Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!
Днес установих, че имам някакъв Adblock или Adguard, които не съм инсталирал/слагал и никъде в настройките на Google Chrome не откривам подобно нещо! Моля кажете ми какво да направя, къде да търся за да го махна! Прикачил съм две снимки със съответните съобщения, които ме втрещиха! Искам да си ползвам сайтовете! Нямам блокирани сайтове от мен, нямам разширение за Adblock или Adguard, не съм ги търсил или искал! Аз съм съвсем обикновен потребител на компютър с основни познания!

adblock_2.jpg

Adblock.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш с настройкии на браузара , после в раздел раширения и от там го премахваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра добавка за блокиране на реклами и зловреден код.
Натисни Crl+Shift+X и търси там

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата картинка се вижда съдържанието на адрес бара. Отзивите за тази игра са масово отрицателни. 

На втората картинка си закрил адреса, но пак се познава кой сайт е. Отзивите за него са отрицателни, виж и в това гугъл търсене на английски: https://www.google.com/search?q=ethereumfaucet+info+about  (хе-хе, на страницата им видях реклама на играта от първата картинка). 

Изводът е, че Адгард си е свършил добре работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че тази тема е за този раздел, защото и без това не са спазени изискванията на подраздела. Местя я в раздел Сигурност и антивирусна защита.

Автора на темата все пак ако иска да "удари" една проверка с Malwarebytes Anti-Malware:

https://www.kaldata.com/софтуер/malwarebytes-anti-malware-49362.html

и с AdwCleaner:

https://www.kaldata.com/софтуер/adwcleaner-103982.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Niki-pit написа:

Отиваш с настройкии на браузара , после в раздел раширения и от там го премахваш

В Разширения вече съм проверил, но няма нищо там и затова ме учудва какво става, защо ми се блокират разни неща!

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Много добра добавка за блокиране на реклами и зловреден код.
Натисни Crl+Shift+X и търси там

Не ми реагира браузъра на тази команда, но ако това са Разширенията - вече съм проверил там и нищо няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би да има инсталиран Adguard for windows > control panel>programs and features>в този списък има ли Adguard

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, DarkEdge написа:

А да не би да има инсталиран Adguard for windows > control panel>programs and features>в този списък има ли Adguard

Проверил съм и там - нищо няма, дори да са по азбучен ред подредени, все пак проверих отгоре до долу!

преди 58 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не мисля, че тази тема е за този раздел, защото и без това не са спазени изискванията на подраздела. Местя я в раздел Сигурност и антивирусна защита.

Автора на темата все пак ако иска да "удари" една проверка с Malwarebytes Anti-Malware:

https://www.kaldata.com/софтуер/malwarebytes-anti-malware-49362.html

и с AdwCleaner:

https://www.kaldata.com/софтуер/adwcleaner-103982.html

Свалих и двете програми, направих scan, първата откри 5 вредни файла, втората програма 14 вредни - всичките ги "Quarantine"/изчистих/fixed, рестартирах компютъра, изчистих историята на сърфирането/бисквитките/кеша на браузъра и нищо не се промени!
Извинявайте, че в неподходящ раздел съм плеснал темата и благодаря за корекцията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не остава друго, освен да се прехвърлиш в HJT раздела:

Здравейте,
Моля, прочетете темата зад линка

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/

и изпълнете инструкциите, като създадете нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакайте спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с табелка hjt.png.29274ffd9e6d6ed57ca706eb25723906) да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагайте други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Ако експертите от този раздел преценят, че не е за този раздел , ще я преместят в друг подходящ.
Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да публикувате лог файловете от проверката?

Лог файла от AdwCleaner ще намерите в папката C:\AdwCleaner\Logs, а на Malwarebytes през интерфейса на самата програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, B-boy/StyLe/ написа:

То по-скоро е притеснително, кое му е направило "услугата" да му го инсталира...

Ами доста програми при инсталирането им предлагат да инсталират допълнителни екстри, ако не се лъжа съм виждал BitComet, явно е инсталирал механично и не е махнал отметките на правилните места (ако това е проблемът). По-интересният въпрос според мен е защо нито в разширенията, нито в "Програми и компоненти" му открива въпросното нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Може ли да публикувате лог файловете от проверката?

Лог файла от AdwCleaner ще намерите в папката C:\AdwCleaner\Logs, а на Malwarebytes през интерфейса на самата програма.

Ето ги:

AdwCleaner[C00].txt AdwCleaner[S00].txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, tepmu написа:

Ами доста програми при инсталирането им предлагат да инсталират допълнителни екстри, ако не се лъжа съм виждал BitComet, явно е инсталирал механично и не е махнал отметките на правилните места (ако това е проблемът). По-интересният въпрос според мен е защо нито в разширенията, нито в "Програми и компоненти" му открива въпросното нещо.

Затова съм поискал и логове от FRST...

току-що, roggoto написа:

А къде са тези от FRST и от Malwarebytes?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, tepmu написа:

Не ползвам BitComet, а Utorrent, а програми не инсталирам по принцип - наскоро се опитах да сваля един епизод на Family Guy от един сайт за анимации, защото е дълъг и ми сече видеото и тогава помня, че с някакви програми пробвах, но нищо не стана, явно сайтът е добре защитен от подобно нещо и съответно деинсталирах програмите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж с uninstalltool в раздел скрити дали приложението е там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Затова съм поискал и логове от FRST...

А къде са тези от FRST и от Malwarebytes?

FRST помня, че преди ми помогнахте с това "нещо" и са стари от преди година, сега не помня как пак да направя check, а на Malwarebytes не откривам нищо в неговата папка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, roggoto написа:

FRST помня, че преди ми помогнахте с това "нещо" и са стари от преди година, сега не помня как пак да направя check, а на Malwarebytes не откривам нищо в неговата папка!

Е то са ви дали линк как се работи с FRST:

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Не остава друго, освен да се прехвърлиш в HJT раздела:

Здравейте,
Моля, прочетете темата зад линка

https://www.kaldata.com/forums/topic/132819-системата-ми-е-инфектирана-какво-да-правя-сега/

и изпълнете инструкциите, като създадете нова тема в Раздел
https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/

Изчакайте спокойно член на HJT екипа (САМО такъв с табелка hjt.png.29274ffd9e6d6ed57ca706eb25723906) да разпише инструкции за действие. Понякога те не са на линия известно време. Все пак всичко е на доброволни начала.
И по време на асистираното почистване не прилагайте други инструменти за почистване. Това само пречи на процеса на почистване.
Ако експертите от този раздел преценят, че не е за този раздел , ще я преместят в друг подходящ.
Успех!

Колкото до Malwarebytes, за нея съм написал, че логовете трябва да ги изкарате през интерфейса на самата програма, а не да търсите в папката и (както с AdwCleaner). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Niki-pit написа:

Виж с uninstalltool в раздел скрити дали приложението е там

Къде да го търся това? В Control panel-а или е папка на хард диска?

току-що, B-boy/StyLe/ написа:

Е то са ви дали линк как се работи с FRST:

Колкото до Malwarebytes, за нея съм написал, че логовете трябва да ги изкарате през интерфейса на самата програма, а не да търсите в папката и (както с AdwCleaner). :)

А ясно, извинявайте много - адски глупаво се чувствам - сега ще опитам всичко да дам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, roggoto написа:

Къде да го търся това? В Control panel-а или е папка на хард диска?

Това е допълнителна програма. По-добре не пипайте нищо за да не промените резултатите от FRST. След сканирането с него ако се наложи ще прибегнем до инструменти от сорта на Uninstall Tool, Revo и т.н.

преди 29 минути, tepmu написа:

Най-вероятно има SystemComponent=1 в регистрите.

Пример за WinRaR:

Това ще скрие инсталацията на програмата от списъка с инсталираните програми за 32 битовата версия:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WinRAR" /v SystemComponent /t REG_DWORD /d 1 /f

Това ще скрие инсталацията на програмата от списъка с инсталираните програми за 64 битовата версия:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WinRAR" /v SystemComponent /t REG_DWORD /d 1 /f

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето FRST файловете, за Malwarebytes още не схващам какво да ви покажа:

FRST.txt Addition.txt

Ето от Malwarebytes какво успях да извадя след ново сканиране:

Report.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това е допълнителна програма. По-добре не пипайте нищо за да не промените резултатите от FRST. След сканирането с него ако се наложи ще прибегнем до инструменти от сорта на Uninstall Tool, Revo и т.н.

Най-вероятно има SystemComponent=1 в регистрите.

Пример за WinRaR:

Това ще скрие инсталацията на програмата от списъка с инсталираните програми за 32 битовата версия:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WinRAR" /v SystemComponent /t REG_DWORD /d 1 /f

Това ще скрие инсталацията на програмата от списъка с инсталираните програми за 64 битовата версия:

REG ADD "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\WinRAR" /v SystemComponent /t REG_DWORD /d 1 /f

Тази информация не знам как да я ползвам и изобщо какво означава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, roggoto написа:

Тази информация не знам как да я ползвам и изобщо какво означава!

Тя не беше предназначена само за вас. А иначе новия лоф файл от Malwarebytes е безполезен, защото нищо не е било засечено (което все пак е добър знак). Отворете Scanner в Malwarebytes и след това отворете Reports.

Отворете лог файла от предишната проверка и натиснете Advanced. Долу вляво ще видите Export. Натиснете го и изберете Export to txt. Запазете файла с някакво име на десктопа или място по избор и го прикачете в следващия си коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...