Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Чудих се дали да пусна темата, но всички, на който казах това, което ще напиша и тук останаха изненадани от информацията, която научиха, затова...

Накратко - ако имате неплатени здравни осигуровки по-добре ги платете в най-кратки срокове. От НАП не се интересуват дали здравноосигурителните ви права са прекъснати или не. Ще искат да си платите каквото дължите и то с лихвите.

В понеделник отидох в НАП да подам данъчна декларация, защото имах един граждански договор, платен през 2018 година. Давам си декларацията на една госпожа, а тя ми каза, че съм подал неверни данни на работодателя си, като съм му казал, че нямам задължения(когато съм попълвал декларация за данъчни облекчение за деца). Имал съм неплатени задължения - две неплатени здравни осигуровки през 2010 година и една и половина неплатена здравна осигуровка през 2011 година. От 2009 до средата на 2011 съм бил безработен и съм си плащал сам здравните осигуровки, но тези три и половина съм ги пропуснал. Така и не си спомних защо. За да ми приемат данъчната декларация трябва да си платя задълженията - 105 лева с лихвите(58 лв осигуровки и 47 лв лихви). Платих на място, приеха ми декларацията и всичко приключи. Попитах и какво се случва с хора, които с години не са си внасяли здравните осигуровки. Такива хора дължат, заедно с лихвите разбира се, осигуровки за последните 60 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И изобщо: Хубаво е да се вземе ПИК както от НАП, а така също и от НОИ ... и да се провери не само здравните осигуровки, а и пенсионните...

Все някога ще се пенсионирате и та така ... да не бъдете изненадани и тогава... ;)

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, ДиоиД написа:

И изобщо: Хубаво е да се вземе ПИК както от НАП, а така също и от НОИ ... и да се провери не само здравните осигуровки, а и пенсионните...

Все някога ще се пенсионирате и та така ... да не бъдете изненадани и тогава... ;)

Успех!

Аз такива кодове имам, но никой не ти казва, че ако не си платиш здравните осигуровки ги дължиш с лихвите. Всеки знае, че при три неплатени здравни осигуровки не губиш здравноосигурителните си права, но никой не ти казва, че въпреки това, все някога ще ги платиш тези здравни осигуровки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като сте тръгнали - има ли бърз и лесен начин да видя крайна сума, която дължа, и да платя онлайн, без да трябва да вися 2-3 часа в НАП? Имам една пропусната вноска от ноември 2017, но не са ми прекъснати правата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, killchain написа:

има ли бърз и лесен начин да видя крайна сума, която дължа, и да платя онлайн, без да трябва да вися 2-3 часа в НАП?

http://www.nap.bg/page?id=399

Успех!

п.п. Преди това виж как да получиш въпросната сума от началната им страница ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ПИК можете да проверите всичко ,какво се касае за осигуровки и данъци. За по горния случай трябвало е да провери ,че има да плаща осигуровки и да подаде молба за погасяване по давност . Ако не се лъжа 7 години е срока за погасяване по  давност с подадена молба и 10 години без. Но това е могло да се провери ,как е по закон.Освен това е могъл да си подаде данъчна декларация по Интернет . Разбира се,ПИК не покрива всичко ,което може с  електронен подпис ,но е достатъчно да не се ходи в НАП на место. Аз отдавна не ходя там, единствено ако не ме извикат:).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

но никой не ти казва

Уви ... така е .... и жената изпадна в "културен шок" когато се наложи да контактува с НАП, НОИ и т.н. ...ей сега е в София и си урежда някакви неща с въпросните инстанции ...

Доста време ми пилеше на главата ... :) за какво ли не .... женска работа ... :) и така и не ме разбра когато и казвах: Човек трябва да проявява отговорност спрямо отношението си към Държавата ... а колко упреци съм "изял", че кът съм знаел, що не съм я информирал ... мани ... мани ... :)

Прощавай ... има неща които всеки трябва да си гледа индивидуално и ако не може да се информира, то не е грехота да се обърне към професионалист ... и та тъй ... за да не споря с жената и дадох телефона на един човек занимаващ се с трудово право ... ;)

Две или повече седмици се рови в Говербука .... :) Аз в Калбука, Тя в Говербука ... та тъй ....

Моят принцип е: Да си активен гражданин на Държавата си ... В противе случай я работодателя ти е виновен, а някой от семейството ... :)

Държавата информира, но малцина посещават Говербука ... т.е. правителствените сайтове ... повечето са се кецнали на други Букове ... :)

Та тъй ... благодаря за темата в Калбука ... ;) Направи нещо полезно ...

п.п. Искрено съжалявам за лихвите ... уви ... така е ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bigiadri написа:

С ПИК можете да проверите всичко ,какво се касае за осигуровки и данъци. За по горния случай трябвало е да провери ,че има да плаща осигуровки и да подаде молба за погасяване по давност . Ако не се лъжа 7 години е срока за погасяване по  давност с подадена молба и 10 години без. Но това е могло да се провери ,как е по закон.Освен това е могъл да си подаде данъчна декларация по Интернет . Разбира се,ПИК не покрива всичко ,което може с  електронен подпис ,но е достатъчно да не се ходи в НАП на место. Аз отдавна не ходя там, единствено ако не ме извикат:).

За първи път в живота си подадох данъчна декларация и то заради граждански договор за 154 лв. Иначе служителките в НАП бяха изключително любезни. Ако имаше книга за похваля щях да ги похваля.

преди 2 часа, ДиоиД написа:

Уви ... така е .... и жената изпадна в "културен шок" когато се наложи да контактува с НАП, НОИ и т.н. ...ей сега е в София и си урежда някакви неща с въпросните инстанции ...

Доста време ми пилеше на главата ... :) за какво ли не .... женска работа ... :) и така и не ме разбра когато и казвах: Човек трябва да проявява отговорност спрямо отношението си към Държавата ... а колко упреци съм "изял", че кът съм знаел, що не съм я информирал ... мани ... мани ... :)

Прощавай ... има неща които всеки трябва да си гледа индивидуално и ако не може да се информира, то не е грехота да се обърне към професионалист ... и та тъй ... за да не споря с жената и дадох телефона на един човек занимаващ се с трудово право ... ;)

Две или повече седмици се рови в Говербука .... :) Аз в Калбука, Тя в Говербука ... та тъй ....

Моят принцип е: Да си активен гражданин на Държавата си ... В противе случай я работодателя ти е виновен, а някой от семейството ... :)

Държавата информира, но малцина посещават Говербука ... т.е. правителствените сайтове ... повечето са се кецнали на други Букове ... :)

Та тъй ... благодаря за темата в Калбука ... ;) Направи нещо полезно ...

п.п. Искрено съжалявам за лихвите ... уви ... така е ... 

Прав си. Обаче има толкова много неща и тънкости. Прекият ми ръководител в работата се интересува от такива неща, абониран е за 100+ групи, сайтове и всякакви други интеренте "неща" и редовно получава всякаква информация. Дори и той не знаеше, че неплатени здравни осигуровки се заплащат с лихвата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, bigiadri написа:

В грешка си - давността е погасителна 5 години и абсолютна давност - 10 години и започва да тече от 1 януари на годината , следваща тази , през която е следвало да се плати публичното задължение. Чл. 171 ДОПК И в двата случая давността не се прилага автоматично, а длъжвика трябва да направи волеизявление, с което да се позове за изтеклата погасителна давност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

В грешка си - давността е погасителна 5 години и абсолютна давност - 10 години и започва да тече от 1 януари на годината , следваща тази , през която е следвало да се плати публичното задължение. Чл. 171 ДОПК И в двата случая давността не се прилага автоматично, а длъжвика трябва да направи волеизявление, с което да се позове за изтеклата погасителна давност.

Може . Той е трябвало да подаде заявление и тогава декларацията и да спаси тези пари. По давност отървах едни около 700 лв от комисията на потребителите  и едни 100 лв  от пожарната  и за това човек трябва да се интересува.

преди 5 часа, A.com написа:

Аз такива кодове имам, но никой не ти казва, че ако не си платиш здравните осигуровки ги дължиш с лихвите. Всеки знае, че при три неплатени здравни осигуровки не губиш здравноосигурителните си права, но никой не ти казва, че въпреки това, все някога ще ги платиш тези здравни осигуровки.

Ако се беше разровил с ПИК в твоето данъчно досие  можеше да видиш всичко и задължения и лихвите в тях!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.02.2019 г. в 13:51, A.com написа:

Чудих се дали да пусна темата, но всички, на който казах това, което ще напиша и тук останаха изненадани от информацията, която научиха, затова...

Накратко - ако имате неплатени здравни осигуровки по-добре ги платете в най-кратки срокове. От НАП не се интересуват дали здравноосигурителните ви права са прекъснати или не. Ще искат да си платите каквото дължите и то с лихвите.

В понеделник отидох в НАП да подам данъчна декларация, защото имах един граждански договор, платен през 2018 година. Давам си декларацията на една госпожа, а тя ми каза, че съм подал неверни данни на работодателя си, като съм му казал, че нямам задължения(когато съм попълвал декларация за данъчни облекчение за деца). Имал съм неплатени задължения - две неплатени здравни осигуровки през 2010 година и една и половина неплатена здравна осигуровка през 2011 година. От 2009 до средата на 2011 съм бил безработен и съм си плащал сам здравните осигуровки, но тези три и половина съм ги пропуснал. Така и не си спомних защо. За да ми приемат данъчната декларация трябва да си платя задълженията - 105 лева с лихвите(58 лв осигуровки и 47 лв лихви). Платих на място, приеха ми декларацията и всичко приключи. Попитах и какво се случва с хора, които с години не са си внасяли здравните осигуровки. Такива хора дължат, заедно с лихвите разбира се, осигуровки за последните 60 месеца.

Извинявам се за включването, но да дам и аз моите 25 стинки по темата.
Подаването на данъчна декларация е един юридически акт, който няма нищо общо с това дали дължите здравно осигурителин вноски, ДОД или каквото и да е друго.
Ако бяхте накарал тази "дама" да ви даде писмен отказ, че няма да ви приеме декларацията поради тази и тази причина, щяхте да видите как ще откаже скоростно да ви даде такъв документ и е ясно защо.

В последната година въпросната институция се държи с хората като с...престъпници, да речем.
Е, чат-пат се среща и по някой нормален служител, който иска да ви помогне, но наистина са прекалено малко.
За нивото на компетентност не искам дори да говорим, защото каквото и да се каже ще е малко - толкова ниско ниво, толкова крещяща некомпетентност и незнание не само не е имало никога, но и напомпаното самочувствие на въпросните служители там е очевадно от километри.
А целта на тия арогантни действия към хората е една - да наливат пари в хазната, за да има премиера и МС с какво да си пълнят джобовете (и не само).
Дали е правомерно или не на никой не му пука, повярвайте.

Както и да е, не това е темата ви.

По въпроса с това кой, какво има да плаща и подаването на различни документи в НАП ще ви посъветвам от личен опит: няма значение какво дължите и колко е то, когато подавате документи с електронен подпис.
Опитът ми е от днес и от петте подадени декларации трима души дължат осигуровки за доста време, а всичко беше прието от НАП дори с благодарност.
Повечето тук сте интелигентни хора, имате интернет и имате образование - ограмотете се малко как се работи с КЕП (и не само с него, давам пример само) и започнете да действате по този начин.
Най-малкото си спестявате среща лице в лице с нагла некомпетентност, която ви се кара, че сте неизряден и се уригва тихо на чесън, докато ви се обяснява какъв престъпник сте.
И много време спестявате също, разбира се.

Лека вечер на всички от мен и дано съм бил с нещо полезен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.02.2019 г. в 19:43, A.com написа:

Дори и той не знаеше, че неплатени здравни осигуровки се заплащат с лихвата.

Извинявай, но това го знае всяко дете, дори и без да се интересува подробно от тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ncl написа:

Извинявай, но това го знае всяко дете, дори и без да се интересува подробно от тези неща.

Направи си едно собствено проучване да видиш колко хора го знаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал си бол пари - дал си.

За да ти излизат като задължение някой трябва дас е подал за тях декларация 1 и след това 6. За всичко това има давност, както са написали отгоре. Подава се искане за установяване по чл. 171 и отписване нкато недължими по чл.173 от ДОПК.

Тая те е прекарала и ще си ги пише премия. Не могат да ти откажат приемане на декларация. Ами ако я беше пратил по пощата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

Имал си бол пари - дал си.

За да ти излизат като задължение някой трябва дас е подал за тях декларация 1 и след това 6. За всичко това има давност, както са написали отгоре. Подава се искане за установяване по чл. 171 и отписване нкато недължими по чл.173 от ДОПК.

Тая те е прекарала и ще си ги пише премия. Не могат да ти откажат приемане на декларация. Ами ако я беше пратил по пощата?

Отказаха ми приемане на декларацията, защото съм подал(при работодателя) декларация за данъчно облекчение за деца и в тази декларация съм посочил, че нямам задължения, а съм имал. Служителакта в НАП ме попита дали искам да си взема декларацията и да отида да се разбера с работодателя. А когато съм подавал декларацията за данъчно облекчение съм дължал тези осигивурки, защото не съм ги отписал кто недължими заради давност. До тук проблемът си е при мен. Това, че не знам, че може да се отписват неплатени здравни осигуровки поради изтекла давност също е моя грешка. Затова пари, предвидени за нещо друго отидоха за държавата.

Всичко вече е приключено, но по-важното е, че научих нещо ново от тази тема и се надявам и други да са научили какво да правят в подобни ситуации.

Редактирано от A.com (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.02.2019 г. в 10:44, A.com написа:

А когато съм подавал декларацията за данъчно облекчение съм дължал тези осигивурки, защото не съм ги отписал кто недължими заради давност. До тук проблемът си е при мен. Това, че не знам, че може да се отписват неплатени здравни осигуровки поради изтекла давност също е моя грешка. Затова пари, предвидени за нещо друго отидоха за държавата.

To в това ги бива най-много, за съжаление. Да вземат на хората парите, със или без причина. И това с волеизявлението, за да отпаднат по давност стари задължения, пак прецакват гражданите. Как винаги прецакването е в една посока?

Иначе поне си останал доволен от "обслужването".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.02.2019 г. в 19:48, Lumberman написа:

To в това ги бива най-много, за съжаление. Да вземат на хората парите, със или без причина.

И аз така ги декларирах - изминал давностен срок, но кукумицината от НАП пак пита - Сигурна ли сте че няма да ги платите ....

Какво да платя бе срока е минал, аз с НЗОК нямам взаимоотношения вече 10 години и никога няма да имам.

Ма ние мислим за вас да сте здравноосигурени... - мисли майка си и кой щеш - мене не ме мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди години имах лихви от няколко стотинки за здравни осигуровки понеже бях забравил да платя за един месец. 

Според мене може да направят системата така, че ако искаш да ти се плащат автоматимно осигуровките, както се плаща абонамента за много други неща в интернет.

Иначе съм на мнение, че всички трябва да имаме право да виждаме за какво отиват парите от осигоровките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.03.2019 г. в 16:47, sky1 написа:

Според мене може да направят системата така, че ако искаш да ти се плащат автоматимно осигуровките, както се плаща абонамента за много други неща в интернет.

Както искат да си я правят - аз 1 стотинка няма да им дам.

За ромите ли и всички хрантутници и безработни - няма начин. Спасявайте се.

От мен пари няма да видите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме интересува кога Бойко Борисов ще върне 1.5-те милиарда лева, които той открадна от здравната каса по време на първия си мандат?

Когато Боко тиквата бъде свален от власт, първостепенен приоритет на следващото правителство е да блокират и конфискуват всичките му имоти, авоари и сметки, докато не бъде компенсирана здравната каса с открадната от Бойко сума.

Борисов в най-скоро време трябва да бъде свален от власт осъден и натикан в затвора, където му е мястото за злоупотреба и незаконно облагодетелстване с държавни пари.

В нормалните държави корумпираните политици ги вкарват в затвора, само в Тикволандия заспалото население продължава да си затваря очите и да си прави оглушки пред кражбите на политиците.

В Испания зетят на краля е осъден и е в затвора за злоупотреба и присвояване на държавни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, гоним ги американците - отличници пълни! Така трябва, да се дава личен пример, да не би хората да си помислят дори да навдигнат главица:

https://dnes.dir.bg/plovdiv/operatsiya-horo-danachni-pod-prikritie-igrayat-rachenitsa-v-plovdivsko-selo

Цитат

Данъчни под прикритие играят хоро, за да се представят за любители на фолклора и да хванат членовете на самодеен състав, че не издават касови бележки за по 1,50 лв. Случаят е от 4 март в село Марково. За него потвърдиха и от Националната агенция по приходите (НАП).

В тайната операция "Хоро" се включил екип на НАП-Пловдив. "В конкретния случай е приложена практиката таен клиент", обяснява пред БНТ Елена Манолова от местното подразделение на НАП. Разработката била по сигнал, че самодейна трупа за народни танци от село Марково нанася щети на държавния бюджет. За това двама инспектори се появили на поредната сбирка. Представили се за нови жители на селото и кандидати за членство в състава. Получили одобрение и се включили в репетицията.

Очевидно Цв. Цв. и компания са научили нещо от колегите, то и не бяха само молитвени закуски, а и семинари и споделяне на "ценен опит"... от центъра на империята.

Кръвчицата им да изпият на тия самодейни танцьори, които взели по 1,50 лв. и не издали касова бележка! Бива ли такова нещо, че колко гърла чакат на бюджета, и колко обръчи от фирми!

Цитат

Два часа двамата инспектори под прикритие усвоявали хора и ръченици. Накрая всички започнали да събират дребни суми между един и два лева, за да покрият част от разходите. Данъчните също се включили, но накрая на репетицията поискали издаването на фискален бон за извършената услуга. След като не получили касова бележка, данъчните се легитимирали и започнали проверката.

"Нелепата ситуация идва от това, че е по жалба, подадена от местни жители. Навсякъде в България е ясно, че читалищата нямат пари и под някаква форма тази дребна сума, която се е събирала, се е събирала за подпомагане на самата група", уточнява кметът на Марково Пламен Кабаков.

А, така! Такава организирана "престъпна" група, да мре от глад, да се разформирова ако ще, но процент на НАП трябва да се плаща! По една баничка да им бяха дали да хапнат, от всяка по няколко залъка са за НАП. Така се прави в "свободния свят" и в "цивилизованите държави"!

Ето тука някои коментари под статията:

Цитат

:) (нерегистриран)

Опростихте 8 000 000 лв. на мюфтийството, магазините в циганските махали касов апарат не са и помирисвали, обаче за българско хоро и 1,50 лв., командировки, акция под прикритие и разследване с месеци.... ВИЕ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ БЕ?!

Те са нормални, макар и да са мръсници и крадци. Ние сме ненормални, че ги търпим.

Хи хи (нерегистриран)

Значи като се съберем една компания и един човек събере парите, за да плати това което сме ползвали, ще трябва да му искаме касова бележка за дадените от нас пари... да, ама той е само посредник между нас и този, който наистина трябва да издаде касова бележка или тези от НАП, дето пишат закони които сриват сървърите им, са открили още една ниша за доене на хорицата;)

Аристотел (нерегистриран)

Целта на това правителство е да смаже обикновения гражданин. По антибългарско управление България не е имала.НАП да потърсят милиардите левове от неплатените и опростени данъци на Домусчиев,Златев,Черепа,мюфтийството и тн. по веригата.

реплика +34 -0

Жеков

И защо заглавието не е " Погром над самодейци за народни танци"?

От танцовите състави по селата и от такси по едно две левчета ли ще пълните хазната бе помияри?! Защо не отидете в Столипиново на проверка?

жджд (нерегистриран)

Държавата не финансира танцовите състави както едно време, а те са от крепителите на основите на българщината и духа на българите. Абсолютно ненормално е вместо на всеки състав да се дават пари то да правят обратното-да ги притискат, глобяват и закриват. Една носия само струва 1000 лв. Този състав от село Марково, никога няма да излезе на сцена пък била тя и селска. Когато се прави проверка трябва да се преценяват и ползите и вредите малко по-широко. Буквално може да е извършено престъпление но то е в полза на Държавата. Не е зле този кмет сега да поиска от държавата пари за да плаща на някой ръководител да организира легална група за български народни танци. А после и всички кметове след него,,,,,Ми то тогава ще се разори държавата защото знаем че бюджетът и винаги е постничък.

смажи малкия (нерегистриран)

всичко за смазване на малкия човек и в никакъв случай разваляне на рахатлъка на олигарсите като Маминото, Сопола, Свинаря, Джуджето, Черепи, пък да не говорим изобщо за чуждите монополи в енергетиката....

Напускащ (нерегистриран)

Хората се занимават със самодейност и си делят разходите. Вместо да ги награди и спонсорира, калпавата държава на ГЕРБ ги наказва. Уникална наглост. А народът вместо да се вдигне и да смаже мишоците, търпи и гледа тъпо.

железен ред (нерегистриран)

Безкомпромистност! Това е! След Беър Грилс, чадърите и палатките по плажовете, държавата се зае съвсем да изкорени нарушителите и бандитите! Следват нелегалните зеленчукови градини по дворовете!

законност трябва да има (нерегистриран)

Като давате пари на децата си за училище не забравяйте да им издадете касов бон и проформа фактура.

Пипи Чорапчето (нерегистриран)

Направо да ги тричат на мегдана! Никаква милост за такива шашкъни и обирджии на държавната хазна! Хора ще ми играете?! Читалища ще ми подпомагате?! Няма ли за вас някое "външно финансиране"?! Я вижте в мюфтийството как работят - 2 милиона външно финансиране от Турция и държавна субсидия! Ей т'ва са мениджъри - а държавата ни насърчава подобни умения и затова даже дълговете им опрощава! Учете се, бре!

Така, коментарите са красноречиви, и откликът доста едностранен. Е, няма как да пропуснем да похвалим народните слуги от НАП, както е направил един коментиращ:

Цитат

Поклон (нерегистриран)

Поклон пред доблестния българин, който героично е информирал органите на НАП за ощетяване на бюджета. Поклон пред героизма на данъчните, които с риск да получат инфаркт, два часа са играли хора. Е, нема такъв жалък народ - ами като видиш, че някой нещастник иска да използва държавата за да си отмъсти на съседа, ами хвърли доноса в кошчето. Бъди мъж. Напусни работа, ако те карат да се занимаваш с глупости.

Но покрай тази показна акция, аз бих обърнал внимание на ето този коментар:

Цитат

Стоян Стоянов (нерегистриран)

Щом се появиха кърджалии и даалии , дошло е време за хайдушко хоро.

Кърджалийски времена настанаха, бъдете предупредени. Едно време кърджалиите не са били българи доколко знам (но може и да бъркам), но пак са били с протекции на империята. Сега не е по-различно. Единствено, че са българоезични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То може и да е малко като виц , но имам един приятел ,който казва, че никога не е имал касов апарат. Когато идват данъчните на проверка  бате ви Красьо Йорданов/така се казва/ им казва : На мен не ми трябва касов апарат ,защото не ми плащат с пари , а заменям или  с вино , или ракия или нещо друго ми дават за гумите /автомобилни/ Данъчните решават да се оплачат от него в Пловдив/ пазарджишките данъчни са към Пловдив/ Идва някакъв намазан пеливанин и иска две гуми . Красьо го пита имаш ли домашна ракия , че моята свърши .Донеси ми 15 литра и гумите са твои. На другия ден идват двама за гумите , Красьо  опитва  ракията и им казва , има сделка. Ония му показвт документите на данъчни и му казват за това , че не им е издал д.бележка ще му напишат акт. Той пък им казва: Вие дане би да ми продавате ракията с д.бележка, вие ми я давате и аз ви давам , ако пишете актове трябва да си напишете и на вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе тия пак са имали късмет,че не са ги карали да се събличат, пък и де да се знае какво още...

Цитат

Министърът разказа за данъчни, които миналата година са били качени на круизни кораби. Имаше забавна ситуация, когато вече навътре в морето се оказа, че това е нудистки круиз и колегите бяха изключително притеснени, разкри той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.03.2019 г. в 12:46, gagodrago написа:

Мен ме интересува кога Бойко Борисов ще върне 1.5-те милиарда лева, които той открадна от здравната каса по време на първия си мандат?

Когато Боко тиквата бъде свален от власт, първостепенен приоритет на следващото правителство е да блокират и конфискуват всичките му имоти, авоари и сметки, докато не бъде компенсирана здравната каса с открадната от Бойко сума.

Борисов в най-скоро време трябва да бъде свален от власт осъден и натикан в затвора, където му е мястото за злоупотреба и незаконно облагодетелстване с държавни пари.

В нормалните държави корумпираните политици ги вкарват в затвора, само в Тикволандия заспалото население продължава да си затваря очите и да си прави оглушки пред кражбите на политиците.

В Испания зетят на краля е осъден и е в затвора за злоупотреба и присвояване на държавни пари.

как ли ще стане това тук хич не ми е ясно

:(

всеки граби ли граби зер ковчега му джобове ще има...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване