Премини към съдържанието
Georgi Angelov

Стерео система за хола Dali/Denon Моля за помощ

Препоръчан отговор

Привет на всички!

Имам чисто нов хол, но е някакси празен без музика. До момента съм използвал няколко 5.1 за PC или вктивни колони на Microlab, за PC игрички бяха ОК.

Сега обаче ми се иска усилвател + стерео бук шелф говорители, за да си слушам музика. Нямам място за флор стендинг говорители (или по-скоро Жена ми не позволява)  

Харесах си колони Dali Zensor 1 и усилвател Denon PMA520AE (700-800лв) - сигнал към тях ще идва от ТВ и PCмедийна станция директно или през USB daC FiiO E10K

Моля ви за съвет дали това е добра комбинация като компоненти и ако има по-добро идеи вписващи се в тези габарити и бюджет.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Georgi Angelov написа:

Привет на всички!

Имам чисто нов хол, но е някакси празен без музика. До момента съм използвал няколко 5.1 за PC или вктивни колони на Microlab, за PC игрички бяха ОК.

Сега обаче ми се иска усилвател + стерео бук шелф говорители, за да си слушам музика. Нямам място за флор стендинг говорители (или по-скоро Жена ми не позволява)  

Харесах си колони Dali Zensor 1 и усилвател Denon PMA520AE (700-800лв) - сигнал към тях ще идва от ТВ и PCмедийна станция директно или през USB daC FiiO E10K

Моля ви за съвет дали това е добра комбинация като компоненти и ако има по-добро идеи вписващи се в тези габарити и бюджет.

Благодаря предварително!

Тон-колоните са добри които си избрал, но усилвател бих ти препоръчал да вземеш Onkyo A-9010.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AAUUXX написа:

Тон-колоните са добри които си избрал, но усилвател бих ти препоръчал да вземеш Onkyo A-9010.

то май с моя бюджет и изисквания за размер, по-добро няма от това като комбинация. единствено, което ме притеснява е че за Дали пише че са с топло звучене, същото пише и за Онкио-то, няма ли да е прекалено топло (bright) така ? но пък тук ги дават даже заедно...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Georgi Angelov написа:

то май с моя бюджет и изисквания за размер, по-добро няма от това като комбинация. единствено, което ме притеснява е че за Дали пише че са с топло звучене, същото пише и за Онкио-то, няма ли да е прекалено топло (bright) така ?

Няма, не се притеснявай ще останеш доволен от звука, няма да усетиш липса нито на ниски, нито високи или динамика, тон-колоните също са много на ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Georgi Angelov написа:

тно пък тук ги дават даже заедно...

Комбинациите могат да бъдат всякакви, всичко се свежда до това кой какво очаква като звук и какво харесва, за мен комбинацията която ти показах е най- оптималната, усилвателя има страхотни тон-корекции и можеш да го нагласиш да звучи както ти харесва на теб, Pioneer A-10K  е също много добре свирещ, но тонкорециите за ниски са при 100Hz и на малки тон-колони звучи по “твърдо“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Georgi Angelov написа:

единствено, което ме притеснява е че за Дали пише че са с топло звучене, същото пише и за Онкио-то, няма ли да е прекалено топло (bright) така ? но пък тук ги дават даже заедно...

Идва зима и топлото ще ти е от полза!

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом няма да има място за подови тонколони. Поне вдигнете малко бюджета и вземете Dali Zensor 3.,

за да не съжалявате в последствие.

Zensor 1 са не са лоши тонколони, даже напротив, но са начален клас. Със комбинация със субуфер са по- добре.

Или в многоканална система, където пак има отделен суб също.

Също, трябва да помислите за подходящи кабели към тях (от чисто без-кислородна мед), поне 1.5 кв мм - ако се спрете Zensor 1.

Както и за стойки. Но това е възможно и да се направи и в последствие. Като за начало ползвайте кабели които имате.

Важно условие също и е мястото. За 1-те се разполагат отзад да са близо до стена, без проблем

Докато за 3-те се иска повече разстояние за да "дишат", поради по големите драйвери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, oic написа:

Щом няма да има място за подови тонколони. Поне вдигнете малко бюджета и вземете Dali Zensor 3.,

за да не съжалявате в последствие.

Zensor 1 са не са лоши тонколони, даже напротив, но са начален клас. Със комбинация със субуфер са по- добре.

Или в многоканална система, където пак има отделен суб също.

Също, трябва да помислите за подходящи кабели към тях (от чисто без-кислородна мед), поне 1.5 кв мм - ако се спрете Zensor 1.

Както и за стойки. Но това е възможно и да се направи и в последствие. Като за начало ползвайте кабели които имате.

Важно условие също и е мястото. За 1-те се разполагат отзад да са близо до стена, без проблем

Докато за 3-те се иска повече разстояние за да "дишат", поради по големите драйвери.

Горепредложеният усилвател Онкио би ли забранил 3ките адекватно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Georgi Angelov написа:

Хубаво не иска жената стоящи на пода колони, ама и тези бук шелфчета като им сложиш стойки и те стават седящи на пода!?!

Качеството е друго с трилентови стоящи на пода в сравнение с висящи на стойки бук шелфчета.

Аз имам 3 комплекта по 2 стоящи на пода колони в хола и още не ме е изгонила жената, и знаеш ли защо - защото и тя обича качествената музика.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според препоръчваната мощност за усилвателя на Zensor 3 (25-120 W). Няма да има проблем. Даже ще свирят по силно от 1-те ( на даден усилвател), тъй като имат по голяма чуствителност.

Ако се притеснявате , погледнете и ресийвъра  ONKYO TX-8020 (B). Но е с една идея по на долу откъм THD, и компонентите използвани в него.

Предимството е, че има 3 цифрови входа fm тунер.

Вижте и ревюто на Onkyo А9010 (от един от големите ютубари/ревюъри за аудио компоненти):

П.П. Относно усилвателя, може да изчакате до черният петък, да излезе по изгодна оферта, ако не бързате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ги захрани разбира се, тон-колоните трябва да са два пъти по- мощни от усилвателя за да не се нанесат повреди на говорителите при висока мощност при пикове.
Ако търсиш нещо за шумотевица ориентираш се грешно, посочените компоненти са с идеята за качествен звук.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Колоните не ги намирам на по-малко от 550, но да и аз се надявам, че усилвателя ще мога да взема следващия петък, иначе бързам искам ги сега веднага ама не може :). Предпочитам качеството не "шумотевица" :) просто това ми е първата система, затова и многото въпроси и колебания. Благодаря ви за инфото и търпението! Иначе знам, Флор стендинг е много по-добре, но на този етап за това съм се преборил. Ако имам късмет може да остане за спалнята тази комбинация а за хола нещо по-сериозно! (Ех мечти). Между другото на колко см трябва да са от стената 3ките? 20-30? И какво мога да сложа под тях на първо време, те ще стоят до телевизора ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефи ме, че си ентусиаст. Имах преди много време идни колони качени в холната секция и тя се разпадна -  направо и излязоха дюбелите от баса и вибрациите. Колоните не е добра идея да са качени някъде по секциите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то е по скоро секция на която стои телевизор, плоска без нищо над нея, няма да има нищо около и над  тон-колоните освен самия дисплей, също ще ги сложа в/у някакви подложки изначално, може би после някакви поставки, които да ги повдигнат малко по-високо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Проектиран с типичното топло и пълноценно европейско звучене.

Коя овча майка измъти тази тъпня!?
Ами ако търся с акцент на студено и инвалидно чукченско звучене от Сибир или бабаново-черно с намек на зимбабвийско? Майка ви изрусена с силиконови джуки ... DAC Wilfson се ползва от Samsung Galaxy SII и умря с него, та не е меко кацане на луната, а супер кондерите са ничикон - ни са танталови, ни полимерни. Честотна лента: 10 - 100 000Hz е само за прилепи. Цяло чудо, че не са инсталирали рахитичен траф.

Поредната импотентна реклама на дебил към имбецили.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Profruit написа:

Коя овча майка измъти тази тъпня!?
Ами ако търся с акцент на студено и инвалидно чукченско звучене от Сибир или бабаново-черно с намек на зимбабвийско? Майка ви изрусена с силиконови джуки ... DAC Wilfson се ползва от Samsung Galaxy SII и умря с него, та не е меко кацане на луната, а супер кондерите са ничикон - ни са танталови, ни полимерни. Честотна лента: 10 - 100 000Hz е само за прилепи. Цяло чудо, че не са инсталирали рахитичен траф.

Поредната импотентна реклама на дебил към имбецили.

А добро утро, благодаря за инфото :)  В крайна сметка говорим за ентри система с ограничени размери, която да е повече от активни тонколони 2.0 или 2.1. Няма как да е това, което и на мен ми се иска, трябва да се съобразя с тези параметри. Затова и писах тук, за да получа съвети какво може да се впише в заданието по-горе и би било оптимално. Целта не е  дискотека, а по-скоро балансирано и приемливо вярно звучене - до колото е възможно при такъв бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Georgi Angelov написа:

Трийсетина см. разстояние са от стената са достатъчни за Dali Zensor 3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Georgi Angelov написа:

В крайна сметка говорим за ентри система с ограничени размери, ...

Абе то може и нещо ефтино да ти хареса, ама ако има къде някой да ти даде да го послушаш с един твой тестов диск който познаваш добре и знаеш какво искаш да чуеш.

Аз си пренареждах джунджурийте преди месец два и трябва да правя едни дървени стойки като колонки на който да сложа моите малко пред телевизора от двете му страни. Сега има кофти резоннатни честоти в ниските и трябва да се отдалечавам от стената зад мен, като гледам Голос от братушките. Като им дойде време да ги направя ( някога) ще ги покажа и тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

У дома май се прокрадва колебание и Флор стендинг говорителите вече са вариант, моля за предложение за такива широчината с която ще разполагам е около 30см бюджета си остава 1к за говорители + усилвател. Моля за съвети и предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквито и озвучителни тела да подбереш, те изискват определено свободно празно пространство зад тях и отстрани. Т.е. необходими са известни отстояния - от задни и странични стени или мебели /секции, шкафове и т.н./

Производителите на озвучителни тела обикновено пишат в инструкциите какви са минималните отстояния. Ако се спреш на тонколони с преден басрефлекс /наричат го още и фазоинвертор/, тогава може да оставиш по-малко разстояние до задна и странични стени /мебели/. Но по принцип е хубаво и в този случай да има поне десетина-двайсетина сантиметра. Естествено, че дори и да разположиш тонколоните почти плътно до стени и мебели, пак ще свирят, но в много случаи според особеностите на помещението и мебелите може да се получи едно допълнително бумтене, гъгнене, дрънчене или отражения и ехо от близките повърхности.

Ако си затруднен по отношение на свободното пространство, трябва да си избереш подовостоящи тонколони с преден фазоинвертор. Или насочен надолу - примерно като в някои модели Фокал и Таной.

Примерно - и аз нямам достатъчно пространство. Затова съм си намерил  колони Кантон с преден фазоинвертор, които все пак са отдалечени на десетина сантиметра от най-близките повърхности.

Избягвай да слушаш системата в празни кънтящи помещения. Задължително трябва да имаш килим, меки мебели, завеси на прозорците. Няколко шкафа с книги също помагат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Михайлов, благодаря ти! Като казвам 30см -това е максимума за телата, при който ще остават около 10тина см от двете им страни, стаята е със два реда завеси, килим и дивани, не е празна. По-скоро ме притеснява ниския бюджет и затова търся предложения за оптимален хардуер в тези параметри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Georgi Angelov написа:

У дома май се прокрадва колебание и Флор стендинг говорителите вече са вариант, моля за предложение за такива широчината с която ще разполагам е около 30см бюджета си остава 1к за говорители + усилвател. Моля за съвети и предложения :)

Ето едно предложение Dali Zensor 5 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета е малък за нови и добри подови тонколони и усилвател.

Като се има в предвид, че  доста хора предпочитат Dali Zensor 3 пред Zensor 5, като звучене.

Трябва да се прочете за повече инфо. Вече 7-ците са друга бира.

П.П. От къде започнахме до къде ще стигнем...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като компромисен вариант може да се приеме Taga TAV-806F не звучат лошо, е не са като Dali Zensor 5, то и цената им не такава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за флор стендинг ми миришат краката :) По-скоро към zensor 3 клоня като си гледам бюджета, да видим като усилвател какво ще се появи следващата седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.