Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева :) може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,благодаря ще изчакам още няколко мнения и ще реша,малко не ми допада,че си резнал от процесора,за да вкараш по-добра видеокарта и може процесора да спъва видеокартата.

Също да отбележа,че монитора ми поддържа Freesync,така че ако имате идеи с AMD :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ти към кой процесор и видео карта си се заглеждал? Пробвах да вместя i5 K, но без сериозно рязане от другите неща не ми се получи нещо, ако го напасна ще го пусна и такъв вариант.

Малко орязано от към дискове - количка.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

intel:

ASROCK B360 PRO4 LGAS1151 1 175.39 лв. 175.39 лв.
I5-8400 2.8GHZ Turbo 4.0GHz 9MB BOX LGA1151 1 353.56 лв. 353.56 лв.
CRUCIAL MX500 500GB M.2 2280 SATA CT500MX500SSD4 1 261.78 лв. 261.78 лв.
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS 1 1 304.72 лв. 1 304.72 лв.
Fractal Design MESHIFY C BLACKOUT TG 1 160.85 лв. 160.85 лв.
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 1 157.97 лв. 157.97 лв.
CRUCIAL Ballistix Sport LT Gray 8GB DDR4 2666MHz BLS8G4D26BFSB 2 168.37 лв. 336.74 лв.
Toshiba 3.5 2TB SATA6Gb 7200rpm 64MB 1 119.37 лв. 119.37 лв.

2816лв / 2780-2790 с 1ТБ твърд диск.

Във варио някои неща са на по-добри цени -ако вземеш по-евтина кутия, SSD, твърд диск, може процесор 8600K с дъно MSI Z370-A Pro, памет Team Xtreem 3600 и охладител за клок - но ще е с други компромиси и там делид е желателен. Ако не си такъв ентусиаст, не го препоръчвам много. Пример: vario + nikem - ако не ти трябва сглобка; 2890лв, но отива над бюджета и пак е поспестено.

AMD:

ASROCK AB350 PRO4 ATX AM4 1 164.74 лв. 164.74 лв.
AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz 6 CORE 12 Thread 19MB Cache 1 412.86 лв. 412.86 лв.
Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS 1 1 304.72 лв. 1 304.72 лв.
Seasonic FOCUS Plus SSR-550FX GOLD 1 157.97 лв. 157.97 лв.
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 1 355.45 лв. 355.45 лв.
FD DEFINE C BLACK 1 145.34 лв. 145.34 лв.
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 1 78.52 лв. 78.52 лв.
CRUCIAL MX500 500GB M.2 2280 SATA CT500MX500SSD4 1 261.78 лв. 261.78 лв.

2832лв

И за двете важи също видеото на MSI.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tosho55 144Hz, но каква резолюция ? Аз лично не бих дал 1300 лева към днешна дата за GTX 1080.  Computex е след по-малко от месец и Nvidia най-вероятно ще анонсират новите карти/а. Отделно и интел ще анонсират Z390 и 8-ядрен Coffee Lake или рефреш на въпросните. Преди няколко дни имаше ''leak'' със спецификации на 1180, не мисля, че може много да се вярва на такива, но със 3584 ядра и по-бързата GDDR6 памет би трябвало да е поне на нивото на Titan Xp.

П.С: Сигурен ли си че искаш Vega 56/64 карта, в предвид консумацията им и сезона в който навлизаме + абсолютно безумните им цени (над 50% от бюджета):d ? Adaptive Sync опцията на дисплея не трябва да е критерии при избор на видео карта, още повече обратното - избора на карта да диктува покупката на монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за 1920х1080 около 2 000 лв. са достатъчни за R5 2600 + GTX 1060 6GB + SSD - http://nikem-bg.net/cart/58185p1r60812p1r58352p1r57889p1r60465p1r57864p1r58394p1r57908p1rf.html

Разбира се ако вземем скъпи части и се олеем с видеокартата може и още хилядарка да отиде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Roujin Z написа:

Ако говорим за 1920х1080 около 2 000 лв. са достатъчни за R5 2600 + GTX 1060 6GB + SSD - http://nikem-bg.net/cart/58185p1r60812p1r58352p1r57889p1r60465p1r57864p1r58394p1r57908p1rf.html

Разбира се ако вземем скъпи части и се олеем с видеокартата може и още хилядарка да отиде...

2600 и GTX 1060 са достатъчни, но не и за 144Hz монитор, освен ако не се играе Overwatch/CS:GO/Rocket League.

Стига сте ги тикали тези Palit-и/Gainward-и, ако човека иска да купува среден-нисък клас надценена карта на края на жизнения й цъкъл поне да вземе качествена платка като Inno 3D iChill X3. Същото важи и за 1070Ti/1080, те са една идея по-''изгодни''. Поларис RX 580/570 радоените не мисля, че дори си заслужава да се споменават в предвид цената им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Inno написа:

Стига сте ги тикали тези Palit-и

И ти си един папугай. Не си виждал на живо карта на Палит, но даваш ''експертни'' мнения на килограм. Поне като цитираш някого имай доблестта да си подплатиш мнението с нещо...като нищо. Нали? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех да се насоча към нещо от сорта на rx 580 na sapphire nitro+ изглежда ми добра,пасва с монитора и процесор от сорта на I7-8700 :)

@InnoКога ще излизат новите процесори на intel и на каква цена ще са ? :D 

И да монитора е 1920x1080 24' :)

Също да питам според вас кой от двата solid state drive-a е по-добър? http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200-480G-M2-2280-PCIE/ или http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8000-512G-M2-2280-PCIE/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, XECUTIONER написа:

И ти си един папугай. Не си виждал на живо карта на Палит, но даваш ''експертни'' мнения на килограм. Поне като цитираш някого имай доблестта да си подплатиш мнението с нещо...като нищо. Нали? 

Всеки може да види ревюта на Palit/Gainward 2.5 слотовите им карти и да ги сравни със въпросния Inno3D модел, който е 10 лева отгоре. Да не говорим че идва и със 36 месеца гаранция, което е огромен фактор, но явно не и за хората, който се оплакват от предложенията ми за втора ръка карти като GTX 970. Не знам дали картата има по-добра платка и компоненти, във сайта на Inno3D точно този аспект не го изтъкват, но охлаждането е по-добро и ефективно за размерите си, щом картата държи по-ниски температури от MSI Gaming при същите нива на шум. Същото не може да се каже за въпросните охлаждания на палит/gainward, само на тлъстина го докарват. Явно ти си Палит фенбой, купувай няма лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заяждам Inno, но мисля че вече и на палит видео картите са с 36 месечна гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Inno написа:

Всеки може да види ревюта на Palit/Gainward

Така е.;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Lpool написа:

Не се заяждам Inno, но мисля че вече и на палит видео картите са с 36 месечна гаранция.

Зависи къде гледаш . Част от фирмите на пазара все още ги предлагат с гаранционен срок от 24 месеца. Все пак сме в България ...... :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Tosho55 написа:

Също да питам според вас кой от двата solid state drive-a е по-добър? http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8200-480G-M2-2280-PCIE/ или http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SX8000-512G-M2-2280-PCIE/ 

Както си личи и от цената 8000 е MLC докато по-евтиното 8200 е TLC.

преди 3 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Зависи къде гледаш . Част от фирмите на пазара все още ги предлагат с гаранционен срок от 24 месеца. Все пак сме в България ...... :wink12:

Във Варио са си 3 години включително ниския им клас. За по-висока гаранция може да се говори единствено при Zotac.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Здравей Росене! Радвам се да те видя на страниците на форума!:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Roujin Z написа:

Както си личи и от цената 8000 е MLC докато по-евтиното 8200 е TLC.

Да,но пък от друга страна,гаранцията е еднаква,а пройзводителноста(бързодействието) на по-евтиния е по-добра,особено при 4K random !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер ! Удоволствието е взаимно !   :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Слави Маринов написа:

Да,но пък от друга страна,гаранцията е еднаква,а пройзводителноста(бързодействието) на по-евтиния е по-добра,особено при 4K random !

Точно това имах предвид,макар и TLC да са известни,с това че не са много издръжливи все пак имам Гаранция,но все пак мисля да се спра на MLC за гейминг :) Също и да питам какво означават всичките тези 4К Рандом,Seq.Read и всички други,защото на 8200 има много Read/Write скорости как да разбера коя е стандартната ? :Д  

П.С Според вас кое е по-добре: 

Балансирани видео карта и процесор

По-добър процесор и по-слаба видео карта(за мен най-лош избор)

По-добра видео карта и по-слаб процесор

Много хора казват,а и то си е вярно,че за повечето игри се гледа повече видео карта от процесор,но след време,процесор I5-8400 как ще стои спрямо новите игри в сравнение с I7-8700,още не мога да реша ;x Пример: гтх 1060 и и7-8700 или гтх 1080 и и5-8400(както повечето предложиха)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tosho55 написа:

Балансирани видео карта и процесор

Няма такова понятие, но логично за игри видеокартата е №1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че ти дават еднаква гаранция не означава че едното устройство няма да има по-дълъг живот.

В случая при подобни имаш проблеми и с температурите (колкото по-високи скорости...).

Между другото навремето когато никой не беше чувал за Варио и почнах да предлагам Inno3D ми се правеха забележки за гаранцията. 

Така че ако се върнем назад във времето и двете са с 2 години гаранция и на близка цена а в момента могат да се купят с 3 години в зависимост от къде се купуват...

Например Zotac са с 5 години това не означава че някой модел за "мини кошник" е с по-добро охлаждане от високия клас на Палит или друга с 3 години гаранция.

В тоя ред на мисли MLC SSD може и с 3 години гаранция да е но пак е по-сигурно от TLC. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, XECUTIONER написа:

Така е.;)

Така е, ти си абсолютен спец що се отнася до VRM компоненти, направо си същински Buildzoid, със първия поглед и всичко ти е ясно, да четеш ревюта е под достойнството ти.

Ето как изглежда платкатa на Inno3D iChill3х - цък. Ето и платката на Gainward Phoenix-а, който трябва да има същата платка като на Palit Jetstream - цък. На пръв поглед iChill-а е със 5 фази за ядрото, за разлика от Gainward/Palit картата която е със 3 фази, но със два мосфета за фаза.

От същата статия на TomsHardware имат и друга Inno3D карта, която явно е със същата захранваща схема като на iChilla-а, но пък охлаждането е по-зле - цък. Аз не съм никакъв VRM спец, обаче температурите на захранващата схема на двете говорят сами по себе си - 20 градуса разлика.

преди 36 минути, Lpool написа:

Не са, дори GameRock Pemium серията им, която обхваща от 1070 до 1080Ti идват със 24 месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Inno написа:

Така е, ти си абсолютен спец що се отнася до VRM компоненти, направо си същински Buildzoid, със първия поглед и всичко ти е ясно, да четеш ревюта е под достойнството ти.

Така е.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tosho55 написа:

Аз мислех да се насоча към нещо от сорта на rx 580 na sapphire nitro+ изглежда ми добра,пасва с монитора и процесор от сорта на I7-8700 :)

@InnoКога ще излизат новите процесори на intel и на каква цена ще са ? :D 

И да монитора е 1920x1080 24' :)

Извинявай за късното включване. Новите процесори никой не знае кога ще излязат, 8-ма серия ''Coffee Lake'' е просто Skylake/Kaby Lake със две повече ядра, е има някой дребни подобрения, като по-добър мемори контролер. Ако искаш нещо наистина ново ще трябва да почакаш процесорите им по 10nm, най-рано следващата година. А 8-ядреника, за който се носят слухове от месеци ще е Coffee Lake и Z390 чипсета ще е специално за него, най-вероятно няма да има обратна съвместимост със Z370, както нямаше и със Z170/Z270 към 370, макар че говорим за един и същи цокъл. Не че и бюджета ти стига за прилично Z дъно, а и баланса ще се наруши ако вземеш такова за i5 8400 със идеята да вземеш по-добър процесор за в бъдеще.

А 8400 няма да спъва дори 1080Ti, но във игрите, който са добре оптимизирани за многоядрени процесори ще е изостава, във някой значително - Watch Dogs 2, Total WAR: Warhammer и т.н.

Хубаво е да го комбинираш със по-бъра, нисколатентна памет, щом гониш 144Hz, но ще се наруши баланса, а и ще ти трябва дъно със Z чипсет, тоест Z370.

преди 48 минути, XECUTIONER написа:

Така е.;)

Стига си спамил излишно темата като не можеш да помогнеш със адекватни предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CuinTheSuN
      Здравейте. Преди около година и нещо исках съвет за конфигурация за един приятел във форума. Той се оказа много доволен от нея и сега, най-накрая, дойде времето и аз да си взема един настолен компютър.
      Понеже не съм силно запознат с тази тема ми трябва вашата помощ при избора. 
      Компютъра ще се ползва главно за игри (GTA V, Skyrim, Fallout 4, Witcher 3, Far Cry 5...тн - главно по-нови издания). Искам да ги играя на 1080p със около 60 fps (не е задължително да се играят на максималните настройки). 
      Искам SSD-то да е поне 250 GB, както и предпочитам процесора да е Ryzen (не задължително). Нямам никакви части, който бих могъл да ползвам. Конфигурацията трябва да е до 2000 лв. Отделно ако може да препоръчате и добър монитор до 300 лв, който да върши работа с компютъра и да ползволява Full HD. Освен игрите компютъра може да се ползва и за web програмиране, като ще вървят програми от сорта на IntelliJ Idea и Photoshop. 
      Би било добре компонентите да са от един и същи магазин, който да предлага сглобяване. (например Никем).
      Благодаря ви предварително!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.