Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искренно се извинявам на всички, които съм засегнал.Не съм целял да наранявам чувствата на някой или да го обидя.Няма да обърна внимание на последните нападки на Stalik и Witch Honor и просто ще спра коментара с тях.

Честит празник. :offtopic_s:

Много е некоректно да разровиш кошера и да се измъкнеш по терлици.

Така и не разбрах защо Сталик и другите си губят времето, опитвайки се да те убедят в това или онова. Ти си от хората, които знаят всичко и нямат нужда от чуждо мнение.

Развил си се като стена. Всяка глава, сблъскала се с теб, е обречена на счупване.

Как мислиш, това хубаво ли е или лошо? Хората обичат ли те или имаш проблеми с тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж ми беше попаднала няква книжка, написана с основна цел да зариби младото поколение по Уика... Е, отстрани, в полето, до "всичко се връща тройно", анонимен зевзек-скептик бе надраскал с молив: "Нютон сигурно се върти в гроба"...

Е, трябва да признаеш, че има разлика между физичните и духовни закони - в природата всичко се връща 1:1, но.. духа е сила, по-велика от материята, макар и да се изразява през и чрез нея. Оттам идва и разликата - а и, фактът, че се връща тройно е доказан с времето :sobbing: На всеки направил добро, му се връща тройна радост, а на всеки, сторил зло - тройно зло.. Духът е сила, над законите, формулирани от Нютон :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си от хората, които знаят всичко и нямат нужда от чуждо мнение.

Развил си се като стена. Всяка глава, сблъскала се с теб, е обречена на счупване.

Аман от психолози.

Как мислиш, това хубаво ли е или лошо? Хората обичат ли те или имаш проблеми с тях?

Така,въпроса ти не е по темата.Ще ти отговоря на драго сърце,ако ми посочиш темата в която да го направя,а не тук.

Напълнихме темата с глупости,които не засягат заглавието. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аман от психолози.

Някои хора имат по-често нужда от специалисти, отколкото други.

Така,въпроса ти не е по темата.Ще ти отговоря на драго сърце,ако ми посочиш темата в която да го направя,а не тук.

Изобщо не ме интересуват отговорите на тези въпроси. За теб обаче те са жизнено важни.

Напълнихме темата с глупости,които не засягат заглавието. :)

Не ме слагай в дупката със смърдящия "мед" заедно със себе си.

Прегледай темата, за да си припомниш обема на бисерите си.

Аз се обадих точно един път преди този. Ако още не си разбрал защо, не мога да ти помогна.

Безплатно мога да те посъветвам само да не изпускаш запетаи и да усвоиш правилната употреба на пълен и кратък член на думите от мъжки род.

Ох, извинявай, забравих, че не искаш съвети от мен! Е, извиних ти се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не вярвам в магии,но има неща,които наистина нямат логично обяснение и почваме да се чудим къде ли се крие истината....А самото чудене е доста интересно,докато се ровим,колко неща се научават - било то физични,духовни и т.н.... Доста е интересна темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, трябва да признаеш, че има разлика между физичните и духовни закони - в природата всичко се връща 1:1, но.. духа е сила, по-велика от материята, макар и да се изразява през и чрез нея. Оттам идва и разликата - а и, фактът, че се връща тройно е доказан с времето :ph34r: На всеки направил добро, му се връща тройна радост, а на всеки, сторил зло - тройно зло.. Духът е сила, над законите, формулирани от Нютон ;)

А какво е дух? Духът - тва е чисто и просто съзнанието. А съзнанието си е еманация на третия компонент на реалността, който доста често е забравян. Материя, енергия и информация! На ви ся света троица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питанка: А какво е душата?Страшно определение за света троица, поздравления.А всичко това, какво общо има с темата?Общо взето тук истината се свързва с човека и с неговата опитност.Я да ми покажете един, който вижда в духовния свят и може да контролира силите там.Бас държа, че лично дяволът се смее над претенциите на някои хора за способностите им да го контролират и насочват.Представятели си какво е това същество и какво може, както и неговите служители?Или всичко е само човешка работа.Дяволът е много хитър, трябва да му се признае.Той може да излъже всеки един, наречен е баща на лъжата.Чудно ми е как всички, които правят магии, могат да правят и бели и черни.И как става?Викат дявола за черните и Бога за белите, нещо такова май.Звучи налудничаво.Бог не работи с дявола, нито дявола с Бога.Ама хората вярват и плащат.Това е и бизнес и съсипани животи и съдби, което е по-страшното.И за всичко това е виновно, човешкото невежество и упорството в тази посока.Вярвам, че добра магия няма и всяка магия съсипва нечий живот.А за това даже се плаща.Все едно да платиш за смъртта си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Магията е също толкова добра и лоша, колкото религията. Душа, дух, съзнание - тва е едно и също понятие. А общото с темата (която отдавна се е превърнала в псевдофилософски офтопик ^^) - ми, говорим за the rule of three. Само че и то не е така. Вярно е, че действията на една личност се отразяват върху нея (ефектът на Дориан Грей, известен и като сплескване), но това при някои е повече, при други - по-малко. За тройно влияние върху обстоятелствата въобще не може да се говори. Както във всяка догма, и в тази има песъчинки истина, но те са сред пустиня от измислени глупости и трябва да се отсеят - нещо доста трудно. Редактирано от Fallenblood (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки от нас се е сблъсквал с явления, които го карат да се пита дали съществуват сили в природата, упражняващи някакво влияние над нас и можем ли ние да ги поставим под наш контрол. Разкажете своята история, ще се радвам да я прочета. Нека пофилософстваме малко :wors:

Дали, вярвам в магии или не не е кой знае колко интересно, понеже просто магиите съществуват и влияят на хората определо по лош начин...независимо какви са магиите, не са полезни...

Магиите не можем да ги контролираме...Абсурд...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да не се съглася с това мнение. Не съм от най-разбиращите, но мисля, че ако имаш достатъчната сила можеш да контролираш магията.

Това е само мое лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да не се съглася с това мнение. Не съм от най-разбиращите, но мисля, че ако имаш достатъчната сила можеш да контролираш магията.

Това е само мое лично мнение.

Тогава явно наистина нямаш представа за какво говориш...магията не е игра, това е действие на други сили, които почват да действат когато им се даде позволение...само така мога да го обясня, за да стане по-ясно...

Но магията не може да се контролира, не можеш да контролираш нещо, което не виждаш и не знаеш как действа...

От такива магии съм виждала как човек се разболява от болести...или има симптоми...Някой хора ходят да развалят магиите при врачки, баячки и не знам си какви още, но това не е начина да се неотрализира въздействието на магията, защото силата с която действа магията е същата, с която действат и тези горе изброени представители...

На магията може да действа само по-силна инстанция..така ще го нарека аз...

т.е. противодейства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

магията не е игра, това е действие на други сили, които почват да действат когато им се даде позволение...само така мога да го обясня, за да стане по-ясно...

Но магията не може да се контролира, не можеш да контролираш нещо, което не виждаш и не знаеш как действа...

От такива магии съм виждала как човек се разболява от болести...или има симптоми...Някой хора ходят да развалят магиите при врачки, баячки и не знам си какви още, но това не е начина да се неотрализира въздействието на магията, защото силата с която действа магията е същата, с която действат и тези горе изброени представители...

Едва ли нещо ще ме накара да си променя мнението.

Не казвам, че магията е игра. Щом не можеш да контролираш това което не виждаш, как може да им дадеш позволение да действат? Ако имаш силата за позволението, трябва да си сигурен, че можеш да го контролираш. А щом не можеш да го контролираш, недей позволява на тези сили да действат.

Виждала хора които са се разболели, защото човекът направил магията я изпуска от контрол. Изпуска я от контрол защото няма достатъчната сила за овладяванети й.

Аз съм сигурен, че има хора с такава сила, с която да управляват магиите.

П.П.: Извинявам се ако има нещо неясно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли нещо ще ме накара да си променя мнението.

Не казвам, че магията е игра. Щом не можеш да контролираш това което не виждаш, как може да им дадеш позволение да действат? Ако имаш силата за позволението, трябва да си сигурен, че можеш да го контролираш. А щом не можеш да го контролираш, недей позволява на тези сили да действат.

Виждала хора които са се разболели, защото човекът направил магията я изпуска от контрол. Изпуска я от контрол защото няма достатъчната сила за овладяванети й.

Аз съм сигурен, че има хора с такава сила, с която да управляват магиите.

П.П.: Извинявам се ако има нещо неясно

Ако някой ти направи магия не е нужно ти да даваш разрешение, за да действа магията...Магията действа въпреки твоето решение и воля...Тя е незавесима от теб, там няма контрол има само въздействие, което се допуска от лицето, което прави магия...То позволява да даейства тази магия- тази сила, която взема контрол и руши нещо....незавесимо какво...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой ти направи магия не е нужно ти да даваш разрешение, за да действа магията...Магията действа въпреки твоето решение и воля...Тя е незавесима от теб, там няма контрол има само въздействие, което се допуска от лицето, което прави магия...То позволява да даейства тази магия- тази сила, която взема контрол и руши нещо....незавесимо какво...

Все си мислех, че това се нарича реклама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах предвид аз да давам разрешение на магията да действа, а този който я прави. Щом има силата за правенето на магията, трябва да е сигурен, че ще може да я контролира. Ако не може се стига до разболяванията които беше споменала и още какви ли не работи. Лицето което позволява на тези сили да действат, щом я няма силата за овладяване, значи е тъпо. Тъпо е защото знае, че ако я изпусне от контрол ще има лоши последствия. Може да се повтарям, за което се извинявам.

:sobbing: Аватара ти е много хубав

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лицето което позволява на тези сили да действат, щом я няма силата за овладяване, значи е тъпо. Тъпо е защото знае, че ако я изпусне от контрол ще има лоши последствия. Може да се повтарям, за което се извинявам.

;) Аватара ти е много хубав

Значи според теб този, който прави магия може да контролира магията...Според мен не е точно така...Но си е мое мнение...

ПП. Мерси...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи според теб този, който прави магия може да контролира магията

Да точно така, но само ако има нужната сила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да точно така, но само ако има нужната сила

Лично аз мисля, че няма нужната сила...поради простата причина, че тази сила-действие, което въздейства на другия То ръководи нещата, а не човека...Това е Друга сила само така мога да го обясня с думи... Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е друга сила. Магията е в човешкото съзнание. Тя е част от него.. от почти всяко съзнание, само дето трябва да се открие, защото е дълбоко скрита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е друга сила. Магията е в човешкото съзнание. Тя е част от него.. от почти всяко съзнание, само дето трябва да се открие, защото е дълбоко скрита.

Зaвиси за, коя точно магия се говори и кой коя дума тълкува, защото думата Магия може да се разбира поне по два начина :rolleyes: Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тези два начина? Аз знам само за един. Ако и фокусите спадат към магията, ок тогава ще разбирам магията по два начина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ще кажа че всичко е въпрос на внушение, ако си внушаваш че има магия- то значи за тебе има , но По ПРИНЦИПп-дефакто според мен няма такива работи...въпрос на избор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тези два начина? Аз знам само за един. Ако и фокусите спадат към магията, ок тогава ще разбирам магията по два начина.

Магията на любовта ...или нещо такова :ph34r:

Аз не разбрах дали говорим за магия в смисъл като нещо красиво-любов или нещо подобно, или за това дали вярваме в магия- в магьосничество...?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване