуални, публичните такива изглеждат в известна степен превзети и като че ли малко по-горди и ревниви, но това не са качества характерни само за хомосексуланите. Според мен трудно може да се обобщи, че хомосексуалния човек не може да бъде алтруист, не може да работи и да се грижи за други хора и че не може да се откаже от егото си. Гнева, гордостта, завистта, ревността, алчността..., както и комбинацията от тях, не са запазена марка на едни или други хора. Всички ги изпитваме в по-голяма или по-малка степен.

Според мен е важно да не оставяме тези емоции да управляват думите и действията ни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам за съжаление много хора да жертват егото си заради децата си. А дали си ги създал ти или си ги осиновил или се грижиш за деца - ако даваш най-доброто от себе си, няма особена разлика.

Вало,това че днешния свят се е объркал,не означава,че плана отначало не е бил такъв ,че чрез създаването на деца и събирането на двама човека да води до обезличаване на ЕГОТО.Та когато един мъж се жени не означава ли това, че той се отказва от много неща с които е задоволявал егото си ?(имам в предвид истинските двойки ,а не тези които днес се събират за пари и слава)

За да бъде едно дете осиновено трябва да бъде първо създадено от мъж и жена,тоест без фактора мъж и жена няма осиновяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stalik-дали тезата ми е погрешна,само времето ще покаже.

Напротив - ще ти го покажа аз още сега.

Дали си гей или травестит,все тая.Съжалявам,но немога специално заради теб да разделям травестит и гей.Не мислиш ли че си малко педантичен ?

Не, не смятам. Както казах - това са същностно различни неща. И факта, че казваш, че е все тая показва, че въобще не знаеш за какво говориш и не си запознат със значението на понятията, с които се опитваш да работиш. Сиреч приказваш си каквото ти дойде. Транствестизма е явление коренно различно по характера си от хомосексуалността и самият не представлява сексуална ориентация. Бидейки едното от двете сексуална ориентация, а другото не, тезата ти става още по-неиздържана.

Е тук мненията ни най много се различават, това е същността на моя предишен пост.Не си обяснил много добре ,защо е нелепо.

Обясних - говориш за явления, които могат да бъдат чисто конституционално (физиологически) обусловени--

Stalik,малко или много в теб духовноста липсва,щом искаш да си обясниш-явления и проявления на човешкото самосъзнание физиологически.

Ти вземи първо прочети нещо по въпроса по който се опитваш да се изкажеш, пък тогава ми обяснявай на какво аз съм бил беден. Очевидно не ти е известен факта, че хомосексуалното поведение може да се наблюдава като резултата на изменение в хормоналния баланс на майчината утроба и още - явно не са ти известни физиологичните и в частност неврологични различия в някои мозъчни структури на хомосексуалните. И двете неща - и ендокринните и конституционалните предпоставки са валидни както при човека, така и при животните. Аха... забравих - може би не си чувал, че хомосексуално поведени е наблюдавано и при над 1000 животински вида. Те също може би са били лемурийци, а? Ето ЗАЩО аз обяснявам (не се ОПИТВАМ да обясня), преразказвайки отдавна установени научни факти, "явления и проявления на човешкото самосъзнание физиологически".

Членовете на хомосексуалните двойки са напълно полово функционални и стига да пожелаят винаги могат да създадат посредством сурогатна майка деца и да ги отгледат заедно с много, много любов и родителска всеотдайност. Кое поражда необходимостта егото да бъде преодоляно чрез един чисто физиологически акт на зачеване явно само ти знаеш. Поканен си да разясниш.

Тези хора,като Евгени Минчев,Азис и т.н. ни връщат с това, че с тяхното налагане на модел на поведение водят до упадъка на обществото.За мен тези хора са егоцентрични и ни връщат назад към егоизма,който са притежавали Лемурите.Тоест има връщане назад към дадено чувство,което ние като хора в тази раса трябва да надмогнем и се освободим от него.

Остава да обясниш как точно водят те до упадъка на обществото. Тази хетероцентристка идея не е нищо друго, освен плод на културно насадени стереотипи и предразсъдъци. Подобна теза е несъстоятелна, бидейки сексуалното поведение проявление на сексуалната ориентация (компонент на сексуалността), а не модел на поведение, както твърдиш ти. Или може би твърдиш че твоята (да речем) хетеросексуалност е модел на поведение който ти си избрал и си изградил?

Да вземем за пример Женята Минчев (Азис нещо май не е наясно с ориентацията си). Посочи МОЛЯ, кои черти от "модела на поведение" който ти си въобразяваш че налага, водят до "упадък на обществото".

---

В резюме държа да отбележа че само с един пост аз вече отлично прозрях погрешните ти идеи и разбирания, които се основават на непознаване на понятието "хомосексуалност" и дори на "сексуална ориентация". Ти не само не си наясно какво всъщност представляват тези неща, но и каква е природата им и "анатомията" им, бидейки те част от психологията на човека. Смея да твърдя, че ти не си наясно за ориентацията на нито един твой близък или познат, тоест, че не познаваш отблизо нито една хомо или бисексуална личност. Ето защо твоите "размишления" се опират на стереотипни представи и предразсъдъци, като за пример ще посоча само факта, че за теб сексуалната ориентация на човек представлява "модел на поведение", а хомосексуалността и трансвестицизма за теб са едно и също нещо (а това е безумно погрешно становище). Ето защо аз твърдя, че тезата ти е погрешна. Не просто защото не мисля като теб, а защото разпознавам погрешните позиции, от които изхождаш. Посочвам ти ги вкратце и вероятността да ме разбереш от раз е малка. Затова ти препоръчвам да почетеш малко по темата и ще разбереш, че нито хомосексуалността е поведенчески модел, та да бъде тя заучавана или да влияе и води до "упадък" на каквото и да било, нито пък е духовно и емоционално по-нискостояща то хетеросексуалността. Дори напротив - хомосексуалните са лица с подчертана емоционалност, много са подвластни на Луната и обладават особен и специфичен дух, който е поставил мнозина в лоното на културната история. Което прави тезата, че те водят до обществен упадък, съвършено нелогична и противоречаща на фактите. Платон, Уайлд, Шекспир, Леонардо, Микеланджело, Сафо... та чак до нашия Вутимски - всички те опровергават тази нелогична теза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вало,това че днешния свят се е объркал,не означава,че плана отначало не е бил такъв ,че чрез създаването на деца и събирането на двама човека да води до обезличаване на ЕГОТО.Та когато един мъж се жени не означава ли това, че той се отказва от много неща с които е задоволявал егото си ?(имам в предвид истинските двойки ,а не тези които днес се събират за пари и слава)

За да бъде едно дете осиновено трябва да бъде първо създадено от мъж и жена,тоест без фактора мъж и жена няма осиновяване.

Много сме извън темата.

Не съм забелязал при женените да намалява егото. Може би и двамата се отказват от едни неща, но е за сметка на други. Общо взето отказването също може да е глезене а не намаляване на егото. Вярно е че съвместния живот може да води до просветление. И за двамата. Когато всеки повече дава, когато няма зависимости, очаквания и обещания. Когато има свобода. Едно дете (или няколко) също може да са крачка в развитието и на двамата. Всичко зависи от зрелостта и взаимното разбиране и подкрепа.

Истинската магия е да не позволяваме думите и действията ни да бъдат управлявани от гняв, гордост, завист, ревност, алчност или глупост.

Тогава се случват и истински чудеса. Трансформирането на негативните емоции води до развитие на съчувствие и мъдрост. Увеличава се богатството и потенциала на всеки. Всичко е свежо и ново, пълно с възможности. Всеки атом трепти с радост и се поддържа от любов. Всичко е съвършено, такова каквото е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Съжалявам Stalik,но няма да ти ставам клиент.(Или си психолог или се опитваш да бъдеш такъв). Престани да ме анализираш,това ти го пиша вече за втори път.Ако искаш може да се срещнем очи в очи,и да проведем един жив разговор,мисля че тогава ще ти бъде трудно с анализите.

В USA,съм работил с доста гейове и имам поглед върху тях май повече от теб,ако разбира се,ти не си такъв и знаеш повече.(нищо лично)

На въпросите ,които си ми задал си отговори сам,както виждаш нищо не излиза,нито ти приемаш възгледите ми ,нито аз.

В резюме държа да отбележа че само с един пост аз вече отлично прозрях погрешните ти идеи и разбирания. Смея да твърдя, че ти не си наясно за ориентацията на нито един твой близък или познат, тоест, че не познаваш отблизо нито една хомо или бисексуална личност. Ето защо твоите "размишления" се опират на стереотипни представи и предразсъдъци, като за пример ще посоча само факта, че за теб сексуалната ориентация на човек представлява "модел на поведение", а хомосексуалността и трансвестицизма за теб са едно и също нещо (а това е безумно погрешно становище). Ето защо аз твърдя, че тезата ти е погрешна. Не просто защото не мисля като теб, а защото разпознавам погрешните позиции, от които изхождаш. Посочвам ти ги вкратце и вероятността да ме разбереш от раз е малка.

Stalik,имаш дар слово,но както виждам с него потдържаш собсвеното си его,а несъмнено то е високо.Не обичам да общувам с хора които имат високо его.Предполагам ме разбра от раз.

Разликата между теб и мен е огромна,аз се опитвам да си обясна нещата духовно а ти ми пишеш за физиологични и неврологични обяснения.Точно затова почнах да пиша в този форум,исках да срещна хора,които имат по-различно мислене, а не като твоето,което се основава на готови модели и теории,които както се вижда добре познаваш.

Редактирано от агни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истинската магия е да не позволяваме думите и действията ни да бъдат управлявани от гняв, гордост, завист, ревност, алчност или глупост.

Тогава се случват и истински чудеса. Трансформирането на негативните емоции води до развитие на съчувствие и мъдрост. Увеличава се богатството и потенциала на всеки. Всичко е свежо и ново, пълно с възможности. Всеки атом трепти с радост и се поддържа от любов. Всичко е съвършено, такова каквото е.

Не може да бъде казано по - добре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То-че хубаво е казано-хубаво е,но какво има общо с магията :) Имам предвид истинската магия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То-че хубаво е казано-хубаво е,но какво има общо с магията :clap: Имам предвид истинската магия.

Не е ли магия?

Магията да не е само завързани, опяти разни парцалчета дето ги слагат бабите под дюшемето, или фокусите на Кашпировски :)

Магия е.Направо вълшебна магия е да се промени човек така, и да усети онова, за което говори Вало.Ето защо аз вярвам че магията съществува.Само представите ми за нея са по - различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам Stalik,но няма да ти ставам клиент.(Или си психолог или се опитваш да бъдеш такъв). Престани да ме анализираш,това ти го пиша вече за втори път.Ако искаш може да се срещнем очи в очи,и да проведем един жив разговор,мисля че тогава ще ти бъде трудно с анализите.

В USA,съм работил с доста гейове и имам поглед върху тях май повече от теб,ако разбира се,ти не си такъв и знаеш повече.(нищо лично)

Уви, никъде не се опитвам да те анализирам. Ако се опитвах да го правя, то щях в друга една посока да отида. Прочетох теорията ти, видя ми се безумна и се опитах да ти го обясня. Ако си ме разбрал - разбрал. Ако не си - здраве да е. Къде и с кого си работил не зная. Зная само че насипа куп глупости, които вече ти посочих, а ти с балетна стъпка напускаш сцената, угнетен от опитите ми да те "анализирам". Чудесно. Лошо няма.

Stalik,имаш дар слово,но както виждам с него потдържаш собсвеното си его,а несъмнено то е високо.Не обичам да общувам с хора които имат високо его.Предполагам ме разбра от раз.

За моето его ти трудно можеш да съдиш, но пък ми и прави впечатление честотата на употреба на тази дума от твоя страна. Уви, понятието ти за его и критериите по които съдиш за него у другите изглежда са някаква твоя авторска разработка. Опитай се наместо да мериш чуждото его, да се замислиш над казаното. Дали си бил в USA (какво е УСА не зная, у назе си му викаме САЩ) мен слабо ме вълнува, но явно си запазил някои крайно характерни за нашенската народопсихология черти, като невъзприемчивостта на конструктивната критика. Посочих ти ред по ред грешките с едничката идея, че върху тях базираш и теорията си. А тя не само е погрешна, но и е поредния начин да се насаждат стереотипи по адрес на групи, които, независимо какво казваш, очевидно слабо познаваш. Да се твърди че те (в нашия случай - хомосексуалните) са причина за някакъв цивилизационен упадък (от какъвто и да е порядък) в моите очи е пореден злонамерен опит да се очерни някой, за да бъде намерена черна овца, не от други подбуди. Поинтересувай се, прочети, и не се опитвай да излизаш с номера "Такива са ми възгледите пък" (реплика, отиваща на първокласник-инат), а си кажи, поне наум, "Да, за това и това не съм прав, значи може и като цяло да бъркам". И когато откриеш това, ще научиш, че интелектуалния и познавателен агностицизъм, абсолютната власт на самонадеяността пред търсенето, са единствените причини човека да е обречен вечно да търси, за да попълни празнините. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То-че хубаво е казано-хубаво е,но какво има общо с магията :) Имам предвид истинската магия.

Това е истинска и абсолютна магия.

Другите разни магии като четене на мисли, ясновидство... са преходни. И общо взето полезни колкото и примерно автомобила.

Любовта е истинска магия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е истинска и абсолютна магия.

Другите разни магии като четене на мисли, ясновидство... са преходни. И общо взето полезни колкото и примерно автомобила.

Любовта е истинска магия.

Зависи от определението ни за "магия". :clap: Четенето на мисли и ясновидството са само естествени способности на човека, които той може да развие по пътя на търсенето си, по пътя към Учението, нагоре по стълбата. Но доколкото любовта е най-естественото човешко проявление, тя е магия преди всичко в един символично-идеен план. "Магията" не е нищо друго, освен онова, което човека все още не е (пре)открил и опознал. Някога магия е била и дъгата. Днес вече знаем кои природни закони са отговорни за нея. Тъй че магията е просто едно общо понятие за неизследваните и необясними проявление на природата. В който смисъл магия действително съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от определението ни за "магия". :) Четенето на мисли и ясновидството са само естествени способности на човека, които той може да развие по пътя на търсенето си, по пътя към Учението, нагоре по стълбата. Но доколкото любовта е най-естественото човешко проявление, тя е магия преди всичко в един символично-идеен план. "Магията" не е нищо друго, освен онова, което човека все още не е (пре)открил и опознал. Някога магия е била и дъгата. Днес вече знаем кои природни закони са отговорни за нея. Тъй че магията е просто едно общо понятие за неизследваните и необясними проявление на природата. В който смисъл магия действително съществува.

Да. Думите са доста разтегливи. Понякога ползваме едни и същи думи за различни неща и различни думи за еднакви неща. Това е по-точно при живата комуникация, но винаги може да стане грешка. Много конфликти са следствие на недоразумения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. :wors: Радвам се,че си изяснихме понятията,тъй като ,както бяхме започнали щяхме да стигнем до аргументи за "магическите" пушки и електричеството за индианците ;) И аз съм на мнение,че дори и днес наричаме "магия" непознатото. А и ни е нужно-та ние все още сме като първобитните люде.Изпитваме нужда да има нещо неразбрано.може би-така ще продължаваме и за в бъдеще.Според мен-за добро.трябва да имаме психически "спирачки".Иначе-вместо с тояги ще се млатим по главите с атомни бомби.И ще водим битки като в "Махабхарата",и в древногръцките митове. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магически може да бъде един поглед, който зарежда сърцето ти със светлина. Магическа може да бъде една дума, която те кара да забравиш тъгата и да запееш от радост. Магическо може да бъде едно докосване, което дарява на тялото и душата топлината, която им е липсвала. Магически могат да бъдат картините, предметите, музиката, в които човек е вложил душата си. Ако всичко това е вярно, ако всичко това може да се нарече магия, то аз ВЯРВАМ в магията. А магия има навсякъде около нас, стига да можем да я уловим и да и се отдадем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста който witch_honor беше копирал от http://occultism.hit.bg,за мен не е от специфично значение,но да ми пишат за гейове и лезбийки и да вкарват някаква правота в действията им не съм съгласен, както и ти не си съгласен с моето мнение.

Никой не вкарва правота в действията им... това е текст, който поставя рамките на идеологията на вещерските вярвания...

Все едно да кажеш, че да се вкарва неправота в действията на убийците в шестата заповед на християнският бог е нередно...

Това са идеологически рамки, по които се води определен начин на живот и се изгражда модел на мислене - не може да се изкарва частична информация от цялото и да се омаловажава това същото цяло, на база късчето, което ти е влязло като трън в очите...

Съжалявам, ако страдаш от комплекси и не разбираш хората с различна сексуална ориентация, но това не ти дава право да подлагаш цяла една идеология, базирана на толерантност и проридосъобразен начин на живот, на съмнение и най-вече - отрицание!

Редактирано от witch_honor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказвам лично мнение!

Мисля, че това е просто нарицателно за нещата, които не разбираме. Човешкият мозък е твърде неспособен да разбере много неща. Неща, които са неясни се приписват я на Господ, я на магия, я на нещо друго. Дори и науката е доста зле според мен и просто друго нарицателно за нещата, които не разбираме с разликата, че се представя за реално. Предлага някакви обяснения, които звучат добре, защото объркват с цифри и сложни думички и хората цъкат с език и вярват. От цялата работа се остава с впечатление, че науката и магията са две категорично самоизключващи се понятия, те всъщност не са, не защото са различни в действителност, а защото не са верни като понятия. Все едно да се спори кой мираж от два е по-реален. Истината е друга, но за жалост нито аз, нито никой който и да било притежава капацитета да разбере нещата в истинската им същност. Това е и смисълът на човечеството - да търси отговорите. След като се намерят смисълът изчезва.

Вярвам ли в магия?

В светлината, която се представя и това, което олицетворява думичката "магия" - не. Вярвам в нещо, което за жалост не мога да опиша.

Имам чувството, че си прочел мислите ми. В крайна сметка това е самата истина....и аз изказвам лично мение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не вкарва правота в действията им... това е текст, който поставя рамките на идеологията на вещерските вярвания...

Все едно да кажеш, че да се вкарва неправота в действията на убийците в шестата заповед на християнският бог е нередно...

Това са идеологически рамки, по които се води определен начин на живот и се изгражда модел на мислене - не може да се изкарва частична информация от цялото и да се омаловажава това същото цяло, на база късчето, което ти е влязло като трън в очите...

Съжалявам, ако страдаш от комплекси и не разбираш хората с различна сексуална ориентация, но това не ти дава право да подлагаш цяла една идеология, базирана на толерантност и проридосъобразен начин на живот, на съмнение и най-вече - отрицание!

Да ти задам въпроса,кой е този ,който е поставил тези рамки на посочената в този сайт идеология на вещарски вярвания ?

Май автора е събирал от тук от там и взел че написал нещо,много неща са верни, (поне за мен) но има неща,които не споделям.Неискам да анализирам целия текст,защото не си го писал ти.

Така да се изясним,кои хора страдат от комплекси.Бъди сигурен че хетеросексуалните хора не страдат от комплекси за сексуална ориентация, а аз съм точно от тия.Подозирам че ти и Stalik май имате подобни комплекси и си търсите точно такива статии и доктрини,които да ви окуражават в сексуалната ви ориентация.

Хората с различна сексуална ориентация,защо са такива аз си обяснявам по друг начин, не само с остатъци на друго мислене. Мисля ,че не е нужно да споделям тук,защото излизам вече доста от темата.

Извинявам се ако съм засегнал някой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен че хетеросексуалните хора не страдат от комплекси за сексуална ориентация, а аз съм точно от тия.Подозирам че ти и Stalik май имате подобни комплекси и си търсите точно такива статии и доктрини,които да ви окуражават в сексуалната ви ориентация.

Хората с различна сексуална ориентация,защо са такива аз си обяснявам по друг начин, не само с остатъци на друго мислене. Мисля ,че не е нужно да споделям тук,защото излизам вече доста от темата.

Напротив скъпи агни. И предположението ти за мен и психологията по-горе в темата за съжаление е вярно. :) От която позиция сега ще ти обясня защо това, което witch_honor каза е вярно.

Съществуват много бисексуални хора, чийто хомосексуален потенциал е изтикан в подсъзнателното и репресиран там от Свръх-Аза. Стремящ се към един положителен и угоден на обществото Аз-образ той се превръща там в модел за отрицание. Така много хора, които подсъзнателно имат хомоеротични копнежи, постигат един напълно положителен и стереотипен хетеросексуален Аз-образ и същевременно започват да подхранват едно отрицание към всичко, което нарушава този образ. Ето как се раждат хомофобията (агресивното отрицание на хомосексуалността) и хомонегативизма ("софт" отрицанието). Този процес на защита на стереотипната мъжественост и подтискане на хомоеротичното и всяко нещо което може да се асоциира с него създава феномен известен като "латентна хомосексуалност". През 1996 г. на тази теоретична база беше проведено едно забележително по мое мнение изследване с група от 64 респондента. Беше установено, че у подчертано хомофобните хетеросексуални мъже се наблюдава хомоеротична сексуална възбуда в далеч по-голяма степен. Заключението е, че проявяващите фанатично отрицание спрямо хомосексуалността мъже най-често или се опитват да се преборят с фобийният страх от това, което подсъзнателно (неосъзнато) подтискат, или че се борят за затвърждаване на мъжествеността си, в която са дълбоко неуверени. Интересен анализ по темата изнесе две години по-късно д-р Нанси Чодоров (линк).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)

През 1996 г. на тази теоретична база беше проведено едно забележително по мое мнение изследване с група от 64 респондента. Беше установено, че у подчертано хомофобните хетеросексуални мъже се наблюдава хомоеротична сексуална възбуда в далеч по-голяма степен. Заключението е, че проявяващите фанатично отрицание спрямо хомосексуалността мъже най-често или се опитват да се преборят с фобийният страх от това, което подсъзнателно (неосъзнато) подтискат, или че се борят за затвърждаване на мъжествеността си, в която са дълбоко неуверени.

Винаги е така. Вчера разговаряхме в чата с една приятелка-психоложка на подобна тема, само че свързана с наркоманите. И двамата бяхме съгласни, че всички зависимости в основата си са идентични и "нормалните" хора мразят и презират наркоманите, защото те им показват какво всъщност представляват - така изживяват омразата и презрението към самите себе си, което не искат да видят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив скъпи агни. И предположението ти за мен и психологията по-горе в темата за съжаление е вярно. :) От която позиция сега ще ти обясня защо това, което witch_honor каза е вярно.

Съществуват много бисексуални хора, чийто хомосексуален потенциал е изтикан в подсъзнателното и репресиран там от Свръх-Аза. Стремящ се към един положителен и угоден на обществото Аз-образ той се превръща там в модел за отрицание. Така много хора, които подсъзнателно имат хомоеротични копнежи, постигат един напълно положителен и стереотипен хетеросексуален Аз-образ и същевременно започват да подхранват едно отрицание към всичко, което нарушава този образ. Ето как се раждат хомофобията (агресивното отрицание на хомосексуалността) и хомонегативизма ("софт" отрицанието). Този процес на защита на стереотипната мъжественост и подтискане на хомоеротичното и всяко нещо което може да се асоциира с него създава феномен известен като "латентна хомосексуалност". През 1996 г. на тази теоретична база беше проведено едно забележително по мое мнение изследване с група от 64 респондента. Беше установено, че у подчертано хомофобните хетеросексуални мъже се наблюдава хомоеротична сексуална възбуда в далеч по-голяма степен. Заключението е, че проявяващите фанатично отрицание спрямо хомосексуалността мъже най-често или се опитват да се преборят с фобийният страх от това, което подсъзнателно (неосъзнато) подтискат, или че се борят за затвърждаване на мъжествеността си, в която са дълбоко неуверени. Интересен анализ по темата изнесе две години по-късно (линк).

Драги ми Stalik,от позицията на психолог може да обясняваш както намериш за добре.

Ти и д-р Нанси Чодоров изкарахте мен и цялата планета бисексуални,включих и цялата планета ,тъй като не се вписвам в този модел,който ти си посочил,нито имам фанатично отрицание спрямо хомосексуалността,нито затвърждавам мъжествеността си.Някъде да видя да напиша такова нещо,не напротив споменах ти че съм общувал доста с бисексуални.Всичко тръгна от това че аз написах една собсвена теория за Лемурите и бисексуалните,която на теб не ти хареса.В тази теория единсвтено съм съгласен ,че някъде дълбоко в душата(за тебе мозъка) се спотайва онова Аз,стремящо се към един положителен и угоден на обществото Аз-образ, който се превръща в модел за отрицание,но това ни най-малко за мен се вписва в някаква теория за хомофобия.

Stalik,след време и ти може да напишеш такава теория,като д-р Нанси Чодоров,позовавайки се примерно на писанията тук с мен и други потребители на kaldata ,това означава ли че тя ще бъде вярна ?

За ме да се родиш такъв (а не да станеш) е също така и кармично.Аз ще си го обяснявам с карамата а ти си го обяснявай с някакъв дял в мозъка в който нещо спи.Както вече ти писх,аз вярвам в едно ти в друго.За мен съществува душа за теб мозък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драги ми Stalik,от позицията на психолог може да обясняваш както намериш за добре.

Ти и д-р Нанси Чодоров изкарахте мен и цялата планета бисексуални,включих и цялата планета ,тъй като не се вписвам в този модел,който ти си посочил,нито имам фанатично отрицание спрямо хомосексуалността,нито затвърждавам мъжествеността си.Някъде да видя да напиша такова нещо,не напротив споменах ти че съм общувал доста с бисексуални.

След като смеси хомосексуалност с транссексуалност и заяви че са едно и също, сега пък започна да говориш за бисексуалност. Какви теории си създаваш при явното отсъствие на понятие за това, за което говориш, аз само мога да гадая. :) Нито аз, нито д-р Чодоров сме изкарали половината планета еди-каква-си и ако си направиш труда да прочетеш изложението й (и ако го разбереш) ще установиш за какво всъщност става въпрос. Но в действителност си прав - мнозинството е бисексуално. Това показа още през 50-те години най-мащабното изследване на човешката сексуалност в историята, проведено от биолога д-р Алфред Кинси. (вж. статията тук) Все пак обаче да не се отклоняваме от темата прекалено.

Всичко тръгна от това че аз написах една собсвена теория за Лемурите и бисексуалните,която на теб не ти хареса. [...]

За ме да се родиш такъв (а не да станеш) е също така и кармично.Аз ще си го обяснявам с карамата а ти си го обяснявай с някакъв дял в мозъка в който нещо спи.Както вече ти писх,аз вярвам в едно ти в друго.За мен съществува душа за теб мозък.

Всъщност не. Всичко тръгна от твърдението ти, че "тези хора" ни "връщат" нанякъде. Което аз се постарах в стегнат вид да разшифровам като поредния опит да се легитимира негативизъм към една социално стигматизирана малцинствена група. За мен също съществува душа. Твърде слабо познаваш възгледите ми, за да ми обясняваш за мен какво съществува, а още по-малко капацитета и познанията ми. Но това не ми пречи да зная (не да вярвам!) фактите и да ги отбелязвам. Да, хомосексуалността може да бъде конституционално обусловена и това да е резултат от някаква карма - път, по който трябва да бъде минато. Но по никакъв начин това не подкрепя тезата, че тези хора са егоисти, че се стремят да "върнат" някого някъде, а най-малкото, че се опитват да налагат модел на поведение - една така безумна теза, каквато би била теорията, че левичарите се опитват да наложат писането с лявата ръка!!! Ето това се опитах да ти покажа като грешна насока в съжденията ти, жалко само, че ти не само не ме разбра, но и настояваш на явните си ...грешки да ги наречем. Не друго, а липсата на желание да се допусне съществуването на обективна истина е жалкото. Нямам какво повече съществено да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съществуват много бисексуални хора, чийто хомосексуален потенциал е изтикан в подсъзнателното и репресиран там от Свръх-Аза. Стремящ се към един положителен и угоден на обществото Аз-образ той се превръща там в модел за отрицание. Така много хора, които подсъзнателно имат хомоеротични копнежи, постигат един напълно положителен и стереотипен хетеросексуален Аз-образ и същевременно започват да подхранват едно отрицание към всичко, което нарушава този образ. Ето как се раждат хомофобията (агресивното отрицание на хомосексуалността) и хомонегативизма ("софт" отрицанието). Този процес на защита на стереотипната мъжественост и подтискане на хомоеротичното и всяко нещо което може да се асоциира с него създава феномен известен като "латентна хомосексуалност". През 1996 г. на тази теоретична база беше проведено едно забележително по мое мнение изследване с група от 64 респондента. Беше установено, че у подчертано хомофобните хетеросексуални мъже се наблюдава хомоеротична сексуална възбуда в далеч по-голяма степен. Заключението е, че проявяващите фанатично отрицание спрямо хомосексуалността мъже най-често или се опитват да се преборят с фобийният страх от това, което подсъзнателно (неосъзнато) подтискат, или че се борят за затвърждаване на мъжествеността си, в която са дълбоко неуверени. Интересен анализ по темата изнесе две години по-късно д-р Нанси Чодоров (линк).

Така.. агни, да аз съм гей, но това е друга тема. Stalik беше прав като каза, че от цял текст с около 20 "заповеди" ти се залови точно за тази, която отрича хомофобията. Прави си изводите, какво се опитвам да ни намекна (с придавенпо кашляне изпускам едно: комплекси???)

Друго: Stalik е прав - хомофобите са хомосексуални - имах лошия късмет първото ми гадже да е "хетеросексуално" и като го скъсах ме преби като куче, защото съм "педал"... това обаче е за друга тема.

Тук става въпрос за друго - МАГИЯТА (това е темата, само да напомня) е доктрина, която определя всичко случаващо се и независещо от хората (това, което не е причинено от действията им) за нормално, тъй като негов автор е Майката Природа (Богинята).

Тъй като хомосексуалността и друг вид различия от нормата, които са по рождение, не са въпрос на личен избор, уиканството ги приема за нормални, тъй като това е нещо, през което Богинята е решила да минеш...

Според някои учения, всеки човек, в някой от животите си трябва да е гей, или лезбийка... но както и да е!!!!

Защо винаги, ама винаги, абсолютно ВИНАГИ, темите, свързани с неща, лежащи в плоскостите над материалното живуркане се свеждат до това, кой с кого си ляга?!

Пак ти казвам - фактът, че от толкова голям материал за рамките на уиканската доктрина, ти се залови точно за този ред, ме навежда на мисълта, че си хомофоб и си избиваш комплексите... а повярвай ми, понеже се срещам с такива личности всеки божи ден... знам за какво говоря и гарантирам, че мога да ги разпознавам...

Мда. :yanim: Радвам се,че си изяснихме понятията,тъй като ,както бяхме започнали щяхме да стигнем до аргументи за "магическите" пушки и електричеството за индианците :)

И аз съм на мнение,че дори и днес наричаме "магия" непознатото.

А и ни е нужно-та ние все още сме като първобитните люде.Изпитваме нужда да има нещо неразбрано.може би-така ще продължаваме и за в бъдеще.Според мен-за добро.трябва да имаме психически "спирачки".Иначе-вместо с тояги ще се млатим по главите с атомни бомби.И ще водим битки като в "Махабхарата",и в древногръцките митове. ;)

Всъщност... след като хората се замлатят с атмоните бомби.. ще настъпи тишина, и после ще се юрнат да се бият с тояги..

Както е казал Айнщайн: "Ако в Третата Световна Война хората използват атом, в Четвъртата ще ползват пръчки!"

Светът е колело, Съдбата - също. Кармата ни движи в това колело, а Дхарма (истината) - движи самото колело. И това става под зоркият поглед на Бога и Богинята, които балансират всичко в идеалната хармония... проумеем ли това, ще разберем, че магията е нищо друго, освен спиците на колелото, които свързват познатата ни част от него, с нещо съвсем различно, непонятно, далечно и въпреки всичко - достъпно и разбираемо, ако знаеш и можеш как и защо.

Магията не трябва да се анализира, а да се усеща.

Който много анализира, за съжаление не му остава време да усеща... и животът му отминава без да е усетил красотата му.

Магията е чувство, и както всяко чувство, тя може да е добра за един, и лоша за друг.

Бяло и черно, слети в прегръдка - магията е добра и лоша едновременно и никога не остава невъзградена - ПРАВИ НА ДРУГИТЕ ТОВА, КОЕТО ИСКАШ И ТЕ ДА ТИ СТОРЯТ.

Всичко се връща тройно.

Не прави вреда.

Защо никой не видя тези закони? Не винаги се спазват, но за разлика от човешките, те никога не се прекрачват безнаказани и цената често е висока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искренно се извинявам на всички, които съм засегнал.Не съм целял да наранявам чувствата на някой или да го обидя.Няма да обърна внимание на последните нападки на Stalik и Witch Honor и просто ще спра коментара с тях. Честит празник. :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко се връща тройно.

Веднъж ми беше попаднала няква книжка, написана с основна цел да зариби младото поколение по Уика... Е, отстрани, в полето, до "всичко се връща тройно", анонимен зевзек-скептик бе надраскал с молив: "Нютон сигурно се върти в гроба"...

Редактирано от Fallenblood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.