Премини към съдържанието
Филипов

За непризнателните нашенци и други неща . . . .

Препоръчан отговор

Прави ми впечатление неистовият вой и пропаганда на управляващите срещу Русия. И една камара лаещи субекти около тях на хранилката. Разни НПО, тролове и просто злобари. Как промиват мозъците на малкото останали българи.  И заливайки ги с поредната порция флуд във вид на поредните измислици , незначителни глупости. битието на някакви прости субекти, известни единствено с това, че ги дават по тИвИлизора.

Та днес бях на едно скромно честване (панахида) за падналите за нашата свобода руснаци. Място, наблизо до Плевен, далеч от пътищата, удобни за колите на политиците. До редута "Радишево". построен между щурмовете на Плевен. Само там са умрели хиляди.

1036159bfef2t.jpg e7de7676a5fat.jpg 810d74890fc4t.jpg 9d413a266b2at.jpg

Само на тази братска могила са погребани над 1700 човека. А о околността на по-малко от километър има още няколко такива с по няколкостотин. 

82f778c30750t.jpg 142140033182t.jpg

Може да е каквото и да е, но благодарение на тези хора, оставили костите си тук днес не сме с фесове по главите Поклон!

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Филипов написа:

Прави ми впечатление неистовият вой и пропаганда на управляващите срещу Русия. И една камара лаещи субекти около тях на хранилката. Разни НПО, тролове и просто злобари. Как промиват мозъците на малкото останали българи.  И заливайки ги с поредната порция флуд във вид на поредните измислици , незначителни глупости. битието на някакви прости субекти, известни единствено с това, че ги дават по тИвИлизора.

Та днес бях на едно скромно честване (панахида) за падналите за нашата свобода руснаци. Място, наблизо до Плевен, далеч от пътищата, удобни за колите на политиците. До редута "Радишево". построен между щурмовете на Плевен. Само там са умрели хиляди.

Само на тази братска могила са погребани над 1700 човека. А о околността на по-малко от километър има още няколко такива с по няколкостотин. 

Може да е каквото и да е, но благодарение на тези хора, оставили костите си тук днес не сме с фесове по главите Поклон!

Чест и почитания на загиналите, но руснаците никога не са воювали за нашата свобода.  Само и единствено ний. Руско турските войни траят над 250 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Чест и почитания на загиналите, но руснаците никога не са воювали за нашата свобода.  Само и единствено ний. Руско турските войни траят над 250 години.

Ако не бяха воювали и за нашата свобода, а само срещу османската империя, нямаше да е проблем въобще да не се отбиват в нашата посока. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт е, че нашите деди са били братя по оръжие с руснаците и това трябва да се, помни, уважава и почита. В крайна сметка сме се борили за взаимно изгодна кауза. За жалост ги има и двете крайности, нашите политици са неблагодарни безродници, а руските обясняват, как едва ли не краката трябва да им целуваме, защото са дошли и са ни освободили, едва ли не докато ние българите сме си клатили краката наблюдавайки отстрани. Няма взаимно уважение, там е разковничето. Идва руския патриарх на скоро и се държи нагло . . . съжалявам, но виновните тук са и двете страни. В Русия също така обичат да споменават как българите сме предатели ,как и през първата и втората световна война сме против тях, пропускайки факта, че освободена и независима е само малка част от България, докато милиони българи остават в Източна Румелия и Македония под османска власт. В крайна сметка първи предприемат бойни действия руснаците срещу нас през 1918 година пращайки подкрепления на румънците в битката за Добруджа. Ние няма как да сме предатели в собствената си борба за освобождение, защото след крия на руско-турската война, огромна част от България и българския народ остават под османско иго. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Soviet Soldier написа:

Факт е, че нашите деди са били братя по оръжие с руснаците и това трябва да се, помни, уважава и почита. В крайна сметка сме се борили за взаимно изгодна кауза. За жалост ги има и двете крайности, нашите политици са неблагодарни безродници, а руските обясняват, как едва ли не краката трябва да им целуваме, защото са дошли и са ни освободили, едва ли не докато ние българите сме си клатили краката наблюдавайки отстрани. Няма взаимно уважение, там е разковничето. Идва руския патриарх на скоро и се държи нагло . . . съжалявам, но виновните тук са и двете страни. В Русия също така обичат да споменават как българите сме предатели ,как и през първата и втората световна война сме против тях, пропускайки факта, че освободена и независима е само малка част от България, докато милиони българи остават в Източна Румелия и Македония под османска власт. В крайна сметка първи предприемат бойни действия руснаците срещу нас през 1918 година пращайки подкрепления на румънците в битката за Добруджа. Ние няма как да сме предатели в собствената си борба за освобождение, защото след крия на руско-турската война, огромна част от България и българския народ остават под османско иго. 

От всичките войни с Русия чак последната е за нас освободителна, защо не примерно през 1833 година? Априлското въстание къде бяха руснаците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз тоя изрод жириновски не бих го броил руснак, той и родом не е от русия, "украински" евреин е, а като джендер. Избягал е на запад, целувал е  разни работи, прислужва на либерастките идеи.

ПС, под запад, имам предвид основно в израел, демек в страна извън социализма. Ама като гледам посоката май се пада по-скоро на юг :D

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, sliderum написа:

Аз тоя изрод жириновски не бих го броил руснак, той и родом не е от русия, "украински" евреин е, а кото джендер. Избягал е на запад, целувал е  разни работи, прислужва на либерастките идеи.

В.В.Жириновски е син на рускиня и поляк и няма нищо общо с евреите, даже се е изказвал остро по техен адрес. В крайна сметка той е лидер на третата политическа партия в РФ, и достатъчно влиятелна фигура, макар реално да е пълен клоун, си има своите поддръжници. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата се препокрива с много други , но аз пак ще спомена нещо което някои очевидно не разбират.

Русофил и путинист не е едно и също. Какво общо има сегашната путлеристка рашистка политика с освободилите и загинали у нас, руснаци ???

Да си германец трябва ли да си нацист ?

Другото което за историята - ами и там има много лъжи  и изкривявания. Вижте в темите за Възрожденците, запитайте се защо са били против имперската политика на руснаците, запитайте се защо имперска Русия е била бясна на акта на Съединението  и т.н. и т.н.

Трябва  ли понеже сме "вечно признателни" , да клякаме при всяко кихване от страна на рашистите ?? Трябва ли во веки веков да им слугуваме ? Защото точно това означава нашето сервилно поведение, без да си гледаме нашия национален интерес.

А Жириновски е абсолютен клоун.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Soviet Soldier написа:

В.В.Жириновски е син на рускиня и поляк и няма нищо общо с евреите, даже се е изказвал остро по техен адрес. В крайна сметка той е лидер на третата политическа партия в РФ, и достатъчно влиятелна фигура, макар реално да е пълен клоун, си има своите поддръжници. 

Владимир Волфович Еделщайн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Робско мислене и вечна благодарност на руснаците. Защо да мислите и се оправяте сами, чакайте на готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, sliderum написа:

Владимир Волфович Еделщайн

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Робско мислене и вечна благодарност на руснаците. Защо да мислите и се оправяте сами, чакайте на готово.

Твоето е робско мислене. Ей, човека пусна тема за почит към загиналите герои, ти веднага са нахвърли да месиш съвременната обстановка от към политкоректната ѝ страна, а именно краваро-ЕССР-ската страна на медала, с очебиеща русофобия, както се полага на всеки колониален слугинаж.

преди 3 минути, Soviet Soldier написа:

Хех, остави ги тия предизборни шашми. Още малко ще повярваш и на нашите политици така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Ей, човека пусна тема за почит към загиналите герои

Не, не е за това. А за "непризнателните " и за "неистовия вой срещу Русия"  ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, sliderum написа:

Хех, остави ги тия предизборни шашми. Още малко ще повярваш и на нашите политици така.

Мисълта ми беше, че той винаги се е определял като руснак и руски националист. Разказвал е, че майка му го е отгледала сама, а е наричал баща си "негодяй". Иначе не му вярвам, пък и не подкрепям глупостите и агресията, които насажда. Лично аз не бих гласувал за човек като него, който обяснява как със сащ трябвало да се приключва имайки предвид с оръжие за масов поразяване. Самия факт, че си помисля да затрие милиони хора с начало на подобна война говори достатъчно. 
Тъпото е, че съм (ако не се лъжа) 3 милиона руснаци гласуват за него, съответно имат същото мислене. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Soviet Soldier написа:

Мисълта ми беше, че той винаги се е определял като руснак и руски националист. Разказвал е, че майка му го е отгледала сама, а е наричал баща си "негодяй". Иначе не му вярвам, пък и не подкрепям глупостите и агресията, които насажда. Лично аз не бих гласувал за човек като него, който обяснява как със сащ трябвало да се приключва имайки предвид с оръжие за масов поразяване. Самия факт, че си помисля да затрие милиони хора с начало на подобна война говори достатъчно. 
Тъпото е, че съм (ако не се лъжа) 3 милиона руснаци гласуват за него, съответно имат същото мислене. 

Естествено е, че тоя подъл мошеник ще си измисли история, която да му отърва максимално и да му докарва максимален рейтинг, както и че поне външно ще се придържа към тази легенда.

преди 44 минути, miro20 написа:

Не, не е за това. А за "непризнателните " и за "неистовия вой срещу Русия"  ...

Може би и това го има и тия въпросните веднага се отзоваха и почнаха да си пускат антируските опорки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Soviet Soldier написа:

В случая Жириновски е напълно прав - визирам клипчето.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Филипов написа:

На загиналите Руски войници шапка им свалям,мир на душите им!Само че тези войници са изпратени от политици,които са искали да спечелят влияние тук а не само и единствено да ни освободят!А какво стана в Крим?Освободи ли го Русия от Украинците или го превзе?Ако през 1944г. в България не баха влезли Руски войски а бяха влезли Англичани или Американци сега нямаше да сме на това дередже!А относно Турското робство,Турците са събирали данък десятък,т.е. 10%.А сега ДДС-то е 20%.Май при Турците сме били по-добре в икономическо отношение.Тази карикатура показва какво е Путин и неговата Русия!

Rusia.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ivan_pop написа:

А относно Турското робство,Турците са събирали данък десятък,т.е. 10%.А сега ДДС-то е 20%.Май при Турците сме били по-добре в икономическо отношение.

Когато разсъждаваш с гъза си, може и така да се каже.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, M.Николов написа:

Когато разсъждаваш с гъза си, може и така да се каже.

Разсъждавам с наличната техника.Цитирах само факти и не държа някой да ми вярва!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Филипов написа:

1036159bfef2t.jpg e7de7676a5fat.jpg 810d74890fc4t.jpg 9d413a266b2at.jpg

82f778c30750t.jpg 142140033182t.jpg

Не разбирам защо трябва да наплюеш народът си за да покажеш признателност! Казваш бил си там имало е и други хора , защо тогава казваш че не е почетена паметта на войните загинали във войната която се оказва освободителна за България. Не знаеш ли че България е осеяна с паметници на руски войни които признателният български народ е издигнал . От какво точно си недоволен и защо квалифицираш нашенци като непризнателни. Или трябва денонощно да се сваляме на днешните управници на Русия както правиш ти за да покажем почитта си към руснаците . Какво общо имат наследниците на тези които избиха Романови с цар Александър втори и защо се опитваш да ги отъждествиш ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.12.2018 г. в 20:17, Филипов написа:

Това, което са направили русите, англичани, германци, французи НИКОГА няма да го направят за нас. Виждаме ги какво правят в момента. Докато руснаците, въпреки комунистическата бесновата идеология, инвестираха в нашата страна и я укрепваха, и то след две световни войни в лагера на противниците им, западняците за две десетилетия ни разсипаха икономиката и ни изсмукаха милиони българи да им работят и да им попълват демографската дупка. Разликите между отношенията с руснаци и със западняци е очевидна, и тя не е в полза на западняците. Аз не съм фен на православните и лицемерието им, но католици и протестанти ще излязат по-зле. А друг въпрос доколко са и такива.

То и в ония години след Освобождението е имало анти-руски гласове, дали по съвест или платени, и винаги ще има, докато я има Русия и докато го има Ватикана и Британската Империя тоже. И, нека не забравяме, че верую на англичаните (или поне на тези, които и тях управляват) е "разделяй и владей". Направиха го в бивша Югославия, направиха го помежду нас и македонците, правят го и в момента между украинци и руснаци. И кой печели от тая работа? Печелят единствено хора като Ал. Йорданов и миро20, които правят гушка!

Затова, нека не си забравяме историята и да не мразим братята си руснаци, сърби и т.н., защото нямаме други братя! Американци и англосакси не са ни братя и това се вижда. Повече общо имаме с шотландците и ирландците. И те също са им сърбали попарата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10-ти декември - Ден на признателността, навършват се 141 години от падането на Плевен, повратен момент за изхода на Руско-турската война от 1877-78 г. и последвалото освобождение и възстановяване на България.

Да се спомене. Не очаквах толкова много флуд за нещо толкова просто. Нарочно не писах повече. Вчера е имало възстановка към близкото село Буковлък. А днес поне е присъствал руския посланик.
Та понаучих някои неща, които и досега не съм ги знаел. Дпбре, че турците от североизточния укрепен четириъгълник (Русе, Силистра, Варна, Шумен) не са помръднали. Защото само те са били повече от цялата руска армия. Варна е освободена от санстефанския договор, като турците са били принудени да се изнесат и разрушат собствената си крепост. Чудо е и зимното преминаване на Балкана през няколко прохода, освобождаването на София и достигането до Одрин и Сан Стефано.Чудо е че англичаните са сметнали за невъзможно преминаването на балкана при зимни условия и не са изпратили корабите си да блокират проливите.

Осман паша си е разбирал от военното дело Командният му редут е бил да бл. 412 / 412А на сегашния ж.к . Дружба, откъдето се вижда целия район. Преди години от турското посолство са му сложили паметна плоча, но съгражданите са я бастисали с кирките. Сега има плоча че там е бил редут №6. Трябва да се отбележи че по време на обсадата и зверския глад, когато и кучетата са били изядени не е допуснал мародерстване към цивилното население. Може би и това е една от причините лично руския император да му върне сабята след капитулацията.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Филипов написа:

10-ти декември - Ден на признателността, навършват се 141 години от падането на Плевен, повратен момент за изхода на Руско-турската война от 1877-78 г. и последвалото освобождение и възстановяване на България.

А-ха, "руската агресия" спрямо териториалната цялост на Османската Империя, така кажи! Терористи подкрепяш!

Предполагам също тачиш и тия двамата:

135817932191821.jpg

Когато наричаха Левски и Ботев терористи…

Цитат

Преди няколко години, в едно телевизионно предаване учителка от провинциален град разказваше как се оказала в изключително неловко положение при посещение в училището им на група чужди дипломати от най-висок ранг.  Ръководителката на делегацията се вгледала в портретите на Христо Ботев и Васил Левски и възмутено попитала: „Защо сте закачили портретите на тези терористи в класната стая? Какъв пример давате на децата?!” А децата дълго след това питали: „Каква е разликата между революционерите и терористите? Моля, обяснете ни!”

http://www.memoriabg.com/2016/06/02/botev-revoliucia-ili-terorizum/

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Lumberman написа:

Това, което са направили русите, англичани, германци, французи НИКОГА няма да го направят за нас. Виждаме ги какво правят в момента. Докато руснаците, въпреки комунистическата бесновата идеология, инвестираха в нашата страна и я укрепваха, и то след две световни войни в лагера на противниците им, западняците за две десетилетия ни разсипаха икономиката и ни изсмукаха милиони българи да им работят и да им попълват демографската дупка. Разликите между отношенията с руснаци и със западняци е очевидна, и тя не е в полза на западняците. Аз не съм фен на православните и лицемерието им, но католици и протестанти ще излязат по-зле. А друг въпрос доколко са и такива.

То и в ония години след Освобождението е имало анти-руски гласове, дали по съвест или платени, и винаги ще има, докато я има Русия и докато го има Ватикана и Британската Империя тоже. И, нека не забравяме, че верую на англичаните (или поне на тези, които и тях управляват) е "разделяй и владей". Направиха го в бивша Югославия, направиха го помежду нас и македонците, правят го и в момента между украинци и руснаци. И кой печели от тая работа? Печелят единствено хора като Ал. Йорданов и миро20, които правят гушка!

Затова, нека не си забравяме историята и да не мразим братята си руснаци, сърби и т.н., защото нямаме други братя! Американци и англосакси не са ни братя и това се вижда. Повече общо имаме с шотландците и ирландците. И те също са им сърбали попарата.

Ето тук има глупости на не на килограм а на тонове. Какво точно са направили .Освобождението добре супер . А след това ? Нима твърдиш че Вазов от пламенен русофил възпяващ Русия е купен и се превърнал в русофоб. Пресанете да си серете на великите българи за да угодите на една чужда държава. Какви точно инвестиции е направила Русия и с какво е допринесла за развитието на България. Не ти ли е ясно че след освобождението за много кратко време България става нормална европейска държава а след като се превръща в съветски протекторат започва силно да изостава в икономическо и главно в моралното си развитие и сега берем още плодовете на 45 те години съветско влияние което е направило едва ли не повече поразии от 5 вековното турско робство. И защо по дяволите трябва да чакаме някоя чужда държава да направи нещо за нас .Нямаме ли си достатъчно достойнство че вместо да протягаме ръка за милостиня да се вземем в ръце и да си "сложим къщичката в ред" както заявяваше някога Борисов но аз специално не видях нито той нито някой друг от управлявалите да направи нещо по този въпрос. Защото не турското робсво а именно съветското влияние ни научи да чакаме някой друг да ни каже какво да правим . Преди това беше Москва сега са един куп "фактори" между които отново Москва. Кой на кого е брат не знам но съдейки по руското отношение към България  смятам че се чувстват по скоро наши господари. Не че и американци ,немци , французи и други не проявяват подобни претенции но когато им даваме основания с робското си поведение ще продължават да го правят разбира се. Та крайно време е да покажем не само на Русия а и на целия свят че сме независима държава и ще провеждаме независима политика.

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.