Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева :) може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,благодаря ще изчакам още няколко мнения и ще реша,малко не ми допада,че си резнал от процесора,за да вкараш по-добра видеокарта и може процесора да спъва видеокартата.

Също да отбележа,че монитора ми поддържа Freesync,така че ако имате идеи с AMD :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ти към кой процесор и видео карта си се заглеждал? Пробвах да вместя i5 K, но без сериозно рязане от другите неща не ми се получи нещо, ако го напасна ще го пусна и такъв вариант.

Малко орязано от към дискове - количка.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

intel:

ASROCK B360 PRO4 LGAS1151 1 175.39 лв. 175.39 лв.
I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151 1 353.56 лв. 353.56 лв.
CRUCIAL MX500 500GB M.2 2280 SATA CT500MX500SSD4 1 261.78 лв. 261.78 лв.
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS 1 1 304.72 лв. 1 304.72 лв.
Fractal Design MESHIFY C BLACKOUT TG 1 160.85 лв. 160.85 лв.
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 1 157.97 лв. 157.97 лв.
CRUCIAL Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSB 2 168.37 лв. 336.74 лв.
Toshiba 3.5 2TB SATA6Gb 7200rpm 64MB 1 119.37 лв. 119.37 лв.

2816лв / 2780-2790 с 1ТБ твърд диск.

Във варио някои неща са на по-добри цени -ако вземеш по-евтина кутия, SSD, твърд диск, може процесор 8600K с дъно MSI Z370-A Pro, памет Team Xtreem 3600 и охладител за клок - но ще е с други компромиси и там делид е желателен. Ако не си такъв ентусиаст, не го препоръчвам много. Пример: vario + nikem - ако не ти трябва сглобка; 2890лв, но отива над бюджета и пак е поспестено.

AMD:

ASROCK AB350 PRO4 ATX AM4 1 164.74 лв. 164.74 лв.
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz 6 CORE 12 Thread 19MB Cache 1 412.86 лв. 412.86 лв.
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS 1 1 304.72 лв. 1 304.72 лв.
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 1 157.97 лв. 157.97 лв.
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 1 355.45 лв. 355.45 лв.
FD DEFINE C BLACK 1 145.34 лв. 145.34 лв.
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 1 78.52 лв. 78.52 лв.
CRUCIAL MX500 500GB M.2 2280 SATA CT500MX500SSD4 1 261.78 лв. 261.78 лв.

2832лв

И за двете важи също видеото на MSI.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tosho55 144Hz, но каква резолюция ? Аз лично не бих дал 1300 лева към днешна дата за GTX 1080.  Computex е след по-малко от месец и Nvidia най-вероятно ще анонсират новите карти/а. Отделно и интел ще анонсират Z390 и 8-ядрен Coffee Lake или рефреш на въпросните. Преди няколко дни имаше ''leak'' със спецификации на 1180, не мисля, че може много да се вярва на такива, но със 3584 ядра и по-бързата GDDR6 памет би трябвало да е поне на нивото на Titan Xp.

П.С: Сигурен ли си че искаш Vega 56/64 карта, в предвид консумацията им и сезона в който навлизаме + абсолютно безумните им цени (над 50% от бюджета):d ? Adaptive Sync опцията на дисплея не трябва да е критерии при избор на видео карта, още повече обратното - избора на карта да диктува покупката на монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за 1920х1080 около 2 000 лв. са достатъчни за R5 2600 + GTX 1060 6GB + SSD - http://nikem-bg.net/cart/58185p1r60812p1r58352p1r57889p1r60465p1r57864p1r58394p1r57908p1rf.html

Разбира се ако вземем скъпи части и се олеем с видеокартата може и още хилядарка да отиде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Roujin Z написа:

Ако говорим за 1920х1080 около 2 000 лв. са достатъчни за R5 2600 + GTX 1060 6GB + SSD - http://nikem-bg.net/cart/58185p1r60812p1r58352p1r57889p1r60465p1r57864p1r58394p1r57908p1rf.html

Разбира се ако вземем скъпи части и се олеем с видеокартата може и още хилядарка да отиде...

2600 и GTX 1060 са достатъчни, но не и за 144Hz монитор, освен ако не се играе Overwatch/CS:GO/Rocket League.

Стига сте ги тикали тези Palit-и/Gainward-и, ако човека иска да купува среден-нисък клас надценена карта на края на жизнения й цъкъл поне да вземе качествена платка като Inno 3D iChill X3. Същото важи и за 1070Ti/1080, те са една идея по-''изгодни''. Поларис RX 580/570 радоените не мисля, че дори си заслужава да се споменават в предвид цената им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Inno написа:

Стига сте ги тикали тези Palit-и

И ти си един папугай. Не си виждал на живо карта на Палит, но даваш ''експертни'' мнения на килограм. Поне като цитираш някого имай доблестта да си подплатиш мнението с нещо...като нищо. Нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех да се насоча към нещо от сорта на rx 580 na sapphire nitro+ изглежда ми добра,пасва с монитора и процесор от сорта на I7-8700 :)

@InnoКога ще излизат новите процесори на intel и на каква цена ще са ? :D 

И да монитора е 1920x1080 24' :)

Също да питам според вас кой от двата solid state drive-a е по-добър? http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200-480G-M2-2280-PCIE/ или http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8000-512G-M2-2280-PCIE/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, XECUTIONER написа:

И ти си един папугай. Не си виждал на живо карта на Палит, но даваш ''експертни'' мнения на килограм. Поне като цитираш някого имай доблестта да си подплатиш мнението с нещо...като нищо. Нали? 

Всеки може да види ревюта на Palit/Gainward 2.5 слотовите им карти и да ги сравни със въпросния Inno3D модел, който е 10 лева отгоре. Да не говорим че идва и със 36 месеца гаранция, което е огромен фактор, но явно не и за хората, който се оплакват от предложенията ми за втора ръка карти като GTX 970. Не знам дали картата има по-добра платка и компоненти, във сайта на Inno3D точно този аспект не го изтъкват, но охлаждането е по-добро и ефективно за размерите си, щом картата държи по-ниски температури от MSI Gaming при същите нива на шум. Същото не може да се каже за въпросните охлаждания на палит/gainward, само на тлъстина го докарват. Явно ти си Палит фенбой, купувай няма лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам Inno, но мисля че вече и на палит видео картите са с 36 месечна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

Всеки може да види ревюта на Palit/Gainward

Така е.;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Lpool написа:

Не се заяждам Inno, но мисля че вече и на палит видео картите са с 36 месечна гаранция.

Зависи къде гледаш . Част от фирмите на пазара все още ги предлагат с гаранционен срок от 24 месеца. Все пак сме в България ...... :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Tosho55 написа:

Също да питам според вас кой от двата solid state drive-a е по-добър? http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200-480G-M2-2280-PCIE/ или http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8000-512G-M2-2280-PCIE/ 

Както си личи и от цената 8000 е MLC докато по-евтиното 8200 е TLC.

преди 3 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Зависи къде гледаш . Част от фирмите на пазара все още ги предлагат с гаранционен срок от 24 месеца. Все пак сме в България ...... :wink12:

Във Варио са си 3 години включително ниския им клас. За по-висока гаранция може да се говори единствено при Zotac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Здравей Росене! Радвам се да те видя на страниците на форума!:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Както си личи и от цената 8000 е MLC докато по-евтиното 8200 е TLC.

Да,но пък от друга страна,гаранцията е еднаква,а пройзводителноста(бързодействието) на по-евтиния е по-добра,особено при 4K random !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер ! Удоволствието е взаимно !   :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Да,но пък от друга страна,гаранцията е еднаква,а пройзводителноста(бързодействието) на по-евтиния е по-добра,особено при 4K random !

Точно това имах предвид,макар и TLC да са известни,с това че не са много издръжливи все пак имам Гаранция,но все пак мисля да се спра на MLC за гейминг :) Също и да питам какво означават всичките тези 4К Рандом,Seq.Read и всички други,защото на 8200 има много Read/Write скорости как да разбера коя е стандартната ? :Д  

П.С Според вас кое е по-добре: 

Балансирани видео карта и процесор

По-добър процесор и по-слаба видео карта(за мен най-лош избор)

По-добра видео карта и по-слаб процесор

Много хора казват,а и то си е вярно,че за повечето игри се гледа повече видео карта от процесор,но след време,процесор I5-8400 как ще стои спрямо новите игри в сравнение с I7-8700,още не мога да реша ;x Пример: гтх 1060 и и7-8700 или гтх 1080 и и5-8400(както повечето предложиха)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tosho55 написа:

Балансирани видео карта и процесор

Няма такова понятие, но логично за игри видеокартата е №1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че ти дават еднаква гаранция не означава че едното устройство няма да има по-дълъг живот.

В случая при подобни имаш проблеми и с температурите (колкото по-високи скорости...).

Между другото навремето когато никой не беше чувал за Варио и почнах да предлагам Inno3D ми се правеха забележки за гаранцията. 

Така че ако се върнем назад във времето и двете са с 2 години гаранция и на близка цена а в момента могат да се купят с 3 години в зависимост от къде се купуват...

Например Zotac са с 5 години това не означава че някой модел за "мини кошник" е с по-добро охлаждане от високия клас на Палит или друга с 3 години гаранция.

В тоя ред на мисли MLC SSD може и с 3 години гаранция да е но пак е по-сигурно от TLC. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, XECUTIONER написа:

Така е.;)

Така е, ти си абсолютен спец що се отнася до VRM компоненти, направо си същински Buildzoid, със първия поглед и всичко ти е ясно, да четеш ревюта е под достойнството ти.

Ето как изглежда платкатa на Inno3D iChill3х - цък. Ето и платката на Gainward Phoenix-а, който трябва да има същата платка като на Palit Jetstream - цък. На пръв поглед iChill-а е със 5 фази за ядрото, за разлика от Gainward/Palit картата която е със 3 фази, но със два мосфета за фаза.

От същата статия на TomsHardware имат и друга Inno3D карта, която явно е със същата захранваща схема като на iChilla-а, но пък охлаждането е по-зле - цък. Аз не съм никакъв VRM спец, обаче температурите на захранващата схема на двете говорят сами по себе си - 20 градуса разлика.

преди 36 минути, Lpool написа:

Не са, дори GameRock Pemium серията им, която обхваща от 1070 до 1080Ti идват със 24 месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Inno написа:

Така е, ти си абсолютен спец що се отнася до VRM компоненти, направо си същински Buildzoid, със първия поглед и всичко ти е ясно, да четеш ревюта е под достойнството ти.

Така е.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tosho55 написа:

Аз мислех да се насоча към нещо от сорта на rx 580 na sapphire nitro+ изглежда ми добра,пасва с монитора и процесор от сорта на I7-8700 :)

@InnoКога ще излизат новите процесори на intel и на каква цена ще са ? :D 

И да монитора е 1920x1080 24' :)

Извинявай за късното включване. Новите процесори никой не знае кога ще излязат, 8-ма серия ''Coffee Lake'' е просто Skylake/Kaby Lake със две повече ядра, е има някой дребни подобрения, като по-добър мемори контролер. Ако искаш нещо наистина ново ще трябва да почакаш процесорите им по 10nm, най-рано следващата година. А 8-ядреника, за който се носят слухове от месеци ще е Coffee Lake и Z390 чипсета ще е специално за него, най-вероятно няма да има обратна съвместимост със Z370, както нямаше и със Z170/Z270 към 370, макар че говорим за един и същи цокъл. Не че и бюджета ти стига за прилично Z дъно, а и баланса ще се наруши ако вземеш такова за i5 8400 със идеята да вземеш по-добър процесор за в бъдеще.

А 8400 няма да спъва дори 1080Ti, но във игрите, който са добре оптимизирани за многоядрени процесори ще е изостава, във някой значително - Watch Dogs 2, Total WAR: Warhammer и т.н.

Хубаво е да го комбинираш със по-бъра, нисколатентна памет, щом гониш 144Hz, но ще се наруши баланса, а и ще ти трябва дъно със Z чипсет, тоест Z370.

преди 48 минути, XECUTIONER написа:

Така е.;)

Стига си спамил излишно темата като не можеш да помогнеш със адекватни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Конфигурация:
      Процесор - Intel Core i3 2120
      Дъно - Foxconn 2abf (Биос версия 7.16)
      Рам Памет - 4GB (2x2)
      Захранване - (500W)
      Windows 7 64 битов
      Модел на компютъра HP Pro 3300

Купих този компютър без видео карта. Онзи ден реших да сложа една видео карта и поръчах GT 740 от емаг. Сложих я на компютъра и го стартирах, обаче вместо да стартира стои на най-напред картината, която показва модела на дъно с версия на биос. Стои така 5-6 минути и после става на черен екран и почва да мига една малка чертичка в горен ляв ъгъл. Изключих компютъра и реших да сложа видео карта от познат модела е Palit GT 730 2GB сложих я и след 2 дена мъчене, настройки из биос реших да ъпдейтна биоса. Ъпдейтнах го и Видео картата GT 730 тръгна изтеглих драйвера и всичко беше ок. Върнах отново новата която купих GT 740 и отново стигаше само до екрана дето пише марка на биос и т.н. (Не ми дава да отвора ѝ биоса) Махнах видео картата пуснах биоса и видях нещо си на отдел Slots, изключих PCI Express Security нещо си и сложих видео картата след което компютъра стартира. Дойде време да изтегля драйвера и като изписа, че драйвера се е изтеглил както при всеки рестартираме компютрите и като се включи, стартира windowsа и гледам, че драйвера пак не се е изтеглил.
      Извинете за грешките (Ако има) написах го набързо и от телефона.

Написах цялата история с видео картата за да няма малоумни отговори. На какво може да се дължи това? 

• от Tosho55
      Здравейте,от доста време не бях писал във форума,някои от вас може да ме помнят,други не,както и да е преди 6 месеца си сглобих компютър с ваша помощ,за което съм ви благодарен и до днес!Сега обаче изникнаха дребни проблеми и въпроси,които не ми пречат на перформънса и т.н,но ме притесняват до някоя степен...
      Та първият ми проблем е ,че в близкия месец два пъти без да искам леко ударих компютъра ми с коляно,то даже не е точно удряне ами го повдигнах леко и след това падна,но са били макс 2 сантиметра и в двата случая почна да се чува ужасен шум и всичко на екрана зацепи и го изключих,като задържах по-дълго копчето за изключване,тъй като това ми беше единственото решение,е и чрез захранването,но там знам,че не е хубаво да се пипа.
      Второ Видеокартата ми е следната:https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-premium-neb1080h15p2g,в началото нищо и нямаше,но в последните 3 месеца да кажем ?Докато вентилаторите на картата са на обороти между 1-21% се чува гаден звук,на всеки 5 секунди сякаш вътре има някакво камъче и цялото стъкло трепери.
      И трето:Относно ссд-то първо изписва ми,че съм изхабил 50 гигабайта от 209,но когато показах невидимите папки и вс.когато цъках Properties на всяка папка стойността на всичко беше общо 25 гигабайта,от къде са другите 25?Също този човек https://www.youtube.com/watch?v=W5bRkeHy5u8&t=20s е със същото ссд като моето и го пуска до десктопа за 7 секунди,докато мен за цели 14,някой знае ли защо,и да пуснал съм fast start-up и ссд-то ми е направено като боот драйв.А и съшо IOPS Read и Write  цифрите ми нормално ли е да са толкова ниски?Защото във Варио са показани следните цифри,а вижте при мен колко отчита самсунг маджишъна: https://ibb.co/0tJ23Qk
      Благодаря предварително на всички,които се опитат да помогнат!  
    • от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.