Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Да ви кажа честно незнам в какво да вярвам или невярвам! Ама според мен може да има магия някаде из света ама не със сигорност но за едно съм сигорен може да не е тук на нашата планета дори в нашата слънчева система но съм сигорен че някаде в безкрайния космос на някоя друга плане с дриго развитие може найстина да са открили тайната на магията :speak: ! Но незнам това са мои мисли ама за вас незнам такаче честно да си кажа аз вярвам в магията към 30% не давам повече за мен . :questions:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не изчетох всички постинги,ама айде който започва да се обяснява: "аз в магия не вярвам..." или "определено вярвам..." да прочете постинга на Night_Raven на 1-ва страничка.

И нека всички да си помислят какво е било отношението към астрономията и към психологията в началото,преди да падне мистириозното було,с което са били обвити. Това,4е "магията" е все още необяснена и изчовъркана, и раздробена на съставните й части от учените, не означава,че не съществува или че не действа.То и земното притегляне си е действало преди да бъде открито и обяснено от един добре познат ни персонаж. Пък и на магията не й пука кой вярва или не, нея си я има. Също като пощаджията...вие вярвате ли в него? (малко Пратчет....) Публикувано изображение:yanim:

Приятно философстване и дано да съм помогнала да насоча мисълта нанякъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нищо не вярвам, вярвам, че ако имам пари ше имам т'ва което ми трябва. Няма магиу няма ник'ви такива шитове :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пък и на магията не й пука кой вярва или не, нея си я има.

Аз по принцип вярвам в магии, защото съм се сблъсквала с тях, в смисъл че имаше направена на моето семейство, но съм чувала,че тя застигала много по-лесно вярващите в нея. Затова се опитвам да не мисля за това. Освен това знам, че колкото е по-стара магията, толкова по-силно е нейното действие и толкова по-трудно е да се развали.

Никога не бих тръгнала да правя магия, не знам какви са тези хора, които се занимават с такива неща. Публикувано изображение Но определено знам,че я има. И се разваля само от хора с истинка дарба, а не някакви шарлатани. Те и тези "врачки" по улиците могат да кажат, че имате магия, но на тях не може да се вярва. Има си хора с определена дарба, дадена им по принцип, които само като те видят могат да ти познаят живота. Майка ми преди време беше ходила до Каварна при една много добра, която и позна супер много неща, при положение че знаеше само името й.

Има и много хора, които не вярват и мислят че това са глупости. Хито аз нито някой друг не може да ги убеди че магията съществува. Може би един ден когато човек сам се сблъска с нея, тогава разбира че действително тя съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Твърдо заставам зад това, че има магии. И не говоря за онези шарлатани, които гледат само как да ти измъкнат парите от джоба. А най- много варвам на тези вуду- магии, които направо ме карат да настръхвам. Не знам защо вярвам в това, но просто за себе си съм твърдо убедена, че има такова хора, които го умеят това изкуство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Магия" е названието,което сме дали на някои сили и явления,които не разбираме,защото те са в едно друго проявление на съществуването. Погледнато от този аспект - да,вярвам. Понякога някои хора откриват как да си служат с тези сили,но с тях е опасно да се злоупотребява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в една единствена магия - любовта :down:

За мен любовта не е магия,а химия,която може да създаде нещо животоспасяващо,но може и да отрови човешкия живот.... Публикувано изображение Трябва да се внимава с пропорциите.... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще си позволя кратък коментар, с който да дам малко по-различна насока на разговора.

Аз съм на мнение, че всичко е подвластно на сила, която произтича от природата и се олицетворява имплицитно от нея, т.е. магия и природа са понятия, които се припокриват. С това си обяснявам факта, че хората или са се занимавали масово с магия, или са я третирали като тайнство, достъпно за малцина просветени, в ранните епохи, когато са живеели близо до природата. Дали е уместно да си говорим за Каспър и Феята на зъбките е друг въпрос, но че ИМА нещо, колкото и да е необяснимо то, трябва да имаме предвид. От друга страна си позволявам да цитирам Ницше: Колкото повече се вглеждаш в бездната, толкова повече нараства възможността тя да се вгледа в теб. Т.е. когато човек иска да се занимава с нещо, трябва да е консеквентен, готов да си носи последиците.

Познавам едно момиче, което се занимава с магия - чела е адски много и се движи в такива кръгове, но наистина си пати от това, защото получава видения, призлява й и още много неща и се случват, които не си струва да изброявам.

Много ми е интересно как другите приемат идеята за обсебване от духове и демони, инвокации и други подобни, свързани с религиозните митове, защото религия и магия лежат в тясна взаимовръзка.

Дерзайте.

Магията не е просто свързана,а е част от религията.Всяко позоваване,търсене на помощ,преклонение пред друг авторитет а не от бога е нарушение на първата божия заповед,която гласи.

Да нямаш други богове освен Бога.

Всяка магия е опит чрез непозволени средства да се въздейства на свбодната воля на човека.

Гледам тука разни бели магии за любов и т.н.

Нередно е да бъде принуждаван някой да обича друг.

Обичта трябва да идва отвътре иначе не е обич,а нещо съвсем друго.

Нечовешка уродливост е опита чрез каквито и да било такива средства да се контролира живота на друг човек.Не е важно дали опита е успешен.Важно е престъпното намерение и опита за осъществяването му.

Колкото и странно и първобитно да звучи за някои хора, такова понятие като "магия" съществува, само че истинското му значение от християнска гледна точка се нарича "проклятие"! Може да звучи крайно, но това е истинската същност на всеки опит да бъде подчинена волята/живота/здравето на един човек от друг... По тази причина всяко занимание с подобен род дейности е неправилен и твърде опасен, затова и не съществуват понятия като "черна" и "бяла" магия...Има просто "магия"...Ако някой се интересува, може да разговаря по въпроса с богослов или свещеник...

Абсолютно съм съгласна, че никой няма право да упражнява какъвто и да е контрол върху свободната човешка воля!!! И не търсете източници за здраве, щастие и любов в грешната посока... Badr, много си прав!!!

Физическите и духовните закони, движещи Вселената, не са се променили през времето, така че, подобни окултни практики съществуват и днес...

Разбира се, не трябва да се изпада в крайности и човек да живее, страхувайки се непрекъснато да не стане обект на злотворно влияние от страна на някого! Между другото, много ми хареса мисълта на Ницше... По-добре е човек да не се вглежда много в "бездната", така ще живее много по-щастливо, спокойно и здравословно... Още повече, че страхът е много опасно негативно състояние, и нещо повече от емоция... И още нещо, не е задължително някой да ходи по разни врачки и гледачки, ако има лошо отношение към някого...Самото негативно отношение към някого и желанието той да пострада по някакъв начин, си е своего рода контрол върху него... Не се учудвам, че момичето, за което пише trancemasha, е пострадало... Това си е естественото развитие на нещата...Защото, наистина тъй наречените "магии" и религията са свързани, и то много по-дълбоко, отколкото може да си представите...

Така че, съвет от мен - не мислете за тези неща, не се занимавайте с тях, дори с тъй наречените "бели" магии! Ако един човек не може да накара някой да го обикне доброволно, заради самия него, защо ще търси подобен род дивотии, че да бъде "обичан"?! И дори, ако "магията" "проработи", такъв човек ще бъде ли удовлетворен, че някой стои при него, поради някакъв свръхестествен контрол?! Това вече си е направо лудост, според мен!

А ако искате да бъдете щастливи, здрави, помолете се, отидете на църква,вместо да търсите разни ходжи, гледачи/чки и баячи/чки... Те няма да ви дадат това, което искате, или ако го дадат, ще е временно...Сега се сещам за една доста шокираща история, но няма да я разказвам сега...

И, за "Лека нощ", ето ви едно "лекарство", ако все пак някой се страхува, че върху живота му има насочено нещо отрицателно - от Псалтира, Псалом 90... Публикувано изображение

Ако някой се интересува, пишете ми на ЛС... :)

P.S. Някой бе казал, че вярва в магията на любовта...Разбирам какво имаш предвид, и съм съгласна, но предпочитам да го нарека "чудото" на любовта... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нищо не вярвам, вярвам, че ако имам пари ше имам т'ва което ми трябва. Няма магиу няма ник'ви такива шитове :)

Не всичко може да купи с пари дори и здраве неможеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нищо не вярвам, вярвам, че ако имам пари ше имам т'ва което ми трябва. Няма магиу няма ник'ви такива шитове

И аз мисля точно таи маги няма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам.Знам,че има хора които се занимават с магии и ,че причуняват много болка и страдание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нищо не вярвам, вярвам, че ако имам пари ше имам т'ва което ми трябва. Няма магиу няма ник'ви такива шитове :wors:

[D][O][L][F' date=5.09.2006г. в 14:34' post='285352]

И аз мисля точно таи маги няма :wors:

Напротив, момчета ако имате много пари ще имате какво? .... к***и след себе си? А колко ще са истинските ви приятели? И ако някой ви направи магия и ви свършат парите какво става? Или пък ако на някой с много му открият злокачествен тумор? Нищо не може да му помогне тогава (имах такъв познат). Парите не дават всичко, което искаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам само в една магия,магията на любовта!И може би това е защото както прочетох малко по-нагоре,не мога да си я обясня.Единствено тя е водещата сила в постигането на целите на човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това с магията на любовта много ме кефи, но ми се струва, че мястото му е в раздел "СЕКС". Дерзайте, вещери и билкари! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен магията е нещо което се е вършило в миналото от древни магьосници...мисля че вярвам в това,но още не съм имала случай да се сблъскам с нея поне до сега :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магията е целенасочена енергия.И в този смисъл на думата вярвам.Знам че съществуват магьосници и всеки може да стане магьосник стига да може да контролира своята енергия. Знам също че най-разпространения вид магия е контактната.Използват се обикновено предмети с култов характер - яйца, конци и игли, парченца плат, различни треви и билки, въглени, восък, муски, подлива се баена вода и др. Към контактната магия влизат и някой любовни магии, като те атакуват аурата, влагат чужда информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение: Магията, това е простотия! Такова нещо няма. .. . Всичко си има логично обяснение! И главно тая магия е базирана на човешкият мозък, който .. . .не е едно от най-добре направените от природата неща ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично вярвам в магията и никой не може да промени мнението ми относно това,а който твърди ,че не съществува значи определено има нужда да се движи в средата,в която съм израснала аз Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение: Магията, това е простотия!

Такова нещо няма. .. .

Всичко си има логично обяснение!

И главно тая магия е базирана на човешкият мозък, който .. . .не е едно от най-добре направените от природата неща :)

И аз съм на същото мнение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение: Магията, това е простотия!

Такова нещо няма. .. .

Всичко си има логично обяснение!

И главно тая магия е базирана на човешкият мозък, който .. . .не е едно от най-добре направените от природата неща :ph34r:

А как ще обясниш многото, адски многото разкази на пострадали или практикували магия? Чак пък простотия?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Това, което ни е нужно, за да позволим на магията да ни подейства, е да из¬хвърлим от ума си всякакви съмнения. Веднъж освободим ли се от съмнението, всичко е възможно." Карлос Кастанеда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в магията,но съм чувала,че после всичко се връща и на този,който прави магията,и на този,който го е накарал да я направи.Знам също и че се разваля,когато този,който я е направил почине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вярвам в магията,аз лично не съм се сблъсквал,но имам приятели които са,пък и съм чел разни истории.

Знам че най-често се разваля, ако намериш нещо ,като го пуснеш да изтече по вода.А съм чел,че най-лоши магии се правят като се ползва вода от мъртвец.Това за водата ми стана още по-ясно като гледах филма "Великата тайна на водата",от този филм могата да се направят доста изводи за свойствата и.

Филма може да изтеглите от тукundefined

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви магии говорим!?Под магии аз разбирам - Дейвид Копърфилд.Истински феномен и нарушава всички закони по които даден човек живее.Там всичко е илюзия ,но е направена до толкова ,че неможеш да разбереш дали е илюзия или истинска магия.За мен си е магиосник.А във "бабишки глупости" ,не вярвам.Няма нещо ,което можа да ти наруши бъдещето.Единственото нещо ,което става когато някоя баба те "пркълне" (смешно звучи Публикувано изображение) е ,че ти си викаш "Сега трябва да се паза от злото" и други щуротии и сам си вредиш.Сам си нарушаваш психическото здраве.Няма нужда от притеснения.Поздрави ,trabant4e!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в магията,но не се страхувам от нея.Какво е магия?Според мен магията е вид оръжие с особен характер и едновременно зло.Практикуващите са само мисълта към кого да се насочи и т.н. а самата материя на магията е от съвсем друго естество.Нещо твърдо непознато свързвано с други "космически" сили,които не разбираме.Склонен съм да вярвам,че е плод на друга реалност,която не се подчинява на нашите физични закони.Може би най-правилно е да се нарече вид енергия,но със съзнателен произход(нямам впредвид практикуващия).Практикуващите я получават възможността да контролират насочеността на магията чрез ритуали.Тези ритуали по същност са пряко отричане на Бог в смисъл на не зачитане,обида.Тоест сътворяване на нещо противно,безсмислено и напълно противоположно на Създателя.Без значение да ли магията е успяла с предназначената цел тя си взима,своето от човека.За мен от магията можеш само да загубиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване