Премини към съдържанието
Cvetanov Posveteniat

Препоръчайте бойно изкуство за самозащита.

Препоръчан отговор

Искам да се науча да се защитавам и реагирам адекватно в екстремни наложащи ситуации. Не искам да уча карате 10 г. Или пъкда уча бойно изкуство свързани с духовни практики, защоти съм вярващ Християнин. Не искам да уча нещо, което ако спра да практикувам ще забравя. Трябва да е нещо земно и просто като движения, каратистите не се бият те правят филми според мен много странни движения и звуци. Към бокса съм резервиран щото съм чувал че ставаш тъп - умират клетки. Най-просто казано да се защитавам и науча най-бързо и ефикасно без много ставане на нинджа бойното изкуство да не се превърне в моя живот. Какво мислите за кикбокса и ММА я.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си християнин. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ама те в ММА са баш нинджи, ако на теб бокса ти идва в много, не знам за какъв ММА говориш? Ако искаш да реагираш адекватно тренирай бягане - може да не ти се вярва, но бойното изкуство бягане е дало повече положителни резултати от всяко едно друго в историята. По мен, като лапетия така стреляха едни мутри - голям праз, че са сто човека по сто кила, шишето в главата и после ела ме стигни, тюфлеци малоумни и понеже не могат да си раздвижат задниците със скорост по- висока от патка на лед, извадиха патлаците и взеха да пуцат по мене, мама им нещастна.

Ситуации много и винаги е най- добре да не се биеш, защото не се знае на какъв ще попаднеш и какво може да се случи - повярвай ми, познавам се с хора, които умеят да се бият, които са тренирани много сериозно и такива, на които да се бият им е работа. Дори и тези бичета са си патили много сериозно от хора, които въобще не могат да се бият и не са им нито на килограмите, нито на силите, нито на травмите, нито на тренинга. Боят в реална ситуация е нещо коренно различно от бой в предварително предопределени условия, и обстоятелства. А ти така и така не изпитваш някаква симпатия към тренирането, не ти и трябва да се занимаваш. Можеш просто да развиеш някакъв тренинг - без значение от спорта, въпроса е, че ще ти се развие физиката, ще имаш повечко сила, по- добра реакция, повече издръжливост, което все е + в случай, че се сбиеш, но и никога да не се сбиеш, пак си е +. Повече от това не ти трябва - трябва ти да бъдеш по- интелигентен и да разбираш как въобще да не се стига до ситуация, в която да се наложи да се биеш.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 години тренировки няма да те подготвят толкова добре, колкото няколко реални улични сбивания. Уви, гадно е да учиш всичко по трудния начин, така, че освен практика трябва и теория, но не и "изкуство".

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айкидо, у-шу, тай чи

преди 44 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

просто като движения

когато движенията се владеят, те са прости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, sound написа:

трябва ти да бъдеш по- интелигентен и да разбираш как въобще да не се стига до ситуация, в която да се наложи да се биеш.

преклонена главица сабя не я сече  :D

но пък аз съм избухлив иии  си говоря каквото искам и  много пъти просто чакам някой да ме удари да се сбиеме

никога не удрям пръв .

моя съвет е да си пазите слабите места и да държете на бой.

противника като вкара 10 удaра и както в повечето случаи не са тренирани

гарда им увисва  и нямат сила да си вдигнат ръцете .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си християнин  и те ударят си предложи и другата буза.

Източните бойни изкуства са неразривно свързани с философия на духа, а не са са махленско гмецанье.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и може да се целите в брадичката

ама имайте предвид че може да се наложите да му вадите езика .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

гроздомицин в умерени количества,и си машина

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, whitepixel написа:

Като си християнин  и те ударят си предложи и другата буза.

някои са нагли искат и третата буза 

иначе шамарите са полезни раздвижват кръвообръщението 

и вместо да пиеш едно кафе да се разсъниш пестиш и някой лев 

преди 1 минута, Akademika10 написа:

верно е забравяш че не ти достига кислород и си бачкаш 

преди 1 час, Cvetanov Posveteniat написа:

Какво мислите за кикбокса и ММА я.

борба се научи

в голям брой от уличните боеве се стига до борба 

научи хватките и 80 % -90 от нападателите ако нищо не са тренирали ще ги биеш

за кикбокса няма кой да ти стои на един метър и да го риташ плюс това има правила в кикбокса а в реална ситуция няманикакви правила дори ритници в слабините .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Yvan Sergeеv написа:

верно е забравяш че не ти достига кислород и си бачкаш 

а не,превръщаш се в супермен

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, sound написа:

Добре де, ама те в ММА са баш нинджи, ако на теб бокса ти идва в много, не знам за какъв ММА говориш? Ако искаш да реагираш адекватно тренирай бягане - може да не ти се вярва, но бойното изкуство бягане е дало повече положителни резултати от всяко едно друго в историята. По мен, като лапетия така стреляха едни мутри - голям праз, че са сто човека по сто кила, шишето в главата и после ела ме стигни, тюфлеци малоумни и понеже не могат да си раздвижат задниците със скорост по- висока от патка на лед, извадиха патлаците и взеха да пуцат по мене, мама им нещастна.

Ситуации много и винаги е най- добре да не се биеш, защото не се знае на какъв ще попаднеш и какво може да се случи - повярвай ми, познавам се с хора, които умеят да се бият, които са тренирани много сериозно и такива, на които да се бият им е работа. Дори и тези бичета са си патили много сериозно от хора, които въобще не могат да се бият и не са им нито на килограмите, нито на силите, нито на травмите, нито на тренинга. Боят в реална ситуация е нещо коренно различно от бой в предварително предопределени условия, и обстоятелства. А ти така и така не изпитваш някаква симпатия към тренирането, не ти и трябва да се занимаваш. Можеш просто да развиеш някакъв тренинг - без значение от спорта, въпроса е, че ще ти се развие физиката, ще имаш повечко сила, по- добра реакция, повече издръжливост, което все е + в случай, че се сбиеш, но и никога да не се сбиеш, пак си е +. Повече от това не ти трябва - трябва ти да бъдеш по- интелигентен и да разбираш как въобще да не се стига до ситуация, в която да се наложи да се биеш.

И кат се събуди гледаш бръкнал си в  контакта а задника ти пляска, как ги измисляте само :D

Искам да се науча да се защитавам и реагирам адекватно в екстремни наложащи ситуации. Не искам да уча карате 10 г. Или пъкда уча бойно изкуство свързани с духовни практики, защоти съм вярващ Християнин. Не искам да уча нещо, което ако спра да практикувам ще забравя. Трябва да е нещо земно и просто като движения, каратистите не се бият те правят филми според мен много странни движения и звуци. Към бокса съм резервиран щото съм чувал че ставаш тъп - умират клетки. Най-просто казано да се защитавам и науча най-бързо и ефикасно без много ставане на нинджа бойното изкуство да не се превърне в моя живот. Какво мислите за кикбокса и ММА я.

Благодаря предварително.

Най- доброто е да не се стига до там да се защитаваш, но предвид времената и държавата в която живеем те разбирам, поинтересувай се за Винг чун.

преди 30 минути, Akademika10 написа:

И се биеш кат по филмите без да знаеш никви бойни изкуства :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай Мойра, тя е говорител на престъпния контингент и уличните банди, сигурно ще те свърже с тях , да те научат на нещо.

• Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти требе бойно изкуство. Три ката дънки едни върху други. Пет, шест плетени пуловера и ще изглеждаш като човек с когото не искаш да се биеш. Ако те подкарат, няма да усетиш нищо.:biggrin:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Познавам доста хора, които тренират ММА

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeеv написа:

за кикбокса няма кой да ти стои на един метър и да го риташ

Те щото по ринговете кикбоксьорите ей тей си стоят и си раздават ритници, все едно карти за белот са седнали да играят. Кикбокса е от най- ефективните тренировки що се отнася до уличен бой - борбата също е много добра разбира се, но кикбокса въобще не е за подценяване.  Но уличните битки ..... вярно, че каратиста си е каратист, ала един да го удари с метален бокс и край. Пък после да ходят родителите му да търсят кой го е претрепрал в малките улички посред нощ. За това плюй си на петите и бягай - три милиона българи избягаха в чужбина, с варвари и простаци няма как да се разбереш, па ако ще и нинджа да станеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ром от Лом и до седмица се местя да живея в София няма работа в тази дълбока провинция. Чул съм, че има всякакви хора в столицата и като цяло не харесват по цветнокожи...

Пример ако се прибера късно и мина през някой подлез или тъмна улица и там ме причака някой или няколко .. друго си е да знам нещичко. А и за самото самочувствие - не за наглост!

Вярно ли е това за бокса че ти заминава мозъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветанов, гледай много внимателно:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ром от Лом и до седмица се местя да живея в София няма работа в тази дълбока провинция. Чул съм, че има всякакви хора в столицата и като цяло не харесват по цветнокожи...

Пример ако се прибера късно и мина през някой подлез или тъмна улица и там ме причака някой или няколко .. друго си е да знам нещичко. А и за самото самочувствие - не за наглост!

Вярно ли е това за бокса че ти заминава мозъка

ром не ром за всеки е опасно да ходи сам намери си дружка 

по принцип  аз си ходясам

свикнал съм да се бия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

София наистина е джунгла, но колкото и странно да звучи е по- безопасен град от Лом и въобще от може би всички провинциални градове. За две години живот в столицата, само един път на Бояна, докато чаках автобуса на спирката, некъв пияндурник тръгна да ми се обяснява и да ме заплашва със сина му, че бил Крушата и щял да ме смели, и накрая ми втръсна от него, та го метнах в една градинка. За две години това е единствения конфликтен случай, който съм имал, а в квартирата се прибирах само, за да се наспя в обща сметка.

Има една  такава работа, че в голям град, като София от де да знаеш на какъв налиташ и с кой тръгваш да се заяждаш - отдавам го на това. Докато в провинцията всички се знаят и като се появи непознат, всички не го знаят.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тренирах Tae-Kwon-Do повече от 10 години,стигнах до черен колан.Спрях да тренирам от повече от 10 години.Вярвай ми,че като спреш да се занимаваш забравяш почти всичко с течение на времето!

Ако искаш само за самоотбрана,Айкидо!

То и затова няма състезания по Айкидо,защото там не се учи да се напада,всичко е само самоотбрана!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само, че за айкидо ще си му трябват десет години, за да се обучи до ниво, при което да го приложи адекватно на улицата. Айкидото е много трудно и един от най- неподходящите избори за обикновен човек с цел самоотбрана. Има доста клипове из тубата по въпроса. В айкидо се изучават много техники, които често са и много сложни, трябва да развиеш бързина, рефлекс, прецизност, точност, защото тук почти не разчиташ на своята сила и маса, опонента трябва да бъде победен с техника и движение, което е в пъти по- трудно за осъществяване. Като цяло за айкидо трябва да си навлязал много навътре в материала, да си с много стаж и опит зад гърба, за да успееш да се отбраняваш, като айкидоха в реална ситуация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно ли е това за бокса че ти заминава мозъка :д умирали клетки и ставаш по-тъп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Вярно ли е това за бокса че ти заминава мозъка :д умирали клетки и ставаш по-тъп?

И от пиене умират клетки. И, може би, ставаш по-тъп. :)

В столицата все ще намериш някакви курсове по самоотбрана. Нищо не ти пречи да поразучиш нещата и да се запишеш някъде.

Иначе, ето ти един съвет. Ако те нападнат, не разчитай на боксовите си умения и не чакай другия да се опитва да те удари. Директно влизай в клинч, здраво хващай противника за топките и след това мачкай, сучи, върти и т.н. Като легне гадината на земята и започне да се гърчи имаш избор да си отидеш или да го довършиш. :)

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.