Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Всеки от нас се е сблъсквал с явления, които го карат да се пита дали съществуват сили в природата, упражняващи някакво влияние над нас и можем ли ние да ги поставим под наш контрол. Разкажете своята история, ще се радвам да я прочета. Нека пофилософстваме малко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще я наричаме "магия", то за мен има такова нещо.Подобна история разказах вече в мой отговор.Завърши с курбан за здраве, който разсея скептицизма ми за това явление.Дефакто такова учение има.Самата певица Мадона идва в Обетована земя, за да вземе тапия.Нарича се "кабала".Обучението е доста сериозно.Нямам време да варя кокали, така че подробности може да научите от гугъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в такива неща не вярвам,но ме плаши доста фактът,че има толкова хора,които се занимават с това....Просто се учудвам на какво е способна човешката мисъл.... :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам. Търся логично обяснение за всяко нещо :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз твърдо отказвам да повярвам в съществуването на магия, висша сила, знаци на съдбата, орис, предсказания, хороскопи, паранормални явения, полтъргаис, духове, зомбита, вампири, върколаци , Неси , Йети, Голямата стъпка ( тия последните две по може, ама)... Не съществва научна обосновка на такива явления - следователно науката и следователно общественоста ( по голямата част + аз ) ги отрича. Хаиде стига бабини деветини - няма да горим вещици че правят черна магия или да ходим на врачка да ни каже че ни боли едикво си . Живеем в 21 век - магията няма място тук ( по скоро сега). Който иска да оспори твърденията ми може да го направи и аз ще намеря научна обосновка на случилото му/и се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам в магии и не мисля, че нечие мнение би ми повлияло.Сигурно магия не е точното наименование,но няма значение.Преди време намерих кичур коса на терасата си.Аз живея на втори етаж в къща, а кичурът не беше от страна на улицата-просто си беше там в края на терасата и си стоеше сякаш някой току-що го е пуснал там.А имаше вятър Публикувано изображение ,но снопчето си стоеше събрано.Взех го и хубаво го огледах-кестеняво някво, стреснах се, но в крайна сметка реших, че някой си е направил шега(някак си).После почнаха главоболия всеки ден и повръщане, ей така-без причина,на третото посещение в бърза помощ свързах събитията с кичура коса.Ходих при един ходжа и той ми направи нещо като амулет, който винаги нося в себе си.И така..мина време,забравих дори, но вижданията ми относно тази "материя" се промениха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам.

За тези, които се интересуват повече: Магии

И малко забава: Изберете карта...

Madonna, наистина е странно това с косата, но аз не бих го взела толкова насериозно. Може би някой си е направил шега, или е случайно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Два пъти в живота си взимам тесте карти и си казвам, че ще изтегля дама пика и двата пъти я изтеглих. Без значение дали ми вярвате или не това се случи. Първият път бях 12-13 год. и викахме духове по всевъзможни начини. Вторият път преди няколко месеца, като бях в шок няколко минути. Аз лично вярвам, че магията съществува, но може би не е точно това, което ни се натрапва от филмите, може би е нещо по-различно!

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично вярвам, че магията съществува, но може би не е точно това, което ни се натрапва от филмите, може би е нещо по-различно!

Доста в правилна посока разсъждаваш. Публикувано изображение

Колкото до споделеното от Madonna - в никакъв случай не бих я посъветвал да не взима на сериозно тези неща или да ги счита за шега. Който не вярва - нека не вярва. Но не и да дава съвети на другите, които могат да им костват четвърто посещение в бърза помощ. Към тези неща трябва да се подхожда с едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам в магии и в съществуването на тайнствени, магически същества.. Може някой да намери логическо обясниние за всичко това, но то не би било достатъчно, за да обясни всички тези аномалии, които стават. Но какво всъщност е една магия? Някое пътешествие във времето или просто изпълняване на желанията след щракане с пръсти? Ами не. Това са просто както каза lpa - измислици, втъплени ни от телезивията или някой заблуден гражданин. Всъщност магията се изразява в някои малки, но доста интересни неща. Неща, които ние виждаме, мислим, чувстваме, но не можем да усетим как стават. Магия съществува. Вигани съм го вярвала и не мисля, че някой би ме разколеб*л в това. А понякога, когато мислите, че имате късмет, може да не е само той..особено при голям брой съвпадения ;)

Редактирано от baby_muse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в магиите,дори скоро смятах да правя една,говоря напълно сериозно.Но се отказах,защото е много опасна :offtopic_s:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми трябва да вярвам нито в бяла нито в черна магия. И ще ви кажа че от самовнушение човек може да си умре като от пушка. Обаче познавам хора които толко яко вярват и ги е страх от магии че като се избъзикаш само лекичко с тях и пребледняват като чели ще ги карат да ги бесят след малко. Внимавайте с такиви хора, не ги плашете щото те се ловят яко на всякакви въдици и страдат много и дълго време от една шега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изказвам лично мнение! Мисля, че това е просто нарицателно за нещата, които не разбираме. Човешкият мозък е твърде неспособен да разбере много неща. Неща, които са неясни се приписват я на Господ, я на магия, я на нещо друго. Дори и науката е доста зле според мен и просто друго нарицателно за нещата, които не разбираме с разликата, че се представя за реално. Предлага някакви обяснения, които звучат добре, защото объркват с цифри и сложни думички и хората цъкат с език и вярват. От цялата работа се остава с впечатление, че науката и магията са две категорично самоизключващи се понятия, те всъщност не са, не защото са различни в действителност, а защото не са верни като понятия. Все едно да се спори кой мираж от два е по-реален. Истината е друга, но за жалост нито аз, нито никой който и да било притежава капацитета да разбере нещата в истинската им същност. Това е и смисълът на човечеството - да търси отговорите. След като се намерят смисълът изчезва. Вярвам ли в магия? В светлината, която се представя и това, което олицетворява думичката "магия" - не. Вярвам в нещо, което за жалост не мога да опиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично не! Никога не съм се опитвала да правя нито пък съм познавала хора, които правят, но пък съм чувала за такива и винаги съм им се чудила на ъкъла. Мен ако ме питате правенето на магии е за болни мозъци смятам, че това са хора, които намират изход в свръхестественото в стремежа си да получат "нещо на тепсия". Или пък шарлатани, които печелят от човешката болка. Все ми е тая. Като цяло си мисля, че който вярва в магии е податлив на някакви негативни енергии или нещо подобно (дори на мен ми е трудно да го формулирам), но който не вярва едва ли е застрашен в липсата на разбиране, безпаричие, любов, лош стомах и прочие да види причината в няква черна магия.Не вярвам в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv

Вярвам в една единствена магия - любовта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен такова нещо като магия не съществува. Биологически е невъзможно човек да променя нещата около него "просто така с магия" .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен такова нещо като магия не съществува.

Биологически е невъзможно човек да променя нещата около него "просто така с магия" .

Ми...биологическа магия е раждането на човек ;) Цяло чудо е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми...биологическа магия е раждането на човек ;) Цяло чудо е.

По нищо не се отличава от раждането на хлебарка Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По нищо не се отличава от раждането на хлебарка Публикувано изображение

А раждането на хлебарката елементарен процес ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук ще си позволя кратък коментар, с който да дам малко по-различна насока на разговора. Аз съм на мнение, че всичко е подвластно на сила, която произтича от природата и се олицетворява имплицитно от нея, т.е. магия и природа са понятия, които се припокриват. С това си обяснявам факта, че хората или са се занимавали масово с магия, или са я третирали като тайнство, достъпно за малцина просветени, в ранните епохи, когато са живеели близо до природата. Дали е уместно да си говорим за Каспър и Феята на зъбките е друг въпрос, но че ИМА нещо, колкото и да е необяснимо то, трябва да имаме предвид. От друга страна си позволявам да цитирам Ницше: Колкото повече се вглеждаш в бездната, толкова повече нараства възможността тя да се вгледа в теб. Т.е. когато човек иска да се занимава с нещо, трябва да е консеквентен, готов да си носи последиците. Познавам едно момиче, което се занимава с магия - чела е адски много и се движи в такива кръгове, но наистина си пати от това, защото получава видения, призлява й и още много неща и се случват, които не си струва да изброявам. Много ми е интересно как другите приемат идеята за обсебване от духове и демони, инвокации и други подобни, свързани с религиозните митове, защото религия и магия лежат в тясна взаимовръзка. Дерзайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че религията и магията имат тясна връзка. Нима хората, които се опитват да правят магии за любов или просто, за да променят бъдещето, имат нещо общо с религията? Религията може просто да бъде извинение, за да се обяснят някои зависимости на хората към магията. Просто, когато един човек не може да си обясни защо друг се занимава с магия, е по-лесно да каже, че е свързано всичко с религията и точно с това да обясни увлечението му към тайнственото, към мистериозното.. към магията ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласна, че религията и магията имат тясна връзка. Нима хората, които се опитват да правят магии за любов или просто, за да променят бъдещето, имат нещо общо с религията?

Религията може просто да бъде извинение, за да се обяснят някои зависимости на хората към магията. Просто, когато един човек не може да си обясни защо друг се занимава с магия, е по-лесно да каже, че е свързано всичко с религията и точно с това да обясни увлечението му към тайнственото, към мистериозното.. към магията :)

Не съм съгласен с теб и ще ти кажа защо. Писах, че религията и магията лежат в тясна взаимовръзка, защото те са според мен два различни начина да си обясним как и защо е устроен света и как ние можем и трябва да се възползваме от него. Освен това така наречената "черна магия" се свързва с дяволопоклоннически култове, а дяволът е въведен от християнската религия във смисъла, в който идеята за него се използва от тези култове - Ордена на Златната Зора, Английския клуб на адския огън и т.н. Третият ми аргумент е движението Кабала, което мнозина тълкуват като смесица от християнство, юдаизъм и бяла магия.

Разбира се, имаш законното право да не си съгласна с мен, все пак в спора се ражда истината.

Колкото до моето отношение, смятам, че се е получило недоразумение и просто не съм се изразил по подходящия начин.

(Истината е някъде там)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемам за черната магия, аз съм споменала бяла такава и за любовта :) Затова казвам, че като цяло магията не е тясно свързана с религията. Друго нещо - откога черната магия е пряко свързана с дявола? Не отричам, че религията може по някакъв начин да е свързана с магията (поне някои религии и вероизповедания, които ти спомена), но не всички са свързани с нея :)

Редактирано от baby_muse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемам за черната магия, аз съм споменала бяла такава и за любовта :) Затова казвам, че като цяло магията не е тясно свързана с религията.

Друго нещо - откога черната магия е пряко свързана с дявола?

Не отричам, че религията може по някакъв начин да е свързана с магията (поне някои религии и вероизповедания, които ти спомена), но не всички са свързани с нея :)

Добре, предлагам ти да направим така - стискаме си ръцете и не се караме повече Публикувано изображение

Колкото до темата, ще се радвам да разкажа малко повече от историческа гледна точка:

По време на Средновековието са били разпространявани поверия за т.нар. Черна меса, един вид сключване на пакт с Дявола. Тя се извършвала с помощта на жена-олтар, на която във всевъзможни отверстия й пъхали черни свещи и се произнасяла молитва на латински и т.н.

Това било естествено пропаганда, защото Католическата църква се нуждаела от въображаем враг, за чиято сметка да оправдава действителните си зверства (Кръстоносните походи, Тамплиерите, Данъците и т.н.). Така казвали на хората, че непокръстени деца отиват в ада и още мноого неща, които не си струва да се описват, защото са пълни глупости, вирели през вековете благодарение на хорското невежество и лековерие.

От тези тъмни времена са останали личности като маркиз дьо Сад, който в затвора е писал книгите си върху стените на килията си и Леонардо да Винчи - обикновен гений, когото сега обвиняват в конспиративност и заигравка с Масонските ложи.

Поздрави от мен на всички активни в темата. И особено на baby_muse.

Редактирано от trancemasha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това ми става ясно, че магията наистина е много по-висша и религията само се използва за параван :) Днес гледах "Шифърът на Леонардо" и в него точно се споменава за тамплиерите и че зверствата им са били, за да опазят тайната на светия Граал.. хм, а тук става въпрос за Исус, религията се намесва.. Всъщност, фактите са много объркващи. Едни ни карат да мислим, че магията си е отделна като наука, други, че наистина е свързана с религията. Просто съвременното тълкуване на магията е много по-различно от преди.. И както казах в първия си пост - магията не е това, което виждаме по филмите :) П.П. - не се караме, водим дискусия и мерси за последното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване